Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 386

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Cultivation customer loyalty
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
1
Content available remote Changes in Approach to Customer Loyalty
100%
The article discusses an overview of customer loyalty theoretical framework. It presents both, the classic approach to the subject of loyalty as well as the results of its ongoing evolution. This allowed the identification of factors affecting customer loyalty and a statement that the concept of loyalty can be seen in varying degrees, in terms of criteria other than behavioral. Finding of not enough empirical research on customer loyalty in the long types of market and specific customer groups indicates a cognitive gap. Verification of the classic determinants of customer loyalty authorized to conclude that the profitability of the customer portfolio sets new definition of loyalty, which is related to the concepts of marketing value and value based management. This is supported by associations of loyalty to the management parameters. (original abstract)
W artykule zaprezentowano model zachowań lojalnościowych klientów, wychodząc od analizy istniejących modeli lojalności klientów w literaturze marketingowej. Zwrócono uwagę na wpływ postawy klienta na zachowanie lojalnościowe, prezentując między innymi trójskładnikowy soczewkowy model wyznaczników i konsekwencji postaw. Istotnym elementem składowym artykułu jest również przedstawienie automatycznego i przemyślanego modelu zachowania człowieka, które to modelu stanowiły główny wyznacznik konstrukcji dwutorowego modelu zachowań lojlanościowych. Zachowania lojalnościowe klientów są poprzedzone mechanizmami wewnętrznymi. Kluczowymi mechanizmami rozpatrywanymi w niniejszym artykule są motywy i postawa lojalności klientów. Klient może przejawiać automatyczne oraz przemyślane zachowania lojalnościowe, które powstają w wyniku przebiegu mechanizmów wewnętrznych. W rezultacie można mówić o dwutorowym modelu zachowań lojalnościowych klientów. W przebiegu zachowań automatycznych kluczowym pojęciem jest aktywizacja postawy wobec obiektu lojalności, a w zachowaniach przemyślanych istotnym elementem jest intencja. (abstrakt oryginalny)
Już za tydzień,5 grudnia rozpocznie się konferencja poświęcona problemowi migracji klientów w sektorze finansowym. Migracje klientów, z punktu widzenia obserwatora niezwiązanego z systemem bankowym mogą wydawać się chaotycznym tańcem szaleńca pomiędzy jednym a drugim bankiem. Taki migrujący klient jeszcze dobrze miejsca nie zagrzeje, nie zapracuje na status stałego (zwykle potrzeba na to 6 miesięcy), a już rozgląda się za innym bankiem – bo wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. I co na to bankowcy? Szukają skutecznej metody zatrzymania miotających się po rynku usług finansowych klientów. Poza stratą klienta, czyli rozłożonego w czasie zysku z klienta, banki tracą także czas, jaki uprzednio poświęciły na zdobycie klienta. Strata goni stratę, ale czy tylko? Obserwacje migrujących klientów pozwalają wyciągać bardzo ciekawe wnioski… Ale o tym po konferencji. (abstrakt oryginalny)
W polskim sektorze usług bankowych rośnie świadomość wagi najwyższej jakości w wygrywaniu konkurencji na rynku. Jej rola w budowaniu lojalności klienckiej jest niezaprzeczalna. Wiele polskich banków stara się w swoich przekazach reklamowych przyciągnąć klientów oferując "usługi na najwyższym poziomie". Jednocześnie w tych samych bankach tworzą się kolejki, personel nie jest zbyt miły. (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Wybrane strategie marketingowe determinujące satysfakcję klienta
76%
Przedsiębiorstwa powinny pamiętać, że najwyższy stopień zadowolenia bądź satysfakcji wywołują zakupy przekraczające oczekiwania, co jest główną podstawą wytwarzania lojalności nabywcy wobec ich produktów. Zapewnienie klientowi zadowolenia z kupna, konsumowania i użytkowania produktów powinno a nawet musi być stałym celem działalności marketingowej przedsiębiorstwa i jego personelu. Niniejszy artykuł jest poświęcony głównym składnikom - elementom wywołującym i wpływającym na satysfakcję klienta. (fragment tekstu)
6
Content available remote Strategia lojalności konsumentów
76%
Lojalność jest pożądanym z perspektywy producentów zjawiskiem w procesie zachowań konsumentów na rynku. Nie wszyscy lojalni klienci dostarczają przedsiębiorstwu całe spectrum oczekiwanych korzyści. Decyzje funkcjonujących na rynku podmiotów, w tym konsumentów (jako stron transakcji), są w mniejszym lub większym stopniu konsekwencją pewnych przyjętych strategii zapewniających realizację własnych oczekiwań i celów życiowych. W artykule podjęta zostanie próba ustalenia koncepcyjnego modelu strategii lojalności konsumenckiej. Cel ten zrealizowany zostanie na podstawie przeglądu dotychczasowego dorobku literatury w zakresie zachowań konsumenckich, ale też z dziedziny budowy strategii. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano szereg korzyści jakie przynosi przedsiębiorstwom efektywna polityka budowy lojalności. Krótko scharakteryzowano rodzaje lojalności wobec marki oraz programy lojalnościowe stosowane w przedsiębiorstwach.
