Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 121

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pozycjonowanie marki
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
Zdaniem autorki, warunki skutecznego rozwoju marek własnych są następujące: rozwój marki własnej należy traktować jako narzędzie kreowania wyróżniającej się oferty firmy handlowej, pozwalającej kształtować wizerunek firmy handlowej; opłacalność rozwoju marki własnej zależy od jej udziału na rynku w danej kategorii produktu; rozwój marki własnej najkorzystniej jest rozpocząć od produktów tanich, przy zachowaniu pewnego standardu jakości produktu; marka własna niekoniecznie musi mieć nazwę sieci handlowej, w której jest sprzedawana; rozwój marki własnej wymaga poniesienia na początku pewnych kosztów związanych z przygotowaniem projektu i działalnością marketingową.
Scharakteryzowano pojęcie i znaczenie marki w oparciu o analizę literatury. Przedstawiono trzy sposoby interpretacji pojęcia marki: interpretowanie marki z perspektywy wkładu; interpretowanie marki z perspektywy wyniku oraz interpretacja z perspektywy czasu. Omówiono różne podejście do procesu decyzyjnego w odniesieniu do marek na rynku zagranicznym, a także branding (świadomość budowania marki) oraz jego znaczenie w poprawie eksportu i wizerunku kraju. Opisano zjawisko piractwa markowego, na które składa się: piractwo; inżynieria wsteczna; podróbka; nieuczciwa konkurencja oraz wholesale infringement (dyskusyjna rejestracja nazw słynnych marek w innych krajach zamiast podróbek).
Artykuł przybliża koncepcję pozycjonowania marki opartą na idei CSR. Dla lepszego zobrazowania głównego zagadnienia przedstawiono model pozycjonowania bazującego na idei CSR (Siatka pozycjonowania marki oparta na CSR - "The CSR Brand Positioning Grid") łącznie z korzyściami jakie może przynieść marce taki sposób plasowania. Możliwości zastosowania tego modelu w pozycjonowaniu zostały odzwierciedlone na przykładzie wybranych przedsiębiorstw. W tych organizacjach dokonano także próby sklasyfikowania motywu ich działań społecznych (według wytycznych modelu: ofensywny lub defensywny) oraz przypisano zidentyfikowane inicjatywy z zakresu CSR do obszarów wymienionych w modelu. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono istotę, funkcje i proces kreacji marki regionu, a następnie zaprezentowano markę kraju i województwa zachodniopomorskiego.
Nie można zaprzeczyć, że serwis stworzony przez Marka Zuckerberga to wiodąca platforma marketingowa w dzisiejszym internecie społecznościowym. Trzeba również zwrócić uwagę na ciągłe zmiany i ulepszenia całego ekosystemu wokół Facebooka. Rozwój narzędzi dla biznesu wiąże się przecież ze wzrostem przychodów spółek. Chcę w tym artykule uporządkować wiedzę na temat ostatnich modyfikacji na Facebooku, a także opisać pewne trendy komunikacyjne, które są wiodące od początku bieżącego roku. (fragment tekstu)
6
75%
Positioning is an important element of the marketing strategy, which aims to create a distinctive brand identity and choose target market segment on which impact the brand has to. The paper discusses issues related to the positioning of the brand in one of the family businesses of the furniture industry. The observations and analysis of the process is to show the meaning and determinants to be taken into account when creating a positioning strategy in family businesses within the furniture industry. (original abstract)
W artykule przybliżono miejsce internetu pośród współczesnych strategii marektingowych. Zaprezentowano teorię memów w marketingu. Spróbowano odpowiedzieć na pytanie czy marka może istnieć bez internetu.
Omówiono pojęcie marki globalnej, czynniki globalizacji marki, zarządzanie marką w skali globalnej. Szczególną uwagę zwrócono na wybór strategii marki. Przedstawiono pozycjonowanie marki w skali globalnej oraz podstawowe wymogi wyboru nazwy marki.
Naming jest bezpośrednio związany z pozycjonowaniem i stanowi jego główny element. Nazwa służy pozycjonowaniu. Omówiono kategorie namingu.
Posiadacze marek poszukują różnych możliwości maksymalizowania zysków, które silna marka może przynieść. Dwoma bardzo znanymi sposobami są rozszerzenie i licencjonowanie marki.
Fundamentem skutecznego namingu i drogą do znalezienia właściwego słowa dla nazwy jest zintegrowanie dwóch podstawowych procesów namingowych: pozycjonowania i procesu lingwistycznego, czyli treści nazwy i jej formy. Odpowiada na pytanie, jak za pomocą słowa wyrazić efekt pozycjonowania oraz, jak "opakować" to słowo w procesie lingwistycznym. W momencie, kiedy zostaje znalezione to jedyne słowo, właściwa nazwa - mają miejsce narodziny marki.
Autorka porusza problem naśladowamia znanych marek w Polsce oraz jaki wpływ na ich los będzie miała integracja Polski z Unią Europejską.
