Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Building society
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Funkcjonowanie kas mieszkaniowych i kas oszczędnościowo-budowlanych oparte jest na umowie między członkiem kasy a kasą, w ramach której w zamian za systematyczne gromadzenie oszczędności depozytariusz premiowany jest kredytem przeznaczonym na cele mieszkaniowe. Autorka przedstawiła prawne uregulowania funkcjonowania kas mieszkaniowych oraz zasady umowy o kredyt kontraktowy, który porównała do kredytu komercyjnego. Na zakończenie tego rozdziału autorka rozpatrzyła kwestię ulgi w podatku dochodowym od osób fizycznych na środki gromadzone na rachunku oszczędnościowym w kasie mieszkaniowej. W drugim rozdziale autorka przedstawiła prawne podstawy działania kas oszczędnościowo-budowlanych. Dalej porównała opłacalność korzystania z kas mieszkaniowych i kas oszczędnościowo-budowlanych i podała wnioski.
Przedstawiono ideę kredytów kontraktowych dla finansowania budownictwa mieszkaniowego powszechną w Europie Zachodniej, a szczególnie w Niemczech.
Oszczędzanie pieniędzy oraz planowanie wydatków dotyczy każdego z nas. Jednymi z najbardziej znanych sposobów odkładania pieniędzy jest korzystanie z konta lub tradycyjnej skarbonki ,,świnki"- nie tylko to ostatnie bliskie jest najmłodszym. Od dawna znane są nam Szkolne Kasy Oszczędności, posiadanie niegdyś książeczki oszczędnościowej a dziś konta jest ukłonem w stronę dzieci. Samej umiejętności oraz nawyku odkładania pieniędzy staramy się wpoić już najmłodszym. Bank wychodzi temu naprzeciw, stąd kontynuowanie i ciągłe udoskonalanie Szkolnej Kasy Oszczędności. W pierwszej części artykułu skupiono się na pojęciu Szkolnej Kasy Oszczędności. Została poruszona kwestia ewoluowania książeczki oszczędnościowej w konto internetowe, a co za tym idzie opisane zostały funkcje i możliwości takiego rachunku. W artykule zamieszczono prowadzenie i obsługę rachunków SKO oraz jego regulamin. Na końcu umieszczony został skrócony wynik ankiety przeprowadzonej w szkole w Starych Juchach. Otrzymany wynik miał ocenić świadomość najmłodszych w kwestii oszczędzania i samego konta SKO. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono sytuację budownictwa mieszkaniowego w Polsce w latach 1994-1997. Omówiono zasoby i warunki mieszkaniowe ludności, deficyt mieszkań oraz formy ułatwiające gromadzenie funduszy na budowę mieszkań (kasy mieszkaniowe i budowlane). W konkluzji zarysowano ocenę perspektywicznego rozwoju budownictwa mieszkaniowego. Poprawy sytuacji mieszkaniowej, zdaniem autorki, można oczekiwać przy znaczącym wsparciu tego sektora ze strony państwa w różnych formach, np. ulg podatkowych, udostępniania tanich terenów budowlanych lub pomocy finansowej dla ich uzbrajania, kreowanie długoterminowych niskooprocentowanych kredytów.
Przedstawiono perspektywy rozwoju kredytów mieszkaniowych w Polsce do 2003 roku, uwagi na temat polityki mieszkaniowej w Polsce, instrumenty finansowania mieszkalnictwa, perspektywy rozwoju banków hipotecznych i kredytów hipotecznych. Przeanalizowano niemiecki system kas oszczędnościowo- budowlanych, perspektywy jego rozwoju i na tym tle sytuację w Polsce, również w zakresie rozwoju Towarzystw Budownictwa Społecznego.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.