Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Mass media marketing
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Nowadays, being competitive on the market is becoming more and more difficult because the others offer products and services of comparable quality and price. In this way, value creation moves from inside the company to contacts with the client. [Zając 2007, p.5] Orientation of the enterprise for the client means the sine qua non condition, not so much the existence as the effective operation of enterprises. Espe- cially, this client who has more and more access to the information thanks to the new information and communication technologies. Digitization, computerization and inter- netization create reality based on information and knowledge that becomes the natural environment of the modern client. With a specific knowledge, skills and competences, the customer is today an important link connecting and at the same time dividing the world of economic rivalry. Providing go- ods and services in line with the expectations of this educated client (prosumer) is a great challenge for many companies. They are restructuring by redefining strategic assumptions, transforming the structure and reorganizing production and service processes.(original abstract)
Celem artykułu jest ocena działań marketingowych marek na wybranym portalu społecznościowym z punktu widzenia zaangażowania odbiorców. Ewaluacji poddano działania marketingowe na poziomie operacyjnym z zakresu promocji sprzedaży, prowadzonych na Facebooku przez dwie wybrane marki odzieżowe - House i Orsay. W artykule zastosowano metodę ilościowej analizy treści, połączoną ze wskaźnikami zaangażowania internautów w interakcję z daną marką. Zastosowano trzy wskaźniki, które mówią o faktycznym ich zainteresowaniu danym postem - (1) polubienie (like), (2) komentarz oraz (3) udostępnienie. Wykorzystano również analizę porównawczą w czasie, obserwacje prowadzono w dwóch okresach, tj. od 01.04.2017 r. do 30.04.2017 r. i od 31.01.2020 r. do 29.02.2020 r. Na podstawie wyników badań można stwierdzić, że treści zamieszczane przez obie marki są bardzo atrakcyjne dla internautów i wywołują znaczne ich zaangażowanie. Zaobserwowano także duże zmiany w czasie w działaniach menedżerów marek na wybranej platformie społecznościowej. Wyniki badań charakteryzują się użytecznością i mogą zostać wykorzystane w procesie zarządzania marketingiem marki.
Wiele wskazuje na to, że innowacja w postaci rozwoju technologicznego zmienia zachowania i oczekiwania nabywców treści telewizyjnych. Widzowie mogą wybierać treści nie tylko spośród setek programów i kanałów telewizyjnych, ale także decydują o czasie i sposobie ich oglądania. To zaś przekłada się na kształtowane przez nadawców strategie biznesowe. Elementy marketingu mix muszą ściśle współgrać z otoczeniem makroekonomicznym, prawnym oraz technologicznym. Rozwój cyfryzacji i rynku elektronicznego sprawia, że innowacja na rynku telewizyjnym z jednej strony wyprzedza, a z drugiej zaspokaja potrzeby telewidzów. Artykuł koncertuje się na kilku kluczowych przykładach zmian z polskiego rynku telewizyjnego, z jakimi muszą zmierzyć się nadawcy telewizyjni, aby nadążać za potrzebami i oczekiwaniami widzów.(abstrakt oryginalny)
4
Content available remote Źródła przewagi konkurencyjnej na rynku medialnym
75%
W artykule poruszono problem innowacyjnych sposobów poszukiwania źródeł przewagi konkurencyjnej przez zarządzających mediami. Analizowano strategie czołowych grup medialnych notowanych na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Grupy, które w największym stopniu stosowały strategię konwergencji i opanowywania rynków sąsiadujących, osiągały najkorzystniejsze wskaźniki efektywnościowe.(abstrakt oryginalny)
Artykuł podejmuje tematykę, która do tej pory nie doczekała się naukowej analizy. Wskazuje na przyczyny stosowania promocji przez środki masowego przekazu, a następnie opisuje zróżnicowanie promocji, w szczególności ze względu na przynależności mediów do danej grupy właścicielskiej. Definiuje autopromocję i autocross-promocję medialną, wraz ze wskazaniem ich cech charakterystycznych. Klasyfikuje omawiane zjawiska ze względu na rodzaj mediów, czas działań, typ promowanych treści, ciągłość aktywności promocyjnej oraz typ podejmowanych aktywności (autoreklama i auto PR). Wymienia również liczne zadania autopromocji oraz techniki autoreklamy i auto-PR, przytaczając wiele przykładów związanych z praktyką medialną. (abstrakt oryginalny)
Mówi się obecnie o marketingu snajperskim. Bezpłatne linie telefoniczne uruchomiły już niektóre instytucje. Dotarcie do klienta jest związane także ze stworzeniem bazy danych, na przykład na podstawie książki telefonicznej lub spisu firm.
