Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 17

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Komunikowanie wartości
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
1
Content available remote Współczesna etykieta językowa - zmierzch wartości?
100%
Przedmiotem wykładu jest etykieta językowa rozumiana jako zbiór przyjętych w danej społeczności wzorów językowych zachowań grzecznościowych, zwyczajowo przyporządkowanych określonym sytuacjom pozajęzykowym. Cel wykładu to przedstawienie i zinterpretowanie zmian, jakie zachodzą w tej dziedzinie po roku 1989.(fragment tekstu)
Celem niniejszej pracy było dokonanie przeglądu wartości komunikowanych przez 100 największych polskich przedsiębiorstw według "Rankingu 100 Największych Polskich Firm Prywatnych" Forbesa z 2020 roku. Badanie zrealizowane zostało metodą analizy wybranych treści pozyskanych ze stron internetowych firm uwzględnionych w rankingu. Zidentyfikowano 38 firm komunikujących swoje wartości, 182 sformułowania dotyczące wartości (co daje średnią około 4,8 wartości na firmę) oraz 202 wartości (co daje średnią około 5,3 wartości na firmę). Do najczęściej komunikowanych przez badane firmy wartości należą: odpowiedzialność, szacunek, uczciwość, współpraca, klientocentryczność oraz pasja. Omówiono wyniki badania oraz porównano je z wynikami badań innych autorów. Zaproponowano także kierunki dalszych badań.(abstrakt oryginalny)
Organizacje potrzebują legitymacji, aby przetrwać, dlatego wykorzystują różne możliwości jej zdobycia i utrzymania. Jedną z nich jest wykazanie, że ich wartości organizacyjne są zgodne z normatywnymi oczekiwaniami społecznymi, które opierają się na bardziej ogólnych normach społecznych. Oczekiwania te zależą od rodzaju organizacji, do której się odnoszą, więc różne organizacje powinny mieć różne systemy wartości. Celem artykułu jest ustalenie, czy i w jaki sposób banki i przedsiębiorstwa niefinansowe różnią się od siebie pod względem występujących w nich systemów wartości organizacyjnych, co wskazywałoby na wykorzystywanie komunikowania tych wartości w legitymizowaniu obydwu grup podmiotów. (abstrakt oryginalny)
Tworzenie nowych produktów mających wartość dla klienta nabiera współcześnie coraz większego znaczenia. Jest celem priorytetowym przedsiębiorstw, albowiem warunkuje przetrwanie produktu i umacnianie więzi między klientem a firmą. W artykule starano się zaprezentować współczesne podejście do tworzenia nowego produktu, przeanalizować marketingowy proces tworzenia wartości oraz źródła wartości dla klienta. Podjęto problem udziału klienta w procesie kreowania nowych wartości. Informacje te mogą okazać się bardzo istotne, gdyż zdolność przedsiębiorstwa do tworzenia wartości dla klienta za pomocą różnorodnych działań marketingowych wpływa na sposób jego zachowania, a także prowadzi do pozyskania stałych i lojalnych klientów. (abstrakt oryginalny)
Mimo licznych różnic politycznych i ekonomicznych między Szwajcarią a Litwą występują istotne podobieństwa w znaczeniu brandingu, a następnie w sposobach prowadzenia strategii dyplomacji publicznej, charakterystyczne dla państw małych. W obu przypadkach ma na to wpływ m.in. wielkość kraju, bliskie sąsiedztwo dużych państw i doświadczenia historyczne. I to właśnie działania w zakresie kształtowania wizerunku oraz prowadzenia dyplomacji publicznej zdecydowały o wyborze Szwajcarii i Litwy do przeprowadzenia analizy. Elementem łączącym oba kraje jest realizacja dwustopniowego modelu budowania wizerunku kraju, polegającego na budowie marki w pierwszej fazie, ze stopniowym włączaniem elementów dyplomacji publicznej w drugiej. (fragment tekstu)
