Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zarządzanie wydawnictwem
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł omawia powstanie największej i najważniejszej organizacji wydawców w dwudziestoleciu międzywojennym - Polskiego Związku Wydawców Dzienników i Czasopism (PZWDiC). Powołano go dla reprezentowania i obrony interesów wydawnictw periodycznych, był aktywny w latach 1929-1939, jego działania prowadzono z rozmachem, a zakres i zasięg prac stale rozszerzano. Związek angażował znaczącą część środowiska. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest zaproponowanie wybranych narzędzi i procedur, za pomocą których można ograniczyć ryzyko wprowadzenia na rynek nowego produktu oraz omówienie roli controllera w tym procesie. Posłużono się przykładem wydawnictwa. Przedmiotem rozważań będzie produkt, jakim jest książka wydana przez wydawnictwo, stanowiący inspirację rozważań przedstawionych w artykule. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono studium przypadku, które dotyczy wpływu wydania książki Słownik polsko@polski z Miodkiem na zmiany organizacyjne, wydawnicze oraz na rozbudowę controllingu w Wydawnictwie MARINA. Opisano koncepcję oraz problemy związane z jej wydaniem, a także podjęte działania przy tworzeniu publikacji oraz problemy związane z jej wydaniem.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Koncepcja zarządzania kosztami wydawnictwa uczelnianego
75%
Celem niniejszego artykułu jest próba przedstawienia założeń budowy systemu zarządzania kosztami w specyficznej organizacji, jaką jest wydawnictwo wyższej uczelni. W celu zobrazowania treści artykułu posłużono się przykładem wydawnic-twa jednej z wrocławskich uczelni. (fragment tekstu)
Przedstawiono organizacyjne, techniczne i ekonomiczno-finansowe aspekty działalności wydawniczej Redakcji czasopisma ZOW PTE w Krakowie p.n (a nie pt.?)"Problemy Ekonomiczne". Zaprezentowano wieloaspektowe uwarunkowania treści, struktury oraz materialno-technicznej postaci kwartalnika, szczególnie uwzględniając ostatnie dziesięciolecie jego istnienia.
(...) słowo "projekt" ma szerszy zakres. Jego zakorzenienie w kulturze wskazuje na rozleglejsze pole odniesień. Już chociażby lektura dzienników, notatników czy wspomnień pozostawionych nam przez artystów i intelektualistów dowodzi powszechności jego stosowania wśród ludzi kultury. Aby nie zatracić sensu i znaczenia tego słowa, warto odwołać się do doświadczeń tych, którzy odnieśli sukces na rynku kultury. Tak tez przyjrzenie się "Zeszytom Literackim" pozwoli określić cechy przedsięwzięcia społeczno-kulturalnego pretendującego do miana szeroko rozumianego projektu. Analiza etapów realizacji tej inicjatywy wydawniczej może być próbą wskazania zasad tworzenia projektu. (fragment tekstu)
"Nowy Dziennik" jest największą gazetą polonijną na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Założone w 1971 r. pismo od pięciu lat notuje systematyczny spadek sprzedaży. Ma to związek m.in. z przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej i zmianami kierunków emigracji Polaków, a co za tym idzie - zmniejszaniem się liczby obywateli polskich przybywających i przebywających na stałe w USA. Artykuł stanowi próbę scharakteryzowania strategii zmian wprowadzanych w "Nowym Dzienniku" przez nowy, powołany w 2008 r., zarząd spółki Bicentennial Publishing, która jest wydawcą pisma. Owe zmiany (zwrot ku lokalności, odświeżenie wizerunku marki w internecie, wzmocnienie roli organizatorskiej dziennika) mają ustabilizować pozycję rynkową pisma i pozwolić mu zachować charakter jednej z najważniejszych polonijnych instytucji społecznych w USA. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Puzzleflow i digital workflow w wydawnictwach prasowych i poligrafii
63%
