Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 57

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Produkcja odzieży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
W poniższym sprawozdaniu dotyczącym analizy cieplno-wytrzymałościowej pracy hełmu strażackiego w warunkach bojowych dokonano obszernego przeglądu dostępnej literatury. Należy zauważyć, iż w dostępnej literaturze występuje niewiele źródeł bezpośrednio dotyczących wyżej wymienionej tematyki. Źródła tematyczne, których przeglądu dokonano, zawierają więcej informacji na temat szeroko pojętej ochrony przeciwpożarowej, jak również zagadnień związanych z pojętą spalania. Biorąc pod uwagę relatywnie wąski zakres dostępnej literatury oraz informacji, w sprawozdaniu zamieszczono najważniejsze oraz najbardziej kongruentne informacje, oraz spostrzeżenia. W sprawozdaniu znalazły się między innymi dane na temat oceny wydajności technologii wytwarzania powierzchni hełmów strażackich, przeglądu zastosowań materiałów zmiennofazowych w produkcji tkanin ochronnych jak również wykorzystania warstw materiałów bazowych w odzieży ochronnej. (fragment tekstu)
W obecnym otoczeniu coraz większe znaczenie odgrywa lojalność klienta. Na potrzeby artykułu przyjęto tezę, że lojalność klienta oparta jest przede wszystkim na korzyściach, jakie konsument może uzyskać z zawartej relacji między nim a przedsiębiorstwem z branży odzieżowej. W artykule przedstawiono istotę tworzenia i budowania lojalności klienta. Analizie i ocenie poddano wybrane elementy budowania lojalności klienta na przykładzie firm z branży odzieżowej. We wnioskach zwrócono uwagę na ważność wybranych elementów budowania lojalności klienta na wybranym przykładzie. Zaproponowano również rekomendacje do realizacji w przyszłości. Jako metodę badawczą wykorzystano metodę ankietową.(abstrakt autora)
The clothing industry is a high-growth industry that is attractive to be occupied by the business. However, behind its appeal, this industry brings harmful impacts to the environment. The fashion industry is considered the 2nd most destructive industry in the world. Environmental damage due to industry occurs not only in the production process but also in consumption and disposal. As the growth of this industry cannot be separated from consumer intervention, efforts to improve the environmental impact caused by this industry also require consumers' role. Consumers can improve the environment through their consumption choices, such as replacing the usual products with more sustainable products. Therefore, it is essential to discover what factors can encourage consumers to consume more environmentally friendly apparel. This study intends to explore consumer motivation in deciding to buy environmentally friendly apparel by applying the extended theory of planned behavior. As an extension, this study includes two additional variables, namely environmental concern and environmental knowledge. This study involved 407 respondents who have followed some environmentally friendly apparel brands. The collected data would then be analyzed with smartPLS 3.0. The result of the study showed that all variables are proven to be significant in influencing consumers' purchase intention for environmentally-friendly apparel, except for environmental concern, which influence is indirect through attitude. The result of this study gives new insight into what shapes the intention of buying environmentally-friendly apparel. (original abstract)
W artykule podjęto tematykę mieszczącą się w dyscyplinie inżynierii produkcji, a do-tyczącą nowoczesnych sposobów produkcji w przemyśle odzieży reklamowej. W szczególności skon-centrowano się na maszynach stosowanych w tej branży. Przeprowadzono analizę pracy linii technologicznej do produkcji nadruków. Omówiono wybrane metody produkcji nadruków w przykładowym przedsiębiorstwie produkcyjnym. Wskazano zalety stosowania nowoczesnych maszyn do produkcji wpływające na rozwój firmy, bezpieczeństwa pracowników oraz możliwość obsługi technicznej. Przeprowadzono także analizę porównawczą produkcji w przedsiębiorstwie przed i po wprowadzeniu nowoczesnych maszyn. (abstrakt oryginalny)
