Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Clientele effect
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W artykule oceniono regulacje podatkowe w polskich podatkach dochodowych, umożliwiające zaistnienie efektu klienteli. Oceny dokonano, opierając się na rozwiązaniach teoretycznych. Odwoływały się one do regulacji podatkowych w USA, które stały się drugim układem odniesienia w opracowaniu. Skoncentrowano się głównie na opodatkowaniu dywidend i zysków kapitałowych w polskich podatkach dochodowych, naszkicowano też zmiany opodatkowania w tym obszarze w ostatnich dekadach.(abstrakt oryginalny)
2
84%
Cel - Celem artykułu jest przedstawienie efektu klienteli dywidendowej, a w szczególności przybliżenie i omówienie jego teoretycznych podstaw oraz dokonanie przeglądu głównych obszarów badań empirycznych nad tym efektem. Metodologia badania - Przegląd literatury umożliwiający zidentyfikowanie i omówienie głównych prac teoretycznych i empirycznych dotyczących efektu klienteli dywidendowej. Wynik - Przeprowadzone studium literatury prowadzi do wniosku, że "zagadka dywidendy" wciąż pozostaje nierozwiązana, bowiem choć istnieje bardzo duża liczba badań analizujących różne aspekty klienteli, to jednak ich rezultaty przyniosły mieszane, czasami niejednoznaczne i nawet niekiedy sprzeczne wyniki. Oryginalność/wartość - Opisywane w polskiej literaturze teorie i hipotezy dywidendowe omawiane są najczęściej w sposób zbiorczy. Artykuł skupiając się tylko na jednym kontekście polityki dywidendowej, tj. efekcie klienteli, oferuje bardziej dogłębne i kompleksowe spojrzenie na prezentowane zagadnienie. (abstrakt oryginalny)
W teorii finansów przedsiębiorstw wśród najważniejszych kwestii wyróżnić można politykę dywidend. Polityka dywidend jest przedmiotem zainteresowań już od ponad 50 lat i była przedmiotem badań zarówno teoretycznych, jak i empirycznych. Jednak badania empiryczne nie zapewniły wystarczającego poparcia dla którejkolwiek ze sformułowanych teorii. Wydaje się więc, że stwierdzenie "dividend puzzle" Blacka z 1976 roku pozostaje nadal aktualne. W literaturze przedmiotu występują różne klasyfikacje teoretycznych ujęć polityki dywidend. Modele polityki dywidend najczęściej jednak klasyfikuje się, według ich wpływu na kursy akcji, na następujące grupy poglądów: konserwatywna grupa poglądów stwierdzająca, że dywidendy pozytywnie wpływają na wartość akcji - model Gordona (bird-in-the-hand theory, 1959); neutralna grupa poglądów stwierdzająca, że dywidendy pozostają bez związku z wartością akcji - model Millera i Modiglianiego (irrelevance theory, 1961); antydywidendowa grupa poglądów stwierdzająca, że dywidendy zmniejszają wartość akcji - teorię preferencji podatkowych Litzenbergera i Rama swamy'ego (tax effect, 1982)2. (fragment tekstu)
Dotychczasowe badania wskazują, że ogłoszenie przez spółkę zainicjowania wypłaty dywidend wywołuje pozytywną reakcję cenową na akcje tej spółki. Takie wyniki objaśniane są hipotezą zawartości informacyjnej dywidend, mówiącą, że wypłaty dywidend przekazują informacje o przyszłych zyskach spółek, jak też szczegółowymi efektami sygnalizacji oraz klienteli. Celem tego opracowania jest analiza wpływu komunikatu o zainicjowaniu wypłaty dywidendy na cenę spółki, przeprowadzona dla spółek notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Analiza została przeprowadzona metodą analizy zdarzeń (event study), z zastosowaniem skumulowanej nadzwyczajnej stopy zwrotu (CAR).(abstrakt oryginalny)
Monitoring pozwala sprawdzić rozkład dyskusji na różnych portalach. Dzięki temu można dobrać najbardziej odpowiedni kanał do komunikowania się marki z grupą docelową. Najpopularniejszym portalem społecznościowym w Polsce i pierwszym źródłem większości dyskusji na różnorodne tematy, także związanymi z markami wielu branż jest Facebook. Do najlepiej postrzeganych marek w social mediach w branży motoryzacyjnej należą BMW, Audi oraz Mercedes. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.