Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 251

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Management under change process
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
Celem autora, była ocena skuteczności oraz określenie warunków efektywnego wykorzystania współczesnych metod i koncepcji w procesie zarządzania zmianami
2
Content available remote Zarządzanie zmianą - rozbieżności w teorii i praktyce
100%
Celem opracowania jest identyfikacja obszarów spójności i rozbieżności, podobnych i odmiennych interpretacji w zakresie zarządzania zmianą opisywanych w teorii zarządzania i realizowanych w praktyce. W opracowaniu dokonano porównania analizy dominujących poglądów autorów zajmujących się badaniami nad zarządzaniem zmianą z wynikami badań i oceną skuteczności zarządzania zmianą w dużych przedsiębiorstwach. Główną hipotezą badawczą jest stwierdzenie, iż praktyka procesu wdrażania zmian w przedsiębiorstwach w wielu obszarach różni się od poglądów i twierdzeń zawartych w teorii zarządzania zmianą. Nie oznacza to bezkrytycznego podejścia zarówno w stosunku do wypracowanych poglądów, jak również do praktyki realizacji. Pozwala jednak na wyciągnięcie wniosków dotyczących badań nad zarządzaniem zmianą, jak też aplikacyjnych wskazań dla praktyki. Jest to dodatkowym istotnym celem opracowania. (fragment tekstu)
3
100%
Changes in key management positions in companies should result in a different style of management. A manager should communicate the knowledge, skills, backed by experience, which will translate into a new, more or less effective prospect of the company. The main objective of this article is an attempt to estimate the impact of CEO tenure on the performance of Polish listed companies: PGNiG, PKN Orlen, ENEA, ORANGE for the period 2005-2015. The results of ratio analysis for the four companies analyzed in the period before and after the change of the Chairman of Board have shown a variety of changes occurring in the studied companies. Taking account of the companies' economic condition, changes in the position of Chairman of the Board had a positive character. However, the reaction of the stock market stays in contrast. In three of the four cases examined there was a decline in the quotations after the change of CEO. (original abstract)
Kultura organizacyjna to paliwo dla mechanizmów organizacji. To unikatowa, niepowtarzalna osobowość firmy oparta na podstawowych założeniach, wspólnych wartościach i przekonaniach. Wpływa na zachowania każdego członka organizacji. Kluczowe jest, na ile spójna jest ze strategią. Skupieni na zapewnieniu bezpieczeństwa i higieny pracy w warunkach covidowych zapominamy o tym fundamentalnym wymiarze zarządzania. Tymczasem, jak pisał Peter Drucker: "Kultura organizacyjna zjada strategię na śniadanie." Jak przygotować program wdrożenia zmian kulturowych?(fragment tekstu)
Artykuł szeroko prezentuje zagadnienie oporów, jakie występują w procesach implementacji zmian organizacyjnych do przedsiębiorstw. Autorka systematyzuje przyczyny powstawania niechęci do zmian organizacyjnych, omawia pojawiające się symptomy oporów przed zmianami, jak również prezentuje zestaw metod pomocnych w przełamywaniu oporów występujących u ludzi biorących udział w procesach zmian. Praca zakończona jest podsumowaniem i wnioskami końcowymi dotyczącymi zaleceń praktycznych w sferze aspektu ludzkiego dla przedsiębiorstwa przechodzącego zmiany organizacyjne. (abstrakt oryginalny)
Artykuł wyjaśnia z czego wynikają potrzeby zmian sezonowych i specyfikę tych zmian. Przedstawia bariery zmian i sposoby przezwyciężania oporów wobec nich.
Przedstawiono istotę, obszary, przesłanki i warunki zmian w zarządzaniu przedsiębiorstwem w jakościowej fazie przekształceń. Omówiono główne obszary zmian w procesie zarządzania przedsiębiorstwami.
Omówiono istotę, składowe oraz metodykę pomiaru ryzyka społecznego oraz przedstawiono przykład zastosowania metodyki pomiaru społecznego ryzyka w procesie zmian.
Obserwując kryzys, można dojść do wniosku, że lider spija dzisiaj śmietankę tego, co wcześniej wypracował z własnym zespołem. Jeśli jego rola skupiała się na mentoringu, coachingu, wizji i dawał ludziom swobodę w działaniu, nie ma się czego obawiać. Jeśli jednak wcześniej jego współdziałanie było dyrektywne, ograniczające swobodę zespołu, a jego rolą było ciągłe monitorowanie i nadzorowanie, musi połknąć tę żabę. Trudno mu dzisiaj współpracować z zespołem, gdy uwarunkowania zewnętrzne diametralnie się zmieniły. Zaufanie zespołu i do zespołu ma ogromne znaczenie i moc, zwłaszcza w sytuacji zmiany. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest określenie współczesnych trendów zarządzania, które uwidaczniają się, we wszystkich aspektach funkcjonowania organizacji tak prywatnych, jak i publicznych w momencie internacjonalizacji życia gospodarczego. Podkreślono wzrost znaczenia wiedzy i kwalifikacji pracowników.
W poniższej pracy prezentujemy ogólny zarys metody wspierania procesów zmian. Ma ona służyć dostarczaniu wiedzy oraz umiejętności przedstawicielom kadry kierowniczej organizacji podlegających procesom transformacji. (abstrakt oryginalny)
W mniejszym referacie odnoszą się do istoty i roli jaką może mieć wizja dla efektywności kierowania procesami zmian. Proponuję również pewien tok postępowania, który powinien, w moim przekonaniu, zarówno wspierać proces kształtowania wizji organizacji jak i zwiększać efekty wynikające z jej istnienia. (abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje uwagi odnoszące się do problematyki kierowania zmianą kultury organizacyjnej firmy. Zwrócono uwagę na to, że warunkiem tej zmiany jest wypracowanie w pierwszej kolejności strategii zarządzania kadrami firmą, a następnie przełożenie jej na konkretne praktyki kierowania ludźmi. Powodzenie wprowadzania zmian zależy od dostarczenia przez kadrę kierowniczą określonych wzorów postępowania w nowych sytuacjach pracownikom na wszystkich szczeblach zarządzania firmą. (abstrakt oryginalny)
Celem referatu jest przedstawienie problematyki zmian i zarządzania zmianami w burzliwym otoczeniu międzynarodowym i warunkach polskich wynikających ze specyficznej sytuacji naszego kraju w latach 90- tych. W referacie wskazano czynniki, które dyktują potrzebę i tempo zmian rodzaje zmian oraz wymieniono błędy najczęściej popełniane przez firmy usiłujące wprowadzać zmiany. W drugiej części referatu przedstawiono przykład firmy, która umiejętnie wprowadzając zmiany innowacyjne i adaptacyjne - zawsze trafione w czasie odnosi sukcesy. Firmą tą jest Grupa Kapitałowa EXBUD z siedzibą w Kielcach. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest próba wskazania miejsca i ważności organizowania planowania strategicznego w formie zinstytucjonalizowanej w przedsiębiorstwach. Turbulencja otoczenia wymusza konieczność permanentnego monitorowania i konfrontowania otoczenia i organizacji. Sformalizowany system planowania strategicznego w pewnym zakresie zabezpiecza permanentność takich działań. W artykule zamieszczono, obok przeglądu problematyki związanej z formalnymi systemami planowania strategicznego, wyniki badań przeprowadzonych w przedsiębiorstwach polskich. (abstrakt oryginalny)
Procesy zmian zachodzące w ostatnich latach w gospodarce polskiej dają możliwość badania rzeczywistego ich przebiegu zarówno w przedsiębiorstwach jak i w innych instytucjach np. administracji rządowej lub samorządowej. Badania, które służyły jako przesłanki do zidentyfikowania metod wprowadzania zmian, kierunków zmian, i nieprawidłowości w ich wprowadzaniu zapoczątkowane zostały w 1995r. i trwają do dnia dzisiejszego. Zainteresowania badawcze wzbudzają nie tylko zmiany w funkcjonowaniu organizacji, szczególnie zwrócono uwagę na działania kierowników różnych szczebli. Wnikliwej analizie poddano sądy 400 kierowników średniego szczebla i 160 pracowników komórek funkcjonalnych na temat zmian wdrażanych w ich organizacjach. (abstrakt oryginalny)
Właściwy dobór modelu, tempa zmian i narzędzi wspierających implementację decyduje o sukcesie przeprowadzonych przemian. Nie ma uniwersalnego modelu wdrażania zmian w przedsiębiorstwie, choć można opracować indywidualny model, optymalny dla danego podmiotu gospodarczego. (abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Zdolność organizacji do zmian i jej wpływ na proces zarządzania zmianą
75%
W artykule zaprezentowano koncepcję zdolności organizacji do zmian. Wykorzystano w tym celu m.in. teorię zasobową. Ponadto przedstawiono przegląd badań empirycznych w obszarze zdolności organizacji do zmian i jej wpływu na wyniki organizacji oraz na proces zarządzania zmianą. Opierając się na modelu empirycznym zaproponowanym przez Klarner, Probsta i Soparnota scharakteryzowano czynniki procesowe i kontekstowe, które powinny być uwzględniane w analizie zdolności organizacji do zmian.(abstrakt oryginalny)
20
Content available remote Methodological Problems With Evaluating Change Efficiency
75%
Motivation: Changes result from a turbulent environment and internal situation of an organization. Rarely do changes happen spontaneously, usually they stem from decisions consciously shaped and taken by the management. Both the reasons as well as consequences of changes appear on multiple grounds and areas, often strongly interrelated. This leads to far-reaching consequences, mainly difficulties in practical operations as well as consequences for studies, analyses and related scientific generalizations and the conclusion-drawing process in both domains. Aim: Purpose of this article is to present and make a critical analysis of the existing achievements in the area of evaluating change efficiency, and indicate opportunities and difficulties in formulating new, in particular synthetic, indicators of change efficiency. Methodology applied in this paper is deductive and based on collected data and their critical analysis. Results: Managers need synthetic measures that are hard to develop. Various methods may be used in order to do it, starting from simple and complex point scales and ending up with methods applied in other sciences, e.g. the Geneva method or its variations applied to evaluate the standard of living and development. Still this requires the isolation of main analytical measures, their upper and lower thresholds, in subsequent change or process areas, and the application of statistical methods to calculate change status or effect. Such action requires longer change planning and preparation, readiness on the part of the managerial staff, and continuous monitoring with active participation of leaders and change managers.(original abstract)
first rewind previous Strona / 13 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.