Przez ostatnie 10 lat mówienie o Unii Europejskiej niemal zawsze było opowieścią o kryzysie. Określenie to jest odmieniane przez wszystkie przypadki, a okresy, kiedy Unia nie była pogrążona w tym godnym pożałowania stanie, stają się elementem nostalgicznych rozważań o "starych, dobrych czasach", które niosły ze sobą oczywiście wyzwania wymagające od decydentów zarządzania, ale podjęcie tych decyzji właściwych i na czas niosło ze sobą sukces. Prowadziło to także do pogłębiania procesu integracji. W epoce kryzysu stanięcie na wysokości zadania oznacza zwykle uniknięcie katastrofy tu i teraz, nie niesie ze sobą pozytywnego komunikatu i tym samym nie może być przykładem skuteczności politycznej przygotowanym do zaprezentowania wyborcom. Oczywiście nie sposób zaprzeczyć, że wielowymiarowy kryzys, przede wszystkim wspólnej waluty oraz zadłużenia państw członkowskich, nastąpił i oddziaływał na politykę europejską (european politics), jednak opowiadanie o nim przekroczyło funkcję informacyjną, stając się diagnozą, która wielokrotnie powtarzana i "redagowania" uzyskała status dominującego komunikatu tudzież hegemonicznego dyskursu. W artykule tym autor starał się rozważyć, na ile kryzysowa narracja stała się samospełniającą się przepowiednią oraz dlaczego zwolennicy pogłębienia jedności Europy mają takie trudności w sformułowaniu nowej, atrakcyjnej opowieści. Autor nie miał natomiast ambicji dostarczenia gotowych zaleceń, lecz uświadomienie złożoności problemu w epoce nowego "wielkiego uwodzenia" społeczeństwa masowego i jednocześnie zatomizowanego. (fragment tekstu)
Trudno zrozumieć popularność terminu "Europa" bez kilku wyjaśnień, których warto dokonać bardziej z perspektywy socjologii historycznej i antropologii polityki niż - jak to obecnie często się odbywa - z perspektywy politologii, europeistyki czy stosunków międzynarodowych. Zaskakujące jest to, że nadal, kiedy mówimy "Europa", wskazujemy prawie wyłącznie na Unię Europejską. Traktujemy to niemal jak oczywistość i rzadko myślimy o "Europie" jako o po prostu geograficznym kontynencie. Tymczasem wnikliwi badacze historii idei, socjolodzy historii czy antropolodzy polityki dostrzegli już, że tego rodzaju skrót myślowy nie jest ani przypadkowy, ani nieistotny dla reguł dyskursu politycznego dotyczącego Europy i UE. Jak będę przekonywał w tym artykule, ów skrót myślowy ma kluczowe znaczenie dla odpowiedzi na postawione pytanie - "jak mówić o Unii Europejskiej?". Odpowiedź na to pytanie powinna zostać jednak poprzedzona przemyśleniem - "czym jest Europa?". Nie chodzi tylko o "bezużyteczne" akademickie rozważania. Rzecz jest dużo poważniejsza. Należy sięgnąć do najgłębszych pokładów naszego wspólnego rozumienia i języka, zobaczyć, jak różne sposoby wypowiadania się tworzą intersubiektywne znacznie tego, "czym jest Europa", oraz jak sposób mówienia o Europie i Unii Europejskiej tworzy - lub jak można powiedzieć "konstruuje" - ich polityczną rzeczywistość. Celem autora jest więc - w nawiązaniu do hermeneutyki, antropologii kulturowej oraz teorii krytycznej - wskazanie, jak "mówimy o Unii Europejskiej". Przyjęcie takiej perspektywy oznacza, że kluczowa w naszych dyskusjach o UE i Europie jest kategoria interpretacji i uznanie prymatu języka, jakim się posługujemy, mówiąc o nich. Zgodnie z założeniami hermeneutyki, każda interpretacja tworzy nowe rozumienie danego zjawiska. Podejmę więc próbę wskazania, że tylko rozumienie naszego rozumienia "Europy" pozwoli nam lepiej określić - "jak mówić o Unii Europejskiej?". (fragment tekstu)
W artykule podjęto próbę odpowiedzi na pytanie, czy możliwe jest znalezienie nowego języka integracji i Unii Europejskiej? Zostały tu także zadane inne pytania. Czy język jest dziś bezsilny wobec skali załamania dotychczasowego porządku integracji europejskiej? Co dziś jest dogmatem narracyjnym i dyskursywnym w Unii Europejskiej? Jakich wyborów językowych dokonujemy, decydując się na określone wyjaśnienia faktycznego stanu rzeczy w UE? Jakie zachowania językowe wyzwoliły kryzysy integracji europejskiej? Czym jest w istocie językowe wytwarzanie rzeczywistości integracji i Unii Europejskiej? Jakie znaczenie ma unijny język metody prób i błędów? Jak należy rozumieć problem językowego dysonansu poznawczego w systemie integracji