Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 1384

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 70 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing communication
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 70 next fast forward last
1
Content available remote Event marketing jako forma komunikacji marketingowej
100%
Celem artykułu jest przedstawienie event marketingu jako narzędzia wspomagającego działania z zakresu komunikacji marketingowej. W opracowaniu zidentyfikowano obszary zastosowania event marketingu w komunikacji marketingowej, którymi są wybrane techniki promocyjne (reklama BTL, promocja sprzedaży, public relations) oraz niektóre działania podejmowane w zakresie komunikacji nieformalnej. Omówione zostały wybrane przykłady wykorzystania eventów w komunikacji marketingowej. Na koniec podkreślono też wagę profesjonalnej organizacji eventów dla osiągnięcia wyznaczonych celów promocyjnych. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Integrated Marketing Communication - Towards a Holistic Concept
100%
Artykuł prezentuje koncepcję zintegrowanej komunikacji marketingowej (IMC) i analizuje zmiany wynikające z jej ewolucji. Celem tekstu jest określenie kierunków rozwoju koncepcji IMC oraz dalszych badań i praktycznych zastosowań zintegrowanej komunikacji marketingowej. Na podstawie opisowego przeglądu literatury naukowej, istotnej dla rozwoju wiedzy o komunikacji marketingowej, autorki ustaliły stan rozwoju koncepcji IMC. Prowadzone rozważania teoretyczne pozwoliły na porównanie definicji i kluczowych cech koncepcji. Artykuł prezentuje zmiany i czynniki kluczowe dla ewolucji IMC. Na podstawie analizy światowego dorobku naukowego zidentyfikowano nowe podejścia do koncepcji IMC i ustalono, że nowoczesna koncepcja IMC zmierza w kierunku rozwiązań o charakterze holistycznym, które uwzględniają planowanie strategiczne organizacji oraz nowoczesną wiedzę marketingową. Aktualnie integracja komunikacji marketingowej oznacza potrzebę szukania rozwiązań na poziomie strategicznym, a także kreowanie wartości bazujące na długookresowych relacjach z klientami. Przyszły rozwój koncepcji IMC oznacza również konieczność przeprowadzenia badań, dotyczących możliwości jej zastosowania w odniesieniu zarówno do różnych rodzajów organizacji (organizacje non profit lub jednostek admini- stracyjnych), jak również różnych branż i sektorów gospodarki.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Modele marketingowej komunikacji relacyjnej
100%
W artykule przedstawiono nowe spojrzenie na komunikację marketingową wynikające ze zmian w otoczeniu przedsiębiorstw oraz konieczności tworzenia długoterminowych relacji z klientami. Zaprezentowano dwa nowoczesne modele komunikacji relacyjnej. Podkreślono, że stosowane narzędzia komunikacyjne powinny być zależne od fazy, w której znajduje się aktualnie relacja, a także, że interpretacja nadawanych przez firmę komunikatów jest sprawą indywidualną i może być odmienna w przypadku każdego klienta. Wpływ na nią mają różne czynniki, które powinny być brane pod uwagę przy planowaniu i analizowaniu komunikacji marketingowej.(abstrakt autora)
W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie - czy w działaniach marketingowych można zastąpić oryginalny dźwięk dźwiękiem skompresowanym? Przedstawiono analizy porównawcze dźwięku skompresowanego w formacie mp3 z oryginalnym. Podano oceny subiektywne różnic określone w oparciu o własne badania oraz metodę obiektywną bazującą na porównaniu poziomów sygnałów w podpasmach tercjowych spektrogramu. Pokazano słyszalne różnice między sygnałem oryginalnym, a mp3 oraz różnice stwierdzone pomiarowo. Przedstawiono marketingowe obszary zastosowania obu rodzajów plików dźwiękowych. (abstrakt oryginalny)