Spójna architektura namingowa prowadzi do zwiększenia siły, synergii oraz przejrzystości oferty wewnątrz i na zewnątrz firmy. Jest strukturą, która organizuje portfel nazw, określa ich rolę oraz naturę powiązań między nimi. Daje także wytyczne dla menedżerów, którzy są odpowiedzialni za reklamę, dziaania PR czy opakowanie nowego produktu.
Można zaryzykować stwierdzeniem, że marki zbudowane na podstawie zasady podobieństwa do swoich odbiorców będą zyskiwać coraz większą popularność. Dotyczy to zwłaszcza marek skierowanych do młodszych, dla których wyrażenie własnych poglądów jest szczególnie ważne i którzy często odrzucają wszystko, co kojarzy się im ze stylem życia starszych.
Design, czyli sztuka tworzenia przedmiotów użytkowych, odgrywa coraz bardziej istotną rolę w kreowaniu produktu. Wiele marek podbudowuje swoją pozycję rynkową, odwołując się do współpracy z projektantami. Marki te (tzw. marki projektanckie) z wyjątkowego wzornictwa najpierw uczyniły swój wyróżnik, a następnie symbol luksusu.
Oferta wirtualnych operatorów telefonii ruchomej - Mobile Virtual Network Operator - dotyczy albo klientów zaiteresowanych tylko i wyłącznie tanimi połączeniami (tzw. low income customers), albo określonej niszy rynkowej. Wirtualny operator jest w stanie ich przyciągnąć dobrze im znaną marką oraz ofertą skrojoną na miarę.
Wobec spadku zainteresowania młodzieży tradycyjnymi, wschodnimi sztukami walki, w artykule podjęto próbę zidentyfikowania czynników wpływających na tę sytuację. Wielu instruktorów ze swego hobby uczyniło istotne źródło dochodów. Pozycjonowanie ich szkół na mapie percepcji może dostarczyć cennych informacji marketingowych. W badaniu wykorzystano pomiar opinii na temat sztuk walki oraz metody wielowymiarowej analizy statystycznej. Dobór próby był celowy według zasady kuli śniegowej. W efekcie uzyskano trzy segmenty sportów walki, które pozwoliły ustalić kilka rekomendacji dla instruktorów tradycyjnych sztuk walki.(abstrakt autora)
18
75%
Pozycjonowanie marki ma na celu uzyskanie pożądanego wizerunku marki poprzez stworzenie wyróżniającej tożsamości dla wybranej grupy nabywców, tworzących docelowy segment rynku. Realizacja strategii co-brandingu - będącej strategią połączenia w jednej ofercie dwóch lub więcej marek - pozwala na wykorzystanie wizerunku dwóch marek partnerskich do pozycjonowania wspólnej marki co-brandingowej. Celem referatu była analiza wpływu realizacji strategii co-brandingu na pozycjonowanie marek partnerskich i wspólnej marki co-brandingowej. Przeprowadzone rozważania oraz analizy wyników badań empirycznych potwierdzają wpływ realizacji strategii co-brandingu na pozycjonowanie wspólnej marki co-brandingowej. Wpływ na ostateczne pozycjonowanie marki wspólnej ma pozycjonowanie obu marek partnerskich, przy czym zwykle występuje większa zbieżność grupy docelowej i tożsamości marki co-brandingowej z marką partnerską zapraszającą do współpracy, aniżeli marką partnerską zapraszaną do realizacji strategii co-brandingu. Jednocześnie realizacja strategii co-brandingu wpływa na wizerunek, a w konsekwencji na pozycjonowanie marek partnerskich po zakończeniu współpracy. W przypadku marek partnerskich zapraszających do współpracy, na pozycjonowanie wtórne wpływa zarówno pozycjonowanie marki co-brandingowej (wspólnej), jak i marki zapraszanej. Z kolei w przypadku marek partnerskich zapraszanych do współpracy na pozycjonowanie wpływ ma przede wszystkim wizerunek marki wspólnej. (abstrakt oryginalny)
Polskie godła promocyjne w większości przypadków, zgodnie z orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, łamią unijne dyrektywy. W UE nawet sugerowanie, że pochodzenie produktu jest wyznacznikiem jego jakości, może być uznane za formę dyskryminacji i stosowania ukrytych ograniczeń w przepływie towarów. Czy polskie znaki jakości po dostosowaniu do norm prawa wspólnotowego mogą nadal z powodzeniem spełniać swoją funkcję?
Z marketingowego punktu widzenia słowo "jakość" spowszechniało, utraciło swoje wyjątkowe kiedyś znaczenie i pierwotną siłę oddziaływania na klientów. Przedstawiono kilka przykładów wykorzystania faktów zaczerpniętych z dziedzictwa marki, jako niebanalną metodę pozycjonowania marki.
first rewind previous Strona / 7 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.