Przychody reklamowe ogólnopolskiego dziennika "Rzeczpospolita" są istotnie większe niż wskazywałaby na to jej pozycja na rynku czytelnictwa i wielkość sprzedaży egzemplarzowej, czyli podstawowych parametrów branych pod uwagę przy wyborze gazet do kampanii reklamowych przez agencje i domy mediowe. Celem tej pracy jest wykazanie, że w prasowym środowisku medialnym obowiązuje specyficzna dla tego rynku prawidłowość, iż na dodatkowe korzyści finansowe może liczyć wydawca, który obrał taką strategię produktu (związaną z polityką redakcyjną dziennika opiniotwórczego), która wypełnia podstawowe funkcje mediów, ale musi mieścić się w głównym nurcie nie kwestionowanych poglądów społeczno-politycznych, pozostaje zatem zgodna z głównym nurtem poglądów kształtujących marketingowe otoczenie. Gdy nie podważa powszechnie akceptowanych poglądów gospodarczych, zwłaszcza zasad wolnorynkowych. Innymi słowy, gdy sprzeczności między strategią marketingowa produktu, a misją i celem wydawcy nie osiągają krytycznego poziomu charakterystycznego dla mediów reprezentujących jednoznaczne opcje polityczne. Praca została oparta na analizie rynku, jest też owocem własnych doświadczeń autora, jako zarządzającego ogólnopolskimi grupami medialnymi. (abstrakt oryginalny)
Sponsoring w sporcie ma swój sens w zasadzie po spełnieniu minimum dwóch warunków: finansowana drużyna musi być w I lidze (ekstraklasie), a sportowcy - zawodowcami. Daje to szansę zaistnienia reklam w mass mediach. Także noszone na koszulkach lub spodenkach reklamy winny służyć marketingowi towarów. Bez tego nie ma sprzężenia zwrotnego: kapitał-marketing-zwrot kapitału, zwłaszcza że wpływy ze sprzedaży biletów to zaledwie cząstka wydatków budżetowych poszczególnych klubów sportowych, około 25 procent tej sumy. Resztę muszą zapewnić sponsorzy.
Publikacja, będąca efektem wnikliwych badań teoretycznych i praktycznych, łączy motywy socjologiczne, psychologiczne, medioznawcze i marketingowe (głównie z zakresu marketingu medialnego). Co prawda, prezentacja mnóstwa różnorakich wątków niekiedy okazuje się zbyt pobieżna i chaotyczna, ale mimo to należy bardzo mocno podkreślić jej wartość: jest to pierwsze polskie, jeśli się nie mylę, tak obszerne i szczegółowe opracowanie poruszające problem występowania rozrywki w mediach. Czyni to z recenzowanej książki dzieło faktycznie pionierskie, a co za tym idzie - ciekawe. Kolejną zaletą wydawnictwa jest sprawne i wyważone połączenie teorii oraz praktyki. Widać ogrom pracy przygotowawczej włożonej w każdy rozdział. Wrażenie robi liczba pozycji naukowych, badań, przykładów "z życia wziętych", które - ułożone w logiczny, przyczynowo-skutkowy wywód - stanowią fundament publikacji. Wielkim walorem książki jest jej język: nieprzeintelektualizowany, ale bynajmniej nie potoczny; przejrzysty, ale nie prosty. Podobać się może jego dostępność, lekkość i przede wszystkim normalność. Lingwistyczna hermetyka jest grzechem wielu prac naukowych, co sprawia, że są one zrozumiałe jedynie dla wąskiego grona odbiorców. A jak wiadomo, niewielka grupa czytelników, w szerszej perspektywie nie przyczynia się do popularyzacji nauki. (fragment tekstu)
O definicji i roli mediów, zakorzenieniu w marketingu a także o metaświecie tworzonym przez media traktuje książka Anny Jupowicz-Ginalskiej "Marketing medialny". Chociaż pojęcie to jest trudne do zdefiniowania, autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, czym w istocie jest marketing medialny. (fragment tekstu)
In developed economies, commercial and non-profit spheres grew in parallel and both had enough time to go through various phases. In Poland, the economy (which was liberated only in 1990s) transformed rapidly to meet new challenges but the same cannot be said about non-governmental organizations (NGOs), which are also developing dynamically but the management seems to be more difficult. Therefore the aim of the article is to establish key factors of marketing management in case of such organizations and indicate their uniqueness in the case of non-profit activity. Theoretical part is supported by a self-study questionnaire, results of which show that marketing management depends on internal factors of course, like leaders' education and philosophy, but first of all on external ones. Thus in this article society's awareness about NGOs activity as well as competition on entry and on exit, and contractual and relational cooperation between business and NGOs are discussed as main external determinants of marketing management.(abstrakt autora)
Przedłożona praca jest rezultatem badania terenowego, podjętego z pobudek poznawczych i przeprowadzonego latem 1998 r. Pierwszy komunikat z badań zamieszczono drukiem w tymże roku, przystosowując go objętością do potrzeb konferencji. Przedmiotem badania było w sensie geograficznym polskie miasto S. położone w Małopolsce, dziś na styku województwa świętokrzyskiego i karpackiego. Po zakończeniu tego badania, ale jeszcze przed opracowaniem jego wyników, autor zbierał materiał do badania porównawczego w innym mieście, tym razem nad zachodnią granicą Polski. Wyniki z tego badania ukażą się oddzielnie.