W nowej sytuacji komunikacyjnej, istniejącej od czasów upowszechnienia się mediów elektronicznych i Internetu, przedsiębiorstwa prowadzące szeroko rozumianą działalność publikacyjną organizowane są tak, aby ich działania produkcyjne były jak najbardziej efektywne i konkurencyjne w warunkach gospodarki wolnorynkowej. Współcześni wydawcy to producenci tzw. kontentu, a więc w zakresie elementarnych obowiązków szeroko rozumianego dziennikarstwa należy zbieranie, sprawdzanie, wybór i obróbka informacji oraz przystosowanie ich do potrzeb danego przekazu medialnego. Główną ideą organizacji i zarządzania informacją (MIS) w przedsiębiorstwach medialnych jest skoncentrowanie wszystkich decyzji redakcyjnych i sprawny przepływ prac w całej organizacji. Rozwiązania cyfrowe, stosowane aktualnie w mniejszym albo większym zakresie, zmierzają więc do zintegrowania wszystkich rodzajów działań pod nadzorem jednego, potężnego, cyfrowego narzędzia. Artykuł zawiera analizę dwóch wybranych systemów - puzzleflow i digital workflow. Są one obecnie najdynamiczniej rozwijającym się sektorem rynku wydawniczego i poligraficznego. W praktyce funkcjonują zazwyczaj jako zintegrowane systemy nazywane puzzle workflow. Zasada ich działania opiera się przeważnie na formacie JDF (Job Definition Format). Jest to aktualny standard (specyfikacja formatu wymiany danych), oparty na języku XML, zaprojektowany oraz zarządzany przez CIP4 i służący do wymiany danych dotyczących produkcji, jako "cyfrowa karta technologiczna w poligrafii". Przedstawione w artykule wybrane zagadnienia związane z zarządzaniem informacją przede wszystkim w dziedzinie wydawniczo-poligraficznej, a także z automatyzacją i komputeryzacją ich technologii, wskazują na ogromne zmiany, jakie w nich zaszły i zachodzą nadal. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu jest zagadnienie marketingu strategicznego w przedsiębiorstwach wydawniczych. Szczególną uwagę autorka kieruje na etap planowania marketingowego.
Autor charakteryzuje rynek wydawnictw muzycznych w Polsce przed 1989 r. Następnie analizuje potencjał małego wydawnictwa muzycznego funkcjonującego w Polsce po 1989 roku.
Celem artykułu jest identyfikacja aktualnych obszarów rozwoju gospodarczego firm wydawniczych i poligraficznych, które spełniają wymagania cyfryzacji gospodarki. Na podstawie wyników analizy treści współczesnych publikacji określane są efektywne sposoby rozwoju realizowane w przedsiębiorstwach branży. W celu zidentyfikowania działań priorytetowych dla przedsiębiorstw z branży wydawniczej i poligraficznej, które spełniają potencjał konkurencyjny, perspektywy rozwoju branży, przeprowadzono analizę SWOT. Zgodnie z jej wynikami zasadne są: poszerzanie gamy produktów i usług, poprawa ich jakości w branży wydawniczej i poligraficznej, integracja podmiotów branżowych z cyfrowym środowiskiem informacyjnym, dostęp do rynków międzynarodowych. Niezbędne jest wsparcie państwa we wdrażaniu środków promujących czytelnictwo. Stwierdza się, że zapewnienie efektywności przedsiębiorstw wymaga realizacji etapów efektywności rozwoju. Wsparcie informacyjne jest niezbędne do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania jakością, odpowiednio, tak aby osiągnąć cele zarządzania rozwojem. Potencjał zasobowy łączy racjonalną politykę zaopatrzenia i wykorzystania zasobów finansowych, logistycznych, pracy. Wsparcie organizacyjne winno być ukierunkowane na stworzenie struktury organizacyjnej zgodnej z celami zarządzania przedsiębiorstwem. Funkcje zarządzania rozwojem przedsiębiorstw wydawniczych i poligraficznych są analizowane w kontekście ich przynależności do przemysłów kreatywnych. Zarządzanie rozwojem przedsiębiorstw wydawniczych i poligraficznych ma na celu przejście do nowego stanu jakości, zwiększenie wydajności, konkurencyjności, wydłużenie cyklu życia, obopólnie korzystną integrację z podmiotami przemysłów kreatywnych.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.