Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 26

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Consumer electronics market
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Segment audio wykazywał w ubiegłym roku nadal największą dynamikę sprzedaży wśród sprzętu RTV - tak wynika z raportu Instytutu Rynku Elektronicznego. Artykuł przedstawia dane rynku RTV w Polsce za lata 1995-1998 (prognoza).
Wprawdzie wartość rynku RTV AGD rośnie wolniej niż w latach poprzednich, ale klimat koniunktury dla branży oceniany jest pozytywnie, podobnie jak kondycja finansowa, która może się teraz zmienić. Silna konkurencja na rynku RTV i AGD, której efektem jest ciągła przewaga podaży nad popytem powoduje, że ceny sprzętu elektronicznego systematycznie spadają. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego artykułu jest identyfikacja zmian zachodzących w usługach posprzedażowych sprzętu RTV i AGD w Polsce. Analizę przeprowadzono na podstawie wyników badania jakościowego przy wykorzystaniu techniki obserwacji uczestniczącej i nieuczestniczącej. Przeprowadzone badania, a także wykorzystanie wieloletniego doświadczenia zawodowego autora pozwoliły na sformułowanie etapów zmian, jakie się dokonały na rynku usług posprzedażowych od 1989 roku i dokonanie ich charakterystyki, a także wskazanie na zjawiska towarzyszące temu procesowi. Artykuł ma charakter badawczy.(abstrakt oryginalny)
Wskaźniki nasycenia gospodarstw domowych, właściwie dla wszystkich grup produktów sprzętu audio, były i są nadal znacznie niższe w porównaniu np. z odbiornikami telewizyjnymi. Pozornie więc rynek ten powinien być bardziej chłonny, jednakże lata 2000-2001 przyniosły wyraźny spadek dynamiki sprzedaży tych wyrobów, co widać zwłaszcza w ujęciu wartościowym.
W artykule została poruszona problematyka promocji sprzedaży w handlu detalicznym, a szczególną uwagę poświęcono kampanii reklamowej "Bez VAT". Celem badań jest analiza efektów akcji promocyjnych "Bez VAT" na przykładzie jednej z firm z branży AGD i RTV. Z przeprowadzonych badań wynika, że kluczowymi czynnikami determinującymi wprowadzenie takich akcji są: pobudzę nie sprzedaży, rotacja zapasów, sprzedaż towarów o "szybkim starzeniu się moralnym". Badana firma starała się zwiększyć obroty oraz rotacje zapasów kosztem uzyskiwanej marży. (abstrakt oryginalny)
Spółka Daewoo Electronics Manufacturing Poland to blisko 5 mln sztuk wyprodukowanych telewizorów, wysokie miejsce w drugiej dziesiątce największych eksporterów w Polsce, oraz jedna z najwyższych w świecie wydajność - to dorobek 6 lat działalności tej firmy w kraju.
7
63%
W artykule podjęto próbę ukazania roli, jaką kraj pochodzenia produktu odgrywa w kreowaniu wizerunku i postrzeganiu marek związanych ze sprzętem audio. Oprócz zarysu teoretycznego, nakreślającego podstawowe definicje związane z pojęciem marki i jej wizerunku, a także obejmującego charakterystykę rynku audio, przedstawiono wyniki analizy treści czasopism specjalistycznych, przeprowadzonej pod kątem oszacowania roli kraju pochodzenia w kreowaniu wizerunku marki.(abstrakt oryginalny)
Od trzech lat sprzedaż kamer wideo w Polsce utrzymuje się na poziomie, który zdecydowanie odbiega od oczekiwań ich dostawców. Kamery analogowe wideo stopniowo wypierane są przez cyfrowe. Jednak właśnie te pierwsze, jako produkt schodzący mają wysokie wskaźniki sprzedaży.
Rok 2002 dla firm działających na polskim rynku sprzętu audio-video okazał się kolejnym, bardzo trudnym okresem w ich działalności handlowej i produkcyjnej. Dostawcy tych towarów mają bowiem spore kłopoty ze sprzedażą swych produktów. Sytuacji nie rozwiązują częste obniżki cen detalicznych, określane zwykle jako promocje.
Multimedia w samochodzie co prawda nie są jeszcze standardem w Polsce, ale i tu nie budzą już zdziwienia. Wartość sprzedaży samochodowego sprzętu audiowizualnego w roku 2001 w Polsce wyniosła 33 mln USD ( z wyłączeniem zestawów głośnikowych i nawigacyjnych) i w porównaniu z rokiem 2000 była niższa aż o 1/3, co wiąże się ze stagnacją na rynku samochodowym.
