Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 103

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek dóbr konsumpcyjnych
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Przedstawiono warunki dopuszczania partii chmielu do certyfikacji. Ponadto omówiono następujące zagadnienia: umowy dostaw, co to jest wspólnota producentów, jakie są jej cele i ilu musi mieć członków, jak osiągnąć stabilizację rynku i lepsze dostosowanie produkcji do zapotrzebowania rynku i dla poprawy produkcji, kto może otrzymać subwencję na wymianę odmian. Omówiono także regulację handlu z krajami trzecimi.
W przyszłym roku 7 firm Grupy Próchnik zostanie scalonych w jedną. Firma ta zaczęła lansować marli-line odzieżowe. Autorka artykuł zastanawia się nad reakcją rynku.
Autor przedstawia sytuację przedsiębiorstwa państwowego Zelmer, które zatrudnia obecnie 325 osób, a jeszcze w 1992 r. pracowało w nim ponad 4,2 tys. Stało się tak na skutek restrukturyzacji organizacyjnej (wydzielono z Zelmera 16 spółek). Obecnie zakład czeka na nową restrukturyzację.
Rozszerzeniem koncepcji stanów natury jest teoria dóbr warunkowych (ang. contingent commodities) i niekompletnych rynków (ang. incomplite markets). Koncepcja ta zakłada możliwość istnienia kilku stanów natury. Pierwsze stadium natury - to niepewność, a drugi - to rozwiązanie niepewności i skonkretyzowanie stanu natury. Tezą przewodnią tej teorii jest powiązanie użyteczności danego dobra w zależności od stanu natury. Konsument nabywając dane dobro, tak naprawdę nie zna jego przyszłej użyteczności, uzależnionej od wystąpienia danego stanu natury . Stan natury jest rozumiany tu jako całkowity opis możliwych źródeł niepewności. Opis jest tak dokładny, iż możliwe stany natury są wzajemnie wykluczone. Zakładamy, że znamy skończony zbiór stanów natury. Mając l dóbr i s stanów natury, dla każdego dobra l i stanu natury s jednostka dobra warunkowego l jest prawem do otrzymania jednostki dobra l, jeżeli nastąpi stan natury s. Otrzymujemy więc wektor zmiennych losowych dóbr l. Analogiczne założenia można zrobić co do zbioru wyposażenia początkowego, zbioru produkcyjnego i preferencji konsumenta . Uzyskujemy w ten sposób kompletny system ekonomiczny z dobrami warunkowymi. Dodatkowo należy założyć, że istnieją rynki na każde dobro warunkowe. (fragment tekstu)
Celem tej części opracowania jest scharakteryzowanie oraz ocena mechani-zmów regulacji rynków dóbr w wybranych krajach Ameryki Łacińskiej pod kątem znaczenia tego elementu systemu gospodarczego w procesach wzrostu i rozwoju gospodarczego w badanej grupie krajów. Do oceny charakteru i zakresu regulacji dotyczących rynków towarów i usług wykorzystano ranking łatwości prowadzenia działalności gospodarczej (The Ease of Doing Business Rank), indeks wolności gospodarczej (Economic Freedom Index) oraz wskaźnik wolności gospodarczej świata (Economic Freedom of the World) opracowywane przez odpowiednio: Bank Światowy, The Heritage Foundation oraz The Fraser Institute. Czas objęty analizą jest różny dla poszczególnych wskaźników, co wynika z dostępności danych. Najstarsze dane wykorzystane w analizie sięgają 1995 r., a najnowsze - 2015 r(fragment tekstu)
Sprzedając dobro luksusowe, sprzedaje się przede wszystkim wyobrażenie o tym dobru, dlatego należy wiedzieć, co klienci mają na myśli, kiedy mówią o luksusie. Jak pokazały liczne badania w tym zakresie, pojęcie "luksus" jest pojęciem względnym i dla każdego oznacza coś innego. Dla naukowców i marketingowców ważne jest jednak podjęcie próby zinterpretowania tego pojęcia. Celem niniejszego artykułu jest eksploracja pojęcia luksusu, wyodrębnienie wymiarów, w jakich jest on postrzegany, określenie oznak luksusu, a także określenie wzorów myślenia i stereotypów związanych z luksusem. (fragment tekstu)
Według danych firm zajmujących się biznesem papierniczo-higienicznym, roczne spożycie tych artykułów na głowę Polaka jest małe - 3 kg., podczas gdy w rozwiniętych krajach zachodnich wynosi ok.30 kg. W Polsce lat 90-tych, trudno mówić o rodzimej branży papierniczej, jej właścicielami (z pominięciem małych firm zajmujących się głównie konfekcjonowaniem) są koncerny amerykańskie lub niemieckie.
