Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 147

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ocena przedsiębiorstwa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
W artykule omówiono system oceny przedsiębiorstwa, wraz z wykorzystywanymi w nim metodami i narzędziami analizy ekonomicznej. Jest to jeden z ważniejszych instrumentów zarządzania przedsiębiorstwem. Umożliwia rozpoznanie szans i zagrożeń działalności przedsiębiorstwa.
Autor za główny cel tego opracowania obrał próbę uszeregowania polskich ubezpieczycieli według kryterium bezpieczeństwa dla potencjalnych klientów oraz inwestorów, z wydzieleniem grupy firm budzących co najmniej wątpliwości. (fragment tekstu)
3
Content available remote (Nie) pewność na otrzymanie dotacji Z perspektywy oceny eksperckiej
100%
W artykule podjęto próbę określenia czynników sukcesu projektu w świetle kryteriów oceny eksperckiej dokonywanej w oparciu o dokumentację projektową - z punktu widzenia doświadczenia ekspertów. Rozważania zawężono do tych konkursów, których adresatami są małe i średnie przedsiębiorstwa. Autorki mają świadomość, że różnorodność programów, złożoność dokumentacji konkursowej, odmienność struktury wniosków powoduje, że nie istnieje jeden optymalny schemat pozwalający skutecznie napisać wniosek o dofinansowanie. Jednak można wskazać szereg wskazówek o charakterze uniwersalnym, mogącym mieć zastosowanie w procesie ubiegania się o dotację. (abstrakt oryginalny)
Artykuł stanowi kontynuację ratingu liderów regionalnych. W tym numerze przeanalizowano firmy z województw wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Kod ratingu składa się z dwóch części: siły finansowej będącej odzwierciedleniem wartości netto firmy, i współczynnika ryzyka, określającego jej stabilność i kondycję finansową.
The author presents a new method for the evaluation of a firm's economic condition. The idea of the method is based on portfolio analysis used in market research. The concept of a traditional diagram was supported by some additional elements of quantitative analyses. In addition, an empirical case was outlined. (original abstract)
Artykuł stanowi kontynuację ratingu liderów regionalnych. W tym numerze przeanalizowano firmy z województw: małopolskiego i świętokrzyskiego. Kod ratingu składa się z dwóch części: siły finansowej, będącej odzwierciedleniem wartości firmy, i współczynnika ryzyka, określającego jej stabilność i kondycję finansową.
W lipcu i sierpniu br. na łamach Gazety Bankowej opublikowano 16 list firm - liderów regionalnych. Artykuł stanowi podsumowanie ratingu.
Artykuł stanowi kontynuację ratingu liderów regionalnych. W tym numerze przeanalizowano firmy z województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Kod ratingu składa się z dwóch części: siły finansowej, będącej odzwierciedleniem wartości firmy, i współczynnika ryzyka, określającego jej stabilność i kondycję finansową.
Artykuł stanowi kontynuację ratingu liderów regionalnych. W tym numerze przeanalizowano dane z firm z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Kod ratingu składa się z dwóch części: siły finansowej, będącej odzwierciedleniem wartości netto firmy, i współczynnika ryzyka, określajacego jej stabilność i kondycję finansową.
Artykuł stanowi kontynuację ratingu liderów regionalnych. W tym numerze przeanalizowano firmy z województw opolskiego i śląskiego. Kod ratingu składa się z dwóch części: siły finansowej, będącej odzwierciedleniem wartości firmy, i współczynnika ryzyka, określającego jej stabilność i kondycji finansowej.
Artykuł stanowi kontynuację ratingu liderów regionalnych. W tym numerze przeanalizowano firmy z województw dolnośląskiego i lubuskiego. Kod ratingu składa się z dwóch części: siły finansowej, będącej odzwierciedleniem wartości firmy, i współczynnika ryzyka, określającego jej stabilność i kondycję finansową.
Artykuł stanowi kontynuację ratingu liderów regionalnych. W tym numerze przeanalizowano firmy z województw podkarpackiego i lubelskiego. Kod ratingu składa się z dwóch części: siły finansowejbędącej odzwierciedleniem wartości netto firmy, i współczynnika ryzyka,określającego jej stabilność i kondycję finansową.
W niniejszym opracowaniu wykorzystano wyniki miesięcznych i kwartalnych badań koniunktury gospodarczej w polskim przemyśle za okres od czerwca 1992 do grudnia 1994 roku, realizowane przez Akademię Ekonomiczną w Poznaniu, pozwalające na ocenę adaptacyjności polskich przedsiębiorstw państwowych do nowego systemu rynkowego.
Artykuł omawia systemy pomiaru wyników przedsiębiorstwa, które umożliwiają zarządzającym zorientować się w swojej sytuacji finansowej i rynkowej, pozwalają zauważyć negatywne sygnały i skoncentrować się na czynnikach zapewniających sukces. Najbardziej popularna wśród wszystkich systemów pomiaru wyników jest Zrównoważona Karta Dokonań (The Balanced Scorecard - BSC). W artykule zwrócono uwagę także na systemy: Tableau de bord, Kapitał Intelektualny, Monitor Aktywów Niematerialnych, Accountability Scorecard (ASC). Na zakończenie omówiono tworzenie własnej Karty Wyników.
Przedstawiono zasady i etapy przyznawania Europejskiej Nagrody Jakości (EQA). Szczególny nacisk położono na metody samooceny przedsiębiorstwa i narzędzia stosowane do jej przeprowadzenia: Kartę Pathfinder i tabelę punktacji RADAR.
Reputacja firmy jest tym, co myślą o niej różne grupy interesariuszy. Jest czymś ulotnym, amorficznym, podatnym na uszkodzenia, trudnym lub wręcz niemożliwym do utrzymania pod kontrolą. Powstaje więc pytanie, czy można skutecznie zarządzać reputacją? G. Honey sugeruje, że należałoby raczej mówić o zarządzaniu ryzykiem reputacji rozumianym jako luka między oczekiwaniami interesariuszy a działaniami przedsiębiorstwa. Firma może bowiem wpływać na owe oczekiwania, jak również świadomie sterować swoimi działaniami służącymi ich spełnianiu. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule omówiono procesy projektowania i analizy badań opinii pracowników. Opisano proces budowy kwestionariusza badawczego oraz jego modyfikacji. Zaprezentowano jak powinno wyglądać przeprowadzenie badania, analiza wyników oraz jakie należy podjąć działania po badaniu. Omówiono proces pomiaru efektywności działań.
W artykule przedstawiono istotę, znaczenie oraz rodzaje ratingu. Zaprezentowano również specyfikę małych i średnich przedsiębiorstw jako obiektów ratingu.
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.