Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 64

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Blended learning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Przedmiotem artykułu jest problematyka funkcjonowania i rozwoju zdalnego nauczania na Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej w latach 2011-2018. Przedstawiono dotychczasowe doświadczenia we wspomaganiu tradycyjnych form nauczania. Szczegółowo omówiono proces transformacji zdalnego nauczania realizowanego na Politechnice Częstochowskiej. Omówiono procedurę przygotowania i prowadzenia kursów e-learningowych, koncentrując się na elementach niezbędnych przy tworzeniu i implementacji materiałów dydaktycznych. W analizowanym okresie zaprezentowano dynamikę zmian i wzrost zainteresowania tą formą nauczania. Scharakteryzowano czynniki wpływające na jakość zdalnego systemu nauczania. Ponadto zwrócono uwagę na zwiększenie znaczenia e-learningu w kontekście rozwoju otwartych zasobów edukacyjnych. Na zakończenie opisano wyzwania oraz możliwości dalszego rozwoju e-learningu na uczelni.(abstrakt oryginalny)
W pierwszej części opracowania1 omówione zostały najważniejsze aspekty platformy edukacyjnej OLAT, zdobywającej coraz większą popularność w wielu krajach europejskich, w tym również w Polsce. W prezentowanej części drugiej przedstawiono tę platformę z perspektywy trzech użytkowników: administratora, nauczyciela i studenta, w kontekście konkretnego kursu algorytmiki. Obie części opracowania powstały na bazie prac dostępnych w internecie oraz własnych doświadczeń zdobytych podczas korzystania z tej platformy. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest próba zdefiniowania obszarów wykorzystania e-learningu w szkołach wyższych oraz identyfikacja czynników mających wpływ na jakość tychże procesów i produktów. W tekście ujęto aktualne uregulowania prawne dotyczące kształcenia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w polskich szkołach wyższych. Do oceny kursów e-learningowych wykorzystano m.in. wyniki prac zespołu Stowarzyszenia E-learningu Akademickiego (SEA). Na podstawie kryteriów SEA poddano ocenie i omówiono wyniki jednego z e-kursów realizowanych na Uniwersytecie Szczecińskim w trybie mieszanym (ang. blended learning ). (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest analiza i ocena prowadzonych w Polsce przedsięwzięć, które realizowane są w ramach obowiązującej Ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym i Prawa zamówień publicznych. Akcent położony został na te tryby zamówień publicznych, które stosowane są na ogół w poszukiwaniu źródeł finansowania publicznych przedsięwzięć, poza środkami pomocowymi UE, w sektorze prywatnym. Przeanalizowane zostały modele finansowania hybrydowego, w zależności od stopnia przeniesienia ryzyka do sektora prywatnego, mające zaspokoić potrzeby sektora publicznego. Przeprowadzona dla lat 2007-2013 analiza wskazuje na ciągle jeszcze niewielki stopień wykorzystania omawianej formy współpracy w porównaniu ze "starymi" krajami członkowskimi UE.(abstrakt oryginalny)
The goal of this article is to present lecturers approach towards e-learning as well as to determine the scale of their use of e-learning as a complement to traditional forms of classes. Inference is based on the survey conducted in one of the Polish economic universities. The basis of the research are the in-depth literature studies. (fragment of text)
W pracy przedstawiono analizę wyników badań numerycznych MES poprzez zastosowanie sztucznej sieci MLP. Zaprojektowanie modelu oraz badanie procesu pękania elementu maszynowego wykonano w oprogramowaniu ABAQUS. Model Sztucznej sieci neuronowej został stworzony w aplikacji STATISICA. Analizy umożliwiły określenie wpływu parametrów modelu na występowanie pęknięć. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano wdrożenie systemu e-leraningowego LAMS na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz realizację drugiego etapu projektu LAMS WZiEU. Zwrócono uwagę na merytoryczne, metodologiczne oraz techniczne aspekty projektowania i tworzenia kursów e-learningowych oraz blended learningowych. Scharakteryzowano dobór technik oraz narzędzi wykorzystywanych do tworzenia kursów elektronicznych. Przedstawiono nowe kierunki rozwoju platformy LAMS zakładające wykorzystanie nauczania synchronicznego oraz integrację platformy LAMS z systemem Moodle(abstrakt autora)