Przedstawiono krótki raport z grantu badawczego, dotyczącego marketingu środków masowego przekazu na przykładzie tygodników konsumenckich tj. czasopism przeznaczonych do czytania w wolnym czasie. W pracy zaprezentowano teoretyczną analizę marketingu czasopism, a także wyniki badań ankietowych przeprowadzonych wśród wydawców ogólnopolskich tygodników.
Autorzy przedstawili rolę prasy codziennej w komunikacji marketingowej oraz zagadnienie chaosu i wrzawy reklamowej. Następnie zarysowali techniki reklamowe oraz bariery rynku ogłoszeniowego na przykładzie prasy wrocławskiej.
Artykuł przedstawia argumenty za uwzględnieniem prowadzonych w Polsce studiów nad działalnością public relations w bloku nauk o mediach. Autor wychodzi z założenia, że public relations należy traktować jako nową dziedzinę wiedzy i praktyki komunikowania się wszystkich organizacji/instytucji z otoczeniem. Analizuje ewolucję pojęć znaczeniowych definiujących public relations w całym XX wieku i skupia uwagę na aktualnie identyfikowalnej fazie rozwoju PR, gdzie za podstawową metodę działań uznaje się komunikację dwustronną, w której organizacja/instytucja coraz uważniej chce się wsłuchiwać w oczekiwania różnych grup swojej publiczności. Zasady regulacji tak obszernego rynku medialnego, współpracy specjalistów PR i ludzi mediów, etyka ich postępowania, prawne i techniczne aspekty istnienia podmiotów medialnych, skuteczność i społeczne konsekwencje działania specjalistów PR, jak i odbioru treści wszystkich mediów, to aktualne zadania badawcze, które powinny znaleźć się także w kręgu zainteresowań nauk o mediach. (abstrakt oryginalny)
Analiza danych publikowanych w mediach od początku 2006 r. na temat branży PR rodzi mieszane uczucia. Czytelnik czuje się momentami jak dziecko, które gra w znaną zabawę "piekło-niebo". Otwierając kolejną publikację trudno przewidzieć na co można trafić. Kompleksowy drenaż materiałów również niczego nie zmienia. Z jednej strony grają fanfary, z drugiej słychać marsz żałobny... Jeszcze dwa lata temu firmy PR borykały się z kryzysem, jednak od 2005 r. rynek public relations wychodzi na prostą. Przedstawiciele branży są zgodni, że był to udany rok. Potwierdzają to również wyniki finansowe. We-dług szacunków Związku Firm Public Relations (ZFPR), wartość polskiego rynku PR wyniosła 250 min zł. To oznacza, że zanotowano blisko 20% wzrost w porównaniu do 2004 r. Większe zainteresowanie PR sprawiło, że pojawiło się również zdecydowanie więcej propozycji pracy dla "piarowców", zarówno w agencjach, jak i w firmach. Można to uznać za niewątpliwy sukces, szczególnie, że 2005 r. rozpoczął się aferą w branży. Zachwiała się etyka PR, tej "dziedziny biznesu", która powinna być "czysta jak łza". Mowa o sposobie, w jaki weszła na rynek sieciowa agencja Edelman Polska. Na temat jej konfliktu z Migut Media poświęcono na łamach prasy wiele uwagi. W konsekwencji z rynku zniknęła agencja BCA. Na szczęście początek 2006 r. zamknął te ''czarne strony branżowego pamiętnika" za sprawą podpisanej ugody. Czy sytuację, w której jednak właścicielka 49% BCA odchodzi do agencji Edelman wraz z częścią pracowników i klientów można nazwać etyczną? