Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Lojalność przedsiębiorstw
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Przedstawiono wyniki badań dotyczące określenia poziomu lojalności klientów banków spółdzielczych z sektora MSP oraz czynników, które kształtują tę lojalność. Omawiana grupa klientów charakteryzuje się wysokim poziomem lojalności (wskaźnik lojalności 96,0%). Analiza wskazuje również, że wybór placówki bankowej przez klientów z grupy małych i średnich przedsiębiorstw determinowany jest jej lokalizacją. (abstrakt oryginalny)
2
Content available remote Organizacja a lojalność (ontologiczne rozważania wokół wybranych zagadnień)
100%
Celem badawczym opracowania było zdiagnozowanie zmiennego stanu wiedzy związanego z pojęciami: lojalność a organizacja w społeczeństwie wiedzy oraz z relacjami z nimi związanymi.(abstrakt oryginalny)
Na rynku dóbr inwestycyjnych istnieją związki zarówno pomiędzy organizacjami, jak i reprezentującymi te organizacje ludźmi. Jedną z najistotniejszych, pod względem pragmatycznym, postaci relacji jest lojalność stanowiąca efekt głębokiego zaangażowania stron w związek. Lojalność wobec źródła zakupu okazywana jest m. in. poprzez uproszczenie procedury podejmowania decyzji o zakupie, ponawianie zakupów, służenie referencjami, szerzenie dobrej opinii o dostawcy. Niniejsze opracowanie ma na celu określenie, w jakim zakresie wybrane relacje interpersonalne wpływają na kształtowanie lojalności między podmiotami wymiany. Przedmiotem rozważań jest wpływ relacji sprzedający-kupujący na kreowanie lojalności nabywcy wobec źródła zakupu. Rozważania ograniczono do rynku dóbr inwestycyjnych. Podstawę teoretyczną stanowią założenia koncepcji marketingu relacji. (fragment tekstu)
Po powierzchnią tego, co widzi konsument - uczestnik programu lojalnościowego na stacji benzynowej, w hipermarkecie czy kawiarni, w której zbiera się pieczątki na gratisową kawę, odbywa się zaciekła walka o lojalność o klienta między biznesowymi partnerami. Służą temu programy B2B, czyli motywacyjne często zwane partnerskimi. Promuje się w nich nie tyle lojalność, ile konsekwencję w realizowaniu biznesowych celów firmy. (fragment tekstu)
Wymiana społeczna ma istotny wpływ na kształtowanie postaw pracowników względem organizacji. Celem przeprowadzonych badań było zweryfikowanie mechanizmów wpływu spostrzeganego wsparcia otrzymywanego od organizacji (POS) i przełożonego (PSS), wdzięczności i lojalności organizacyjnej na przywiązanie emocjonalne pracowników do organizacji oraz chęć jej opuszczenia. W badaniach wzięło udział 443 pracowników jednej organizacji. Zastosowano następujące narzędzia badawcze: Przegląd Spostrzeganego Wsparcia Organizacyjnego, Skalę Spostrzeganego Wsparcia Przełożonego, Skalę Wdzięczności wobec Organizacji, Skalę Lojalności Organizacyjnej, Skalę Przywiązania do Organizacji oraz jedną miarę dotyczącą intencji odejścia z organizacji. POS pośredniczyło całkowicie między PSS a przywiązaniem emocjonalnym pracowników do organizacji oraz częściowo między PSS i chęcią opuszczenia organizacji. Wdzięczność wobec organizacji oraz dbanie o jej pozytywny wizerunek pośredniczyły częściowo między POS oraz PSS a przywiązaniem emocjonalnym pracowników do organizacji. Również lojalność organizacyjna była częściowym mediatorem między wdzięcznością wobec organizacji a przywiązaniem emocjonalnym. Potwierdzono rolę wymiany społecznej dla kształtowania postaw pracowników wobec organizacji. Zidentyfikowano mechanizmy, zarówno bezpośredniego wpływu POS i PSS na przywiązanie emocjonalne do organizacji, jak i pośredniego oddziaływania tych zmiennych, poprzez wdzięczności wobec organizacji oraz dbanie o jej pozytywny wizerunek. Potwierdzono również rolę wdzięczności oraz lojalności organizacyjnej dla chęci odejścia z organizacji.(abstrakt oryginalny)
Celem przeprowadzonych badań była ocena właściwości psychometrycznych Skali Lojalności Wobec Organizacji. W badaniach wzięło udział 441 pracowników z różnych organizacji. Skala Lojalności Wobec Organizacji jest rzetelną miarą (alfa Cronbacha wyniosła 0,87). Analiza czynnikowa potwierdziła dwuczynnikową strukturę tej miary. Wyróżnione wymiary lojalności to: 1) dbanie o pozytywny wizerunek organizacji oraz (2) skłonność do poświęceń na jej rzecz. Zanotowano istotne statystycznie korelacje między lojalnością organizacyjną a wiekiem oraz stażem pracy. Płeć nie różnicowała badanych pod względem poziomu lojalności organizacyjnej. Otrzymane wyniki dostarczają dowodów na to, że powyższa miara posiada dobre właściwości psychometryczne i może być stosowana przez badaczy zajmujących się konstruktem lojalności organizacyjnej.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.