8
Content available remote Implementation of E-Learning in Terms of Education and its Potential Risks
100%
Project implementation and its risk considering, as well as an appropriate response to risk is the part of any complex activity. Project management of implementation of e-learning in terms of education requires a methodical approach. It includes the definition of e-learning basic concepts, evidence of its effectiveness, development of faculty requirements for implementation, as well as possible risks during implementation. Blended e-learning is preferred form in terms of conditions of Faculty of Business Economics. It is a modern form of individual students training which properly combine the attendance form to e-lea rning form of study. (original abstract)
9
100%
Migranci stanowią pewną część rynku szkoleń. Są grupą docelową zarówno dla państwowych programów wspierających (takich jak np. projekt Pathways to Work ) jak i programów komercyjnych. Według niektórych badań jest to grupa, która jest gotowa podjąć szkolenia. To oznacza, że imigranci, zwłaszcza młodzi, mogą stać się istotnym segmentem dla wszystkich instytucji, które oferują szkolenia i kursy. Artykuł przedsta- wia proces decyzyjnego przy podejmowaniu szkoleń przez imigrantów, ze szczególnym zwróceniem uwagi na blended learning. Zaprezentowano istotne cechy szkoleń, które sprawiają, że stają się one atrakcyjne dla imigrantów (abstrakt oryginalny)
10
100%
Celem artykułu jest sprezentowanie i sprecyzowanie pojęcia nauczania hybrydowego na poziomie akademickim oraz przedstawienie systemu nauczania hybrydowego jako wsparcia procesów dydaktycznych w obrębie kształcenia z przedmiotów ekonomicznych. W artykule wykorzystano metody analizy literatury przedmiotu, analizy dokumentów i metodę projektową, która została zastosowana do opracowania założeń systemu nauczania hybrydowego, przeznaczonego do kształcenia z przedmiotów ekonomicznych na poziomie akademickim.(fragment tekstu)
W obecnym stadium rozwoju e-edukacji w SGH najistotniejszym projektem jest Program Powszechnego Uzupełniania Studiów Zaocznych (PPUSZ). Pierwsze zajęcia w ramach tego programu zostały uruchomione na początku roku akademickiego 2004/2005. Program ten zakłada, iż studia zostaną wzbogacone zajęciami realizowanymi przez internet w łącznym wymiarze ponad 2200 godzin, z czego student na danym kierunku zrealizuje ponad 1500 godzin1. Projekt zakłada programowe i godzinowe zrównanie toku kształcenia na studiach zaocznych z prowadzonym na studiach dziennych. Składa się on z trzech elementów: uzupełniania przedmiotów podstawowych, uzupełniania przedmiotów kierunkowych oraz budowy pełnych przedmiotów prowadzonych przez internet. (abstrakt oryginalny)
Przestrzeń profilaktyki pedagogicznej należy do najważniejszych pojęć w obszarze szeroko pojmowanej profilaktyki, często jest jednak rozumiana nieprecyzyjnie, wręcz intuicyjnie. Rozwój nowych technologii informatycznych, jak też towarzyszące mu przemiany cywilizacyjne oraz rodzący się nowy model wirtualnego ucznia, coraz bardziej zanurzonego w cyberrealnym świecie, prowadzą do konieczności zmiany interpretacji przestrzeni profilaktyczno-pedagogicznej. Dotyczy to także redefinicji przedmiotu i pola badawczego samego pojęcia profilaktyki pedagogicznej. W rezultacie mamy do czynienia z rzeczywistością praktyki pedagogicznej i profilaktycznej, w której granice między światem realnym i wirtualnym są jedynie umowne, dla każdego inne, i tracą swój sens. Współczesny uczeń staje się podmiotem nowych zagrożeń cyberrealnego świata. Świat ten oznacza spektakularne poszerzenie przestrzeni profilaktyczno- -pedagogicznej. To rodzi nowe wyzwania badawcze dla profilaktyki pedagogicznej. (abstrakt oryginalny)