Sytuacje kryzysowe są współcześnie powszechnym zjawiskiem i mogą wystąpić w każdym przedsiębiorstwie. Kryzys najczęściej definiowany jest jako trudna sytuacja, proces wymuszający zmiany, zagrożenie bądź szansa dla przedsiębiorstwa. Kryzysy mogą mieć różny charakter - finansowy, gospodarczy polityczny, wizerunkowi czy komunikacyjny. Kryzys może pojawić się nagle i niespodziewanie, choć często jego pojawienie nie jest dziełem przypadku. Większość kryzysów można prognozować, przewidywać, albo prowadzić działania prewencyjne. Jednak w każdym z tych przypadków kluczowa jest spójna dla strategii przedsiębiorstwa komunikacja. Celem marketingowej komunikacji kryzysowej jest informowanie grup docelowych nie tylko o aktualnych zdarzeniach i planowanych zmianach, ale również o problemach przedsiębiorstwa. W przypadku wystąpienia kryzysu w przedsiębiorstwie kierownictwo zazwyczaj większą uwagę zwraca na kontakty z opinią publiczną, pomijając przy tym dialog z pracownikami.(abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Museum's Marketing Communication Tools - Results of Empirical Research
80%
Celem artykułu jest przedstawienie wyników przeprowadzonych wśród menedżerów marketingu w polskich muzeach badania ilościowego na temat narzędzi komunikacji marketingowej wykorzystywanych w tych instytucjach. Badanie przeprowadzono metodą CAWI w 2017 roku na grupie 85 osób. Ustalono zakres zastosowania i znaczenie poszczególnych narzędzi komunikacji marketingowej dla muzeów. Jak ustalono, reklama i public relations (przede wszystkim kontakt z mediami i organizacja wydarzeń) odgrywają kluczową rolę w promocji muzeów. Badania wykazały również, że duża grupa polskich muzeów stosuje dość wąski katalog narzędzi komunikacji marketingowej i tylko sporadycznie sięga po tak zwane nowoczesne narzędzia komunikacji. W artykule przedstawiono również czynniki, które mają pozytywny i negatywny wpływ na możliwość wdrażania w muzeach skutecznej komunikacji marketingowej.(abstrakt oryginalny)
W pracy przedstawiona została koncepcja badania relacji między wewnętrzną i zewnętrzną komunikacją przedsiębiorstw rodzinnych a ich postawą rynkową. Dokonano charakterystki komunikacji przedsiębiorstw oraz przedstawiono istotę komunikacji marketingowej z wykorzystaniem Internetu. Komunikacja internetowa wymaga posiadania nowych kompetencji łączenia wiedzy z zakresu podstawowych funkcji marketingu i wiedzy o instrumantach i technologii teleinformatycznej. Odwołując się do podstaw metody badania szarych relacji (Grey Relational Analysis), zaprojektowano sekwencję działań w badaniu relacji między poziomem koncentracji na wewnętrznej i zewnętrznej komunikacji a dominującą postawą rynkową przedsiębiorstw. Potwierdzono skuteczność stosowanych w metodzie operacji obliczeniowych. Posługując się opracowaną metodą, można rozpoznać, w jakim stopniu koncentracja na wewnętrznej lub zewnętrznej komunikacji wpływa na określoną postawę rynkową przedsiębiorstw rodzinych.(abstrakt oryginalny)
W opracowaniu podjęto próbę oceny znaczenia niektórych czynników mogących warunkować decyzje zakupowe nabywców, dotyczące dóbr wygodnego zakupu oraz dóbr wybieralnych. Przedstawiono również opinie konsumentów na temat roli popularnych działań promocyjnych (reklamy, publicity, promocji sprzedaży, konkursów dla klientów). Mimo, iż nie odzwierciedlają one z pewnością rzeczywistej skuteczności ich zastosowania, pozwalają na poznanie sposobów postrzegania promocyjnych działań przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
9
80%
Kreując działania z zakresu komunikacji należy poszukiwać miejsc, gdzie można poprawić dotychczasowe rozwiązania bądź wprowadzić zupełnie coś nowego. W artykule przedstawiono kilka przykładów ze sfery komunikacji z klientami, które wymagają szczególnej uwagi lub korekty. Wskazano także na pozytywne przykłady z obszaru komunikacji w sferze marek produktów rzeczowych. Podkreślono również rolę komunikacji wewnętrznej. (abstrakt oryginalny)
