Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 12

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Computer Aided Software Enginneering (CASE)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Artykuł jest próbą oceny dostępnego na rynku oprogramowania różnych producentów, wykorzystywanego do modelowania danych w procesie projektowania relacyjnych baz danych. W analizie porównawczej uwzględnione zostały rozwiązania zarówno komercyjne, jak i niekomercyjne. Cel badawczy, jaki został postawiony, to zaproponowanie sposobu oceny narzędzi w oparciu o zmodyfikowany model jakości użytkowej prezentowany w normie ISO 25010 oraz wyłonienie najlepszego narzędzia spośród poddanych ocenie.(abstrakt oryginalny)
The Complex Adaptive Situational Model (CASM) described in this paper promotes understanding of what it takes to establish conditions which enable software engineering success, not only with agile approaches, but also traditional, plan-driven software engineering. Influenced by aspects of complexity science, CASM explains aspects of the state of dynamic equilibrium that is achieved by a software engineering team under the constraining influence of management and production governance. The team is a complex adaptive system (CAS) with people as the active agents. Four states of dynamic equilibrium are defined: Crafted Quality (agile), Controlled Quality (waterfall), Managed Costs (WetAgile) and Self-Directed Quality. Management's challenge is to appropriately apply constraints that enable the required state of dynamic equilibrium. The journey across the band of feasibility is described by introducing SEMAT, with Crafted Quality amounting to applying SEMAT Essence, and Controlled Quality being achieved by introducing additional practices which satisfy the more stringent governance requirements.(original abstract)
Artykuł poświęcono zagadnieniom związanym z podejściem do zarządzania wiedzą opartym na języku adiustacyjnym. Zaprezentowano rozszerzalny język programowania (XML) dla systemów regułowych. Omówiono środowisko oprogramowania używanego do komputerowego wspomagania projektowania oprogramowania (CASE).
W opracowaniu wyodrębniono i częściowo scharakteryzowano kilka grup narzędzi informatycznych wspomagających zarządzanie procesami. Pomimo różnej ich genezy zauważalne jest wzajemne przenikanie się tych grup. Współczesne narzędzia coraz częściej łączą w sobie cechy typowe dla programów różnego rodzaju. Przykładem jest integrowanie w jednym programie mechanizmów stosujących odmienne podejście do procesu, wywodzące się z jednej strony z nauk o zarządzaniu, z drugiej z informatyki. Narzędzia coraz częściej mają możliwości dostosowania do wybranych metodyk zarządczych związanych z reorganizacją procesów biznesowych lub z zarządzaniem przedsięwzięciami informatycznymi. Ewolucja oprogramowania omawianej klasy wynika z nowych trendów w zarządzaniu oraz w inżynierii oprogramowania i jest odpowiedzią na zmieniające się potrzeby użytkowników. Daje się jednak zauważyć brak spójności pomiędzy niektórymi trendami, np. systemy CASE ewoluują z jednej strony w kierunku notacji obiektowej, z drugiej w kierunku orientacji biznesowo-procesowej, bliższej podejściu strukturalnemu. Ten brak spójności metod może sprawiać trudności zespołowi projektowemu, jednak potencjalnemu użytkownikowi zapewnia się różnorodność rynkową dostępnych rozwiązań i dużą elastyczności oferowanego oprogramowania. Mimo to użytkownik powinien pamiętać o starannym doborze narzędzi stosownym do indywidualnych potrzeb. (fragment tekstu)
Artykuł omawia rozwój komputerowo wspartego przygotowania software'u (computer - aided software engmeering CASE) ze szczególnym uwzględnieniem obecnych przemysłowych doświadczeń oraz przyszli trendów. Autor powołując się na zalety, zwraca też uwagę na zachowanie ostrożności w adaptowaniu CASE. W konkluzji podkreślano, że CASE jest ważnym elementem całokształtu problemów software'owych - zwłaszcza w Zjednoczonym Królestwie - co daje podstawę sądzić, że CASE utrzyma swoją pozycję w przyszłości. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest krytyczną analizą praktyki wprowadzania nowoczesnych metod wytwarzania systemów informatycznych. Autor dokonał próby zdefiniowania modelu wdrażania nowej technologii wytwarzania i zaproponował model postępowania (ocena obecnego stanu, szkolenie, wybór narzędzi i procedur postępowania, instalacja narzędzi, podsumowanie i kontrola wdrożenia).
W opracowaniu przedstawiono rozwiązania z zakresu projektowania i strategii wdrażania systemów zintegrowanych klasy MRPII/ERP. Zdefiniowano architekturę biznesową systemu zintegrowanego oraz przedstawiono kompleksową metodę konfigurowania i wdrażania ZSI w oparciu o zorientowany procesowo biznesowy model systemu - BMP/ZSI. Wykorzystanie modelu pokazano na przykładzie wybranego procesu biznesowego. Do prezentacji rozwiązań projektowych wykorzystano architekturę i technologie oferowane w systemie SAP R/3.
Artykuł miał na celu przedstawienie kilku aspektów zastosowania technologii CASE w procesie rozwoju systemów informacyjnych. Autor omówił zagadnienie rozwoju systemów informacyjnych i metod projektowania oraz wykorzystanie narzędzi CASE w cyklu życia systemu. Zaprezentował także architekturę zintegrowanych narzędzi CASE.
Publikacja dotyczy modelowania bazy danych rejestru cen i wartości nieruchomości za pomocą narzędzi CASE (komputerowe wspomaganie inżynierii oprogramowania). Pierwsza część pracy zawiera podstawy prawne funkcjonowania oraz wytyczne techniczne prowadzenia rejestru cen i wartości nieruchomości (RCiWN). Głównym celem wykonanych prac badawczych było stworzenie bazy danych rejestru. Modelowanie bazy RCiWN podzielono na następujące etapy: modelowanie pojęciowe, budowa modelu logicznego oraz utworzenie modelu fizycznego. Model logiczny został wykonany na podstawie gotowego w zasadzie modelu pojęciowego, zawartego w Instrukcji technicznej G-5. W programie Microsoft Visio utworzono obiekty rejestru cen i wartości nieruchomości podane w instrukcji, łącznie z ich odpowiednimi atrybutami, oraz wykonano połączenia między nimi. Wykorzystana tu została notacja UML. Zamierzeniem autora było utworzenie bazy danych rejestru w programie ArcInfo, stąd wykorzystano szablon dostarczony przez firmę ESRI, narzędzie ESRI XMI Export oraz makro SemanticsChecker. Następnie wykonano eksport modelu rejestru cen i wartości nieruchomości do pliku w formacie XML, który jest poprawny semantycznie i zgodny z modelem UML dla ArcInfo. Końcowym efektem pracy jest baza rejestru cen i wartości nieruchomości w formacie MDB, która jest gotowa do zapełnienia danymi i ewentualnej dalszej obróbki w programie ArcGIS lub programach obsługujących bazy danych. Dodatkowym rezultatem prac jest plik w formacie XML, który można próbować wykorzystać w innych pracach związanych z ewidencją gruntów i budynków.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono istotę i zastosowanie strukturalnej analizy systemów i analizy obiektowej, związanych z tworzeniem systemu informacyjnego. Zestawiono przesłanki stosowania podejścia strukturalnego i obiektowego oraz podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy obecny rozwój systemów wymusza stosowanie podejścia obiektowego?
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.