Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 31

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Rynek płac
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Przedstawiono wyniki z badań wynagrodzeń w roku 2002 na terenie Polski przeprowadzonych przez firmę doradczą William M. Mercer. Przedstawione zestawienie dotyczy: struktury wynagrodzeń, różnic w wynagrodzeniach pomiędzy poszczególnymi regionami w kraju oraz wynagrodzeń pracowników wykonawczych, specjalistów oraz kadry kierowniczej.
Druga część raportu z badań firmy William M. Mercer dotycząca wynagrodzeń w 2001 roku na rynkach regionalnych: warszawskim, wielkopolskim i dolnośląskim - z uwzględnieniem informacji o świadczeniach dodatkowych. Pierwszą część raportu publikowano w "Personel i Zarządzanie" 2001/24.
Przedstawiono wyniki z badań wynagrodzeń w roku 2001 na terenie Polski (region warszawski, poznański, gdański i dolnośląski) przeprowadzonych przez firmę doradczą William M. Mercer. Przedstawione zestawienie dotyczy trzech poziomów stanowisk: średniego poziomu kierowniczego, specjalistycznego oraz produkcyjno-wykonawczego. Z porównania poszczególnych regionów wynika znaczna różnica pomiędzy rynkiem warszawskim i resztą analizowanych regionów, bez względu na poziom stanowiska.
Sytuacja menedżerów na rynku wynagrodzeń jest bardzo zróżnicowana. Wysokość ich płac zależy od wielu czynników, m.in. charakteru firmy, w jakiej pracują, dziedziny, którą się zajmują, czy wielkości przedsiębiorstwa. W artykule porównano wynagrodzenia menedżerów z sytuacją na rynku płac.
Charakterystyka najistotniejszych wyników badań praktyki wynagradzania wyższej kadry kierowniczej w organizacjach Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych prowadzonych przez Mercer Human Resource Consulting. Można domniemywać, że przedstawione tendencje mogą znaleźć - wskutek procesów globalizacji - swoje odzwierciedlenie na polskim rynku.
Autorki analizują związek między wysokością wynagrodzenia a umiejscowieniem stanowiska w strukturze funkcjonalnej firmy, czyli inaczej mówiąc przypisaniem go do poszczególnych funkcji, jakie realizuje przedsiębiorstwo. Analiza dokonana została na podstawie wyników z dwóch lat - 2001 i 2002.
Autor przedstawia warunki, których spełnienie daje gwarancję otrzymanaia w pełni profesjonalnego i efektywnego narzędzia kształtowania wynagrodzeń. Analizuje, czym należy się kierować przy wyborze firmy oferującej badania wynagrodzeń.
Przedstawiono zasady korzystania z raportów o wynagrodzeniach. Omówino: dlaczego tworzy się raporty, w czym raporty pomagają, kto z nich korzysta, które raporty są rzetelne, jak porównywać dane, co raporty zawierają. Załączono zestawienie "Raporty o wynagrodzeniach" sprządzone według odpowiedzi na ankietę redakcyjną.
Raporty płacowe są istotnym elementem w kreowaniu i efektywnym zarządzaniu systemem wynagrodzeń. Z uwagi na to, że wokół badań płacowych i korzystania z nich narosło wiele mitów, autor podjął się ich weryfikacji.
Dobra znajomość rynku wynagrodzeń ułatwia realizację strategii płacowej w firmie i chroni ją przed zakusami konkurencji, która chętnie zatrudniłaby u siebie najcenniejszych i najzdolniejszych pracowników. Bardzo przydatnym narzędziem zarządzania wynagrodzeniami są przeglądy płacowe prowadzone przez firmy doradcze. Przedstawiono kryteria wyboru najodpowiedniejszego dla firmy przeglądu płacowego.
