Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 535

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 27 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Customer loyalty
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 27 next fast forward last
1
Content available remote Lojalność klienta - pojęcie, podział, rodzaje i stopnie
100%
W artykule przedstawiono problematykę dotyczącą lojalności klientów. Omówiono samą lojalność klienta i jej pomiar. Wskazano podejścia związane z lojalnością klientów. Przedstawiono czynniki wpływające na lojalność. Klient jest źródłem wiedzy o produkcie i jakości świadczonych usług. Pokazano przemiany, które dokonały się w funkcjonowaniu banków, zmieniły dotychczasowe relacje klient-bank. Klient ma możliwość korzystania z ofert różnych banków, a więc przestał być klientem stałym związanym tylko z jednym bankiem. Oznacza to dostosowanie się banków do rosnących wymagań klientów przez zwiększanie satysfakcji klientów. Szczegółową uwagę zwrócono na rodzaje i stopnie lojalności klienta.(abstrakt oryginalny)
Marketing relacji został wprowadzony po raz pierwszy w roku 1983 przez Leonarda Berry'ego w odniesieniu do usług. Autor ten jest twórcą pierwszej definicji, która określa marketing relacji jako tworzenie, utrzymanie i wzbogacanie relacji z klientem, przy czym pozyskanie klienta uważa się za pierwszy krok w procesie działalności marketingowej . Taką definicję zaakceptowali również przedstawiciele szkoły nordyckiej, tacy jak Ch. Grónroos, E. Gummesson, U. Lehtinen i inni. W polskiej literaturze przedmiotu znaleźć można różne ujęcia marketingu relacji. Według M. Rydla i S. Ronkowskiego marketing relacji oznacza koncepcję zarządzania i działania na rynku, według której skuteczność rynkowa firmy zależna jest od nawiązania partnerskich stosunków z uczestnikami rynku. Koncepcja ta zakłada budowę związków lojalnościowych i aliansów strategicznych z partnerami w biznesie - dostawcami, klientami, konkurentami, bankami, pośrednikami itp. W świetle tej definicji marketing relacji oznacza nawiązywanie więzi ze wszystkimi podmiotami rynku. Jej autorzy podkreślają lojalnościowy charakter nawiązanych więzi, od których zależy pozycja rynkowa firmy. (fragment tekstu)
3
Content available remote Programy lojalnościowe w placówkach medycznych w świetle badań
80%
Na przykładzie placówki świadczącej usługi protetyczne w Rzeszowie przedstawiono rodzaj stosowanych programów lojalnościowych i powszechność korzystania z nich przez usługobiorców. Badania dowiodły, iż wdrożono aż dziewięć programów. W grupie 140 badanych klientów każdy uczestniczył w kilku programach. Największy był udział korzystających z możliwości systematycznego przeglądu protezy, oferty opakowania baterii gratis oraz karty stałego klienta. Programy te, jako narzędzia komunikacji marketingowej, umożliwiły placówce pozyskanie wielu lojalnych klientów. (abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego referatu jest próba weryfikacji hipotezy o istotnym wpływie postrzeganej wartości dla klienta na kształtowanie się zadowolenia z oferty edukacyjnej, lojalności względem uczelni oraz skłonności do rekomendowania uczelni w przyszłości. Teza o istotnej roli wartości dla klienta, wyraźnie artykułowana w literaturze marketingowej, zostanie poparta wynikami badania przeprowadzonego przez autorów. Część empiryczna pracy zostanie poprzedzona przeglądem literatury, która stanowi koncepcyjny i metodyczny fundament dla przeprowadzonego badania. (fragment tekstu)
