Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 115

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Marketing planning
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
Celem teoretycznym pracy jest opracowanie modelu planowania marketingowego (pod względem podmiotowym, przedmiotowym, procesowym, strukturalnym, efektów działania) funkcjonującego w dużych przedsiębiorstwach. Celem poznawczym z kolei jest rozpoznanie prawidłowości strukturalnych oraz przyczynowo-skutkowych planowania marketingowego w przedsiębiorstwie. Celem metodycznym pracy jest natomiast określenie sposobów pomiaru elementów modelu planowania marketingowego i zastosowanie tych metod w badaniach empirycznych. Wypracowana w ten sposób metodyka badań planowania marketingowego będzie miała także potencjał aplikacyjny, gdyż pozwoli identyfikować związki pomiędzy elementami modelu planowania marketingowego. (fragment tekstu)
2
Content available remote Planowanie marketingowe w zarządzaniu gminą
100%
Prawne uwarunkowania funkcjonowania gminy sprawiają, że jej autonomia w zakresie wyborów strategicznych (zwłaszcza wybór rynku i oferty wartości dla klienta) jest ograniczona. W artykule podjęto próbę uwzględnienia tych uwarunkowań w procesie planowania marketingowego gminy. Na podstawie definicji marketingu terytorialnego oraz zadań ustawowych gminy sformułowano cel zarządzania gminą jako nadrzędny cel dla planowania marketingowego w gminie. Następnie zidentyfikowano i opisano podstawowe działania w obrębie procesu planowania marketingowego w gminie (wybór rynków, wybór i pozycjonowanie wartości dla klienta oraz określenie efektywnych i skutecznych sposobów tworzenia i dostarczenia wartości dla klienta) w kontekście Nowego Zarządzania Publicznego. (abstrakt autora)
Nawet najlepsza segmentacja nie powstrzyma złych skutków nudy, która pojawia się podczas źle zaprojektowanych eventów. Zo to jest szkodliwe, bo nawet pożądanych uczestników wydarzenia zmienia w niepożądanych. Autor opisuje jak aktywować uczestników za pomocą tzw. ścieżki uczestnika. Oznacza ona kolejność działań, stoisk lub wydarzeń, które doprowadzą do realizacji założonych przez organizatorów celów eventu oraz do usatysfakcjonowania uczestnika.
Działania firm o charakterze strategicznym, a także doraźne akcje marketingowe, są w Polsce od kilku lat wspierane przez programy pomocowe Unii Europejskiej. Współfinansowane mogą być wybrane rodzaje kosztów, głównie tzw. programy doradcze. Autor pisze, że najważniejszym w tym momencie programem z punktu widzenia wsparcia działań marketingowych, jest Sektorowy Program Operacyjny Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw, a dokładniej Działanie 2.1 "Wzrost konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw poprzez doradztwo".
Zadaniem opracowania jest prezentacja wyników badań dotyczących zachowań polskich przedsiębiorstw w zakresie formułowania działań planistycznych w sferze marketingu. Główną populację badań stanowi grupa największych na terenie Polski przedsiębiorstw (385 podmiotów).
Na początku lat 90. XX w. rozpoczął się w Polsce proces transformacji systemu społeczno-ekonomicznego. Jednocześnie przekształcenia objęły całą gospodarkę i wraz z nią również sektor dóbr przemysłowych. Procesy transformacyjne spowodowały, że rynek stał się weryfikatorem działalności gospodarczej. Zmieniły się przedsiębiorstwa przemysłowe i zasady ich funkcjonowania, a w ślad za tym istotnemu przewartościowaniu uległo podejście do obsługi rynków docelowych. Działalność marketingową można zatem rozpatrywać jako wiązkę procesów decyzyjnych, wykonawczych i kontrolnych, wplecionych w ciągły proces funkcjonowania przedsiębiorstwa, zwanych strategicznym planowaniem marketingowym. Podejście to umożliwia analizowanie przebiegu zarządzania marketingiem jako ciągu zachodzących na siebie kolejnych faz tego procesu. Dokonujące się zmiany systemowe podniosły w istotny sposób rangę pracy służb marketingowych, jak również podwyższyły wymagania stawiane menedżerom marketingu dóbr przemysłowych. Kluczowym zagadnieniem stało się sprawne i właściwe organizowanie procesów strategicznego planowania marketingowego. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Prosument w procesie planowania marketingowego
75%