Belgowie z agencji reklamowej Vandekerckhove a. Devos udowodnili, że klasyczne działania reklamowe można połączyć z reklamą kierunkową. Zrealizowali kampanię pocztową, która wskazała klientom miejsce zakupu bielizny firmy Schiesser. Kampania ta przyniosła znaczny wzrost obrotów, dając jednocześnie pełną kontrolę nad reklamowym budżetem.
Sopocki Trefl jest największym w naszym regionie producentem puzzli i gier a jedyną firmą, która otrzymała certyfikat ISO 9001. Jej udział w krajowym rynku puzzli sięga 70 procent
Firmy lodziarskie Augusto i Ekko połączyły się w spółkę Nasze Lody. Scharakteryzowano ich rozwój, podano też, jak kształtuje się ten rynek w Polsce (najwięksi producenci to: Algida-19 proc., Scholler-11 Proc.).
11
Content available remote Funkcjonowanie rynku dóbr luksusowych w Polsce
80%
Polski rynek dóbr luksusowych nie jest zaliczany do kluczowych w skali świata rynków zbytu. Pod względem liczby zamożnych osób, która jest głównym wyznacznikiem wielkości, a co za tym idzie atrakcyjności rynku, również ustępujemy wielu krajom zachodnim. Jednak w ostatniej dekadzie polski konsument stał się ważnym graczem na rynku dóbr luksusowych. Zauważyli to dystrybutorzy towarów luksusowych, którzy coraz chętniej pojawiają się na polskim rynku, nawet pomimo trwającego spowolnienia gospodarczego. W Polsce zwiększa się liczba osób zamożnych i bogatych oraz wzrastają ich wydatki na dobra luksusowe, co powoduje dalszy wzrost znaczenia tego rynku. Przyczynia się do tego również większa dostępność luksusowych marek w Polsce. W niniejszej pracy przedstawiono miejsce polskiego rynku dóbr luksusowych na tle światowego i europejskiego rynku tych dóbr. W materiale scharakteryzowano również najważniejszych uczestników rynku dóbr luksusowych oraz trend demokratyzacji dóbr luksusowych na polskim rynku.(abstrakt oryginalny)
W pracy podjęto próbę klasyfikacji konsumentów na rynku dóbr trwałego użytkowania. Badanie przeprowadzono na obszarze województwa dolnośląskiego na nielosowej grupie respondentów. Głównym celem była diagnoza stanu posiadania dóbr trwałego użytku, motywów dokonywania zakupów oraz obserwacja preferencji i zachowań konsumentów wybranych produktów trwałego użytku. Badany rynek dóbr trwałego użytku jest rynkiem specyficznym i z tego powodu nie jest możliwe swobodne przeniesienie i aplikacja rozwiązań stosowanych na rynku dóbr konsumpcyjnych. Z tego względu badanie miało charakter pilotażowy - próbowano określić specyfikę zachowań konsumentów na tym rynku.Starano się zweryfikować hipotezy zakładające, że możliwa jest identyfikacja szczególnie aktywnych uczestników tynku dóbr trwałego użytkowania. Analizowano wpływ czynników socjoekonomicznych i psychologicznych, takich jak faza cyklu życia rodziny, stosunek do sprzedaży ratalnej oraz poziom optymizmu konsumenckiego na skłonność do zakupu. Do analizy wyników przeprowadzonego badania ankietowego wykorzystano wybrane techniki klasyfikacji. Uzyskane wyniki klasyfikacji konsumentów posłużyły do weryfikacji postawionych hipotez badawczych. (fragment tekstu)
The consumer goods market is characterized by strong competition. Thus, to bind customers to the company, a higher priority needs to be attributed to customer retention measures. Such measures include the loyalty card, but the use of the physical card is declining. To counteract this decline, mobile loyalty cards were developed. The basis for the use of mobile loyalty cards is sufficient consumer acceptance. This work is expected to contribute to the explanation of acceptance in the form of usage behavior. Based on the Technology-Acceptance-Model-2 (TAM2) and the literature, hypotheses were derived and a research model was developed. For model testing, a dataset of 255 participants was generated through an online survey and analyzed using partial least squares structural equation modeling (PLS-SEM). The results show that in addition to financial benefits, convenience benefits and psychological factors also have an influence on acceptance. Furthermore, the usage behavior is not negatively influenced by the expected loss of control over personal data. Based on the findings, indications for marketing implementation are given for the confirmed factors.