Niniejszy artykuł przedstawia analizę strategii biznesowej mającej na celu redukcję kosztów oraz wzrost poziomu sprzedaży przy pomocy klienckich programów lojalnościowych. Nowe trendy w gospodarce wymuszają stosowanie nowych strategii i modeli biznesowych. Strategie te i modele muszą opierać się na wykorzystaniu najnowszego środowiska aktywności biznesowej jakim jest Internet. Firmy, które próbują dostosowywać nowoczesne technologie do swoich tradycyjnych modeli prowadzenia biznesu nie mają szans przetrwania w nowych warunkach. Proces transformacji firm wymaga, aby najwyżsi przedstawiciele zarządu stali się autentycznymi przywódcami swych przedsiębiorstw. Dopiero wtedy model działalności biznesowej firmy będzie realnym odzwierciedleniem ich roli przywódczej, która pociągnie za sobą zmiany na poziomie pracowników firmy i podejmowanych przez nich ról w przedsiębiorstwie, w modelach finansowania działalności oraz w strategiach kształcenia pracowników. Pracownicy skorzystają z nowych form komunikacji i dostępności zasobów, które pozwolą im czynnie włączyć się w proces zmian. Udana transformacja ku eBiznesowi zależy od tego, czy zarząd firmy posiadł umiejętność precyzyjnego i systematycznego określania jej postępu i rezultatów. Kiedy dokonamy segmentacji naszych obecnych i potencjalnych klientów, musimy określić jakimi kanałami zamierzamy do nich dotrzeć. Aby powstał plan rozwoju zasobów wiedzy o relacjach z klientami, konieczne jest zastosowanie narzędzia kampanii informacyjnej. Artykuł zawiera zalecenia co do stworzenia hierarchicznej typologii takich działań. Najwyżej w hierarchii autor umieszcza samo narzędzie kampanii. Kolejnym elementem jest system zarządzania kampaniami, a potem kolejno następują narzędzia o nazwie program i komórka oraz komórka. Kampania stanowi najwyższy stopień organizacji działań i wykorzystuje ona wiele programów opracowanych w celu osiągnięcia zakładanych celów marketingowych. Dobrym przykładem kampanii może być: "Kampania informacyjna na temat lojalności klienckiej w roku 2013". W ramach tej kampanii firma określa zmienne, jakimi chce mierzyć lojalność kliencką oraz wyznacza budżet niezbędny do zatrzymania klientów, którzy okazali się najbardziej rentowni w roku 2013. Zarządzanie kampaniami informacyjnym jest kluczowym aspektem implementacji strategii CRM. Program to konkretna strategia marketingowa użyta w ramach konkretnej kampanii. Przykładem programu może być: "Program wydawania kuponów nagradzających lojalność klientów". Program definiuje większość informacji dotyczących planowanych taktyk, w tym ofertę, przekaz, środki realizacji, segmenty adresatów, itp. Komórka lub komórka testowa to elementy bardziej wyrafinowane strukturalnie. Celem komórki jest badanie efektywności programu albo części programu. Komórki muszą posiadać przypisany im kod reakcji, który umożliwia pomiar wyników działań i określenie ich skuteczności. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania było określenie wpływu satysfakcji klienta na jego lojalność wobec jakości produktów przedsiębiorstwa branży obuwniczej (łącznie z placówką handlową) oraz możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy rynkowej w tym zakresie dla rewizji realizowanej strategii badanego przedsiębiorstwa produkcyjnego. Przedmiot badań stanowiła ocena poziomu satysfakcji oraz lojalności klientów względem producenta obuwia przez pryzmat ocen klientów jednej z wiodących placówek handlowej sieci badanego producenta. (fragment tekstu)
W obecnym otoczeniu coraz większe znaczenie odgrywa lojalność klienta. Na potrzeby artykułu przyjęto tezę, że lojalność klienta oparta jest przede wszystkim na korzyściach, jakie konsument może uzyskać z zawartej relacji między nim a przedsiębiorstwem z branży odzieżowej. W artykule przedstawiono istotę tworzenia i budowania lojalności klienta. Analizie i ocenie poddano wybrane elementy budowania lojalności klienta na przykładzie firm z branży odzieżowej. We wnioskach zwrócono uwagę na ważność wybranych elementów budowania lojalności klienta na wybranym przykładzie. Zaproponowano również rekomendacje do realizacji w przyszłości. Jako metodę badawczą wykorzystano metodę ankietową.(abstrakt autora)
8
Content available remote Analiza motywów lojalności klienta w kontekście budowania relacji partnerskich
80%
Warunkiem zbudowania prawdziwej lojalności klientów i osiągnięcia najwyższego szczebla drabiny lojalności - relacji partnerskich - jest zrozumienie istoty i mechanizmu tego zjawiska. Analiza lojalności klienta na podstawie jego widocznych zachowań rynkowych (podejście behawioralne) jest niewystarczająca, dlatego powinna być uzupełniona analizą przyczyn o podłożu psychologicznym prowadzących do ukształtowania się tej postawy, czyli analizą motywów lojalności. Rzeczywiste motywy lojalności decydują bowiem o jej sile i trwałości. Badanie motywów zachowań lojalnościowych wymaga doboru właściwych metod, głównie o charakterze jakościowym.(abstrakt oryginalny)
