Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 14

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Leonardo da Vinci Programme
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Jako cele nadrzędne projekt stawia sobie wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu na stworzenie większych możliwości zatrudnienia, a co za tym idzie wzmocnienia ekonomicznego w Europie (zgodnie ze Strategią Lizbońską) oraz rozbudowywanie świadomości kulturowej i związków partnerskich dawnych oraz nowych członków Unii Europejskiej. W sferze edukacji, jednym ze sposobów osiągnięcia powyższych celów jest niewątpliwie zwiększanie umiejętności językowych mieszkańców krajów kandydujących, szczególnie tych najbardziej mobilnych grup zawodowych, jakimi są potencjalni beneficjanci niniejszego projektu. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest zaprezentowanie dobrej praktyki w zakresie edukacji globalnej i społecznej odpowiedzialności na przykładzie projektu Homoresponsabilis in the globalized World realizowanego w ramach programu Leonardo da Vinci. Projekt jest adresowany do szkolnictwa zawodowego na poziomie średnim. Wybór takiej grupy docelowej nie jest przypadkowy, albowiem, jak pokazują statystyki, zdecydowana większość przedsiębiorców ma właśnie takie wykształcenie. Logiczne jest zatem, aby adresować edukację z zakresu społecznej odpowiedzialności, etyki biznesu, sprawiedliwego handlu oraz problemów globalnych właśnie do tej grupy docelowej. Projekt Homoresponsabilis jest jednym z przykładów, w jaki sposób wzbogać edukację w wyżej wymienionym zakresie o innowacyjne metody oparte na pedagogice aktywnego uczenia się (active pedagogy lub pedagogy of active learning).(abstrakt oryginalny)
Omówiono politykę edukacyjną UE. Przedstawiono prawne i instytucjonalne formy współpracy państw Unii Europejskiej w dziedzinie edukacji. Zaprezentowano programy UE w zakresie edukacji, kształcenia zawodowego i młodzieży na lata 2000-2006.
W referacie przedstawione zostały założenia i pierwsze rezultaty projektów europejskich, organizowanych przez pracowników Politechniki Warszawskiej: Projekt Leonardo da Vinci (MAIN.CON, 2010-2012) - "Augmented Reality Applied to Machinery Maintenance from Construction Sector" oraz Projekt Norweskiego Instrumentu Finansowego (NORW, 2009-2011) - "Distance Learning within Management in Construction". (abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego w Polsce ze środków Unii Europejskiej
84%
Rozwój szkolnictwa zawodowego jest niezbędnym elementem prawidłowego funkcjonowania rynku pracy w Polsce. Wsparcie rozwoju szkolnictwa zawodowego możliwe jest zarówno ze środków krajowych, jak i ze środków pochodzących z Unii Europejskiej. Polskie podmioty od wielu lat korzystają ze wsparcia wspólnotowego i robią to z dużym powodzeniem. Wielkość środków oraz różnorodność oferowanego wsparcia daje polskim podmiotom możliwość wielokierunkowego rozwoju systemu kształcenia zawodowego, a osobom uczestniczącym w tym kształceniu pozwala zdobywać nową wiedzę i doświadczenie zawodowe zarówno w kraju, jak i za granicą. Celem niniejszej publikacji jest prezentacja dostępnych środków wspólnotowych na rozwój szkolnictwa zawodowego w Polsce w latach 2007-2013. (abstrakt oryginalny)
Program Uczenie się przez całe życie jest kolejną inicjatywą w obszarze edukacji i nauki, którą przyjął Parlament Europejski i Rada w dniu 15 listopada 2006 r. decyzją nr 1720/2006/WE. Obejmuje on okres od 2007 do 2013 roku, będzie w nim uczestniczyć 31 krajów: 27 krajów Unii Europejskiej, kraje EFTA i EOG - Islandia, Norwegia i Lichtenstein oraz Turcja jako kraj kandydujący. Całkowity budżet programu szacuje się na 784 mln euro(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono historię projektów Phare Multi-country Programme for Distance Education, w ramach którego utworzono CEN PG (Centrum Edukacji Niestacjonarnej Politechniki Gdańskiej) i zrealizowano projekty wspomagające opracowanie materiałów edukacyjnych przystosowanych do kształcenia na odległość. Ponadto omówiono projekty Leonardo da Vinci ze szczególnym uwzględnieniem dostępnych produktów w chwili obecnej. Na zakończenie przedstawiono kryteria, jakie powinna spełniać nowoczesna placówka edukacyjna oferująca szkolenia na odległość. (abstrakt oryginalny)
Artykuł przedstawia przydatne informacje na temat unijnejnego programu Leonardo da Vinci - m.in. kto może w nim uczestniczyć, gdzie i kiedy złożyć projekt. Polska przystąpiła do niego 10 lat temu. Zgodnie z założeniami, program służy poprawie jakości systemów kształcenia i szkolenia zawodowego w państwach Wspólnoty oraz dostosowaniu obowiązujących w nich systemów edukacji do potrzeb rynku pracy. Jest zatem szansą na ograniczenie bezrobocia w krajach, takich jak np. Polska.