Pojęcie blended-learning zapożyczone zostało z języka angielskiego i oznacza nauczanie mieszane, to jest zajęcia stacjonarne wsparte kursem e-learningowym. Guru światowego e-learningu - E. Masie definiuje tę formę szkoleń jako "wykorzystanie technologii do zarządzania, projektowania i tworzenia, dostarczania, wyboru, wspierania i poszerzania każdego rodzaju nauczania". Wynika stąd jasno, że e-learning dotyczy tych wszelkich form pozyskiwania i przekazywania wiedzy, kompetencji i umiejętności, które wykorzystują technologię. Platformy e-learningowe wykorzystywane są dziś w jednym z dwóch zastosowań: • Do przeprowadzania szkoleń całkowicie elektronicznych, prowadzonych od początku do końca na platformie, • Do wspierania procesu nauczania prowadzonego w sposób stacjonarny. Sposób i intensywność wykorzystania e-learningu zależy od wielu czynników, wśród których wymienić można: liczba osób szkolonych, budżet, tematyka kursów oraz cele i potrzeby organizacji. W nauczaniu studentów skuteczniejszą metodą okazuje się jednak blended-learning. (fragment tekstu)
14
100%
W artykule zaprezentowano autorską - opartą na zjawisku hybrydowości - referencyjną procedurę doboru antycypacyjnych (foresightowych) metod badawczych. Hybrydowość powinna ułatwić zrozumienie procesu projektowania programów dotyczących procesu zarządzania przyszłością (krajów, regionów, przedsiębiorstw, branż, społeczeństw etc.) przez jego głównych wykonawców. W opinii autora przedstawione w artykule koncepcje będą mogły być wykorzystane przez osoby zarządzające programami foresight, usprawniając proces organizacyjny całego programu.(abstrakt oryginalny)
15
Content available remote Cywilno-wojskowe kształcenie międzykulturowe w formie blended learningu
100%
Artykuł stanowi studium przypadku realizacji zajęć o tematyce międzykulturowej w formie blended learningu. Autorzy, podkreślając rangę kształcenia międzykulturowego we współczesnym świecie, stwierdzają, że kluczowymi warunkami efektywnego zastosowania wspomnianej formy nauczania są umiejętnie przygotowane wirtualne materiały dydaktyczne w postaci modułów nauczania, a także adekwatne zestawienie zasobów oraz narzędzi komunikacji synchronicznej i asynchronicznej. Wykorzystywane przez e-nauczycieli narzędzia typu open source umożliwiają opracowanie ćwiczeń angażujących uwagę kursantów i uatrakcyjnienie zajęć, a także ułatwiają nadzór nad przebiegiem procesu uczenia się. Na etapie projektowania wirtualnych zasobów niezwykle istotne jest twórcze podejście, a także gruntowna analiza i przemyślana kompozycja treści dydaktycznych. Przedstawione rozwiązania są rezultatem ponadtrzyletniej współpracy autorów nad rozwijaniem innowacji w zakresie kształcenia międzykulturowego w Akademii Obrony Narodowej. Podstawę realizacji wszelkich działań stanowiły rozwiązania oraz wytyczne promowane przez amerykańską Inicjatywę Advanced Distributed Learning. Wnioski końcowe zawierają refleksje dotyczące prakseologicznego podejścia do problematyki wykorzystania blended learningu w środowisku cywilno-wojskowym.(abstrakt oryginalny)
16
84%
W procesie budowy społeczeństwa informacyjnego kluczowym czynnikiem jest edukacja. Oznacza to szczególną rolę ośrodków akademickich, których misją jest tworzenie programów i form nauczania - nowoczesnych, dostosowanych do potrzeb gospodarki opartej na wiedzy - zarówno na poziomie studiów wyższych, jak i w kształceniu ustawicznym. W tym kontekście sytuuje się znaczenie e-learningu - nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych w odniesieniu do form przekazu treści, lecz także na płaszczyźnie organizacji procesu dydaktycznego i szkoleniowego.(fragment tekstu)
