Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 5

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Ubezpieczenia przedsiębiorstw
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
100%
Artykuł jest prezentacją wyników badań własnych autorki, przeprowadzonych na grupie MŚP w województwie pomorskim. Celem prezentacji było zwrócenie uwagi na praktyki ubezpieczeniowe przedsiębiorców, a właściwie ich śladowy wymiar, czego konsekwencją jest wzrost ryzyka prowadzonych przedsięwzięć. (fragment tekstu)
Artykuł ukazuje problematykę związaną z ubezpieczeniami małych i średnich firm. Przedstawia przyczyny dekoniunktury panującej na rynku ubezpieczeń, a także przyczyny nie wykupywania polis ubezpieczeniowych przez małe i średnie firmy. Autorzy przedstawiają również nową formę ubezpieczeń OC dla menedżerów, a także inne sposoby dywersyfikowania swojej oferty przez firmy ubezpieczające.
|
|
nr 77
15
Omówiono zagadnienie ubezpieczeń na rynku prac budowlanych. Przedstawiono ubezpieczenia obejmujące: ryzyko budowy, ryzyko montażu, utratę zysku i ochronę sprzętu.
|
|
nr 4
43-88
W literaturze przedmiotu słowo captive (captive insurance company) używane jest w celu określenia specyficznych zakładów ubezpieczeń, których głównym celem działalności jest finansowanie ryzyka zagrażającego przedsiębiorstwom - właścicielom captivu. Wskazać należy na duże i wciąż rosnące znaczenie zakładów ubezpieczeń typu captive dla światowego rynku ubezpieczeniowego, jako stanowiące konkurencję dla tradycyjnych zakładów ubezpieczeń. Jednocześnie funkcjonowanie i powstawanie nowych captivów ma istotny wpływ na polski rynek ubezpieczeń przedsiębiorstw. Celem niniejszego opracowania jest próba przedstawienia perspektyw rozwoju captivów, zarówno na światowym, jak i polskim rynku ubezpieczeniowym. Do najistotniejszych przyczyn, które w przyszłości wpływać będą na rozwój captivów jako metody finansowania ryzyka, należy zaliczyć: procesy globalizacji, wysokie koszty finansowania ryzyka w tradycyjnych zakładach ubezpieczeń, korzystne dla captivów i ich użytkowników wyroki sądowe dotyczące opodatkowania, uniezależnienie się od wahań kosztów tradycyjnego ubezpieczenia, finansowanie ryzyk "niepokrywanych" przez tradycyjne zakłady ubezpieczeniowe, warunki konkurencyjne cenowo, rosnąca liczba państw, z których pochodzą captivy, rosnące znaczenie całościowego zarządzania ryzykiem. (fragment tekstu)
|
|
nr 7-8
47-48
Przeanalizowano polski rynek ubezpieczeń firm i banków. Najpopularniejsze są polisy od ognia i innych zdarzeń losowych.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.