Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 99

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consumer Marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Zdobycie rynku ludzi młodych jest bardzo pożądane, ale tylko nielicznym się to udało. Artykuł odsłania sekrety francuskich firm, którym się powiodło.
Utworzenie wartości, w wymiarze oczekiwań konsumenta, jest przeprowadzane w 3 etapach: 1. selekcji wartości, 2. dostarczenia wartości, 3.powiadomienia o nowej wartości. Każdy konsument posiada inne oczekiwania odnośnie wartości, które mogą zostać zanalizowane na modelu dyfuzji innowacji Rogers'a. Artykuł analizuje również metody określania i pomiaru satysfakcji i lojalności nabywców.
Współczesne przedsiębiorstwa coraz częściej podejmują kampanie marketingowe, które nawiązują do idei społecznej odpowiedzialności. Jednymi z popularniejszych przedsięwzięć w tym zakresie są programy marketingu społecznie zaangażowanego (Cause-Related Marketing - CRM). W wymienionych programach sprzedaż powiązana jest z udzielaniem przez przedsiębiorstwa wsparcia na szczytne cele. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia cele marketingu bezpośredniego na przykładzie działalności wybranych firm.
W artykule podjęto próbę zbadania złożoności i znaczenia opartego na modelu kognitywnym łańcucha środków i celów. Celem artykułu jest przeprowadzenie szczegółowego porównania obecnie stosowanych podejść związanych z analizą łańcucha środków i celów, zbadanie dostępnych modeli zgodnych z tą teorią, ujawnienie luk pojęciowych i przedstawienie kierunków przyszłych badań. W większości prac na temat łańcucha środków i celów autorzy skupiają się na technicznych aspektach teorii lub interakcji łańcucha z wartościami osobowymi. Prezentowane opracowanie umożliwia spojrzenie na łańcuch środków i celów z nowej perspektywy dzięki włączeniu do teorii poziomów mikro i makro. Autorka dokonuje krytycznej oceny literatury naukowej i określa metodologię, skupiając się na technikach drabinowych, metodach i programach statystycznych do tworzenia hierarchicznych map wartości. Szczególną uwagę poświęcono rozszerzonym modelom łańcucha środków i celów łączącym się ze skalami wartości (RVS, LOV), narzędziami wykorzystywanymi do badania stylu życia (AIO, RISC, CCA, FRL itp.) i modelami dualnego procesu przetwarzania informacji (model prawdopodobieństwa przetwarzania przekazu perswazyjnego, model heurystyczno-systematyczny) oraz teorii planowanego działania, aby zaprezentować podejścia dominujące we współczesnym marketingu i badaniach konsumenckich. Wyniki badań wskazują na możliwość zwiększenia wszechstronności zastosowań łańcucha środków i celów przez włączenie do teorii poziomów mikro i makro.(abstrakt oryginalny)
Dlaczego Kodak i Nokia wpadły w kłopoty? Bo utraciły zdolność rozumienia rynku, ale i pozostały na mało atrakcyjnym dla odbiorców etapie rozwoju. Nie zauważyły, że Apple, Nikon, Samsung nie są lepsze jedynie na poziomie technologii, ale przede wszystkim mają to "coś", co mogą zaproponować swoim odbiorcom. (fragment tekstu)
Nasz rynek [polski] młodych konsumentów nie dojrzał jeszcze do szerokiego wdrażania możliwych rozwiązań, zdobywających przywiązanie tychże konsumentów. Dowodzą tego wyniki badań Instytutu Rynku Wewnętrznego i Konsumpcji. Niespełna połowa firm podejmuje działania mające na celu przywiązanie do siebie młodych konsumentów. Wśród nich są nieliczne duże firmy, wiodące w swojej branży, które biorą na siebie wdrażanie nowych rozwiązań, sprzyjających efektywnemu funkcjonowaniu firmy. Większość jednak to małe firmy, przedsiębiorstwa osób fizycznych, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które z racji działania na małym, lokalnym rynku uczestniczą w imprezach, akcjach Organizowanych na ich obszarze i mają bezpośrednie kontakty z młodymi klientami. (fragment tekstu)
Autor w swojej pracy opisuje istotę systemu obsługi klienta, podając jego elementy. Następnie proponuje program doskonalenia tego systemu, traktując go jako wyodrębnioną część organizacji. Na przykładzie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego SA w Krakowie, autor omówił system obsługi klienta w spółce komunikacji publicznej, wskazując równocześnie możliwe sposoby ulepszenia tego systemu.
