Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 8

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Loan obtaining procedure
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Szczególne zagrożenie interesów banku dotyczy ich działalności kredytowej. Dr Sławomir Sikora analizuje kredyty konsumpcyjne, stanowiące obecnie najbardziej dynamiczny segment polskiego rynku kredytowego. (fragment tekstu)
Jednym ze sposobów kontroli ryzyka kredytowego i zabezpieczenia się przed jego negatywnymi następstwami jest wszechstronna analiza zdolności kredytowej. Zdolność kredytowa to zdolność do spłaty zaciągniętego kredytu wraz z odsetkami w terminach określonych w umowie. Zdolność kredytowa przedsiębiorstwa jest to bieżąca i przewidywana wypłacalność przedsiębiorstwa, wynikająca z aktualnej i przyszłej efektywności jego gospodarki, zapewniająca zwrot kredytu wraz z odsetkami w terminach jego spłaty. Celem artykułu jest syntetyczne zaprezentowanie i analiza metod oceny zdolności kredytowej MSP, stosowanych przez dwa porównywalne banki. (fragment tekstu)
Przedmiotem opracowania była analiza udzielania kredytów preferencyjnych po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej. Powołana w tym celu Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stosowała różne formy pomocy finansowej, głównie w postaci kredytów preferencyjnych. Rodzaje i formy pomocy ulegały ciągłemu poszerzaniu, począwszy od tradycyjnych kredytów inwestycyjnych, na zakup gruntów rolnych, poprzez udzielanie pomocy w sytuacji klęsk żywiołowych, a kończąc na popieraniu rozwoju roślin energetycznych. Największym zainteresowaniem cieszyły się kredyty udzielane młodym rolnikom, a potem kredyty inwestycyjne. Kierunki udzielania kredytów uległy zmianie po 2004 r. W polityce kredytowej zaczęły dominować kredyty pozwalające na dostosowanie gospodarstw rolnych do standardów UE. Polska jako nowy członek Unii Europejskiej została zobowiązana (zgodnie z traktatem o przystąpieniu do Unii Europejskiej) do dostosowania udzielanej rolnikom z budżetu krajowego pomocy, uznanej za istniejącą, do sytuacji zapewniającej zgodność z wytycznymi stosowanymi przez Komisję Europejską.(abstrakt oryginalny)
Zdaniem autorki, proces doskonalenia kredytowania należy postrzegać w kompleksowym ujęciu przesłanek, struktury i efektów. Szczególną uwagę autorka poświęca omówieniu struktury procesu kredytowania, na którą składa się: pozyskanie klienta, udzielanie kredytu, analiza kredytowa i monitoring.
Celem artykułu jest przedstawienie zasady funkcjonowania kredytów hipotecznych na przykładzie Planów Finansowych Multibanku. Dzięki specjalizacji MultiBanku w udzielaniu kredytów hipotecznych, sposób ubiegania się o kredyt jest bardzo przejrzysty, a procedury przyznawania kredytu hipotecznego nie są skomplikowane. Wszystkie dodatkowe formalności pomaga zrealizować doradca kredytowy. Jedynym warunkiem, jaki należy spełnić przy jego udzielaniu, jest zdolność kredytowa potencjalnego kredytobiorcy. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie kredytu pomostowego jako innowacyjnej formy wsparcia finansowego projektów inwestycyjnych małych i średnich przedsiębiorstw współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. W artykule przyjęto założenie, że banki wychodząc naprzeciw nowym wyzwaniom, powinny poszerzać i udoskonalać swoje oferty kredytowe, wykorzystując szanse, jakie stwarzają wzrastające dotacje z funduszy strukturalnych na rozwój konkurencyjności i innowacyjności polskich przedsiębiorstw. (fragment tekstu)
Artykuł dotyczy kredytowania rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego przez banki w Polsce. Autor przedstawia politykę i procedurę pozyskania kredytów oraz omawia ryzyko kredytowe i sposoby jego ograniczania. Analizuje strukturę wykorzystania kredytów przez rolników na podstawie danych uzyskanych z Banku Gospodarki Żywnościowej SA, Oddział w Szczecinie, za lata 1996-1999. Szczególne zapotrzebowanie istnieje na kredyty preferencyjne, inwestycyjne i na dłuższy okres ich spłaty.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.