Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Macierz atrakcyjności produktu
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem badań była ocena wybranych obszarów działalności (domen) 7 spółdzielni mleczarskich regionu małopolskiego i śląskiego i określenie pozycji konkurencyjnej SBU tych przedsiębiorstw. Analizą objęto lata 2006-2010. Zastosowano metodę McKinsey'a. Przy wykorzystaniu macierzy General Electric oceniono wybrane sektory działań i określono pozycję konkurencyjną SBU przedsiębiorstw oraz przeprowadzono analizę zachowań strategicznych. Stwierdzono, że stosowane strategie na poziomie domeny hamowały procesy inwestowania w najbardziej znaczące dziedziny działalności. (abstrakt oryginalny)
Zbadano atrakcyjność rynku i pozycji konkurencyjnej przedsiębiorstwa przemysłu mięsnego Sokołów SA. na krajowym rynku mięsa w czteropolowym układzie macierzowym utworzonym w dwóch wymiarach. W tym celu przeprowadzono analizę portfelową z wykorzystaniem macierzy Mc Kinsey'a, która daje szanse na przyporządkowanie badanego przedsiębiorstwa do danej sytuacji modelowej. Wyniki analizy pokazują, że Grupa Sokołów SA. charakteryzuje się silną pozycją i działa na rynku o średniej atrakcyjności. Zatem należy zastosować strategię ekspansji polegającą na rozbudowie bądź utrzymaniu silnej pozycji przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Artykuł jest analizą badań ankietowych dokonanych wśród posiadaczy jednostek funduszy inwestycyjnych. Omawia najbardziej istotne cechy funduszu z punktu widzenia inwestora.
Celem opracowania była analiza i ocena zależności zachodzącej pomiędzy pozycją konkurencyjną a formułowaniem strategii rozwoju w przedsiębiorstwie. Metody badawcze, które posłużyły do zrealizowania celu opracowania to analiza odniesiona do stadium literatury polskiej, zagranicznej, dostępnych raportów (danych statystycznych dotyczących branży kosmetycznej), jak również ocena informacji uzyskanych w wywiadzie oraz w wyniku badań ankietowych. Narzędziem badawczym był kwestionariusz ankiety. Wyniki badań wskazują, że diagnoza pozycji konkurencyjnej jest konieczna, aby można było wykorzystać zalecenia strategiczne metod mieszanych (macierzy ADL, McKinseya). Do oceny pozycji konkurencyjnej wybrano metodę bazującą na KCS. Dla branży kosmetycznej zidentyfikowane KCS to: wysoka jakość produktów, zapach produktów, korzystne ceny, naturalne składniki w produktach, znajomość oferty produktowej, rozpoznawalność produktów, rozpoznawalność marki na tle innych marek, rozwinięta baza naukowa, wykształceni pracownicy, tradycja i doświadczenie. Badania wykazały, ze badane przedsiębiorstwa mają dominującą i silną pozycję konkurencyjną co pozwala na stosowanie strategii wzrostu lub rozwoju naturalnego. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym opracowaniu przedstawiono możliwości wykorzystania modelu McKinseya do diagnozy portfela produkcji przedsiębiorstwa z branży piwnej. Analizie poddano wyodrębnione grupy asortymentowe, które zostały dobrane w sposób spełniający kryteria bycia strategiczną jednostką biznesu (SJB). Do wyodrębnienia pszczególnych SJB w analizowanym przedsiębiorstwie posłużono się dwoma kryteriami: rodzajem zaspokajania potrzeb klienta oraz używaną technologią. Dodatkowym kryterium podziału było posiadanie przez każdą SJB swoich własnych konkurentów.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.