Media społecznościowe znalazły zastosowanie także w świecie biznesu, stając się jednym z efektywniejszych kanałów komunikacji marketingowej. W dobie cyfryzacji i wszechobecnej wirtualizacji kontaktów międzyludzkich portale takie jak Facebook, Twitter, GoldenLine czy YouTube z powodzeniem pośredniczą w interakcji firmy z klientem. Artykuł ma na celu wskazanie, jak często media społecznościowe wykorzystywane są w komunikacji marketingowej, jak również przedstawienie form owej aktywności oraz płynących z niej korzyści. W końcowej części artykułu omówiono, jak w praktyce wygląda aktywność firm na portalach społecznościowych pod kątem wykorzystania ich do promowania marki, produktu i usług na przykładzie Lenovo Polska. (abstrakt oryginalny)
11
80%
Komunikacja rynkowa, jaką stosują firmy, stanowi zbiór narzędzi, mający na celu dostarczanie informacji, argumentacji i obietnic dotyczących oferty, klientom i potencjalnym nabywcom. Innymi słowy są to działania, które mają zachęcać i skłaniać do kupowania oferowanych produktów i usług, z jakimi spotykają się nabywcy na rynku. Aby zaistnieć i z powodzeniem trwać na rynku, każda firma i każdy produkt wymagają informowania nabywców za pomocą różnych rodzajów narzędzi marketingowych. Niniejszy artykuł jest poświęcony tym zagadnieniom, ze szczególnym uwzględnieniem marketingu szeptanego lub marketingu przekazu ustnego.(fragment tekstu)
12
Content available remote Konsument i komunikacja marketingowa
80%
Istotą marketingu jest komunikacja. Nieustanne zmiany zachodzące na rynku przyczyniły się do innego postrzegania klienta i jego potrzeb. Potrzebna stała się analiza tego, czego klient pragnie i zarazem będzie pragnął w przyszłości. Klient stał się jednostką najważniejszą dla firmy, zatem zrozumienie jego potrzeb oraz podjęcie działań, dzięki którym zdobędzie się lojalność klientów, jest zadaniem niezwykle ważnym. (abstrakt oryginalny)
13
80%
W artykule skupiono się na problematyce komunikacji wewnętrznej jako elementu zintegrowanej komunikacji marketingowej. Komunikację wewnątrz organizacji przyjęto jako kluczowy składnik sprawnego systemu zintegrowanej komunikacji marketingowej. Takie podejście pozwoliło wysunąć istotny wniosek: przed przystąpieniem do budowy strategii komunikacji na zewnątrz organizacji należy stworzyć właściwy system komunikacji wewnętrznej. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Gazetka promocyjna jako forma komunikacji marketingowej z klientem
80%
Celem pracy było zaprezentowanie wyników badań dotyczących postrzegania przez konsumentów korzyści z promocji oraz oceny skuteczności oddziaływania gazetek promocyjnych na zachowania konsumenckie w procesie zakupów. Badania przeprowadzono metodą wywiadu z wykorzystaniem kwestionariusza ankietowego wśród 100 klientów jednej z olsztyńskich sieci handlowych. Badania potwierdziły dużą skuteczność oddziaływania gazetek promocyjnych. Zdecydowana część respondentów przegląda je, wybiera produkty, porównuje różne oferty czy też w końcu robi z nimi zakupy. (abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Reklama ambientowa - nowa forma komunikacji marketingowej przedsiębiorstw
80%
Obserwując obecną komunikację przedsiębiorstw z rynkiem, można zauważyć wiele przykładów nowatorskich pomysłów w tej dziedzinie m.in. dynamicznie rozwijająca się również w Polsce reklama teserowa, ambient reklama, ambush marketing, buzzmarketing, guerilla marketing, viral marketing i advergaming itp. Jednym z pierwszych sposobów niestandardowego oddziaływania na klienta była reklama teserowa, która jak się wydaje, dała początek innym nowatorskim pomysłom. Obecnie najbardziej "widoczną" i kontrowersyjną jest tzw. reklama ambientowa wykorzystująca media, która jednak nie kojarzyły się z reklamą. Jest to inaczej reklama w otoczeniu, nazywana również reklamą na elementach otoczenia. To stosunkowo nowy rodzaj reklamy zewnętrznej. Pojęcie to nie zostało dotychczas w pełni zdefiniowane. Niniejsze opracowanie ma na celu pokazanie wieloaspektowej złożoności tej formy komunikacji marketingowej. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Społeczności wirtualne a komunikacja marketingowa przedsiębiorstw
