Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 71

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Virtual transaction
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
1
Content available remote Międzynarodowe zespoły wirtualne - zalety i ograniczenia
100%
Na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci świat gospodarczy zdominowały radykalne, globalne zmiany redefiniujące dotychczasowe zasady funkcjonowania biznesu. Organizacje dopasowując się do niestabilnych i złożonych warunków oraz wy-chodząc naprzeciw nowym rynkowym oczekiwaniom, coraz częściej tworzą powiązania sieciowe i powołują struktury wirtualne, w których podstawową jednostką organizacyjną jest wirtualny zespół zadaniowy. Stało się to możliwe dzięki upowszechnieniu nowoczesnych technologii teleinformatycznych. W niniejszym opracowaniu wyjaśniono przesłanki i skutki wirtualizacji pracy zespołów pracowniczych, zwłaszcza w kontekście społeczno-kulturowym. Opisano specyfikę zespołów funkcjonujących w cyberprzestrzeni, w tym w skali międzynarodowej. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł prezentuje wyniki badania obszarów postrzeganego ryzyka związanego z dokonywaniem przez konsumentów transakcji on-line. Objęło ono między innymi ocenę istotności źródeł ryzyka, to jest kolejnych, możliwych do napotkania zagrożeń oraz problemów, oraz weryfikację ich znaczenia w kształtowaniu skłonności do dokonania transakcji przy wykorzystaniu sieci Internet. Potwierdzono także hipotezę zakładającą możliwość segmentacji konsumentów według struktury źródeł postrzeganego ryzyka.(abstrakt oryginalny)
3
Content available remote Strategie konkurowania polskich transgranicznych e-commerce
75%
Termin e-commerce został wprowadzony przez IBM w 1997 r. w odniesieniu do wymiany informacji drogą elektroniczną. Obecnie, zgodnie z definicją GUS, oznacza "transakcje przeprowadzone przez sieci, oparte na protokole IP i przez inne sieci komputerowe [GUS]. Dynamiczny rozwój e-commerce wiąże się z rewolucją informatyczną i coraz częściej wykracza poza granice poszczególnych państw. Sprzyja temu unifikacja standardów przesyłania danych, rosnąca dostępność Internetu, jak też coraz częściej postrzeganie tego typu transakcji jako bezpiecznej [Budzyńska, Domańska, Komor 2015, ss. 485-487].(fragment tekstu)
W społeczeństwie informacyjnym coraz większą rolę odgrywa Internet. Przedsiębiorcy szukają coraz atrakcyjniejszych dla konsumentów form sprzedaży. Do takich należą procesy kupna-sprzedaży realizowane przez Internet. Za postępem technicznym i organizacyjnym zdąża prawodawca, coraz częściej traktujący konsumenta jako słabszą stronę gry rynkowej. Chce go chronić przed zagrożeniami, jakie niosą nowe technologie, które pozwalają na wytworzenie produktów wymagających od konsumentów dużej wiedzy. Rozwiązania prawodawcze unijne i krajowe zdecydowanie zwiększają odpowiedzialność przedsiębiorców, także w obszarze transakcji dokonywanych przez Internet. Rozwiązania te mogą wszak chronić konsumentów jedynie na poziomie podstawowym. W dalszym ciągu jest najważniejsza etyka biznesu i obopólne zaufanie przedsiębiorcy i konsumenta. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono różnorodność produktów finansowych oferowanych on-line oraz form rozliczeń na platformach wirtualnych. Dzięki rozwojowi internetu tradycyjne konta bankowe mogą być zdalnie obsługiwane.
W artykule opisano czynniki powodujące powstanie pieniądza wirtualnego bitcoin. Powstał on na gruncie opozycji do współczesnego systemu pieniężnego, w odpowiedzi na narastającą nieufność wobec banków centralnych i współczesnych rządów. Celem niniejszego artykułu jest scharakteryzowanie czynników kształtujących popyt na pieniądz wirtualny bitcoin oraz próba odpowiedzi na pytanie, czy i w jakim stopniu różnią się one od czynników, które występują w klasycznej keynesowskiej teorii "realnego" pieniądza, reprezentowanej szeroko w literaturze przedmiotu.(abstrakt oryginalny)
Coraz więcej Europejczyków nabywa usługi bankowe, zamawiając je poprzez bankowe strony internetowe. Banki będą rozwijać tę działalność tym bardziej, że rośnie zaufanie do bezpieczeństwa transakcji internetowych. Masowość tego rynku będzie stanowić główny motor tego rozwoju. W artykule przedstawiono zagadnienia związane z rozwojem bankowości wirtualnej pod względem technicznym oraz sposoby na zwiększenie bezpieczeństwa transakcji przeprowadzanych w ten sposób.
