Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing projects
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Dziś kreacji projektów marketingu angażującego sprzyja wiele czynników. Przede wszystkim technologie komunikacji, które stają się coraz tańsze, jak i wzajemnie konwergentne.(...) Narzędzi, które można wykorzystać, jest dziś w zasadzie bez liku i naprawdę jest w czym wybierać. Rozwojowi tego typu przedsięwzięć sprzyja również narastający opór stawiany bardzo agresywnym, bezmyślnym i masowym działaniom reklamowym. Marketerom z kolei zależeć będzie na angażowaniu w swoje marki liderów opinii, dających swoisty know-how i dzielących się swoimi spostrzeżeniami czy konkluzjami z innymi poprzez serwisy społecznościowe. Sfera opiniowania produktów i usług w sieci rozwija się dziś na tyle dynamicznie, że nikt nie powinien pomijać tego czynnika w swojej działalności biznesowej. (fragment tekstu)
2
Content available remote Zarządzanie wiedzą w projektach marketingowych w świetle wyników badań
100%
Projekty marketingowe stanowią specyficzną kategorię projektów. Ich sukces jest wypadkową wielu różnych czynników, ale jednym z nich jest niewątpliwie wiedza zespołów projektowych, dotycząca bardzo różnych dziedzin, m.in.: zarządzania, estetyki, psychologii, technologii informatycznych. Celem artykułu jest prezentacja wybranych aspektów problematyki zarządzania wiedzą w projektach marketingowych. W pierwszej części artykułu zaprezentowano dyskusję na temat roli zarządzania wiedzą w projektach marketingowych. W drugiej części pracy omówiono wyniki badań empirycznych, których celem było poznanie opinii i doświadczeń pracowników agencji marketingowych na temat systemów zarządzania wiedzą, ich składowych - metod i narzędzi, a także roli, jaką odrywają w efektywnej realizacji projektów marketingowych. (abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Ocena realizacji strategii społecznej odpowiedzialności
100%
W artykule przedstawiono problematykę strategii i realizacji strategii społecznej odpowiedzialności, Corporate Social Responsibility - CSR; zwrócono uwagę na postępującą elastyczność strategii rozumianej, jako koncepcja zmian, dokonywanych z myślą o przyszłości przedsiębiorstwa. Scharakteryzowano również cechy i realizację działań społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorstw działających na terenie województwa śląskiego z uwzględnieniem ich kondycji finansowej. Zwrócono uwagę na bariery realizacji działań społecznie odpowiedzialnych w badanych przedsiębiorstwach, wśród których dominują bariery finansowo-czasowe i mentalne. (abstrakt oryginalny)
Osobowość marki to temat często poruszany w trakcie realizowania różnego rodzaju projektów marketingowych. A jej nazwa? Czy nazwa sama w sobie może mieć osobowość i jeżeli tak, to jaki jest jej wpływ na ksztatowanie osobowości marki?
Segment marek własnych osiągnął obecnie najlepszą pozycję konkurencyjną w historii. Rozwój marek własnych w różnych kategoriach produktowych w skali międzynarodowej może przełożyć się na zwiększenie międzynarodowego zaangażowania, wzrost eksportu i rozwój firmy. Podjęto próbę rozpatrzenia następującego problemu badawczego: czy i w jakim stopniu zaangażowanie firm w realizację projektów marek własnych przekłada się na internacjonalizację ich działalności biznesowej. W tym celu przybliżono definicję i istotę pojęcia marki własnej. W badaniu skupiono się także na analizie głównych tendencji rozwoju marek własnych w Europie i na przedstawieniu obszarów oddziaływania marek własnych na międzynarodową działalność przedsiębiorstw. Analizę przypadku dotyczącą firmy browarniczej Van Pur SA poprzedzono badaniem środowiska biznesowego w którym funkcjonuje ta spółka. (abstrakt oryginalny)
6
Content available remote Marketing a koncepcja biznesowa
80%
Koncepcja biznesowa to opis zamierzonego postępowania przedsiębiorcy na drodze tworzenia lub rozwoju przedsiębiorstwa lub odrębnego przedsięwzięcia. Każda taka koncepcja jest związana z działalnością rynkową i powinna zawierać decyzje i projekty marketingowe. Celem artykułu jest wskazanie miejsca i roli zagadnień marketingowych w koncepcjach biznesu. Przedstawiono charakterystykę koncepcji biznesowych, ich różne rodzaje i zawartość. Na tym tle opisano zmieniające się w ostatnich latach podejścia do marketingu i jego dwoistą relację do koncepcji biznesowych. Z jednej strony traktujemy marketing jako istotny czynnik zewnętrzny oddziałujący na kształt koncepcji konkretnego biznesu, a z drugiej strony widzimy marketing jako element wewnętrzny, obok innych, danej koncepcji biznesowej.(abstrakt oryginalny)
W społecznościowych mediach są grupy dyskusyjne, w których graficy komputerowi dzielą się swoimi doświadczeniami także z marketerami. Jednak niekiedy poziom takich wpisów, zwłaszcza ze strony odbiorców jest żenujący. Stąd pomysł przeprowadzenia niewielkiej ankiety wśród grafików freelancerów mającej zweryfikować ich współpracę ze zleceniodawcami. Wyniki były wielce pouczające. Bo choć praca grafika freelancera to niełatwy kawałek chleba, gdy jednak grafik i marketer darzą siebie szacunkiem i szanują swój czas oraz wkład pracy, z pewnością da się wypracować pomiędzy nimi satysfakcjonującą relację, czego wynikiem będzie pozytywny efekt końcowy projektów. (abstrakt autora)
Dobre rady stosunkowo łatwo jest znaleźć u osób zajmujących się mediami, reklamą czy eventami. Jednak ze świecą można szukać równie dobrych rad dla menedżerów, kierowników i dyrektorów marketingu. W artykule zamieszczono kilka eksperckich wskazówek dotyczących zamęczania współpracowników "doskonałymi" projektami oraz potrzebą transparentności na linii firma - klient. Do kluczowych czynników gwarantujących sukces należy określenie czasowych ram dla każdego z członków zespołu, jak też i dla całego projektu. (abstrakt autora)
Zaufanie, świadomość wspólnego celu i dobra komunikacja w relacji między sponsorem a kierownikiem marketingowego projektu wymaga partnerstwa i dobrego rozumienia przez każdą ze stron swojej roli. W kreowaniu relacji decydujący głos ma sponsor, ponieważ może dowolnie wpływać na projekt. Ale ważne jest, aby za tym szła świadomość, że każde jego działanie wywołuje określone skutki. Jeżeli ingerencja sponsora jest nadmierna, uczy tym samym kierownika projektu braku samodzielności i podważa jego autorytet. Dlatego w sytuacjach różnicy zdań nieodzowne jest znalezienie jakiegoś "złotego środka", aby współpraca ta była spójna i przyniosła pożądane efekty. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.