Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 155

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Lider w przedsiębiorstwie
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
1
Content available remote Wpływ wizerunku lidera na reputację przedsiębiorstwa
100%
Artykuł opisuje mechanizm wpływu wizerunku lidera na reputację przedsiębiorstwa, wykorzystując koncepcję charyzmy. Model oddziaływania charyzmy przywódcy na opinie zewnętrznych interesariuszy zakłada dwie drogi: bezpośrednią, poprzez narrację organizacyjną, oraz pośrednią, poprzez instytucje pośredniczące (media, agencje ratingowe itd.). Na reputację przedsiębiorstwa składają się dwa wymiary: wymiar dostrzeganej jakości oraz wymiar rozgłosu. Wizerunek szefa firmy kształtuje przede wszystkim wymiar rozgłosu. (abstrakt oryginalny)
Przed miesiącem pisałam, jak zarządzać sobą w czasie w świecie VUCA. Nawet do głowy by mi nie przyszło, że moje przemyślenia będą testowane już niedługo później. To właśnie teraz liderzy i ich zespoły realnie doświadczają znaczenia tego akronimu: świat zmienny, niepewny, złożony i niejednoznaczny. Zdajemy test z bycia liderem, przywódcą, szefem, menedżerem, prezesem w czasach ogromnych wyzwań i zmian. Określamy swoje role w kryzysie. Definiujemy od nowa bezpieczeństwo i przetrwanie firmy i ludzi. Odkrywamy arkana zwinnego zarządzania. Jaka jest zatem rola lidera w kryzysie? (fragment tekstu)
3
Content available remote Research of the Nature of Leadership Activities
100%
Professional literature on leadership mostly states that a leader should be like (personality traits) and describes different leadership styles and types. However, very little is known about what leaders do in their everyday practice, or how they do it. Leadership should be seen more widely and should be explored along the characteristics and style of leadership and how leaders are manifested externally through their work, which means to explore the nature of leadership work. The aim of the research project was to gain more knowledge about the activities undertaken by leaders to answer a simple, but yet not too clearly answered question: "What does a leader really do?" This finding will help reveal important activities on which best leaders focus and determine which elements are really important for leadership. The research project was managed as a combination of interviews conducted with leaders, people on senior management positions along with a questionnaire survey. (original abstract)
Celem artykułu jest wykazanie wiodącej roli liderów technologicznych w działalności przedsiębiorstw tak klasycznych jak i tych wirtualnych. Liderzy technologiczni to nowi menedżerowie - chief marketing technologist - CMT -funkcjonują na krzyżowaniu się czterech stref wpływów interesariuszy: dyrektorów marketingu, dyrektorów informatyki i pionu informatycznego, szerszego grona marketingowców oraz zewnętrznych dostawców oprogramowania. W artykule na tle interfejsu marketingowo- informatycznego przedstawione zostały różne kategorie podziału modeli e-biznesu z praktycznymi przykładami stanowisk pracy i struktury.(abstrakt oryginalny)
W każdej firmie drzemie gigantyczny potencjał employer brandingowy. Są nim bezsprzecznie pracownicy. Ten oczywisty slogan, jeśli zostanie potraktowany poważnie, może przynieść pracodawcom wiele korzyści. Co zatem warto robić na co dzień, by w pełni wykorzystać wizerunkową moc menedżerów i pracowników? (fragment tekstu)
Dotychczasowe standardy przywództwa legły w gruzach z dnia na dzień. Przywódca - działający zgodnie ze swoim doświadczeniem, myślący strategicznie z kilkuletnim wyprzedzeniem, podejmujący wyważone i przemyślane decyzje, obserwujący i nadzorujący pracę swoich ludzi - z początkiem marca stał się archaizmem. Przestał mieć rację bytu. Dlaczego? Obudziliśmy się w nowej rzeczywistości, której większość świata nigdy wcześniej nie doświadczyła. Czy to oznacza, że zdalny przywódca powinien mieć inne kompetencje niż dotychczas? (fragment tekstu)
7
Content available remote Poszukiwanie najbardziej pożądanych cech menedżera w warunkach kryzysu
75%
Są lepsi i gorsi menedżerowie, co więcej są menedżerowie znakomici i bardzo słabi. Nie jest problemem ich identyfikacja, patrząc z boku potrafimy rozróżnić lepszych i gorszych, znacznie trudniej jest jednak spowodować, aby tych dobrych było więcej, inaczej mówiąc nie jest łatwo dobrych menedżerów wykształcić. Nie przeszkadza to jednak formułować rekomendacje i wskazywać najbardziej pożądane cechy menedżerów zarządzających dzisiejszymi przedsiębiorstwami. Stąd celem niniejszego artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie, czy w warunkach kryzysu bardziej pożądany jest jakiś szczególny profil menedżera, jeśli chodzi o cechy składające się na jego charakterystykę. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule zawarto zarys nurtów i definicji przywództwa. Omówiono czynniki skutecznego przywództwa. Zauważono, że współcześni przywódcy muszą wykształcić w sobie umiejętność docierania do osób mających zupełnie odmienne hierarchie wartości, a przede wszystkim jednoczenia ich wokół wspólnych celów.