Przedstawiono podstawowe uwarunkowania i założenia polityki edukacyjnej Unii Europejskiej. Omówiono wybrane programy edukacyjne Unii Europejskiej (m.in. SOCRATES II i Leonardo da Vinci II). Zwrócono uwagę na konieczność dostosowania polskiego systemu edukacji do wymogów prawa wspólnotowego.
Polska od 1998 roku stała się krajem uczestniczącym w dwóch programach edukacyjnych Unii Europejskiej "Socrates-Erasmus" oraz "Leonardo da Vinci". Podstawowym warunkiem uczestnictwa w obu programach jest nawiązanie współpracy i współdziałania z partnerskimi uczelniami i instytucjami z krajów UE w celu realizacji przewidzianych w programach zadań. Aktywne uczestnictwo szkół wyższych w obu programach to, w przypadku Polski, szansa na przyspieszenie wejścia do struktur UE i dążenie do budowania w kraju społeczeństwa wiedzy. Autor rozpoczął od celów i zadań zakładanych w omawianych programach. Dalej przedstawił dane liczbowe charakteryzujące udział polskich uczelni (państwowych i niepublicznych) w obu koncepcjach. Artykuł kończą rozważania nad korzyściami jakie niesie uczestnictwo uczelni w programach "Socrates-Erasmus" i "Leonardo da Vinci".
Komunikat z międzynarodowego sympozjum zrealizowanego w ramach projektu pilotażowego "Wprowadzenie i instytucjonalizacja poradnictwa zawodowego na płaszczyźnie międzynarodowej w nowych krajach członkowskich" Programu Leonardo da Vinci na temat "Metodyka poradnictwa zawodowego w wymiarze europejskim". Istotnym celem i założeniem projektu pilotażowego jest wymiana informacji o możliwościach kształcenia, studiach i możliwościach podjęcia pracy, jak również o warunkach życia w Unii Europejskiej i krajach nowoprzyjmowanych do UE, a także szkolenia pracowników dla celów poradnictwa zawodowego w wymiarze europejskim.
W dobie obecnych dyskusji nad strukturą, reformami i finansowaniem szkolnictwa wyższego w Polsce, jak również przyszłym członkostwem Polski w Unii Europejskiej, zwrócono uwagę na struktury i kierunek rozwoju szkolnictwa wyższego w Europie.
Jedną z wielu płaszczyzn, na której dynamicznie rozwija się współpraca pomiędzy Polską a krajami Unii Europejskiej jest szeroko rozumiana edukacja i szkolenia. W artykule omówiono organizacyjne formy współpracy edukacyjnej Unii Europejskiej i programy: Tempus, Leonardo da Vinci, Sokrates i Program Młodzież dla Europy III. Na koniec przedstawiono rolę programów w kształtowaniu systemu edukacji i rynku pracy w Polsce.
W opracowaniu przedstawiono podstawowe programy europejskie realizowane w ramach podnoszenia kwalifikacji zawodowych, możliwości prowadzenia współpracy regionalnej, krajowej i międzynarodowej. Przytoczone zostały podstawowe charakterystyki wybranych programów europejskich w kontekście zastosowania ich do rozwoju środowisk regionalnych. Omówiono dwie podstawowe technologie komunikacji niezbędne przy wymianie informacji podczas realizacji programów europejskich. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.