Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 3

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Purchasing Power Standard (PPS)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem przewodnim pracy jest przedstawienie zmian zachodzących w poziomie życia polskich gospodarstw domowych na tle pozostałych krajów UE. Punktem wyjścia rozważań jest przedstawienie definicji stanowiących podstawę rozróżnienia między poziomem a jakością życia. Następnie zaprezentowano metody pomiaru poziomu życia przyjęte w UE. Kolejna część opracowania prezentuje poziom życia gospodarstw domowych w latach 2008-2018. Ostatnia część artykułu przedstawia zmiany w popycie na żywność w Polsce na tle pozostałych krajów UE na przestrzeni ostatniej dekady według współczynników elastyczności dochodowej. W konkluzji zwrócono uwagę na zróżnicowanie poziomu życia w krajach UE jako rezultat wielu czynników, w szczególności różnic w poziomie rozwoju, a także uwarunkowań technologicznych i edukacyjnych. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono obowiązujące przepisy międzynarodowych standardów sprawozdawczości finansowej dotyczące procesu konwersji jako pierwszego etapu sporządzania skonsolidowanego sprawozdania w celu wyrażenia wszelkich transakcji całej grupy kapitałowej w walucie spółki dominującej. Prezentacja obowiązujących przepisów pozwala na krytyczne spojrzenie na obowiązujące w MSSF procedury oraz zaproponowanie metody konwersji opartej na jednostce Purchasing Power Standard (PPS). Zaprezentowano skonsolidowany bilans sporządzony na podstawie kursu walutowego oraz jednostki PPS.
Artykuł prezentuje pragmatyczne podejście do konwersji wartości w sprawozdaniach finansowych międzynarodowych grup kapitałowych. Kontrprzykład ukazujący kontrowersyjne użycie kursu walutowego w procesie translacji ujawnia niedostatki teoretyczne obecnie obowiązujących procedur. W niniejszym opracowaniu zaproponowano użycie jednostki PPS w konwersji wartości dewizowych. Rozważania poparto analizą przypadku skonsolidowanego bilansu dwóch spółek zlokalizowanych w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.