Pandemia COVID-19 spowodowała ogromne zmiany w funkcjonowaniu społeczeństw oraz wpłynęła na wiele aspektów życia, w tym na szkolnictwo wyższe. Wprowadzone po wybuchu pandemii obostrzenia zmusiły także wyższe uczelnie do przejścia na zdalną formę nauczania. Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie wyników badań dotyczących tego, w jaki sposób nauczanie zdalne wpłynęło na motywację studentów do nauki, a także jak zmieniło się postrzeganie tej formy kształcenia po powrocie do nauczania stacjonarnego. Celem nie było jednak samo ustalenie faktu, ale oprócz tego poznanie opinii badanych w tym temacie w kontekście piramidy potrzeb A. Maslowa. Do badań wykorzystana została metoda badań ankietowych, czyli technika CAWI. Badana populacja składała się z 415 respondentów - studentów uczelni. Badania przeprowadzono w grudniu 2022 r., kiedy to studenci po półtora-rocznej nauce w formie zdalnej powrócili do nauki w murach uczelni. Dobór próby był losowy. Wyniki badań pokazują, że studenci uznali formę zdalną zajęć za niekorzystnie wpływającą na motywację do nauki. Po dokonaniu szczegółowej analizy przeprowadzonych badań w kontekście piramidy potrzeb A. Maslowa opracowano propozycje udoskonalenia nauczania w formie zdalnej. Na każdym z poziomów za-proponowano wskazówki, które mogą przydatne w ulepszeniu tej formy kształcenia.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono cztery typy szkoleń językowych dla pracowników. Szkolenia ciągłe, prowadzone przez nauczyciela, odbywające się zwykle raz lub dwa razy w tygodniu. Szkolenia internetowe, których główną zaletą jest dostępność, gdyż kursanci sami wybierają czas i miejsce, a treści mogą być odpowiednio modyfikowane do potrzeb firmy. Uczenie zmiksowane (ang. blended learning), jako połączenie dwóch poprzednich typów. Szkolenia wyjazdowe oferujące tzw. „zanurzanie się w języku” – umożliwiają maksymalnie efektywne wykorzystanie czasu, ponieważ wszystkie dyskusje odbywają się w nauczanym języku.
W artykule przedstawiono przegląd obecnych w literaturze poglądów dotyczących e-learningu, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień istotnych z punktu widzenia szkoły wyższej. Omówiono w nim relacje obu podstawowych form edukacji - w zależności od decyzji władz uczelni e-learning może być traktowany jako wspomaganie, uzupełnienie lub zastąpienie tradycyjnego nauczania stacjonarnego. Ponadto, w artykule przeanalizowano problemy związane z oceną efektywności e-learningu w wymiarze zarówno edukacyjnym, jak i finansowym. Wskazano także podstawowe czynniki (bariery oraz kluczowe czynniki sukcesu) wpływające na efektywność tej formy kształcenia. Przeprowadzone analizy prowadzą do wniosku, że z punktu widzenia uwarunkowań prawnych, społecznych i ekonomicznych najlepszym rozwiązaniem dla uczelni jest blended learning.(abstrakt oryginalny)
The article discusses the teaching methodology for a digital electronics course utilizing BASYS Field Programmable Gate Array (FPGA) boards (Digilent, Inc.), with a hybrid or blended classroom delivery method. The article outlines a methodology that combines the teaching of current digital circuit design technology with the use of a pedagogical approach to online delivery for a proportion of the course lectures. The FPGA boards by Digilent offer a modern PLD technology platform where beginners and more advanced practitioners alike may design and implement digital circuits with various operational capabilities. This means that the boards offer state-of-the art technology for computer engineering instructors to effectively introduce modern programmable memory technologies in the classroom. However, in light of the increased necessity for flexibility in college course delivery methods, the article also shows a successful method of material delivery that incorporates an online component. This aspect addresses the current expectations for greater course delivery flexibility and convenience due to the increasing number of adult students who need to work to support themselves and/or their families. Thus, the article offers an effective pedagogical approach to teaching current digital circuit analysis and design using a modern material delivery method.(original abstract)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.