80%
Celem artykułu jest przedstawienie znaczenia i możliwości wykorzystania społeczności wirtualnych w komunikacji marketingowej przedsiębiorstw. Pierwsza część koncentruje się na wyjaśnieniu terminu społeczności wirtualnych oraz przedstawieniu ich genezy. Następnie zaprezentowany jest stan badań nad tematem wspólnot wirtualnych w marketingu oraz wyniki badań własnych, wskazujących na występowanie na polskim rynku młodzieżowym dużej grupy konsumentów zainteresowanych uczestnictwem w tego rodzaju wspólnotach. Ostatnia część artykułu skupia się na pokazaniu możliwości (abstrakt oryginalny)
17
Content available remote Społeczności wirtualne - perspektywy dla rozwoju komunikacji marketingowej
80%
Artykuł zawiera charakterystykę komunikacji marketingowej w społeczeństwie informacyjnym. Globalna sieć jest nie tylko narzędziem przesyłania informacji, lecz stała się również medium służącym różnym formom komunikacji społecznej. W artykule przedstawiono ideę nowego trendu w rozwoju Internetu zwanego Web 2.0. Opisane zostały narzędzia komunikacji z klientami w społecznościach wirtualnych. Szczególną uwagę poświęcono oprogramowaniu typu Open Source, ponieważ oprogramowanie społecznościowe może być używane do wspomagania komunikacji marketingowej. Zaprezentowano także trendy dotyczące marketingu internetowego w sieciach społecznych oraz stosunek konsumentów do różnych narzędzi otwartego programowania. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Internet jako narzędzie komunikacji marketingowej
80%
Internet jako nowoczesne medium komunikacji społecznej odgrywa w dzisiejszych czasach coraz istotniejszą rolę. Internetowa komunikacja marketingowa to szeroki wachlarz różnych możliwości komunikowania się przedsiębiorstwa z otoczeniem, zarówno w zakresie działań promocyjnych, jak i w obszarze komercyjnego wykorzystania tego medium. Za pośrednictwem Internetu przedsiębiorstwa kreują swój pozytywny wizerunek, wzbudzają zaufanie klientów, promują produkty, a także oferują możliwość ich zakupu w oparciu o rozwiniętą sieć handlu elektronicznego. Zasadnym wydaje się wniosek, iż Internet jako jedno z najszybciej rozwijających się mediów komunikacyjnych ma przed sobą ogromną przyszłość i niewątpliwie można oczekiwać jego dalszego rozwoju, a tym samym pojawiania się coraz to nowych form internetowej komunikacji marketingowej. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Rola informacji w internetowej komunikacji marketingowej
80%
W artykule zaakcentowano rolę informacji jako elementu kluczowego w komunikacji marketingowej. Podkreślono również znaczenie Internetu w komunikacji marketingowej jako szybkiego medium informacji. (abstrakt oryginalny)
Artykuł pozwala spojrzeć na niezwykle złożone problemy wyboru instrumentów promocjimix. Jednym z najważniejszych celów promocji, jakie stawiają sobie małe i średnie przedsiębiorstwa jest poinformowanie o produktach i świadczonych usługach, a także kształtowanie wizerunku. Rosnąca konkurencja na rynku wymaga użycia instrumentów promocjimix. Promocja odgrywa ważną rolę w efektywnym funkcjonowaniu małych i średnich przedsiębiorstw. Jest jednym z bardzo istotnych czynników umożliwiających zwiększenie sprzedaży. Właściwe i efektywne zastosowanie instrumentów promocji staje się podstawowym czynnikiem osiągnięcia przewagi na konkurencyjnym rynku. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 70 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.