Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 53

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Komputery osobiste
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Artykuł analizuje rynek informatyczny w Polsce. Podaje tabelaryczne zestawienie najdynamiczniejszych firm komputerowych wg. źródła: badanie Działu Analiz Business Press, firmy zostały podzielone na trzy grupy w zależności od przychodów uzyskanych w 1998 r.
JTT Computer jest obecnie największym w Polsce przedsiębiorstwem komputerowym. O jego rozwoju mówi prezes Tomasz Czechowicz.
Artykuł analizuje obecny stan rynku komputerowego w Polsce w związku z wprowadzeniem do sprzedaży iMaca, największą innowację od czasu wprowadzenia pierwszego Macintosha.
W związku z coraz większym nastawieniem na produkcją dóbr materialnych zależną od klienta, wiele jednostek gospodarczych jest bardziej niż dotychczas zainteresowanych efektywną organizacją zleconej produkcji., Szczególnie od momentu wkroczenia nowoczesnej techniki komputerowej do prawie wszystkich dziedzin przygotowania produkcji i do sterowania głównymi i pomocniczymi procesami, produkcyjnymi istnieje wiele nowych wymagań warunkujących osiągnięcie rzeczywistych efektów racjonalizatorskich. Z drugiej strony od kilku lat Istnieją zupełnie nowe możliwości wspomagania tradycyjni® ważnych; zadań np. w ramach planowania produkcji za pomocą wydajnych dialogowych narzędzi software'owych .Przy tym nasila się tendencja, aby w ramach jednostki gospodarczej stosować zarówno centralny komputer o dużej pamięci jak też wydajne, rozproszone systemy komputerowe, a ich powiązania zorganizować za pomocą lokalnej sieci (LAN) Często rozpoczyna się od organizacji komputerowych stanowisk pracy, które w poszczególnych działach wyposażone są w komputery osobiste. W fazie wdrażania komputery te pracują często jako autonomiczne jednostki, jednak wraz ze zwiększającą się kompleksowością opracowań i zależnością danych coraz bardziej pożądane staje się podłączenie do LAN. Wtedy zapewniany jest dostęp do centralnie gromadzonych zbiorów danych, takich jak technologiczne zbiory stałe, zbiory klientów i zleceń. Bez tych danych niemożliwa jest realizacja kompleksowych ; zadań planowania, produkcji.(fragment tekstu)
Przejęcie przez chińskiego Lenovo działu pecetów IBM to fuzja talentów i zagrożenie dla Della. Lenovo specjalizuje się w komputerach dla klientów indywidualnych i taniej produkcji. Firma zdominowała rynek pecetów w Chinach. W ubiegłym roku miała w nim 26-proc. udział. IBM z kolei ma światowy zasięg i skupia się na klientach biznesowych. Obie spółki znakomicie się uzupełniają.
Według ekspertów komputerowy problem roku 2000 dotknie ponad 80 procent będących w użyciu komputerów i oprogramowania. Choć rozwiązanie tego problemu z technicznego punktu widzenia teoretycznie jest proste, pociągnie jednak za sobą spore koszty.
Amerykański gigant Intel Corporation zaprezentował nowy, bardzo szybki procesor Pentium II 333 MHz - pierwszy produkowany w zaawansowanej technologii 0,25 mikrometra, umożliwiającej obniżenie kosztów wytwarzania.
Celem niniejszego artykułu jest ustalenie, jakie cechy i komponenty oferowanych komputerów i w jakim stopniu mają wpływ na kształtowanie się cen. Analiza przeprowadzona została na podstawie danych dotyczących segmentu gotowych zestawów komputerowych typu desktop na rynku polskim przy użyciu metod hedonicznych (hedonic methods). Zastosowano model wykładniczy zależności ceny od siedmiu zmiennych objaśniających. Okazał się on lepszy od innych postaci analitycznych modelu, których prezentację pominięto. (fragment tekstu)
Autor namawia na kupno monitorów ciekłokrystalicznych, które staniały tak bardzo, że nie ma co myśleć o zakupie modelu z kineskopem. W przeciwieństwie do monitorów z kineskopem, gdzie o rozdzielczości decyduje zastosowane oprogramowanie, w monitorach ciekłokrystalicznych rozdzielczość jest ustawiona fabrycznie. Oznacza to, że wszytskie monitory pokażą taki sam obraz niezależnei od wielkości.
