Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 4

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Wycena strat ekologicznych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł dotyczył problemów wartościowego ujęcia korzyści i strat środowiskowych jako elementów analizy kosztów-korzyści. Autorka dokonała podziału metod wyceny środowiska na metody ujawnionych preferencji - w tym metody cen rynkowych i metody rynków zastępczych - oraz metody deklarowanych preferencji. Następnie scharakteryzowała poszczególne metody oraz przeanalizowała ich możliwości aplikacyjne. W tym celu przedstawiła klasyfikację przydatności pewnych reprezentatywnych metod do oceny projektów związanych z zanieczyszczeniami środowiska, opracowaną przez OECD.
2
Content available remote Specyfika wyceny szkód po wystąpieniu klęski żywiołowej
100%
Artykuł przedstawia zdefiniowanie pojęć takich, jak: sytuacja kryzysowa, klęska żywiołowa, katastrofa naturalna, awaria techniczna. Skupia się także na przybliżeniu szkody oraz jej różnych odmian. Przedstawia analizę strat ekonomicznych w ostatnich dziesięcioleciach wywołanych klęskami żywiołowymi oraz sposobach pomocy dla obywateli polskich poszkodowanych w wyniku ich zaistnienia. Wskazuje także podstawy formalne i prawne, które mogą stanowić podstawę do ustalenia zasad szacunku po wystąpieniu "zjawisk ekstremalnych" lub awarii technicznych. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono klasyfikację, metody badania i rezultaty szacowania strat gospodarczych powodowanych przez zanieczyszczenie środowiska naturalnego, przeanalizowano i uaktualniono ocenę strat powodowanych zasoleniem wód Wisły w wyniku odprowadzania do niej wód kopalnianych.
Przedstawiono problematykę bezpośrednich i pośrednich skutków zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Omówiono pojęcie i klasyfikację strat ekologicznych, metody ich wyceny, wskaźniki jednostkowe, istotę i klasyfikację korzyści ekologicznych (cost-benefit analysis) oraz wielkość i strukturę strat ekologicznych w świecie i w Polsce.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.