Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 9

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Zarządzanie funduszami emerytalnymi
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Fractional Response Models - A Replication Exercise of Papke and Wooldridge (1996)
100%
This paper replicates the estimates of a fractional response model for share data reported in the seminal paper of Leslie E. Papke and Jeffrey M. Wooldridge published in the Journal of Applied Econometrics 11(6), 1996, pp.619-632. We have been able to replicate all of the reported estimation results concerning the determinants of employee participation rates in 401(k) pension plans using the standard routines provided in Stata. As an alternative, we estimate a two-part model that is capable of coping with the excessive number of boundary values equalling one in the data. The estimated marginal effects are similar to those derived in the paper. A small-scale Monte Carlo simulation exercise suggests that the RESET tests proposed by Papke and Wooldridge in their robust form are useful for detecting neglected non-linearities in small samples. (original abstract)
2
Content available remote Ocena zarządzania polskimi funduszami Inwestycyjnymi w latach 2000-2011
100%
W pracy dokonano oceny zarządzania polskimi funduszami inwestycyjnymi w świetle inwestycji rynkowych i inwestycji wolnych od ryzyka. Oszacowano miesięczne, kwartalne, półroczne i roczne zwroty portfeli funduszy: zrównoważonych, obligacji, akcji, indeksu WIG i inwestycji wolnych od ryzyka. Oceny zarządzania dokonano na podstawie klasyfikacji skumulowanych zwrotów i wskaźnika Sharpe'a w okresie 2000-2011 oraz dwóch sześcioletnich podokresach. Praca ocenia, czy profesjonalne zarządzanie aktywami funduszy może być konkurencyjne, z punktu widzenia zwrotów i ryzyka, z inwestycjami w WIG oraz w walory wolne od ryzyka. Dodatkowo badano zjawisko powtarzalności wyników funduszy. Otrzymane wyniki nie potwierdzają długookresowej powtarzalności. Analiza okresów sześcioletnich, eliminując czynniki rynkowe, pozwoliła na ocenę zarządzania badanymi funduszami.(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule zaprezentowano najpopularniejszą w Polsce formę planu emerytalnego. Omówiono jak efektywnie administrować planem emerytalnym. Przybliżono również zmiany w planach emerytalnych.
Fundusze emerytalne mają obowiązek powiadamiania bieżącego i okresowego o swojej działalności i wynikach, aby wyeliminować ryzyko utraty wartości przez zgromadzone środki. W niniejszym artykule omówiono najważniejsze obowiązki informacyjne wobec członków oraz wobec organu nadzoru. (fragment tekstu)
Zarządzanie przedsiębiorstwem to proces złożony obejmujący formułowanie koncepcji rozwoju i funkcjonowania firmy oraz jej urzeczywistnienie przez odpowiednie oddziaływanie na otoczenie i zatrudnionych w przedsiębiorstwie ludzi'. Przyjęty w firmie profil zarządzania zależy od konkretnych warunków funkcjonowania, a także od założonej polityki działania. Fundusz emerytalny to podmiot gospodarczy o szczególnym charakterze, działający przede wszystkim na rynku finansowym. Dysponuje on składkami setek tysięcy uczestników, które przez lata ma gromadzić, pomnażać poprzez inwestycje i w przyszłości zapewnić ich wypłatę w postaci świadczeń emerytalnych. Otoczenie funduszu emerytalnego to obecnie wyłącznie inne fundusze emerytalne, dlatego też zarządzanie takim podmiotem ma na celu przede wszystkim wyróżnienie się spośród innych (głównie dzięki osiąganym dochodom), gdyż warunki działania i produkt są w oczach potencjalnego klienta niemal identyczne. Źle zarządzany fundusz emerytalny to fundusz przynoszący straty lub zbyt niskie, w stosunku do pozostałych, zyski, powodujący zagrożenie zgromadzonych zasobów swoich członków, a w ostateczności nawet postawiony w stan upadłości. Dlatego też zarządzanie funduszem emerytalnym nie może odbywać się w zwykły sposób, gdyż niedopuszczalne jest, aby członkowie funduszu utracili wnoszone składki.(fragment tekstu)
Przedmiotem badania było zjawisko transferów członków funduszy emerytalnych w krajach Ameryki Łacińskiej i Europy Środkowo-Wschodniej. Kapitałowe systemy emerytalne w tych krajach są efektem zasadniczych reform emerytalnych, polegających na indywidualizacji procesu oszczędzania na emeryturę poprzez wprowadzenie systemów kapitałowych o zdefiniowanej składce. Rynki funduszy emerytalnych charakteryzują się dużą koncentracją rynku, znaczną komplikacją (mimo ich homogeniczności) produktów i kosztami poszukiwania informacji dla klientów. Walka konkurencyjna towarzystw z reguły przybiera postać pozacenową (często ustawodawca zbytnio reguluje ten obszar) i odbywa się na drodze działań akwizycyjnych. Z uwagi na fakt, że na rynku występują korzyści skali, opłaty przewyższają krańcowe koszty akwizycji, co powoduje, że zdobywanie nowych klientów przez agentów jest dla towarzystw nadal opłacalne. W efekcie, na rynkach tych dochodzi do zbyt dużej liczby transferów, nie uzasadnianych rzeczywistymi potrzebami społecznymi.(fragment tekstu)
Celem niniejszego artykułu jest identyfikacja i charakterystyka prawnych barier wzrostu efektywności funkcjonowania funduszy emerytalnych w Polsce z punktu widzenia ich członków. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł ma na celu ocenę efektywności wybranych funduszy inwestycyjnych na podstawie miar złożonych. Badaniami objęte zostaną lata 2007-2008. Jako miary efektywności przyjęte zostaną stopy zwrotu i ryzyko związane z inwestowaniem w konkretny fundusz. Wynika to z faktu, iż łatwiej byłoby pogodzić się z mniejszym zarobkiem, inwestując dużo bezpieczniej w inny fundusz. Wyniki badań umożliwiają porównanie zysków funduszy cechujących się różnym natężeniem ryzyka. (...) Przydatną metodą porównywania efektywności poszczególnych funduszy są rankingi funduszy inwestycyjnych. Pozwalają one poznać, jakie stopy wzrostu poszczególne fundusze uzyskały w przeszłości. Podstawowe założenia rankingów funduszy inwestycyjnych polega na przyjęciu, że osoby, które kiedyś efektywnie zarządzały funduszami inwestycyjnymi, nadal potrafią to robić - i niewątpliwie jest to założenie niepozbawione pewnej słuszności. Tym niemniej warto też pamiętać, że na wynikach funduszy odbijają się także obiektywne uwarunkowania zewnętrzne, które powodują, że skuteczność poszczególnych rodzajów inwestycji jest zmienna bez względu na indywidualne zdolności zarządzających. (fragment tekstu)
Autorka prezentuje wszystkie uchwały Sądu Najwyższego Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych w sprawach pracowniczych i ubezpieczeniowych, które zapadły w 2010 r. Artykuł zawiera również ich omówienia sporządzone na podstawie uzasadnień. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.