Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ranking of corporations
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Po raz drugi znana firma konsultingowa Pricewaterhouse-Coopers we współpracy z popularnym dziennikiem międzynarodowej finansjery "Finacial Times" opublikowała ranking za 1999 rok najbardziej uznanych i prestiżowych korporacji świata. Czołówka przedsiębiorstw została wyłoniona na podstawie ankiety przeprowadzonej wśród 754 szefów firm z 75 krajów.
Ranking 100 największych korporacji międzynarodowych, zaprezentowany przez miesięcznik "Fortune" według wielkości zasobów kapitałowych firm za 1995 rok.
Omówiono rozdział "W kolejności osiągnięć" najnowszego rankingu korporacji świata Global 500 za 2001 r., opublikowanego w czasopiśmie "Fortune" 22 lipca 2002r. Dla światowego biznesu był to zły rok. Załączono tabele: 25 korporacji, które w 2001 r. poniosły największe straty oraz obroty i zyski/straty wybranych branż w latach 2001 i 2000.
Businesss Week przedstawił listę 1000 największych na świecie spółek pod względem kapitalizacji rynkowej. Wykorzystując dane Morgan Stanley Capital International Inc. z Genewy sklasyfikował spółki z 23 krajów według ich kapitalizacji rynkowej z 30 maja br. Ranking ten został podzielony na kilka części: Liderzy 2003; Rankingi wegług kraju pochodzenia; Rynki wschodzące.
W marcu tego roku oficjalnie ogłoszono, które organizacje otrzymały certyfikat Top Employers Polska 2012. Jak praktyki polskich Top Employers prezentują się na tle firm europejskich? (abstrakt oryginalny)
Niniejsze opracowanie poświęcone jest prezentacji największych korporacji transnarodowych świata - organizacji gospodarczych złożonych z przedsiębiorstw macierzystych i ich zagranicznych filii, powstałych jako efekt zrealizowanych projektów inwestycyjnych w postaci bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Są to najwięksi inwestorzy zagraniczni. Skala podejmowanych przez te korporacje projektów inwestycyjnych zarówno typu greenfield, jak i brownfield jest olbrzymia. W efekcie zwiększają znacząco swój potencjał kapitałowy za granicą. Corocznie, od 1990 roku, United Nations Conference on Trade And Development (UNCTAD) w rocznikach "World Investment Report" prezentuje ranking stu największych niefinansowych korporacji transnarodowych świata według aktywów ulokowanych za granicą. Obok wartości aktywów zagranicznych podawane są informacje o posiadanych aktywach ogółem, wartości sprzedaży za granicą i sprzedaży ogółem, zatrudnieniu za granicą i zatrudnieniu ogółem, a także wskaźnik poziomu transnacjonalizacji. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.