We współczesnych przedsiębiorstwach "uwikłanych" w sieć szczególnie trudnym wyzwaniem jest radzenie sobie z behawioralnym wymiarem planowania obejmującym uczestnictwo, motywację i zaangażowanie menadżerów w proces planowania i wdrażania planów. Funkcjonowanie przedsiębiorstw w układach sieciowych wymaga wzajemnej koordynacji działań uczestników sieci, co sprawia, że wymiar podmiotowy planowania danego przedsiębiorstwa zostaje rozszerzony. Uwzględnienie w układach sieciowych także klienta, który może współtworzyć wartość, jeszcze bardziej komplikuje zarówno teorię, jak i praktykę planowania marketingowego. W referacie podjęto więc rozważania na temat współtworzenia wartości z klientem, ograniczone do rynków B2C. Na gruncie idei czy koncepcji prosumenta (której rozwiniętej wersji można doszukiwać się w paradygmacie współtworzenia wartości z konsumentem) postawiono pytanie o rolę konsumenta we współtworzeniu wartości dla klienta i potencjalne efekty tego procesu. Odpowiedź na to pytanie wydaje się niezbędna dla ustalenia roli konsumenta w procesie planowania marketingowego.(fragment tekstu)
Celem autorki opracowania jest identyfikacja zmian w systemach planowania marketingowego w krajowym sektorze MSP. Autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, czy i w jakim zakresie są one zbieżne ze zmianami zidentyfikowanymi w dwóch sferach teorii planowania marketingowego. Sferę przedmiotową teorii planowania marketingowego (PM) konstytuują koncepcje marketingu i rynku rozwijane w obrębie paradygmatu marketingu relacyjnego. Ewolucja w tej sferze wyznacza pożądane kierunki zmian w organizacji i metodyce PM. Wnioski sformułowane w końcowej części artykułu obejmują założenia dla przyszłych badań systemu PM w przedsiębiorstwach. (abstrakt oryginalny)
Głównymi elementami działań marketingowych przedsiębiorstwa jest identyfikacja docelowej grupy nabywców produktu oraz rozwijanie w tej grupie najkorzystniejszego dla firmy wzorca zachowań nabywczych, czego wymiernym efektem jest wielkość realizowanej sprzedaży. Prowadząc działalność marketingową przedsiębiorstwo dąży do rozwoju sprzedaży, rozumianej zarówno w wymiarze ekstensywnym, czyli jako efekt wzrostu rynku zbytu, jak i w wymiarze intensywnym, czyli jako wzrost intensywności zachowań nabywczych. (fragment tekstu)
W artykule dokonano analizy planów marketingowych opracowanych w średnich i małych firmach województwa dolnośląskiego. Podjęto próbę oceny tych planów. Podkreślono potrzebę rozwoju kształcenia właścicieli, menedżerów i pracowników MSP w zakresie planowania marketingowego. (abstrakt oryginalny)
Przedstawiono korzyści planowania międzynarodowego oraz rozwój planowania międzynarodowego. Omówiono problemy związane z planowaniem międzynarodowym.
12
Content available remote Efektywność planowania marketingowego organizacji sieciowych
75%
W artykule podejmuje się dyskusję na temat kryteriów oceny efektywności funkcjonowania organizacji sieciowych, stanowiących punkt odniesienia dla oceny efektywności planowania marketingowego w tych organizacjach. Podjęcie problematyki efektywności organizacji sieciowych ma się przyczynić do wzrostu integrującej roli planowania marketingowego w zarządzaniu pozostałymi procesami zarządzania biznesem, nie tylko w płaszczyźnie międzyfunkcjonalnej, ale także w płaszczyźnie powiązań sieciowych (w obrębie sieci współpracujących ze sobą podmiotów). Przyjmuje się iż, po pierwsze, efektywność procesów zarządczych organizacji sieciowych trzeba oceniać przez pryzmat procesów tworzenia i przechwytywania wartości, na gruncie koncepcji modelu biznesu, kompatybilnej z koncepcją zarządzania przez wartość. Po drugie, ocenę efektywności organizacji sieciowych należy odnosić także do zasadniczych celów kreowania sieci, które szczegółowo omówiono w artykule. Po trzecie, efektywność sieciowych modeli biznesu należy rozpatrywać na tle światopoglądu akcentującego relacje dynamiczne, w których, zgodnie z teorią gier, suma zysków i strat - z uwagi na stosowane przez członków sieci strategie koopetycji - jest większa niż zero. (abstrakt oryginalny)
W ostatnich latach najbardziej użyteczne w planowaniu działań marketingowych okazują się tzw. wieloatrybucyjne modele postaw. Pozwalają one nie tylko poznać preferencje i zachowania rynkowe nabywców, ale też sugerują, jak można je kształtować.