W artykule przedstawiono analizę wyników badań empirycznych dotyczących stopnia zinformatyzowania polskiej wsi, potrzeb i oczekiwań wobec możliwości jakie daje komputer klasy PC oraz realnego wykorzystania komputera na rzecz gospodarstwa rolniczego w różnych dziedzinach jego działalności.
Przeobrażenia zachodzące w organizacji pracy, świadczeniu wielu różnych usług, czy pojawiające się całkiem nowe oferty produktów czy usług, wykreowane w związku z istnieniem ICT, powodują konieczność zmiany w podejściu do informacji - rozumienia ich wieloaspektowej natury, umiejętności szacowania ich wartości oraz dbałości o ich produkcję i konsumpcję. Paradoksalnie jednak im powszechniejsze staje się korzystanie z nowoczesnych technologii, tym wiedza na ich temat staje się płytsza. Łatwość korzystania z Internetu czy podstawowych funkcji programów edycji tekstu stwarzają użytkownikom iluzję własnych kompetencji, co prowadzi do wielu negatywnych działań i zachowań, których skutkiem są nierzadko poważne straty ponoszone przez samych użytkowników lub zatrudniające ich firmy. (fragment tekstu)
Pecety przegrywają z notebookami. W najbliższych latach coraz częściej firmy z sektora MSP będą używały zamiast tradycyjnych komputerów biurkowych notebooki. Kupując notebooki, klienci firmowi wybierają zazwyczaj sprzęt znanych marek (tzw. e - brandy).
W artykule zaprezentowano wybrane narzędzia programowe, metody i wskazania, którymi można posłużyć się w pracach przy rozwiązywaniu problemu roku 2000 w zakresie komputerów osobistych. Omówiono tylko typowe komputery osobiste, obsługujące indywidualne stanowiska pracy i pracujące z systemami operacyjnymi DOS i Windows firmy Microsoft.
W artykule omówiono zagadnienia związane z zakupem wyposażenia i oprogramowania do instalacji lokalnej sieci komputerów osobistych, m.in. takie jak: instalacja sieci lokalnej, wybór sprzętu mikrokomputerowego, możliwości sfinansowania tego przedsięwzięcia i ocena jego realizacji. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy opracowania systemu zdalnego sterowania ramieniem robota. Do sterowania robota wykorzystano interfejs naturalny, który korzysta z rejestracji naturalnych ruchów ręki operatora dzięki inercyjnym czujnikom ruchu XsensMtx. Dzięki temu sterowanie robotem nie wymaga specjalistycznego wyszkolenia operatora. Zbudowany system umożliwia sterowanie o dwóch stopniach swobody. Czujniki komunikują się z aplikacją sterującą, działającą na komputerze zdalnie poprzez interfejs Bluetooth. Ze względu na zastosowanie prostego ramienia robota bez serwomechanizmów, konieczne było wykorzystanie kontrolera Razer Hydra do wykonania sprzężenia zwrotnego, informującego o bieżącym położeniu przestrzennym ramienia robota. W artykule opisano moduły systemu, napisano w języku Java oprogramowanie do akwizycji danych i sterowania robotem oraz wyszczególniono przepływ danych pomiędzy wszystkimi modułami systemu. Artykuł zawiera także wyniki testów zbudowanego rozwiązania oraz wskazuje kierunki dalszych badań.(abstrakt oryginalny)
16
63%
Artykuł przedstawia uzyskane wyniki badań dotyczące problemu zawodności sprzętu komputerowego w gospodarstwach domowych. Zbadano strukturę wiekową sprzętu, przyczyny i częstość awarii. Na ich podstawie zbudowano przybliżone modele awaryjności. Wyniki te stanowią punkt odniesienia do znacznie trudniejszych badań rzeczywistych systemów bezpośrednio w organizacjach. Uzyskane wyniki przydatne są również w procesie modelowania ryzyka złożonych systemów informatycznych organizacji. (abstrakt oryginalny)
Produkcja komputerów osobistych, zwłaszcza laptopów, nie należy do najbardziej opłacalnych branż. Wyjątek stanowią dwie firmy: Microft i Intel. Silna konkurencja, niskie marże, ryzyko wynikające z koncentracji produkcji powodują, że szefowie firm działających w tej branży wciąż zadają sobie pytanie, skąd wziąść pieniądze. Prezentowany raport jest próbą odpowiedzi na to pytanie. A cechą charakterystyczną tego sektora są długie łańcuchy dostaw i koncentracja produkcji w Azji.