Artykuł poświęcono zagadnieniu podpisu elektronicznego. Omówiono co należy rozumieć pod pojęciem podpisu elektronicznego, w jaki sposób on działa i co w praktyce daje?
9
Content available remote Anonymity in the Bitcoin Network
75%
W artykule poruszono problem identyfikacji (w oparciu o rozkład Benforda) nietypowych transakcji w sieci Bitcoin. Dla przykładowo wybranych adresów portfeli Bitcoin porównano rozkład Benforda z rozkładem częstotliwości występowania poszczególnych cyfr na pierwszej najbardziej znaczącej pozycji w kwotach transakcji związanych z tymi adresami. Rozkłady te nie były zgodne z rozkładem Benforda. Zwrócono uwagę na konieczność zachowania dużej ostrożności przy analizowaniu transakcji za pomocą narzędzi statystycznych takich jak rozkład Benforda. Brak zgodności z rozkładem Benforda w żadnym wypadku nie jest równoznaczny z prowadzeniem działalności niezgodnej z prawem. Z drugiej strony, zgodność z rozkładem Benforda nie stanowi gwarancji tego, że nie występują nieprawidłowości. (abstrakt oryginalny)
Decydując się na działalność w Internecie należy zdać sobie sprawę, że sama sieć nie oferuje gotowych rozwiązań zawierania i finansowania transakcji globalnych. Większość transakcji, których wartość przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych nigdy nie zostanie sfinalizowana przez wysłanie wiadomości email, nabywca nadal chce obejrzeć i "dotknąć" produkt, a taką okazję otrzyma tylko na międzynarodowych wystawach i targach. Internet nie zlikwiduje biurokracji związanej z cłami i zróżnicowaniem lokalnych przepisów, nie zagwarantuje też, że zamówione towary zostaną dostarczone w stanie idealnym. Przedstawiona analiza rynku internetowego świadczy, że tu również występuje asymetria informacji a przytoczone argumenty świadczą iż globalna sieć internetowa nie może stanowić panaceum dla firm borykających się z problemami na tradycyjnych rynkach zbytu.(fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie podstawowych problemów związanych ze standaryzacją transakcji w e-biznesie oraz zarysowanie możliwych scenariuszy ewolucji standardów i ich zastosowania e-biznesie w przyszłości. Autor opisuje jeden ze standardów dla realizacji transakcji e-biznesowych - Open Buying on Internet (OBI) - i na tym tle analizuje korzyści i wady wynikające z zastosowania standardów. Dokonuje również analizy porównawczej standardu OBI z najpopularniejszym standardem dla transakcji elektronicznych - Electronic Data Interchange (EDI). Uzupełnieniem analizy jest prezentacja innych, alternatywnych dla OBI standardów dla transakcji w e-biznesie, w szczególności opartych o składnię XML. Na zakończenie zaprezentowane zostały najbardziej prawdopodobne zdaniem autora drogi ewolucji standardów w e-biznesie i ich przyszłych zastosowań dla transakcji w e-biznesie. (abstrakt oryginalny)
Informatyzacja, której powszechność w wielu różnych dziedzinach życia jest faktem, coraz częściej umożliwia zwykłym obywatelom usprawniać codzienną egzystencję. Komunikacja elektroniczna, gromadzenie i zarzadzanie danymi, zakupy internetowe, transakcje w systemie bankowości elektronicznej, korzystanie z usług e-urzędów - to niektóre z dostępnych zwykłym użytkownikom operacji przeprowadzanych wirtualnie. Niezwykle istotnym elementem związanym z tymi operacjami jest bezpieczeństwo; w kwestii tej znaczący udział ma współczesna kryptografia, której bazą są narzędzia matematyczne oraz dynamicznie rozwijającą się technika komputerowa. Jedną z najczęściej przeprowadzanych wirtualnie operacji są płatności elektroniczne - ich powszechność sprawia, że klienci nie zastanawiają się zbytnio, na jakich zasadach działa elektroniczna gotówka. Technologie kryptograficzne umożliwiające zastosowanie elektronicznych pieniędzy zostały opracowane w latach 90. XX w. Celem stworzonych protokołów kryptograficznych jest zapewnienie bezpieczeństwa transakcji finansowych przeprowadzanych w sieci, przy jednoczesnym (często żądanym) zachowaniu anonimowości - klienci dokonujący zakupów, płatności za pomocą pieniądza cyfrowego nie chcą, aby strona poświadczająca posiadanie danej kwoty (bank) była w stanie powiązać transakcje z klientem. Ponadto, stosując techniki kryptograficzne można się chronić przed ewentualnymi nadużyciami, r.p. ze strony nieuczciwego podmiotu poświadczającego, który mógłby poświadczyć nieprawdę lub ze strony podmiotu dokonującego płatności albo podmiotu, któremu płatność jest należna - strony te mogłyby chcieć skopiować elektroniczny banknot i wykorzystać go wielokrotnie. (fragment tekstu)
Miał być lekarstwem na internetowe wyłudzenia i oszustwa. Miał usprawniać obsługę klienta, oszczędzać czas i pieniądze. Jednak, jak dotąd, podpis elektroniczny wciąż czeka na danie mu szansy. Zaprezentowane w artykule informacje dotyczą zastosowania podpisu elektronicznego oraz korzyści płynących z jego użytkowania.