Badania nad lojalnością klientów mają już niemały dorobek. Zjawisko lojalności jest ujmowane w różnych perspektywach badawczych, a także na wiele różnych -- nieraz nawet sprzecznych ze sobą -- sposobów. Badacze opisują czynniki wpływające na powstawanie zjawiska lojalności, odkrywają i poddają analizie mechanizmy (relacje przyczynowo-skutkowe) prowadzące do powstawania tego zjawiska, analizują także różne stany lojalności klientów, polegające przede wszystkim na różnej "intensywności" tego zjawiska. Wśród różnych ujęć problemu duże znaczenie ma próba opisania zjawiska w formie modelu, tzn. określenie, jakie czynniki i w jaki sposób powodują powstawanie tego zjawiska. Niektóre modele zjawiska lojalności wskazują "prostą" relację pomiędzy kilkoma podstawowymi czynnikami, a inne modele są opisem złożonych związków pomiędzy różnymi zjawiskami i czynnikami. Natomiast w obu przypadkach model lojalności klientów ma duże znaczenie poznawcze oraz aplikacyjne. Poznanie przyczyn powstawania zjawiska pozwala przecież w praktyce nad nim zapanować, a przede wszystkim w przypadku lojalności -- pogłębiać je. Niektóre z modeli proponowanych przez badaczy są weryfikowane w drodze badań empirycznych, inne natomiast nie. Analiza modeli, mimo że jest ich dość dużo, oraz ich empirycznej weryfikacji pokazuje, że nie odkryto jeszcze jednego "zawsze prawdziwego" modelu zjawiska lojalności.(abstrakt oryginalny)
10
Content available remote Changes in Approach to Customer Loyalty
80%
The article discusses an overview of customer loyalty theoretical framework. It presents both, the classic approach to the subject of loyalty as well as the results of its ongoing evolution. This allowed the identification of factors affecting customer loyalty and a statement that the concept of loyalty can be seen in varying degrees, in terms of criteria other than behavioral. Finding of not enough empirical research on customer loyalty in the long types of market and specific customer groups indicates a cognitive gap. Verification of the classic determinants of customer loyalty authorized to conclude that the profitability of the customer portfolio sets new definition of loyalty, which is related to the concepts of marketing value and value based management. This is supported by associations of loyalty to the management parameters. (original abstract)
Powszechnie wiadomo, że sprzedaż nie kończy się w momencie podpisania umowy. W jaki sposób sprzedawca może skutecznie budować lojalność swoich klientów w relacjach BTB.
Utworzenie wartości, w wymiarze oczekiwań konsumenta, jest przeprowadzane w 3 etapach: 1. selekcji wartości, 2. dostarczenia wartości, 3.powiadomienia o nowej wartości. Każdy konsument posiada inne oczekiwania odnośnie wartości, które mogą zostać zanalizowane na modelu dyfuzji innowacji Rogers'a. Artykuł analizuje również metody określania i pomiaru satysfakcji i lojalności nabywców.
13
80%
W artykule poruszono tematykę problemu rzetelnego pomiaru zjawiska satysfakcji i lojalności klientów. Omówiono istotę analiz obu obszarów wraz z warunkami, jakie powinna spełniać metodologia badawcza, aby przynosić przedsiębiorstwom lub instytucjom wymierne korzyści rynkowe. Ponadto zaprezentowano najczęściej stosowane na świecie modele ścieżkowe pomiaru satysfakcji i lojalności klientów (SCSB, ACSI oraz EPSI) wraz z ich charakterystyką i prezentacją dotychczasowych wyników i analiz. Na koniec omówiono największą zaletę modeli ścieżkowych, czyli ich modularny charakter, który pozwala na pełną kontrolę procesu badawczego oraz umożliwia dokładne dopasowanie narzędzia do różnych sektorów oraz rynków.(abstrakt autora)
W artykule skupiono się na istocie i charakterystyce modeli kształtowania lojalności klientów w formie programów lojalności. W pracy zawarto również prezentacje najnowszych badań w zakresie wdrażania programów lojalności w polskich przedsiębiorstwach.