Sektor tekstylny i odzieżowy w Unii Europejskiej liczy ponad 177 tys. firm zatrudniających około 2,7 mln osób. Jego cechą charakterystyczną jest wysoka koncentracja regionalna, dlatego zliberalizowanie rynku i zniesienie barier importowych stają się szczególnie odczuwalne w regionach silnie skoncentrowanych na przemyśle lekkim we wszystkich krajach UE. Przewaga konkurencyjna sektora włókienniczego i odzieżowego UE polega obecnie na znaczeniu, jakie przywiązuje się do jakości, kreatywności, innowacyjności, technologii i produktów o dużej wartości dodanej. Ważne jest zabezpieczenie przed nieuczciwą konkurencją pochodzącą m.in. z krajów Azji oraz stworzenie warunków rozwoju i konkurencyjności dla wszystkich firm tekstylno-przemysłowych. Istniejący potencjał produkcyjny, atrakcyjne położenie geograficzne, kooperacja z gospodarką UE, znacząca obecność na rynkach zachodnich i dobre perspektywy eksportu na rynki krajów wschodnioeuropejskich pozwalają Polsce zajmować drugie miejsce, po Włoszech, w produkcji tekstyliów i odzieży w Europie. W Polsce przemysł włókienniczy powinien być traktowany jako przemysł strategiczny. Produkcja sprzedana przemysłu lekkiego w Polsce wynosiła w 2000 r. 21,7 mld zł i stanowiła 4,4% produkcji sprzedanej przemysłu ogółem, natomiast w 2004 r. wynosiła 19,3 mld zł, stanowiąc 3% produkcji sprzedanej przemysłu ogółem. Przeciętne zatrudnienie w przemyśle lekkim wynosiło w 2000 r. 393,3 tys. osób, co stanowiło 13% zatrudnienia w przemyśle ogółem, natomiast w 2004 r. stanowiło 10% ogólnego zatrudnienia w przemyśle. Przemysł lekki zajmuje czwarte miejsce w tworzeniu dochodu narodowego i jest trzecim pracodawcą w całym przemyśle. (skrócony abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest przedstawienie działań z zakresu społecznie odpowiedzialnego biznesu prowadzonych przez wybrane firmy branży odzieżowej. W artykule omówiono istotę i obszary działania strategii CSR oraz korzyści płynące z jej realizacji na przykładzie dobrych praktyk podejmowanych przez duże przedsiębiorstwa odzieżowe działające na świecie: H&M, CCC S.A., Adidas oraz LPP S.A. Polityka odpowiedzialności społecznej realizowana przez wymienione marki jest wyrazem ich troski o środowisko naturalne, społeczeństwo i przyszłość naszej planety. Prowadzone działania kształtują pozytywny wizerunek firm, co w efekcie może prowadzić do zwiększenia sprzedaży i uzyskania przewagi konkurencyjnej.(abstrakt oryginalny)
7
61%
Celem głównym pracy było określenie kluczowych czynników wpływających na wartość ekonomiczną dużych i średnich przedsiębiorstw odzieżowych w województwie łódzkim. (fragment tekstu)
Łączna wartość eksportu przemysłu włókienniczo-odzieżowego poza obszar unijny w roku 2001 wyniosła prawie 38 mln USD, co przy imporcie na kwotę 65 mln dolarów dało ujemne saldo wysokości 27 mln USD. Chociaż deficyt ten stale rośnie, Unia Europejska zachowała silną pozycję w światowym przemyśle tekstylnym i odzieżowym.
Firma Reebok obecna jest w Polsce od roku 1995. Od tego czasu utrzymuje ona stabilny udział na rynku markowej odzieży sportowej, pomimo gorszej koniunktury gospodarczej i ostrej walki konkurencyjnej. Roczna sprzedaż Reeboka w kraju sięga 17 mln dolarów.
Celem artykułu jest zatem przeanalizowanie, w jakim stopniu, w jakich wymiarach, aspektach oraz w jakiej formie kwestie ochrony środowiska naturalnego i inne aspekty zrównoważonego i etycznego podejścia do projektowania, produkcji i konsumpcji mody zostały w ostatnich latach uwzględnione w ramach działalności szkół wyższych i policealnych kształcących przyszłych projektantów mody w Polsce. Przyjęto hipotezę badawczą, iż polskie szkoły policealne i wyższe kształcące projektantów mody, wpisując się w globalne trendy, dostosowują zakres nauczanych treści i innych form działalności, podejmując i promując przedsięwzięcia rozbudzające świadomość ekologiczną zarówno studentów, jak i konsumentów na rynku mody. (fragment tekstu)
Skuteczne zarządzanie firmą, korzystanie z nowych i nowoczesnych metod i technik zarządzania, wymagają odpowiednich danych dotyczących jakości, które mogą być świadczone przez zintegrowany system informatyczny. Dlatego małe i średnie przedsiębiorstwa wprowadzają systemy klasy ERP (obecnie ERP II), pomimo, że proces ten jest trudny i kosztowny. W artykule przedstawiono projekt wdrożenia takiego systemu w Firmie Produkcyjno-Handlowej Marek RYŁKO. Projekt wdrożeniowy został zrealizowany zgodnie z opracowaną metodologią, która obejmowała następujące etapy: analizę organizacyjną przedsiębiorstwa, analizę sposobu realizacji procesu produkcyjnego, identyfikację problemów, analizę potrzeb informacyjnych przedsiębiorstwa, wybór zintegrowanego systemu informatycznego, opracowanie harmonogramu realizacji prac wdrożeniowych. Głównym celem tego projektu było wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego. Dodatkowym celem było sprawdzenie metodologii wdrażania w praktyce. W następnej części artykułu opisano charakterystyczne elementy prac wdrożeniowych i kierowania zmianami w tym projekcie. Na koniec przedstawiono możliwe kierunki rozwoju firmy wspomaganej zintegrowanego systemu informatycznego.