Przyjmowanie i dokonywanie płatności wirtualną walutą nie zostało w Polsce - ani w większości krajów na świecie - uregulowane prawnie. Rodzi to wiele problemów natury podatkowej i księgowej. (fragment tekstu)
Wskazano istniejące formy płatności w transakcjach internetowych. Pokazano branżę księgarską, aktywnie wykorzystującą model sprzedaży internetowej, pod kątem stosowanych form płatności. Prezentowane rozważania i badania dotyczą rynku polskiego i odnoszą się do obszaru detalicznego handlu internetowego.
Serwis płatności internetowych opuszcza eBay. Dyrektor naczelny firmy Detroit Caffee uważa, że PayPal, czyli internetowy system płatniczy umożliwia nabywcom natychmiastowe przesyłanie pieniędzy za pośrednictwem sieci, bez wprowadzania przez nich numerów kart kredytowych, jest łatwiejszy w użyciu i bezpieczniejszy niż plastik. PayPal, niespełna trzy lata temu po przejęciu za 1,5 mld USD przez eBay, zamierza się od niego uwolnić.
W artykule poruszono temat zastępowania rozliczeń gotówkowych kartami płatniczymi. Do kluczowych instrumentów płatniczych należeć będą karty mikroprpcesorowe - wszystko po to, bo podnieść bezpieczeństwo realizowanych transakcji. Autor porusza również temat nowego sposobu płatności - Pay By Touch.
Podkreślono znaczenie ustawy o podpisie elektronicznym uchwalonej przez Sejm 27 lipca 2001 r. Wejście w życie ustawy zwiększy zaufanie do tej formy uwierzytelniania dokumentów. Zwrócono jednocześnie uwagę, że najlepiej przygotowany do przyjmowania dokumentów sygnowanych elektronicznie jest sektor bankowo-finansowy. Natomiast największym problemem jest niedostatek środków finansowych na rozwój komputeryzacji urzędów państwowych. Poruszono również zagadnienie bezpieczeństwa podpisu elektronicznego.
Od 16 sierpnia 2002 r. obowiązuje ustawa o podpisie elektronicznym. W artykule omówiono zagadnienie weryfikacji bezpiecznego podpisu elektronicznego za pomocą kwalifikowanego certyfikatu.
20
63%
Szybki rozwój technologii komputerowych i komunikacyjnych oraz ich standaryzacja umożliwiły szynki rozwój e-commerce. Obniżenie kosztów pracy, zwiększenie szybkości operacji, globalny zasięg i łatwe dotarcie do klientów i dostawców przyczyniły się do wzrostu popularności nowego sposobu handlu. Są jednak kraje, takie jak Tanzania, gdzie obawy przed tego rodzaju działalnością owocują dużą ostrożnością podczas korzystania z zakupów przez Internet. Główną przyczyną takiej sytuacji jest obawa o bezpieczeństwo swoich transakcji. Zakres transakcji online w Tanzanii jest ograniczony przez przeszkody wynikające właśnie ze strachu, wątpliwego zabezpieczenia transakcji, braku wiedzy oraz zaufania do kontrahentów. Zakupy online mogą stać się głównym sposobem transakcji zakupu, o ile przeszkody związane z bezpieczeństwem, zaufaniem i ochroną klienta zostaną zwalczone przez instytucje i organizacje w Tanzanii. W artykule zwrócono uwagę na przeszkody i rozwiązania zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym, a także na środki bezpieczeństwa, które mają doprowadzić do upowszechnienia bezpiecznych płatności transakcji internetowych. Skoro protokoły takie jak SSL, PKI i SET okazały się skuteczne w USA i krajach europejskich, dlaczego więc nie zastosować ich jako pierwszych kroków ku zapewnieniu efektywnych i skutecznych transakcji online w Tanzanii? (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.