15
Content available remote Kształtowanie lojalności nabywców w dobie konkurencji
80%
Na rynku obserwuje się coraz bardziej zaostrzoną konkurencję między przedsiębiorstwami, które dążą nie tylko do pozyskania klientów i ich utrzymania, ale takŜe do budowania stałej więzi między przedsiębiorstwem a klientem. Konkurencja między przedsiębiorstwami jest tak silna, Ŝe samo wyróżnienie produktu juŜ nie wystarcza. Konieczne staje się zastosowanie takich działań marketingowych, które mają na celu utrzymanie długotrwałych pozytywnych relacji z wybraną grupą klientów. Takie długotrwałe relacje można osiągnąć dzięki programom lojalnościowym. Przedsiębiorstwo podejmujące się takich działań dąży do pozyskania i zatrzymania swoich klientów, którzy stają się coraz bardziej wymagający i oczekują indywidualnego traktowania. Rozwój nowoczesnych technologii sprawił, Ŝe klient ma nie tylko szeroki dostęp do informacji, ale równieŜ możliwość poszukiwania oraz analizowania różnych ofert, spośród których wybiera ofertę atrakcyjną pod względem ceny, jakości i innych usług dodatkowych, które proponuje przedsiębiorstwo. Stąd teŜ przedsiębiorstwa muszą mieć na uwadze konieczność wprowadzania zmian, które będą sprzyjały pozytywnym relacjom opartym na zaufaniu i lojalności klientów. (abstrakt autora)
Główny nurt rozważań zawartych w artykule stanowi ocena poziomu lojalności klientów względem świadczonych usług przez dwie firmy: bank oraz spółkę specjalizującą się w technologiach internetowych. W przeprowadzonych badaniach starano się wykazać czynniki wzmacniające przywiązanie klientów do firmy oraz bariery utrudniające podjęcie decyzji o rezygnacji klientów z ich usług. (fragment tekstu)
Instytucje finansowe należą do jednych z najprężniej i najszybciej zwijających się firm na polskim rynku. Rozwój ten pozostaje pod silnym wpływem integracji europejskich rynków finansowych. Jednolity rynek europejski stwarza bowiem specyficzne uwarunkowania dla funkcjonowania tych instytucji. Regulacje prawne w ramach rynku wewnętrznego oraz eliminacja barier ograniczających swobody przepływu kapitału, ludzi, towarów i usług sprawiły, iż pojawiły się nie tylko nowe szanse, ale i zagrożenia w prowadzeniu działalności instytucji finansowych. Z jednej strony - możliwości bezpośredniego korzystania z wiedzy i doświadczenia zagranicznych instytucji finansowych, dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych, a także rozszerzenie działalności gospodarczej na nowe rynki, z drugiej zaś - wzrost konkurencji, podniesienie kosztów na badania i rozwój, a także wzrost nakładów związanych z pozyskaniem klienta. Wszystko to sprawia, że na europejskim rynku przetrwanie i rozwój instytucjom finansowym zapewniają w głównej mierze lojalni konsumenci. Konieczne zatem staje się zidentyfikowanie, jaką część "portfela" klientów stanowią lojalni nabywcy, a jaką nielojalni. Niezbędne jest także określenie stopnia lojalności klientów i przyczyn tego zjawiska. Dopiero mając taką wiedzę, instytucja finansowa może podjąć decyzje co do rozwoju sigm lojalnych klientów, którzy stworzą jej możliwości osiągnięcia celów rynkowych. (fragment tekstu)
Każda firma buduje własną strategię pozyskiwania klientów, czyli sprzedaży, a następnie strategię mierzenia satysfakcji w celu utrzymania ich lojalności. Wyróżniono podstawowe elementy, które decydują o powodzeniu firmy w zarządzaniu zadowoleniem klientów.
W pierwszej części artykułu omówiono jak wyodrębnić kluczowych klientów. W niniejszej części zwrócono uwagę, jak pracować z taką grupą, jak razem przechodzić kolejne etapy współdziałania, z korzyścią dla obu stron. W tym celu posłużono się przykładem firmy "Internet-Max", świadczącej kompleksowe usługi w sieci Internet.
W artykule zaprezentowano model zachowań lojalnościowych klientów, wychodząc od analizy istniejących modeli lojalności klientów w literaturze marketingowej. Zwrócono uwagę na wpływ postawy klienta na zachowanie lojalnościowe, prezentując między innymi trójskładnikowy soczewkowy model wyznaczników i konsekwencji postaw. Istotnym elementem składowym artykułu jest również przedstawienie automatycznego i przemyślanego modelu zachowania człowieka, które to modelu stanowiły główny wyznacznik konstrukcji dwutorowego modelu zachowań lojlanościowych. Zachowania lojalnościowe klientów są poprzedzone mechanizmami wewnętrznymi. Kluczowymi mechanizmami rozpatrywanymi w niniejszym artykule są motywy i postawa lojalności klientów. Klient może przejawiać automatyczne oraz przemyślane zachowania lojalnościowe, które powstają w wyniku przebiegu mechanizmów wewnętrznych. W rezultacie można mówić o dwutorowym modelu zachowań lojalnościowych klientów. W przebiegu zachowań automatycznych kluczowym pojęciem jest aktywizacja postawy wobec obiektu lojalności, a w zachowaniach przemyślanych istotnym elementem jest intencja. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 27 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.