Jakość, zarówno produktu, jak i obsługi, jest ważnym czynnikiem rozwoju organizacji. Zostało to przedstawione na przykładzie dwóch niewielkich firm branży odzieżowej. W jednej z nich, produkującej głównie odzież medyczną, o rozwoju zadecydowała jakość projektu i wykonania, ale także wyjątkowa obsługa. Druga dzięki wysokiej jakości wykonania pozyskała kontrahentów, którzy wcześniej składali zamówienia w krajach o niskich kosztach produkcji. Na tej podstawie stwierdzono, że jakość jest ważnym, często decydującym, czynnikiem konkurencyjności. (abstrakt oryginalny)
Zmiana uwarunkowań zewnętrznych spowodowała istotne zmiany w handlu zagranicznym odzieżą oraz upadek wielu przedsiębiorstw i dynamiczny rozwój innych. Nawet jednak umiejętność wykorzystania nowych realiów gospodarczych nie spowodowała ograniczenia spadku eksportu odzieży. Mimo to przedsiębiorstwa konstatują rosnący popyt na polską odzież za granicą, dlatego eksport powinien być jednym z głównych źródeł przewagi konkurencyjnej krajowych firm. Opisane w artykule badania pozwalają na sformułowanie wielu interesujących wniosków. Zapraszamy do lektury. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Budowanie strategii marketingowej na przykładzie małej firmy handlowej
51%
Celem artykułu jest ukazanie strategii działalności marketingowej na przykładzie doświadczenia hurtowni odzieży X. W artykule przedstawiono charakterystyki stosowanych instrumentów marketingowych w firmie. Dokonano oceny wpływu otoczenia firmy na jej działania marketingowe. Kluczowym elementem jest opracowanie strategii marketingowej przedsiębiorstwa X oraz określenie działań marketingowych, których podjęcie konieczne jest dla realizacji strategicznych celów rozwojowych firmy. W tym celu przeanalizowano literaturę z zakresu marketingowego zarządzania przedsiębiorstwem, przeprowadzono analizę ekonomiczno-prawną hurtowni, dokonano analizy wpływu otoczenia zewnętrznego na system marketingowy firmy. W artykule omówiono szanse i zagrożenia prowadzonej działalności oraz wskazano mocne i słabe strony firmy podczas ustalania jej pozycji na konkurencyjnym rynku. (fragment tekstu)
Produkcja odzieży wierzchniej nie wymaga wielkich nakładów, natomiast jej rentowność przy dużych obrotach sięga 50 procent Jeszcze niedawno specjaliści z tej branży szacowali, że rosyjski rynek takiej odzieży w 70 procent składa się z importu. Jednakże ostatnio sytuacja ta uległa zasadniczej poprawie na rzecz rosyjskich producentów.
16
Content available remote Łańcuch dostaw na przykładzie firmy Boohoo
51%
Zarządzanie łańcuchem dostaw jest ważne, ponieważ może pomóc osiągać cele biznesowe. Na przykład kontrolowanie procesów produkcyjnych może poprawić jakość produktu, zmniejszając ryzyko wystąpienia konieczności wycofania się z rynku czy otrzymania pozwów sądowych, pomagając jednocześnie zbudować silną markę konsumencką. Kontrole procedur wysyłkowych mogą z kolei poprawić obsługę klienta dzięki uniknięciu kosztownych niedoborów lub okresów nadpodaży zapasów. Ogólnie rzecz biorąc, zarządzanie łańcuchem dostaw daje firmom kilka możliwości poprawy ich marż zysku i jest szczególnie ważne dla firm prowadzących duże i międzynarodowe operacje.
Artykuł analizuje rynek spodni dżinsowych w Polsce, oraz problem nieuczciwej konkurencji, też podróbek.
Wśród producentów odzieży trwa mordercza walka o klienta. Ekologiczne ubrania i stroje korporacyjne to przykłady udanego wejścia w niszę na rynku odzieży. W artykule przedstawiono kilka firm z tej niszy: Bonetta (specjalizująca się w szyciu odzieży ekologicznej), Fama (pracownia odzieży artystycznej), Ella (specjalizująca się tzw. odzieży korporacyjnej, czyli uniformach dla personelu hoteli, restauracji, banków czy firm przewozowych), JB Collection (specjalizująca się w szyciu płaszczy, kostiumów, żakietów, spodni i spódnic).
Vistula i Wólczanka kreują nową, wspólną markę handlową, z którą zamierzają wejść w ekskluzywny segment rynku. Pomysł jest elementem strategii, która zrywa z oglądaniem się na przeszłość. W artykule przytoczono też wyniki finansowe Vistuli SA w latach obecności na giełdzie (1993-1997).
Artykuł analizuje stan firmy Bytom SA, kłopoty finansowe i zmiany jakie zaszły w ostatnich latach.
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.