Warto zastanowić się, od czego w największym stopniu zależy budowanie relacji banku z klientem. Kilka czynników składa się na konstruowanie satysfakcjonującej obie strony relacji. Które z nich są kluczowe dla tego procesu – atrakcyjność oferty banku, sprawność działania pracowników jego oddziału, prestiż instytucji, a może jakiś inny? Najprostsza odpowiedź brzmi, że wszystkie te cechy mają znaczenie – ich rola jednak nie jest identyczna i nasuwa się pewna gradacja: jaką rolę w budowaniu więzi z przyszłym czy obecnym klientem pełni oddział bankowy, a jaką np. odpowiednio skonstruowane produkty, reklama, ogólny wizerunek, promocje? (abstrakt oryginalny)
Lojalność klientów wobec firmy to zjawisko rozumiane przede wszystkim jako powtórne zakupy, ale wielu badaczy podkreśla głębsze znaczenie lojalności, analizując nastawienia wewnętrzne lub uczucia klientów. Podejmowane są próby wyróżniania typów lojalnych klientów ze względu na różny poziom i charakter lojalności. W artykule wyróżniono cztery grupy motywów skłaniających klientów do utrzymywania relacji z firmą. Zaufanie, zaangażowanie i przyzwyczajenie to cechy nie tylko towarzyszące powtarzalnym zakupom, ale umożliwiające powstanie więzi lojalności. Wyodrębnione typy lojalności podzielono na dwie grupy: pierwsza to typy lojalności o zabarwieniu pozytywnym ( lojalność: świadoma, z rozsądku, zaangażowana, partnerska), druga grupa to typy lojalności o charakterze obojętnym i negatywnym (lojalność: z rutyny, z przymusu, wyrozumiała, warunkowa). Więź lojalności klient-firma może przechodzić z jednego typu do drugiego nawet w dość krótkim okresie. Z punktu widzenia zarządzania relacjami z klientami ważna jest umiejętność rozpoznawania tych typów.
Artykuł to próba odpowiedzi na pytania: czy posiadanie marketingowych baz danych klientów jest wystarczające do skutecznego działania na rynku?; czy na podstawie marketingowych baz danych możliwe jest zbudowanie skutecznego programu lojalnościowego?; czym w końcu jest program lojalnościowy i jak funkcjonuje? (fragment tekstu)
Znajomość psychologii przydaje się w interesach. Poznanie preferencji klienta pozwala przekonać go, że proponowana oferta jest wprost wymarzona dla niego. W artykule przedstawiono działania zmierzające do budowania marki przyjaznej klientowi na przykładzie Bendingo Banku – jednego z kilku regionalnych banków funkcjonujących w Australii.