Analiza luki jest jedną z metod ułatwiających planowanie celów rynkowych oraz operacjonalizację działań w ramach strategii marketingowej. W zależności od przyjętego punktu odniesienia można wyróżnić analizę luki strategicznej i analizę luki planistycznej. W pierwszym przypadku analizie podlega dynamika zmian zjawiska rynkowego (zwykle sprzedaży) i tego samego zjawiska w przedsiębiorstwie. Dzięki analizie porównawczej można określić, czy przedsiębiorstwo rozwija się w takim samym tempie jak rynek, szybciej lub wolniej i w rezultacie modyfikować działania w obszarze instrumentów marketingowych. Analiza luki planistycznej odnosi się do wnętrza przedsiębiorstwa i definiowana jest jako różnica między przyjętymi docelowo wielkościami zysku i sprzedaży a tym, co firma może osiągnąć, kontynuując dotychczasową strategię. Celem artykułu jest wskazanie na różnice w kluczowych pojęciach oraz wskazanie na walory aplikacyjne metody. (abstrakt oryginalny)
W pierwszej części opracowania zidentyfikowano koszty działań marketingowych. Następnie przeanalizowano ten rodzaj kosztów w przedsiębiorstwie produkcyjnym branży spożywczej, usługowym branży komunikacyjnej i przedsiębiorstwie handlu hurtowego z branży farmaceutycznej.
Substantial evidence shows that strategic marketing planning leads to increased small business performance, yet most small business owners do not draw up a plan for their businesses. This paper presents the results of a secondary research survey on strategic marketing planning of SMEs in South Africa. They indicate that while the higher performing SMEs give a higher priority to marketing than to other business functions, they are still sales- or production-oriented. The higher performing SMEs are more aware of strategic planning tools. They compete with value-added products and good buyer-seller relationships. The findings suggest that broad, small business marketing principles to some extent contribute to the success of SMEs. (original abstract)
Przedstawiono sposoby użycia arkusza planu taktycznego, jako narzędzia pracy menedżerów marketingowych, do analizy marketingowego planu taktycznego w przedsiębiorstwie.
Przedsiębiorstwo, które chce zapewnić sobie korzystne warunki do istnienia oraz rozwoju w warunkach dynamicznej gospodarki rynkowej oraz postępujących procesów globalizacyjnych, musi podejmować aktywne działania zmierzające do wprowadzania systematycznych zmian innowacyjnych zarówno w produktach, jak i procesach związanych z ich kształtowaniem oraz wytwarzaniem. Wynika to z faktu, że innowacje (połączone zwykle z indywidualizacją podejścia do klientów) są obecnie jednym z podstawowych źródeł budowy przewagi konkurencyjnej w sektorach producentów dóbr trwałego użytku. Dlatego też producenci starają się poszukiwać nowych rozwiązań szczególnie w sferze marketingowego planowania nowych produktów. (fragment tekstu)
Artykuł zawiera wybrane wyniki badania dotyczącego działań marketingowych stosowanych przez przedsiębiorstwa usługowe. Bazą dla formułowanych tez są wyniki badania jakościowego (IDI) przeprowadzonego na potrzeby badania statutowego realizowanego przez autorkę artykułu i M. Janoś-Kresło w 2014 roku na temat działań marketingowych firm usługowych. Badaniem objęto jedenaście firm świadczących usługi: bankowe, ubezpieczeniowe, gastronomiczne, kultury i turystyczne. Głównym celem badania była próba odpowiedzi na pytanie, czy firmy usługowe wykorzystują i w jakim zakresie działania marketingowe. Przedstawione wyniki dotyczą trzech z badanych komponentów działań marketingowych, tj. charakterystyki "branży" w jakiej działa firma, tworzenia i korzystania z planów i strategii marketingowych oraz postrzegania przyszłości marketingu w "branży", w jakiej funkcjonują badane firmy. W artykule skoncentrowano się na dwóch obszarach: postrzeganiu rynku i konkurencji oraz strategii marketingowej, które są niezbędnym elementem działań marketingowych. (abstrakt oryginalny)
W niniejszej części miniszkółki planu marketingowego w Excelu autor zwraca uwagę na streszczenie menedżerskie. Adresowane jest ono przede wszystkim do menedżerów wyższych szczebli, którzy dzięki niemu są w stanie, jednym rzutem oka na plan, zapoznać się z głównymi celami i sposobami ich osiągania. Udostępniono przykład w jaki sposób sprawnie przygotować poszczególne elementy streszczenia menedżerskiego
first rewind previous Strona / 6 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.