europejskiej? W jakim stopniu użyty język zamyka, czy też otwiera nas na pogłębioną analizę rzeczywistości politycznej, społecznej i gospodarczej w UE? Czym jest heurystyczne ujęcie języka idealizmu oraz języka realizmu, sceptycyzmu (fatalizmu i dekadencji)? Dlaczego dochodzi do fragmentacji języka polityki UE? W jaki sposób zmieniana jest treść i forma języka integracji i Unii Europejskiej? Czy do przełamania kryzysowej atmosfery potrzebujemy czegoś nowatorskiego - nowego języka wartości, tożsamości i doświadczeń, a może nowej emocji i fantazji? Przygotowany tekst został analitycznie (badawczo) powiązany z teorią kryzysu oraz kognitywistyką, która to nabiera cech interdyscyplinarności, sytuując się jednocześnie w takich obszarach wiedzy, jak nauki humanistyczne i nauki społeczne. Kognitywistyka obecna jest w dziedzinach nauk humanistycznych, społecznych, ekonomicznych i prawnych oraz w zakresie takich dyscyplin, jak: filozofia (w tym filozofia języka i logika), historia, językoznawstwo (lingwistyka, filologia), kulturoznawstwo, literaturoznawstwo, nauki o mediach, nauki o polityce, nauki o polityce publicznej, nauki o poznaniu i komunikacji społecznej, psychologia, socjologia, ekonomia i prawo. Do głównych jej pól badawczych należy m.in. reprezentacja wiedzy, proces poznania (poszukiwanie prawdy), język i jego interpretacja, uczenie się, myś lenie krytyczne, percepcja, świadomość, intuicja, podejmowanie decyzji oraz inteligencja sprawcza. (fragment tekstu)
Wspólczesna gospodarka od dawna narzuca firmom konieczność koncentracji na potrzebach klienta i dążenia do stałego ich zaspokajania. Muszą one zatem wdrażać orientację marketingową lub orientację na indywidualnego klienta w swojej działalności. Firmy, które chcą dbać o dobrobyt społeczeństwa mogą decydować się na różne obszary działań społecznych. Mogą chronić środowisko, ograniczać używanie surowców mineralnych, organizować zbiórki żywności dla rodzin, wspierać profilaktykę zdrowotną itp. Działania z zakresu marketingu społecznego są popularne wśród firm, instytucji i organizacji działających w różnych branżach. W ramach wdrażania marketingu społecznego mogą one zajmować się edukacją filmową, muzyczną, muzelaną itd. (fragment tekstu)
10
Content available remote Many-Valued Logic in the Jewish Short Stories
84%
Jewish short stories (parables, tales, jokes, etc.) are explained from the viewpoint of many-valued logic. On the basis of some examples, we show, how their contents may be logically interpreted.(original abstract)
W artykule podjęto problematykę komunikowania wartości w kampaniach społecznych przedsiebiorstw i instytucji. Artykuł został oparty na analizie przekazów społecznych publikowanych w portalu internentowym www.kampaniespoleczne.pl, który monitoruje i komentuje liczne kampanie emitowane zarówno w Polsce jak i w wielu krajach świata. Problematyka komunikacji wartości jest bardzo szeroka, dlatego analizę zawężono do dwóch głównych wątków tematycznych: - identyfikacji celów, sposobów argumentacji i treści przekazów kampanii społecznych emitowanych przez organizacje komercyjne oraz niekomercyjne w Polsce, - kontekstu i treści przekazu kampanii społecznych kierowanych do różnych narodowości. Zakresy tematyczne analizy zostały wybrane jako pochodna rozważań problemów współczesnego marketingu. (fragment tekstu)
12
84%
Celem artykułu jest zaprezentowanie znaczenia właściwie skonstruowanej wiązki wartości dla klienta jako fundamentu budowania pozycji konkurencyjnej kin niszowych na konkurencyjnym rynku zdominowanym przez kulturę popularną. Biorąc pod uwagę, że "głównym produktem" kin każdego typu są pojedyncze projekcje lub maratony filmowe, kina niszowe muszą przede wszystkim koncentrować się na eksponowaniu swojej unikalności, która w umyśle klienta jawi się jako atrakcyjna. Niszowe instytucje filmowe nie mogą jednak popadać w żadną ze skrajności - ani koncentrować się wyłącznie na oczekiwaniach widzów, ani na "ochronie" studyjności ponad wszystko. Analizie poddano korzyści, jakie kina studyjne chcą dostarczać swoim klientom, ich wpływ na konstruowanie oferty, sposoby komunikowania wartości, a także stopień zaawansowania współpracy z klientem i podmiotami zewnętrznymi w procesie współtworzenia wartości. Podstawę empiryczną opracowania stanowią badania empiryczne przeprowadzone w 2014 r. wśród pracowników i właścicieli polskich kin studyjnych. (abstrakt oryginalny)