9
Content available remote Skuteczny lider gwarantem na rynkowy sukces organizacji
75%
Artykuł poświęcony jest problematyce wpływu postaw i zachowań lidera na sukces organizacji. Rozpatrując powyższe zagadnienie nie tylko starano się o uzyskanie odpowiedzi na pytanie jaki jest lider (kierownik) w ogóle, lecz jaki jest jako uczestnik organizacji, na czym polega mechanizm jego uczestnictwa, i jaką odgrywa on rolę w życiu organizacji. W pracy wykazano, iż wydatny wpływ na to, czy przedsięwzięcia realizowane przez organizację okażą się być efektywne, wywiera lider organizacji. Ponadto zauważono, iż wpływ ten uwarunkowany jest poprzez prezentowany styl kierowania, odzwierciedlający specyficzne, osobowościowe cechy charakteru lidera. W referacie dokonano również przeglądu definiowania powiązanych tematycznie pojęć z zakresu nauk o organizacji i zarządzaniu, czyli "organizacja", "lider organizacji", "sukces organizacji". Za istotną wartość dodaną uznać należy położenie nacisku na wymienienie jak największej ilości przykładów praktycznych ze świata biznesu. (abstrakt oryginalny)
W ostatnim czasie menedżerowie stają przed strategicznymi wyborami, które przesądzą o przyszłości kierowanych przez nich firm. Widmo światowego spowolnienia gospodarczego związanego z koronawirusem sprawia, że są oni zmuszeni podejmować decyzje niemające precedensu. Jak przetrwać ten trudny czas i przygotować dobry grunt pod powrót koniunktury, który kiedyś nastąpi? Zamiast wróżyć z fusów, można skorzystać z badań dotyczących poprzednich globalnych kryzysów gospodarczych. (fragment tekstu)
Niniejszy referat ma na celu określenie znaczenia edukacji menedżerskiej w kształceniu kreatywności studentów, jako przyszłych liderów zmian społeczno-gospodarczych oraz porównanie preferencji pracodawców z preferencjami absolwentów co do zdolności jakimi powinien się charakteryzować przyjmowany do pracy absolwent. (fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano zagadnienie sukcesji liderów przedsiębiorstw. Wskazano przesłanki wdrażania programów sukcesyjnych ze szczególnym podkreśleniem problemów kadrowych współczesnych przedsiębiorstw. Zaproponowano program sukcesji liderów w ramach przedsiębiorstwa ukierunkowany na proces zarządzania talentami z uwzględnieniem szczególnej roli pracowników o wysokim potencjale (HiPo), których objęcie koncepcją The Leadership Pipeline może zapewnić ciągłość kompetentnego zarządzania na najwyższym szczeblu, umożliwiając funkcjonowanie przedsiębiorstw w dłuższej perspektywie. Uzupełnieniem rozważań są zagadnienia odnoszące się do procesu sukcesji w przedsiębiorstwach rodzinnych. (abstrakt oryginalny)
Omówiono 6 stylów przywódczych wyróżnionych w polskim modelu kierowania ludźmi. Przedstawiono klimat organizacyjny tworzony przez menedżerów dla swoich pracowników.
W niniejszym artykule zaprezentowano koncepcję oraz strukturę modelu "Znakomitość Przywództwa". Omówiono kryteria "Znakomitości Przywództwa". Przedstawiono proces przygotowania oceny - samooceny "Przywódcy - Lidera" zgodnie z kryteriami "znakomitości przywództwa".
W artykule zaprezentowano w jaki sposób liderzy radzą sobie w czasie złej koniunktury. Omówiono działania jakie firmy podjęły w kryzysie. Przedstawiono obszary, które zasugerowano jako "obszary do poprawy".
W artykule omówiono poszukiwanie kandydata na stanowisko regionalnego kierownika sprzedaży. Podano profil kandydata na stanowisko regionalnego kierownika sprzedaży. Przedstawiono rekrutacje wewnętrzną i zewnętrzną.
Celem artykułu jest ocena rozwiązań przyjętych w wymiarze sprawiedliwości dotyczących zarządzania nim przez profesjonalne podmioty. Artykuł odpowiada na pytania, na ile formalne kompetencje menedżerów sądowych pokrywają się z kompetencjami merytorycznymi i praktycznymi. I wreszcie, na ile menedżerowie są świadomi wyzwań stojących przed współczesnym wymiarem sprawiedliwości w Polsce. Brak wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania może być poważną przeszkodą we wprowadzeniu profesjonalnego zarządzania sądem. Wprowadzenie do sądu menedżera sądowego wymaga w związku z tym dokonania identyfikacji luki kompetencyjnej i opracowania strategii kształcenia ustawicznego dostosowanego do potrzeb organizacji wymiaru sprawiedliwości.(abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono model kompetencji pożądanego lidera zespołu. Zwrócono uwagę na to, jak rekrutować lidera. Przedstawiono cechy skutecznego lidera oraz model jego kompetencji. Zaprezentowano różnorodność definicji umiejętności pracy w zespole oraz definicje poszczególnych kompetencji.
20
Content available remote Role liderów biznesu współczesnych przedsiębiorstw
75%
W artykule zaprezentowano role liderów biznesu, przed jakimi stoją menedżerowie zarządzający współczesnymi przedsiębiorstwami. Zwrócono szczególną uwagę na przywództwo, jako istotną kompetencję liderów biznesu oraz omówiono style przywódcze liderów biznesu współczesnych przedsiębiorstw. Podkreślono szczególne znaczenie procesu przygotowania następców liderów. Proces ten ma odbywać się poprzez wspieranie rozwoju swoich następców. Uzupełnieniem rozważań jest charakterystyka "przywódców 5 stopnia" jako liderów współczesnych przedsiębiorstw, których zadaniem jest zarządzanie przedsiębiorstwem celem zapewnienia na tyle dużych jego sukcesów, by potrafiło ono wejść do ścisłej czołówki i utrzymać się w niej przez długi okres czasu.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 8 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.