Rynkowe warunki działania przedsiębiorstw skłaniają je do zabiegania o klientów, które wyraźnie wykracza poza dokonanie aktu kupna-sprzedaży. Ten stanowi jedynie początek dalszych relacji przedsiębiorstw i klientów, które mogą stać się podstawą kształtowania współzależnych więzi rynkowych. Ich istota oparta jest na filozofii kształtowania długotrwałych kontaktów firmy z konsumentami, ich pogłębianiu, stanowiąc podstawę budowania zintegrowanego trójczłonowego systemu więzi: ekonomicznych, emocjonalnych i społecznych, funkcjonującego jako więzi rynkowe przedsiębiorstwa z konsumentami. Tworzenie, utrzymywanie i rozwój więzi rynkowych firm z nabywcami składają się na proces ich kształtowania. Każda ze stron uczestniczących w transakcji rynkowej oczekuje określonych korzyści. Nie są one jednak zagwarantowane uczestnikom procesu wymiany. Proces budowy, utrzymywania i rozwoju więzi tynkowych firm z konsumentami jest działaniem długotrwałymi i wynika ze świadomie oraz celowo podejmowanych działań marketingowych, skierowanych na pozyskanie precyzyjnie dobranych klientów/konsumentów i zatrzymanie ich jak najdłużej. Działania te wykraczają poza sferę wymiany i wykorzystywanie podstawowych narzędzi marketingu. (abstrakt oryginalny)
Poruszona w artykule indywidualizacja obiegu informacji polega nie tylko na bezpośrednich i interaktywnych formach komunikacji z klientem, ale również na traktowaniu go po partnersku w relacjach z przedsiębiorstwem. Opisano jeden z przejawów wdrażania tej koncepcji jaką jest klub klientów - zainicjowane, a przynajmniej wspierane przez jedno lub kilka przedsiębiorstw zrzeszenie aktualnych klientów, cechujące się określonym stopniem zorganizowania.
W artykule tym wykazano wieloaspektowość i złożoność pojęcia racjonalności i irracjonalności. Rozważania tu zawarte potwierdzają występowanie irracjonalnych zachowań konsumenta. Z analiz wynika, że zachowanie konsumentów nie zawsze jest wynikiem świadomych aktów wyboru, ale często reakcji (niejednokrotnie nieświadomych i odrzuconych) na bodźce zewnętrzne lub określone sytuacje. Interesujące jest to, że sto lat po Freudzie zagadnienia nieświadomego przetwarzania informacji stały się jednym z głównych przedmiotów dociekań empirycznych. Psychologowie uznają, że irracjonalność nie jest rezultatem braku edukacji czy inteligencji, natomiast kontrola psychiki i sprawne zarządzanie intelektem to bardziej kwestia iluzji niż realnych umiejętności. Każdy człowiek ulega złudzeniom optycznym, widząc np. ruch tam, gdzie jest statyczność. Deformacje te dotyczą jednak nie tylko percepcji optycznej, ale również społecznej. W ten sposób można dojść do wniosku, że każdy konsument zachowuje się niekiedy irracjonalnie. Podważenie kategorii człowieka racjonalnego (wspomniana w artykule Nagroda Nobla w dziedzinie ekonomii w 2002 roku) oraz postęp technologiczny doprowadziły do powstania nowego obszaru badań - tzw. neuromarketingu. W przyszłości należy się spodziewać rozwoju nie tylko neuromarketingu, ale także innych aspektów marketingu związanych z irracjonalnym zachowaniem konsumentów.(abstrakt oryginalny)
Zwrócono uwagę na strategię komunikacji z klientami placówki handlowej. Jeśli jest prawidłowo przygotowana i zrealizowana potencjalni klienci nie tylko zostają poinformowani o istnieniu sklepu, ale potrafią go również scharakteryzować zgodnie z założeniami właściciela.
Celem autora było przedstawienie i scharakteryzowanie istoty lojalności konsumentów na rynku. Praca jest studium terminologicznym związanym z problematyką lojalności, przeprowadzono w niej analizę aspektów metodologicznych i metodycznych związanych z badaniem lojalności konsumentów, a także sposobów podnoszenia ich lojalności m.in. przez programy lojalnościowe. Duży nacisk położono na aplikacyjny cel, którym była próba stworzenia optymalnego systemu wprowadzania strategii prolojalnościowej w przedsiębiorstwie. (fragment z tekstu)
Marketing jest filozofią - nie jest jedynie systemem działań rynkowych czy też strukturą organizacyjną. Rozwój marketingu wiąże się z przeświadczeniem, iż zysk może być osiągnięty jedynie w oparciu o wnikliwą identyfikację, antycypację i satysfakcję potrzeb i nastawień konsumentów. Jest więc procesem intelektualnym, który prowadzi do usytuowania konsumenta w centrum działalności ekonomicznej - nadając mu walor działań o charakterze publicznym (prospołecznym). (fragment tekstu)
15
Content available remote Marketing zorientowany na mężczyzn - założenia, uwarunkowania
63%