Proces komunikowania wartości dla klienta uświadamia nabywcom nie tylko, jakie produkty(usługi) mogą kupić, ale również jakie mają zalety (atuty) dla potencjalnego nabywcy. W procesie komunikowania zmierza się do tworzenia i umocnienia wśród nabywców postaw, które prowadzą do przychylnego przyjmowania produktów/usług oraz próbuje się przede wszystkim zmienić postawy obojętne na pozytywne - kreatywne. Przedmiotem zainteresowania tej pracy są ekonomiczne mechanizmy skuteczności i efektywności procesu komunikowania określonych wartości dla klienta, a tym samym próba wskazania czynników dynamizujących wzrost owej sprawności. Tak więc celem tego artykułu jest ukazanie trendów, mechanizmów i efektów komunikowania wartości dla klienta, a także próba zasygnalizowania nowych wyzwań w zakresie komunikacji rynkowej. (abstrakt oryginalny)
The article deals with the formation of living values which are used as the main points of reference for a person's life and are meant to shape their behavior and activity in the social environment. The author focuses on specific characteristics of living value formation in the case of American students. The process is carried according to the principles of trust, care, safety, respect for the type of personality, motivation, cognitive development, self-realization, creativity. The author identifies four characteristic aspects of living values education that American students receive: correctness, intensity, dominance and inclusion. The analysis highlights the basic steps of the value formation process in higher educational establishments of the USA.(original abstract)
Miasta, podobnie jak przedsiębiorstwa, podlegają prawom obowiązującym na rynku, muszą ze sobą konkurować, żeby przyciągnąć i utrzymać inwestorów, turystów i mieszkańców. Z drugiej strony, miasta kształtowane są przez takie wartości jak położenie geograficzne, uwarunkowania historyczne, warunki przyrodnicze, dziedzictwo kulturowe, oferowane produkty, które to elementy tworzą obraz danego miasta, jego wizerunek. Te przesłanki, a także chęć podkreślenia unikalności i wyjątkowości oraz konieczność dopasowania oferty do indywidualnych potrzeb nabywców, rodzą potrzebę tworzenia przez miasta własnych, silnych marek. (fragment tekstu)
Współczesne koncepcje zarządzania, preferując procesowe podejście do zarządzania przedsiębiorstwem , zwykle ograniczają rolę marketingu w przedsiębiorstwie do wyspecjalizowanej funkcji sprzedaży i promocji. Współczesnie trzeba szukać nowych skutecznych sposobów komunikowania wartości dla klientów, aby mogli oni podejmować świadome decyzje zakupowe,. W budowaniu komunikatów przydatne może być wykorzystanie wiedzy z zakresu neuromarketingu. Zwiększenie skuteczności komunikowania wartości dla klientów można także osiągnąć za pomocą środków, które angażują klienta w proces zakupowy poprzez przekazywaną informację. (fragment tekstu)
Kierownicy i menedżerowie wyższego szczebla chętnie zamawiają coaching dla swoich zespołów, aby doskonalić komunikację interpersonalną, zarządzanie stresem, podejmowanie decyzji itd. Pamiętać należy jednak, że spoczywa na nich odpowiedzialność nie tylko za opłacenie faktury, ale też za wyniki coachingu i jego skuteczność. Tymczasem niewiele osób odróżnia coacha od mówcy motywacyjnego, a tego ostatniego od pospolitego szarlatana. Coach może inspirować i pomagać rozwinąć potencjał zawodowy uczestników coachingu wyłącznie poprzez rzetelny, kreatywny proces. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.