Celem artykułu jest ukazanie zakresu, istoty i roli innowacji w budowaniu relacji z klientem w warunkach kryzysu. Sam kryzys ujmowany jest w szerokim kontekście, także jako rezultat częstotliwości zmian w dynamicznym otoczeniu przedsiębiorstwa. W warunkach kryzysu jednym z najważniejszych zasobów przedsiębiorstwa staje się klient i wytworzony z nim związek. Budowanie trwałych relacji z klientem wymaga ciągłego ich doskonalenia także poprzez świadomą i ukierunkowaną na potrzeby odbiorcy innowacyjność. Szeroko pojęte innowacje stają się wyróżnikiem współczesnej orientacji marketingowej. W ukazywaniu roli innowacji jako elementu orientacji na klienta posłużono się przykładem przedsiębiorstw w województwie podlaskim, postrzeganym jako region o niskim poziomie absorpcji innowacji. We wnioskowaniu wykorzystano wyniki badań zawartych w raporcie pt. "Dobre praktyki innowacji i transferu technologii w kluczowych branżach województwa podlaskiego", których autorka niniejszego opracowania była współrealizatorem. (abstrakt oryginalny)
Dynamiczne zmiany na rynkach, które zdeterminowane są m.in. przez przemiany społeczno-gospodarcze, czy też nieustanny rozwój technologii, stawiają współczesnym firmom wiele wyzwań. Kluczowym zadaniem firm jest nie tylko pozyskanie klienta, ale również jego utrzymanie oraz budowanie jego lojalności. W pierwszej części artykułu zaprezentowano problematykę utraty klientów, zdefiniowano lojalność klientów oraz kształtujące ją czynniki. Kolejna część zawiera interpretację wyników pozyskanych podczas przeprowadzonego badania. Celem wspomnianego badania była identyfikacja kluczowych czynników decydujących o lojalności klientów indywidualnych (na przykładzie wybranych drogerii, działających stacjonarnie na terenie Polski). Hipoteza badawcza zakładała, iż kluczowe w budowaniu lojalności klientów są zachęty materialne i przesłanki racjonalne. (abstrakt oryginalny)
14
Content available remote Determinanty zachowań lojalnościowych nabywców
76%
W artykule przedstawiono zagadnienie lojalności nabywców, rozróżniając jej dwa podstawowe typy: behawioralny i emocjonalny. Następnie omówiono główne zjawiska, które przyczyniają się do generowania zachowań lojalnościowych klientów - należą do nich zadowolenie, jakość, wartość, zaufanie, zaangażowane oraz koszty i bariery zmiany dostawcy. Nakreślono mechanizmy ich powstawania, elementy składowe oraz wpływ na lojalność nabywców. W końcowej części artykułu zostały przedstawione warunki konieczne dla osiągnięcia przez firmę stanu określanego mianem prawdziwej lojalności. (abstrakt oryginalny)
Programy lojalnościowe są obecnie codziennością dla klientów na wielu rynkach branżowych zarówno w sferze B2C, jak i B2B. Lojalność klientów jest zaś dla przedsiębiorców kategorią będącą źródłem przewagi konkurencyjnej. Analiza literatury światowej oraz dorobku badawczego wskazuje jednak na ogromną złożoność problematyki lojalności klientów i programów lojalnościowych. Celem artykułu jest identyfikacja możliwych trendów i zmian w zakresie rozumienia i identyfikowania programów lojalnościowych na rynku polskim oraz określenie ewentualnej konieczności redefiniowania tego konstruktu w przyszłości jako przejawu ewolucji wiedzy marketingowej. W ramach realizacji przyjętego celu przeprowadzono analizę literatury przedmiotu oraz badania bezpośrednie o charakterze eksploracyjnym. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest ukazanie zagadnienia potrzeby budowania relacji z klientem w działalności agroturystycznej. W obecnych czasach budowanie relacji z klientem stanowi podstawę funkcjonowania przedsiębiorstw. Dotyczy to również działalności agroturystycznej. Analizę przedstawiono w oparciu o badanie ankietowe przeprowadzone w grupie 50 gospodarstw agroturystycznych. W wyniku przeprowadzonych badań ustalono, że prawie połowa badanych uwzględniała dbałość i nastawienie na klienta, gdy rozpoczynała działalność. Prawie 75% badanych utrzymuje z klientami trwałą więź. (abstrakt oryginalny)