Zmiany zachodzące w społeczeństwie, w szczególności związane z innym niż tradycyjne postrzeganiem ról kobiet i mężczyzn, a także nowe wzorce kobiecości i męskości wpływają na rozwój marketingu ukierunkowanego na płeć, który pozwala na wypracowanie skutecznych sposobów oddziaływania na zachowania i decyzje zakupowe konsumentów, jednak nie w oparciu o powszechne stereotypy, tylko rzeczywiste różnice pomiędzy płciami. Marketing skierowany do mężczyzn może stać się odpowiedzią na nowe oczekiwania i wzorce zachowań mężczyzn konsumentów i szansą dla wielu przedsiębiorstw na zdobycie segmentu lojalnych nabywców. Artykuł charakteryzuje mężczyzn jako konsumentów pod względem cech i procesu podejmowania decyzji zakupu, przedstawia także założenia marketingu skierowanego do mężczyzn. W opracowaniu zaprezentowano również wybrane wyniki badań ankietowych, których celem było poznanie zachowań zakupowych konsumentów, ze szczególnym uwzględnieniem mężczyzn, a także opinii na temat marketingu zorientowanego na płeć. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zbadanie zjawiska etnocentryzmu konsumenckiego na rynku żywności ekologicznej w Polsce. Badanie ankietowe skierowano do polskich konsumentów. Próba składała się z 1000 mieszkańców Polski w wieku 15-65 lat. Próba była reprezentatywna dla populacji ogólnej pod względem: wieku, płci, wykształcenia i wielkości miasta pochodzenia. W modelu regresji logistycznej przetestowano serię determinant postawy etnocentrycznej na poziomie krajowym. Otrzymano model z sześcioma statystycznie istotnymi determinantami. Prawie wszystkie z nich są psychograficzne, z ważnym wyjątkiem wieku konsumentów. Obejmują one: znaczenie obszaru pochodzenia, marki i zaufania do detalisty jako cechy charakterystyczne żywności, znaczenie oznaczeń jakości w zakupach żywności ekologicznej i znaczenie pochodzenia produktu ekologicznego z tego samego regionu, w którym mieszka konsument. Determinanty te zwiększają prawdopodobieństwo orientacji etnocentrycznej z wyjątkiem znaczenia marki, które ma przeciwny efekt.(abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorstwa działające w warunkach gospodarki rynkowej zmuszone są do ciągłego monitorowania zmian zachodzących w otoczeniu marketingowym i do dostosowywania swoich działań do panujących warunków1. Klienci jako jedna z grup podmiotów wpływających na pozycję konkurencyjną przedsiębiorstw stali się przedmiotem licznych badań i analiz. Zrozumienie działań klientów pozwala dostosować ofertę przedsiębiorstwa do ich potrzeb efektywniej niż konkurenci. Niezwykle istotne jest analizowanie zmian czynników wpływających na zachowania klientów, pozwala bowiem na identyfikację trendów i przewidywanie zmian w działaniach odbiorców. Dopasowanie oferty przedsiębiorstwa oraz sposobu jej prezentowania i udostępniania do dynamicznie zmieniających się oczekiwań klientów jest kluczowe w procesie tworzenia wartości dla klienta i osiągania celów przedsiębiorstwa. (abstrakt oryginalny)
Ustalanie cen jest jednym z ważnych obszarów marketingu. Jednak okazuje się, że często procedury tworzenia polityki cenowej dokonują się z pominięciem wiedzy psychologicznej z tego obszaru. Tekst dokonuje przeglądu kilku technik psychologicznych z uwzględnieniem możliwości zastosowania ich w praktyce marketingowej. Wskazuje także obszary, w jakich tworzenie polityki cenowej może - i powinno - sięgać do wiedzy z zakresu psychologii wpływu społecznego dla optymalizacji procesu tworzenia strategii cenowej i zarządzania nią. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest rozpatrzenie aktualności dychotomii B2B/B2C z punktu widzenia zachodzących przemian technologicznych oraz nowych kierunków w nauce o marketingu. Dychotomiczny podział rynków na konsumenckie (B2C) i przemysłowe (B2B) stanowi jedną z najczęściej przywoływanych w naukach o marketingu klasyfikacji. Owa dychotomia zakwestionowana została już w połowie lat 80. XX w. przez E.F. Fema i J.R. Browna i od tego czasu stanowi przedmiot dyskusji w literaturze. Zazwyczaj jednak owe rozważania koncentrują się na stronie metodologicznej problemu, jednocześnie proponując odpowiedzi o absolutystycznym charakterze, stanowiące całkowitą negację lub afirmację owego podziału. Kwestie zmian zachodzących w otoczeniu i pojawiania się w konsekwencji nowych ujęć teoretycznych zepchnięte zostają zazwyczaj na dalszy plan. W artykule poddano analizie współcześnie funkcjonujące teoretyczne ujęcia marketingu konsumenckiego i skonfrontowano je z klasycznie przywoływanymi różnicami pomiędzy marketingiem B2C a B2B. W wyniku owych rozważań uznano, iż granice pomiędzy rynkami konsumenckimi i przemysłowymi ulegają częściowemu zatarciu, a rozpatrywana dychotomia traci na aktualności, uniwersalności i - w konsekwencji - na oferowanej wartości poznawczej. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.