11
Content available remote Wpływ wejścia Polski do Unii Europejskiej na sytuację kobiet na rynku pracy
63%
Celem artykułu jest określenie znaczenia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej na sytuację kobiet na rynku pracy. W części teoretycznej przedstawione zostaną czynniki, które wpływają na zróżnicowanie w zatrudnieniu i wynagradzaniu pracowników, zaś w części empirycznej zostanie podjęta próba analizy polskiego rynku pracy przed i po 1 maja 2004 r. z podziałem na płeć. Badaniu poddane zostaną takie czynniki, jak średni czas pozostawania bez pracy, przepływ siły roboczej czy udział kobiet w ogólnej liczbie zatrudnionych. Dane pochodzić będą z reprezentacyjnego Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) oraz cyklicznych raportów GUS dotyczących sytuacji kobiet na rynku pracy, ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnienia i wynagrodzenia w gospodarce narodowej. (abstrakt oryginalny)
W kolejnym Dossier "Profitu" przedstawiono wyniki badania "Płace w Polsce" zrealizowanego prze firmę badawczą Data Group w lutym 2002 r. Przebadano 254 przedsiębiorstwa, 9 stanowisk menedżerskich i 12 pracowniczych w ośmiu regionach Polski: Mazowsze, Wielkopolska, Pomorze Środkowe, Dolny Śląsk, Górny Śląsk i Małopolska, Pomorze Zachodnie, Łódzkie, Ściana Wschodnia. W badaniu wzięły udział przedsiębiorstwa z dominującym udziałem kapitału polskiego, głównie z sektora prywatnego, zatrudniające od 25 do 180 pracowników. Pominięto jednostki budżetowe, samorządowe i organizacje non-profit. W tabelach przedstawiono wynagrodzenia podstawowe brutto. Oszacowano zarobki ludzi zaliczanych do elity finansowej każdego regionu.
Pakiety wynagrodzeń kadry zarządzającej - według analiz Hay Group.
Część pierwsza artykułu, w którym autor pisze o tendencjach w wynagradzaniu menedżerów i specjalistów w Polsce według badań przeprowadzonych przez firmę Hewitt Associates.
Rynek wynagrodzeń pracowników wykonawczych w Polsce - według badań firmy Mercer Human Resource Consulting. W celu zapewnienia właściwych porównań badanie płacowe Mercera poprzedzone zostało wyceną stanowisk z zastosowaniem międzynarodowego systemu wartościowania stanowisk (IPE- international position evaluation system).
Sytuacja na rynku pracy zmienia się bardzo szybko. Uprzywilejowanymi graczami stają się na nim pracownicy, a pracodawcom nie jest łatwo spełnić ich warunki płacowe. Haerowcy, odpowiedzialni za utrzymanie kluczowych ludzi w firmie i pozyskanie nowych kadr, muszą elastycznie reagować na zwiększoną podaż miejsc pracy. Konieczna jest zmiana systemów wynagrodzeń, krótkowzroczną reakcją jest oferowanie personelowi tylko wyższych zarobków. W artykule przedstawiono rynek płac na podstawie badania "Przegląd łącznych wynagrodzeń - Polska 2006" przeprowadzonego przez Mercer Human Resource Consulting.
Przedstawiono wynagrodzenia kadry zarządzającej w Polsce - według badań Hawitt Associates przeprowadzonych w 2004 r. w 130 firmach na polskim rynku. Sposoby wynagradzania menedżerów różnią się w dużym stopniu od pakietów płacowych pozostałych pracowników.
Przedstawiono wynagrodzenia pracowników i szefów działów personalnych według raportów płacowych firmy AG TEST Human Resources "Wiosna 2005). W badaniu wzięły udział 103 firmy różnych branż z kapitałem krajowym i zagranicznym, zlokalizowane na terenie całej Polski.
Przedstawiono wynagrodzenia pracowników działów obsługi klienta i administracji według raportów płacowych firmy AG TEST Human Resources "Wiosna 2005". W badaniu wzięły udział 103 firmy różnych branż z kapitałem krajowym i zagranicznym, zlokalizowane na terenie całej Polski.
Przedstawiono wynagrodzenia pracowników i szefów działów księgowych według raportów płacowych firmy AG TEST Human Resources "Wiosna 2005). W badaniu wzięły udział 103 firmy różnych branż z kapitałem krajowym i zagranicznym, zlokalizowane na terenie całej Polski.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.