Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 83

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing analysis
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
1
Content available remote Paradygmat marketingu analitycznego i jego główne wskaźniki dla marketera
100%
Celem artykułu jest zwrócenie uwagi na nowy paradygmat marketingu analitycznego, który pozwala na realizację badań w ramach paradygmatu funkcjonalistycznego (metody ilościowe), z zastosowaniem metod funkcjonujących w ramach paradygmatu humanistycznego (metody jakościowe). Stosując zaś oba podejścia można uzyskać bardziej prawdopodobną synergię poznawczą. Ponadto marketing analityczny jest niewątpliwie szansą tak dla tworzenia interaktywnych dashboardów menedżerskich, jak i analitycznych. Analiza literatury pozwoliła dokonać przyporządkowania wskaźników marketingu klasycznego i internetowego - proponowanych przez M. Jeffery'a do czterech ścieżek dasboardu. (abstrakt oryginalny)
Celem opracowania jest przedstawienie produktu ekologicznego oraz możliwości jego kształtowania w procesie marketingu ekologicznego. Marketing ekologiczny jest nowoczesną koncepcją marketingu społecznego, która uwzględnia trzy podmioty procesu wymiany, tj. producenta, konsumenta i społeczeństwo jako całość. Badania własne zostały przeprowadzone wśród właścicieli lub dyrektorów przetwórni ekologicznych (indywidualny wywiad bezpośredni). Określono i oceniono m.in. rynek docelowy badanych firm, wykorzystywane źródła informacji na temat odbiorców, asortyment, czynniki decydujące o wprowadzaniu nowych produktów oraz stosowane strategie produktowe. Stwierdzono, że badani przedsiębiorcy trafnie definiują rynek docelowy, a stosowany przez nich dobór źródeł informacji jest właściwy. Zdecydowana większość firm ma charakter innowacyjny, o czym świadczą wprowadzane nowe produkty do oferty asortymentowej. Większość firm prowadzi badania dotyczące konsumentów w sposób przypadkowy, co w konsekwencji może powodować w przyszłości mniejsze korzyści z ich stosowania. (abstrakt oryginalny)
Przedmiotem artykułu są wybrane zagadnienia dotyczące oceny efektywności marketingu. Efektywnością marketingu można nazwać stosunek efektów marketingu do nakładów na marketing. Efekty marketingu są efektami osiąganymi przez przedsiębiorstwo w wyniku stosowania marketingu i mogą być wyrażane m.in. za pomocą: wielkości sprzedaży i jej zmian, udziału w rynku i jego zmian, satysfakcji klienta, lojalności klientów . Wielkość efektów marketingu jest równa nadwyżce efektów osiąganych przez przedsiębiorstwo ponad efekty, które zostałyby przez nie osiągnięte bez stosowania marketingu . Nakładami na marketing są nakłady związane ze stosowaniem marketingu, w tym np. nakłady związane z: prowadzeniem badań marketingowych, kształtowaniem instrumentów oddziaływania na rynek oraz planowaniem i kontrolą działalności marketingowej. (abstrakt oryginalny)
W artykule przypomniano założenia, które muszą być spełnione do zastosowania testu analizy wariancji oraz zaprezentowano jego nieparametryczne odpowiedniki, tj.test Kruskala-Wallisa oraz test Friedmana. Zastosowanie testów zobrazowano przykładami empirycznymi, dla których stosowanie analizy wariancji było merytorycznie nieuzasadnione. Zaprezentowano tok postępowania i schemat obliczeń niezbędnych do przeprowadzenia obu testów dowodząc, iż rozstrzygnięcie kwestii istnienia różnicy pomiędzy średnimi jest możliwe nie tylko przy zastosowaniu analizy wariancji. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest podsumowanie dotychczasowych wątków pojawiających się w literaturze marketingowej, które ujmowały pewne aspekty marketingu jako działania stwarzające warunki do powstania całości społecznych. Artykuł odnosi się więc do tych strategii, które zakładają, że im silniejsze będzie postrzeganie sprzedaży jako sytuacji raczej społecznej niż ekonomicznej zaprojektowane przez działanie marketingowe, tym większe jest prawdopodobieństwo sukcesu tego działania.(abstrakt oryginalny)
Internet daje bogate możliwości podejmowania działań marketingowych przez przedsiębiorstwa. Przykład "Dziennika Ubezpieczeniowego" potwierdza możliwości internetu, przede wszystkim jako platformy komunikacji z obecnymi i potencjalnymi klientami. Wymaga to od podejmowanych działań skuteczności, a niekoniecznie efektywności (realizacji celów przy najniższych kosztach).
Przedstawino metodologię jak badać satysfakcję i lojalność klienta. Autor podkreślił iż w przypadku większości firm te dwa wskaźniki należy traktować jako komplementarne i dobrze jest dokonywać ich łącznego pomiaru.
Przedstawiona w artykule metoda oceny rynkowego potencjału lokalizacji powstała na użytek prowadzenia szerszych badań w zakresie analizy lokalizacyjnej placówek handlowych typu supermarket w Bielsku-Białej. Założeniem badawczym metody była analiza, na podstawie modelu Huffa, wielkości potencjalnego rynku sklepów typu supermarket wynikającego z lokalizacji, skonfrontowanie jej z wielkością rzeczywistą oraz stworzenie map hipsometrii przyciągania klienta przez analizowane punkty sprzedaży. (fragment tekstu)
Poniższy artykuł jest próbą przedstawienia możliwości wykorzystania analizy koszykowej w badaniu zjawiska asocjacji na przykładzie danych transakcyjnych pochodzących z hurtowni spożywczej. Zaprezentowane zostały trzy metody analizy: uogólniona metoda indukcji reguł, a priori oraz CARMA. Zastosowanie wspomnianych reguł i analiza wyników pozwoli na uzyskanie niezbędnych informacji dla analiz marketingowych oraz daje podstawy do zastosowania w skutecznych strategiach marketingowych. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest identyfikacja potencjału reverse placement w zakresie literatury, a także wykorzystywanych techniki uwiarygadniania tworzących wrażenie realności tego typu treści na podstawie analizy treści ośmiu tomów składających się na kanoniczne dzieła "uniwersum wiedźmińskiego" autorstwa Andrzeja Sapkowskiego. (fragment tekstu)
Analiza conjoint (wzajemnego oddziałyania zmiennych) jest narzędziem, które pozwala zrozumieć, a następnie przewidywać zachowania konsumentów oraz umożliwia oszacowanie popytu na nowości rynkowe. Na taką analizę skłądają się tzry etapy: projektowanie badania, uzyskanie danych od reprezentatywnej grupy respondentów oraz analiza wyników i wyciągnięcie wniosków.
Jak określić, kto i dokąd pójdzie na zakupy? Kim jest potencjalny klient i gdzie go znaleźć? To pytania stawiane szczególnie gdy podejmuje się decyzje o lokalizacji sklepu i zdobywa się nowe rynki w ujęciu geograficznym. Przedstawiono metody, które umożliwiają znalezienie prawidłowej odpowiedzi na te pytania (model Reilly'ego, model D.L. Huffa, wyznaczanie strefy przez istniejące drogi).
Na pierwszym etapie restrukturyzacji gospodarki zauważa się, że patrząc w przyszłość potężne firmy dla zagarnięcia rynku zamiast promocji stosują ceny dumpingowe. Z drugiej strony wskutek zubożenia społeczeństwa coraz bardziej zmniejsza się koło potencjalnych odbiorców, a szara strefa przenikając w aparat administracyjny przyczynia się do upadku małych firm i przedsiębiorstw. Wszystko to ocenia się przy pomocy metody analizy marketingowej państwa jako potencjalnego rynku międzynarodowego, a także jako obiektu potencjalnych inwestycji. Sytuacja socjalna w państwie całkowicie zależy od poziomu rozwoju szarej strefy, a ona z kolei jest produktem polityki państwowej. Od tego, jak rząd poradzi sobie z tą polityką, zależy proces przekształceń gospodarki, wprowadzenia stosunków wolnorynkowych i stan materialny społeczeństwa.(fragment tekstu)
W artykule zaprezentowano istotność badań marketingowych z perspektywy teorii badań oraz z perspektywy przedsiębiorstw i firm badawczych. Odcinając się od informacji pochodzących z otoczenia, firmy nie mają szans na sprawne funkcjonowanie we współczesnych realiach rynkowych. Jednym ze skuteczniejszych sposobów gromadzenia informacji jest realizowanie badań marketingowych. Bywa jednak, że wyniki takich badań nie są efektywnie wykorzystywane, a same badania mają charakter pozorny.
Metoda analizy korespondencji odgrywa dużą rolę w eksploracji danych o charakterze jakościowym. Umożliwia wykrywanie związków między zmiennymi na podstawie dwuwymiarowych tablic kontyngencji lub innych tablic zawierających miarę korespondencji (odpowiedniości, powiązań) między wierszami a kolumnami. Jest metodą przeznaczoną do graficznej prezentacji struktury zależności między zmiennymi jakościowymi w przestrzeni o małej liczbie wymiarów. Wyniki analizy korespondencji mogą być przedstawione w postaci podwójnych wykresów (biplotów) wierszy i kolumn analizowanych tabel, co ułatwia określenie istniejących powiązań między kategoriami zmiennych a obiektami (przypadkami). Celem niniejszego artykułu jest krótka charakterystyka i przedstawienie możliwości wykorzystania analizy korespondencji w badaniach marketingowych. Badane obiekty, zjawiska czy procesy są tu często opisywane za pomocą cech, które mogą przyjmować skończoną liczbę wartości, a tablica kontyngencji jest popularną formą prezentacji zebranych danych. (abstrakt oryginalny)
The paper contains an analysis of changes which took place on the Polish insurance market during the last twenty years. First, some important facts concerning the development of this market between 1990 and 2009 are briefly described. Then, the results of research concerning development tendencies, threats and comparisons with other foreign markets are presented. The development ratios characterizing the insurance market in Poland in comparison with developed markets is analysed. The conducted analysis was mainly focused on the following areas: market structure measured with gross written premium and claims paid, number of insurers operating on the market, ownership and capital structure of the insurance companies and insurance distribution channels. Moreover, new trends concerning changes in demand for insurance products and the increasing need for financial insurance, private health insurance and liability insurance are considered. In the last part of the paper, conclusions and development opportunities as well as new challenges for the insurance sector in Poland are discussed.(original abstract)
Eurorynek to pod względem marketingowym jeden z najbardziej złożonych i różnorodnych rynków świata. Powodem tego jest duża liczba państw wchodzących w jego skład, następstwem czego jest mnogość różnych kultur znajdujących się na jego obszarze. Kultury te - silne i z wieloletnimi tradycjami stanowią dla specjalistów ds. marketingu z jednej strony sporą komplikację, a z drugiej - pole do popisu dla ich umiejętności i poziomu kreatywności.(abstrakt oryginalny)
Dlaczego marki decydują się na przełamywanie stereotypów i czy to jest jedynie chwyt marketingowy, tego zapewne do końca nigdy się nie dowiemy. Jednakże popularność znanych i cenionych marek można wykorzystać na kilka sposobów; np. próbować narzucać ją medialnie (chociaż niekoniecznie musi być to dobre dla ogółu społeczeństwa) lub też połączyć misję firmy z misją społeczną. Wówczas, niejako "przy okazji" przesłanie reklamowego spotu będzie o wiele głębsze.(abstrakt autora)
Wraz ze wzrostem zainteresowania tematyką analityki biznesowej pojawiło się zapotrzebowanie na specjalistów z dziedziny określanej mianem "data science", czyli nauki poświęconej danym i ich analizie (algorytmom, narzędziom i zastosowaniom). W dobie dynamicznego rozwoju i upowszechnienia technologii informacyjnej jest ona warunkiem koniecznym do funkcjonowania na rynku, o konkurencyjności decyduje natomiast kreatywne wykorzystanie dostępnych danych i technologii. Niniejszy artykuł ma na celu wskazanie możliwości i obszarów działań kreatywnych w procesie analizy danych. Działania te mają na celu stworzenie wartości dodanej dla firmy i klienta. Rozważania zaprezentowane zostały na podstawie standardowego modelu procesu analizy danych CRISP-DM a wnioski są poparte obserwacjami i doświadczeniami autora, nabytymi podczas realizacji projektu eksploracji danych marketingowych sieci sklepów sprzedaży detalicznej w Polsce.(abstrakt oryginalny)
Skalowanie wielowymiarowe jest zbiorem technik badawczych mających na celu prezentację (zazwyczaj w przestrzeni dwuwymiarowej) obiektów traktowanych jako punkty w przestrzeni wielowymiarowej. Przy pomiarze preferencji punktem wyjścia skalowania wielowymiarowego jest prostokątna macierz preferencji konstruowania na podstawie opinii respondentów. Wiersze macierzy preferencji różnią się od jej kolumn: pierwsze zazwyczaj reprezentują respondentów (obiekty), natomiast drugie - badane obiekty (respondentów). (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.