11
Content available remote Cena jako sygnalizator jakości produktu
63%
Rola ceny jako wskaźnika jakości jest obiektem badań realizowanych na przestrzeni wielu lat. Mimo znaczącego materiału empirycznego nie osiągnięto jeszcze porozumienia w tym zakresie. W artykule przedstawiono zagadnienie związku ceny z postrzeganą jakością oferty na rynku dóbr trwałego użytku; wykorzystano wyniki badania ankietowego (PAPI) zrealizowanego w okresie od I do II kwartału 2014 r. (próba 418 osób, dobór kwotowo-celowy). Autorka poddała weryfikacji hipotezę badawczą dotyczącą wpływu aktualnego doświadczenia zakupowego posiadanego przez konsumenta (zakup zrealizowany w ciągu ostatnich 12 miesięcy) na jego skłonność do postrzegania jakości oferty przez pryzmat ceny.(abstrakt oryginalny)
Firmy produkujące sprzęt audio-wideo wprowadzają od lat na rynek nowe produkty. Innowacyjność tych produktów może opierać się na zastosowaniu nowoczesnych technologii, wykorzystaniu nowatorskich rozwiązań technicznych czy nadaniu produktom nowych cech użyteczności (zwiększeniu możliwości zastosowania). Przedstawiono wybrane przykłady rywalizacji ze sobą formatów i marketingowych działań „wojennych”, które decydują o sukcesie lub porażce poszczególnych stron konfliktu.
Telewizja kablowa i satelitarna w krajach Unii Europejskiej rozwija się dynamicznie. W roku 2000 jej udział w ogólnym obrocie rynku audiowizualnego (film, stacje telewizyjne, rynek muzyczny i video) wynosił 21,2 procent Przewiduje się, że do roku 2005 podwoi się obecność tego medium w krajach europejskich.
Zakłady montujące w Polsce odbiorniki telewizyjne zapewne w roku bieżącym pobiją rekord produkcji. Wysokie wskaźniki osiągnie też eksport telewizorów. Zmieniła się natomiast struktura sprzedaży tych wyrobów. Kupowane są bowiem odbiorniki najtańsze i najdroższe, co m.in. odzwierciedla stan posiadania i stopień zamożności dwóch biegunów społeczeństwa: biedniejszego i bogatego.
W pracy dokonano analizy porównawczej 20 sklepów internetowych prowadzących dystrybucję sprzętu RTV, w celu oceny stanu tego ogniwa dystrybucji w procesach restrukturyzacji systemów logistycznych. Przeprowadzono również badania konsumentów zainteresowanych zakupem sprzętu RTV, w aspekcie reprezentowanych przez nich poglądów dotyczących preferencji zakupów w różnych kanałach dystrybucyjnych. Pilotowe badania przeprowadzone w punktach sprzedaży sklepów wielkopowierzchniowych wykonane na próbie 80 osób na terenie Bydgoszczy, pozwoliły stwierdzić, że w odniesieniu do tej grupy asortymentowej RTV tylko 13% kobiet i 27% mężczyzn skłonne jest dokonać zakupów w sklepach internetowych. Decyzje takie podejmowane są ze świadomością wyższego poziomu cen w tradycyjnych kanałach dystrybucji. (abstrakt oryginalny)
Zestawy muzyczne to zdecydowanie najważniejsza pozycja w strukturze sprzedaży sprzętu audio w Polsce. W ostatnich latach stanowiły one około 2/3 ogólnej wartości sprzedaży tego sprzętu, nic więc dziwnego, że dość powszechnie grupa tych produktów uznawana jest za swoisty "barometr" koniunktury panującej na rynku.
Obecnie w Polsce sprzedaje się rocznie około 500-600 tys. sztuk przenośnego sprzętu audio. W ujęciu wartościowym, segment ten ma około 10 procent udział w ogólnej, rocznej wartości sprzedaży tego sprzętu. Rynek osobistego sprzętu audio od wielu lat opanowany jest przez kilka firm, spośród których najważniejsze, to Sony, Panasonic, Philips, Aiwa i Thompson.
Firma Telestar Electronics działa w Polsce od roku 1990. Jej założycielami i udziałowcami byli: turecki holding elektroniczny PROFILO-TELRA oraz szwajcarska spółka finansowa FARIMEX SA. Holding ten to wiodący w Europie producent odbiorników telewizyjnych, urządzeń fiskalnych i wag.
Na początku lat 90. w kraju zastępowano odbiorniki telewizyjne czarno-białe kolorowymi. Obecnie wchodzi generacja telewizorów z ekranami plazmowymi i LCD. Proces ten jednakże potrwa kilka lat. Nagła i szybka zmiana byłaby utrudniona ze względu na możliwości logistyczne producentów OTV w Polsce.
Od szeregu lat zdecydowana większość obrotów handlowych w branży elektronicznej w Polsce przypada na kraje Unii Europejskiej. Oznacza to, iż proces przystąpienia kraju do struktur tej organizacji nie powinien stanowić zagrożenia dla rozwoju tej gałęzi przemysłu. Tymczasem udział branży elektronicznej w gospodarce polskiej jest nadal stosunkowo niewielki.
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.