Zasadniczym celem rozważań jest identyfikacja i ocena zachowań uczestników programów lojalnościowych oferowanych przez różne podmioty rynkowe. Materiał źródłowy do analizy i wnioskowania stanowiły informacje pierwotne uzyskane w badaniach ankietowych (PAPI) przeprowadzonych na próbie 317 respondentów w rejonie Polski Południowej. Najwyższy wskaźnik uczestnictwa respondentów w programach lojalnościowych charakteryzuje sieci handlowe hiper- i supermarketów oraz stacje benzynowe. Zasadniczym motywem udziału badanych osób w programie była możliwość uzyskania określonych korzyści finansowych oraz nagród rzeczowych. Większość respondentów wykorzystuje oferowane im przez program lojalnościowy "przywileje", jednak są i tacy, których uczestnictwo ma jedynie charakter bierny. Wyniki badań dają możliwość poznania określonych zachowań uczestników programów lojalnościowych, przez co mogą zostać wykorzystane przez podmioty realizujące te programy. Artykuł ma charakter badawczy. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Strategia marki w budowaniu tożsamości miasta
76%
Tożsamość marki miejsca to inaczej jego kluczowy wizerunek, który może być jasno komunikowany na zewnątrz. Prowadzi on do zbudowania kapitału wyrażonego nie tylko w postaci lojalnej postawy konsumentów, ale również premii cenowej za towary pochodzące z danego regionu czy miasta. Zarówno tożsamość, jaki i kapitał marki są ściśle powiązane z pojęciem wizerunku, którego istotność sprowadza się do krótkiego stwierdzenia, że tak jak miejsca mogą się zmieniać błyskawicznie, tak wyobrażenie o nich może nie ulegać transformacji przez lata, a nawet dekady. Model oparty jest o trzy zasadnicze poziomy, w ramach których realizowane są poszczególne zadania, często powiązane ze sobą, i które systematyzują cały proces. Etapy zostały określone jako: diagnostyczny, poszukiwawczy i strategiczny. (abstrakt oryginalny)
Wyniki najnowszych badań wskazują, że zaledwie 3 na 100 odwiedzających witryny e-sklepów stają się później ich klientami. Na zwiększenie tego wskaźnika zdają się nie mieć wpływu przeznaczane corocznie duże budżety reklamowe lub atrakcyjne rabaty i promocje. Dlatego od pewnego czasu niektórzy e-handlowcy zaczynają wdrażać nową strategię Full Funnel, która poprzez skuteczne prowadzenie potencjalnego nabywcy przez kolejne etapy ścieżki zakupowej ma zmienić go w lojalnego klienta, a nawet ambasadora marki. Pamiętając o tym, iż nie każdy internauta trafiający do sklepu internetowego jest gotowy do dokonania zakupu, eksperci z Sociomantic Labs (działającej na świecie firmy z sektora reklamy osobistej - programmatic w Internecie, mobile'u oraz serwisach społecznościowych) zalecają e-sklepom wdrożenie nowej strategii Full Funnel, polegającej na równomiernym wspieraniu wszystkich faz procesu zakupowego, a nie tylko skupianiu się na etapie tuż przed zakupem. Czyli jak skutecznie oddziaływać na klientów na każdym etapie ścieżki zakupowej, w tak zwanym lejku sprzedażowym. (fragment tekstu)
W literaturze marketingowej można zaobserwować dwa zasadnicze rozumienia zagadnienia lojalności klientów. Po pierwsze lojalność jako zachowanie klienta i po drugie lojalność związana z osobistymi nastawieniami lub uczuciami klienta. W obecnych warunkach rynkowych rozumienie lojalności jako zachowania nabywczego klienta, przede wszystkim jako powtórnego zakupu, jest zbyt powierzchowne, nie ujmuje bowiem przyczyn prowadzących do tego zachowania. Rozumienie lojalności związanej z nastawieniami i uczuciami klienta nastręcza wiele problemów interpretacyjnych ze względu na złożoność zjawiska. Wystąpienie postawy i zachowania lojalności poprzedza wiele procesów zachodzących we wnętrzu klienta. W literaturze przedmiotu brak jednoznacznego systemu klasyfikacji tak rozumianej lojalności. Wszelkie typologie lojalnych klientów powinny być poprzedzane identyfikacją i uporządkowaniem rodzajów bezpośrednich przyczyn wewnętrznych prowadzących do zachowań lojalnościowych. Większa znajomość tych przyczyn przez przedsiębiorstwo przyczyni się do poprawy skuteczności tworzenia i utrzymania bazy lojalnych klientów. Wiedza o przyczynach sprawczych lojalności klientów jest warunkiem efektywnego wzmacniania ich lojalności oraz przeciwdziałania ich odejściu. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 20 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.