W artykule przeanalizowano wyniki egzaminów ECDL przeprowadzone przez jednego z autorów w okresie od lipca 2007 roku do czerwca 2009 roku. W efekcie zidentyfikowano obszary wiedzy, które częściej stwarzają problemy egzaminowanym. Dodatkowo dokonano oceny zgodności sylabusa z tematyką pytań egzaminacyjnych wskazując na dostrzeżone błędy. (abstrakt oryginalny)
Komputery są elektronicznymi urządzeniami do przetwarzania danych. Początek ich konstrukcji i zastosowali to druga połowa lat czterdziestych XX wieku. Komputery są efektem ewolucyjnego rozwoju różnych urządzeń do przetwarzania danych, jakie ludzkość konstruowała i wykorzystywała na przestrzeni dziejów, które jednocześnie stały się przyczyną rewolucji w przetwarzaniu danych. Żadne z uprzednich rozwiązań nie miało tak dużych możliwości jak komputer. Ilość zainstalowanych w świecie komputerów /różnej wielkości - od dużych poprzez mini i mikro/ rośnie z każdym rokiem. Wynika to z faktu, że w miarę rozwoju cywilizacji przemysłowej i ciągłego wzrostu stopnia jej skomplikowanie narasta ciągle ilość informacji w społeczeństwie, a struktura i funkcjonowanie nowoczesnego społeczeństwa coraz bardziej zależą od szybkiej i precyzyjnej obróbki oraz sprawnej i niezawodnej wymiany ogromnych ilości informacji. Komputery są narzędziem, ale i motorem zmian społecznych. Dzięki komputerom nastąpił ogromny rozwój mikroelektroniki. Mikroelektronika i komputery zmieniają jakość wyrobów, sposoby produkcji i sposoby porozumiewania się.
Autor pisze, że z powodu ludzkiej niechęci do zmian wyzwanie, przed jakim stanęła w 2002 roku marka Apple, nie było łatwe. Jej celem było przekonanie użytkowników pecetów, żeby porzucili swoje komputery, z którymi oswajali się przez lata, i zaczęli korzystać z zupełnie im nieznanych Maków. Przekonanie użytkowników konkurencji, żeby zaczęli korzystać z usług lub produktów oferowanych przez firmę, jest jednym z najtrudniejszych zadań, przed jakim staje każda marka. Okazuje się, że bardzo niechętnie dokonujemy zmian, kiedy przyzwyczaimy się już do korzystania z jednej marki lub produktu. Dzieje się tak również wtedy, kiedy ma on wady, których istnienia jesteśmy w pełni świadomi. Siła przyzwyczajenia jest jednak tak wielka, że większość z nas raczej zgodzi się na znane i oswojone już zło, zamiast podjąć ryzyko i spróbować czegoś nowego.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.