Zastosowano ekonometryczny model nierównowagi do analizy zagregowanego rynku dóbr konsumpcyjnych w Polsce w latach 1989-1996. Pozwoliło to oszacować parametry popytowej i podażowej części modelu, co przy wykorzystaniu klasycznych metod nie jest możliwe. Ponadto oszacowano wpływ nierównowagi na ceny. Zgodnie z oczekiwaniami, nadwyżkowy popyt znacznie silniej oddziałuje na ceny niż nadwyżkowa podaż. Oszacowano także poziom popytu, podaży i niezbilansowania. Uzyskano potwierdzenie, że okres transformacji doprowadził na rynku dóbr konsumpcyjnych do zastąpienia niedoborów przez nadwyżkową podaż. Testy potwierdziły, że użycie modelu nierównowagi było uzasadnione. Udowodniono też, że składniki losowe w równaniach popytu i podaży mają zmienną w czasie wariancję. Zatem estymacja modelu przy założeniu bilansowania się rynków lub stałej wariancji składników losowych powoduje obciążenie estymatorów.
Skarb Państwa wniósł w 1995 roku akcje POSTI do programu Narodowych Funduszy Inwestycyjnych. Większościowym udziałowcem został III NFI, który ma 33 proc. kapitału akcyjnego. Artykuł analizuje działania firmy, której groziło bankructwo.
Przedmiotem zainteresowania niniejszego opracowania jest analiza rynku dóbr i usług skierowanych do starszego pokolenia w Polsce, a także próba odpowiedzi na pytanie, jakie usługi będą rozwijać się w związku z rosnącą liczbą osób starszych. (fragment tekstu)
Chiny - postrzegane do tej pory jako tani producent wszystkiego, "fabryka" świata - obecnie coraz częściej nie są traktowane jako źródło zaopatrzenia, ale jako ogromny, ponad 1,3-miliardowy rynek zbytu. Trwający kilka kolejnych dekad okres wzrostu gospodarczego zaowocował w Chinach stopniowym bogaceniem się społeczeństwa. Celem artykułu jest przedstawienie wpływu wzrostu gospodarczego na bogacenie się chińskiego społeczeństwa oraz zmian w strukturze popytu, a zwłaszcza popytu na dobra luksusowe. (fragment tekstu)
Nowe warunki ekonomiczne, społeczne, gospodarcze i techniczne umożliwiają zmianę zarówno postępowania, jak i sposobów zaspakajania potrzeb konsumpcyjnych przez nabywców. Konsument jest uwarunkowany wieloma czynnikami, które wpływają na jego zachowania oraz postawy wobec produktów zagranicznych. Istotę problemu stanowi dostępność zagranicznych produktów oraz możliwości i sposoby pozyskiwania tychże produktów przez nabywców. Należy zwrócić uwagę na kwestię braku możliwości nabywania niektórych produktów zagranicznych na polskim rynku. Niniejszy artykuł ma na celu przedstawienie wyników badań dotyczących potencjalnego zapotrzebowania na produkty zagraniczne przez nabywców indywidualnych. (abstrakt oryginalny)
Koncern Daewoo wybrał Warszawę na miejsce premiery luksusowej limuzyny - modelu Leganza. Artykuł prezentuje dokonania koncernu na polskim rynku.
W przemyśle cukierniczym niekwestionowanym numerem jeden jest Cadbury Wedel. W gronie firm, które są zaraz za liderem jest raciborskie Mieszko. W artykule przedstawiono fimrę Mieszko, która chce do 2006 roku osiągnąć obroty 300-400 mln zł. To pułap, który zapewni firmie bezpieczeństwo na rynku nie tylko lokalnym, ale i regionalnym.
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.