Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 10

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Application Service Providing/Provisioning (ASP)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
ASP - Application Service Provision to nowy sposób świadczenia usług informatycznych, który powstał dzięki rozwojowi technologii, w tym internetowych, i umożliwia poprawą efektywności technologii informatycznych w przedsiębiorstwach. Rynek ASP stwarza nowe szanse dla trzech grup: odbiorców usług, usługodawców i dostawców technologii-aplikacji. W artykule przedstawiono ideę modelu ASP, jego cechy, stan obecny oraz tendencje rozwoju. (abstrakt oryginalny)
W artykule podjęto próbę prezentacji rynku wybranych aplikacji informatycznych wykorzystywanych w działach public relations przedsiębiorstw okresu polskiej transformacji. Klasyfikacja ofert rynku aplikacji informatycznych dedykowanych działaniom public relations została dokonana ze względu na realizację określonych zadań PR, m.in. wire services, e-mailing, systemy CMS oraz obsługę biura prasowego wewnątrz firmowej witryny internetowej. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Systemy zarządzania relacjami z klientami - geneza i rozwiązania techniczne
84%
Z punktu widzenia informatyki CRM (Customer Relationship Management) to system komputerowy i oprogramowanie pozwalające na automatyzację kluczowych procesów dotyczących klientów. Z punktu widzenia ekonomii CRM jest przede wszystkim strategią biznesową pozwalającą na zarządzanie kontaktami z klientami w celu optymalizacji korzyści biznesowych. Inaczej mówiąc, CRM jest zarówno technologią, strategią jak i filozofią prowadzenia biznesu. Stosowanie systemów zarządzania relacjami z klientami stanowi ważny element zarządzania i pozwala na stworzenie przewagi konkurencyjnej. Zrozumienie istoty działań CRM wymaga przypomnienia koncepcji marketingowych, które stoją za jego rozwojem. (fragment tekstu)
4
Content available remote Kierunki rozwoju zdalnego udostępniania aplikacji w modelu software as a service
84%
Rozwój technologii informacyjnej oraz wzrastająca konkurencja pomiędzy dostawcami oprogramowania i usług IT przyczyniła się do powstania e-outsourcingu informatycznego. E-outsourcing informatyczny może być realizowany w formie modelu ASP oraz SaaS. W artykule pokrótce scharakteryzowano model SaaS (Software as a Service) jako formę zdalnej eksploatacji oprogramowania przez przedsiębiorstwa oraz wskazano główne korzyści związane z jego implementacją. Następnie zaprezentowano kierunki rozwoju SaaS lansowane przez G. Carraro (Microsoft) oraz S. Rieda (Forrester). W ostatniej części artykułu na bazie powyższych ujęć modelowych zaprezentowano autorską wizję rozwoju modelu SaaS.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono kluczowe techniczno-handlowe zasady funkcjonowania rynku ASP w Polsce. Rynek ten po burzliwym rozwoju na początku ubiegłej dekady przeżywa okres stagnacji, mimo dużych możliwości po stronie podażowej produktu (usługi) i dużej konkurencyjności cenowej w stosunku do opcyjnych rozwiązań. By stwierdzić przyczyny tego faktu, przeprowadzono badania populacji wyłonionej z uwzględnieniem kryteriów: geograficznego, losowego, rodzajowego i wielkości, których wyniki zaprezentowano w artykule. (abstrakt oryginalny)
Na polskim rynku można zaobserwować zwiększającą się popularność usług aplikacyjnych. W artykule przedstawiono ich istotę i pojęcia z nimi związane. Opisane zostały korzyści wynikające ze stosowania tego modelu usług oraz bariery, które utrudniają ich rozwój na rynku polskim. Rynek usług aplikacyjnych przedstawia się bardzo obiecująco zarówno w Polsce jak i w Europie, na najbliższe lata spodziewany jest szybka dynamika wzrostu tego sektora. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono możliwości, jakie daje gospodarka elektroniczna w procesie włączania się małych i średnich przedsiębiorstw (SME) w działalność na rynku usług portowo-morskich. Wyszczególniono najważniejsze trendy sprzyjające temu procesowi, tj.: portale morskie, morskie rynki elektroniczne, modele ASP, logistyczne platformy internetowe.
Zaprezentowano zagadnienia związane z dziedziną dzierżawy oprogramowania. Zwrócono uwagę na redukcje kosztów mogącą być skutkiem wdrożenia modelu ASP. Omówiono zarys problematyki związanej z bezpieczeństwem danych i umową SLA oraz przedstawiono korzyści wynikające z wdrożenia modelu ASP. Wymieniono przykłady dostawców ASP w Polsce podzielonych wg klas oprogramowania.
9
Content available remote Technologie internetowe w zarządzaniu MŚP
67%
Zastosowanie omawianych technologii informatycznych tzn. elementów aktywnych baz danych, rozwiązań skryptowych PSP czy JSP nakreśla nowy kierunek w dziedzinie systemów wspomagających zarządzanie w przedsiębiorstwach. Można go zakwalifikować jako rozwiązanie typu ASP. Ze względu na znaczne obniżenie kosztów związanych z infrastrukturą informatyczną, procesem wdrażania oraz późniejszym administrowaniem systemem, proponowane rozwiązanie może być szczególnie interesujące dla MŚP. Jest to również świetne rozwiązanie dla przedsiębiorstw o strukturze wielozakładowej, rozproszonej czy tez dla przedsiębiorstw wirtualnych. Z drugiej strony zastosowanie deklaratywnych więzów spójności oraz wyzwalaczy bazy danych do oprogramowania głównych funkcji przetwarzania systemu umożliwia poprawienie efektywności stosowanych algorytmów obliczeniowych, implementacje własnych rozwiązań, a w szczególności:Składowanie procedur w bazie danych wraz z innymi obiektami funkcji przetwarzania. Uruchamianie obliczeń tylko w chwilach pojawiających się wymuszeń; Wykonywanie obliczeń tylko dla niezbędnych danych (rezygnacja z pełnych pętli przetwarzania), co znacznie przyspiesza ich realizacje. Uniezależnienie utrzymywania integralności danych od aplikacji. Zwiększenie odporności bazy danych na niepożądane zmiany dokonywane przez programy narzędziowe (poza aplikacją). Technologia PSP, jako alternatywa dla klasycznych rozwiązań klient-serwer umożliwia także znaczne uproszczenie aplikacji klienta i zwiększenie jej uniwersalności, a wszystko to bez potrzeby instalacji systemu Oracle oraz odpowiednich aplikacji po stronie klienta. Prezentowany sposób implementacji metod wspomagania decyzji umożliwia pełniejsze wykorzystanie dostępnych rozwiązań tak struktur baz danych jak i zadaniowo zorientowanych aplikacji, a w konsekwencji zwiększa efektywność budowanych systemów wsparcia komputerowego dla MŚP. (fragment tekstu)
W artykule przedstawiono rozwój strategii outsourcingowej, z zwróceniem głównie uwagi na usługi informatyczne w instytucjach finansowych. Autor opisał także zalecenia brytyjskiego nadzoru bankowego, który wymaga aby bank po podpisaniu umowy outsourcingowej zachował pełną kontrolę nad swymi usługami informatycznymi i ponosił za nie pełną odpowiedzialność. Do artykułu dołączony został aneks zawierający przykłady zlecania części swej działalności firmom zewnętrznym (BBC, Bank od Scotland, NTL, Avenyis CropScience i JAL).
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.