Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 11

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Konkursowy dobór kadry kierowniczej
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
W teorii gier zwykle zajmuje sie standardowymi metodami głosowania, takimi jak głosowanie wiekszoscia czy głosowanie aprobujace. W praktyce pewne nie standardowe, skomplikowane metody głosowania sa uzywane. W tej pracy prezentujemy metode głosowania jury Miedzynarodowego konkursu im. Fryderyka Chopina. Jest ona bardzo skomplikowana i niejasna. Pokazujemy pewne nieoczekiwane rezultaty tak skomplikowanej metody. (abstrakt oryginalny)
Zdaniem autora czas już skończyć z pobieżnymi kursami, a stanowiska w radach nadzorczych obsadzić w drodze konkursów.
Ustawodawca w publicznej opiece zdrowotnej wprowadził konkursową obsadę głównych stanowisk kierowniczych w podmiotach leczniczych. Taki tryb wyłaniania kandydatów na te stanowiska ma zapewnić transparentność zatrudniania kadry kierowniczej. Niewątpliwie procedura konkursowa ogranicza swobodę pracodawcy w zatrudnieniu, zgodnie bowiem z konsekwentną i jednolitą linią orzeczniczą Sądu Najwyższego wybór dokonany przez komisję konkursową prowadzi do powstania roszczenia o nawiązanie stosunku prawnego (umowy o pracę, umowy cywilnoprawnej lub powołania) po stronie kandydata, który wygrał postępowanie konkursowe. W postępowaniu tym można wyróżnić dwa etapy: administracyjny i cywilnoprawny. Pierwszy z nich prowadzi do wyłonienia kandydata na dane stanowisko, drugi zaś - do nawiązania określonego stosunku prawnego. W pierwszym zakresie ewentualne spory rozpatrywane są przez sądy administracyjne, drugie natomiast przez sądy cywilne, sądy pracy. Jak zauważa autor, praktyka działalności podmiotów uprawnionych do przeprowadzenia konkursu wytworzyła jednak kilka sposobów na omijanie przymusu konkursowego, które w judykaturze zakwalifikowano jako obchodzenie prawa. Z drugiej jednak strony autor rozważa, czy przez rygorystyczne przepisy o konkursach publiczna opieka zdrowotna nie traci niepotrzebnie specjalistów z wielu zakresów. (abstrakt oryginalny)
Dokumentacja przedstawiona przez uczestników konkursu jest tylko jednym z elementów oceny predyspozycji i wiedzy kandydatów na kierownicze stanowisko. Dopiero szczegółowa rozmowa kwalifikacyjna pozwala wydać opinię na temat ich kompetencji i umiejętności, niezbędnych dla pełnienia danej funkcji. W tej części artykułu podkreślono znaczenie spotkania kwalifikacyjnego oraz czynniki decydujące o ostatecznym wyborze kandydata na stanowisko kierownicze.
Atrakcyjną metodą rekrutacji i doboru dla organizacji gospodarczych jest konkurs na stanowisko. Konkurs taki ma wiele zalet, które nabierają znaczenia w sytuacji, gdy na rynku pracy występuje nadwyżka podaży wysokiej klasy specjalistów. Przedstawiono pierwsze etapy procedury konkursowej: powołanie komisji konkursowej, analiza profilu stanowiska, określenie wymagań wobec kandydatów oraz podstawowych kryteriów, przygotowanie regulaminu postępowania konkursowego, określenie treści i formy ogłoszenia konkursowego, zapoznanie się z dokumentacją uczestników oraz wybór najlepszych do drugiego etapu czyli rozmowy kwalifikacyjnej.
6
84%
Niniejsze opracowania prezentuje doświadczenia z przebiegu konkursu na stanowisko dyrektora w średniej wielkości prywatnym przedsiębiorstwie. Wyjaśniono istotę i funkcje konkursu jako metody rekrutacji i selekcji kadr kierowniczych. Omówiono zasady i ramowy tok postępowania konkursowego. Scharakteryzowano przesłanki, metody, procedurę i wyniki postępowania konkursowego na stanowisko menedżera - dyrektora naczelnego w przedsiębiorstwie przemysłu przetwórstwa mięsnego. Przedstawiono projekt umowy menedżerskiej. (abstrakt oryginalny)
Zaprezentowano system komputerowy wspomagający szeroko rozumiane zarządzanie kadrami.
Autor postuluje zastosowanie sformalizowanych narzędzi konkursowej oceny i doboru kadr kierowniczych (analiza wielokryterialna, komputerowe systemy wspomagania decyzji) jako metod pozwalających uniknąć błędów proceduralnych i merytorycznych.
Omówiono funkcje menedżera, konkursowy dobór na stanowiska kierownicze oraz specyfikę zarządzania w jednostkach służby zdrowia.
W artykule przedstawiono prawne pojęcie konkursowego doboru kadry zarządzającej oraz dokonano próby klasyfikacji konkursów na stanowiska kierownicze. Na gruncie obowiązującego stanu prawnego mamy bowiem do czynienia z wielością aktów prawnych, które niejednolicie regulują szczegółowe zasady przeprowadzania tej procedury. Niniejszy materiał jest próbą uporządkowania tych zagadnień.
W artykule autor omówił wymagania stawiane kadrze kierowniczej oraz przedstawił procedurę doboru kadr na stanowiska kierownicze, na którą składa się: planowanie potrzeb kadrowych, rekrutacja, selekcja i wprowadzenie na stanowisko pracy. Scharakteryzował także wybrane metody doboru kadr takie jak: stopniowy awans zatrudnionych pracowników, dobór kandydatów znajdujących się w kręgu znajomych kierownictwa, dobór losowy, dobór przez uzgodnienia, awansowanie spośród rezerwy kadrowej, dobór za pośrednictwem wyspecjalizowanych instytucji, konkurs oraz metoda Assessment Center.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.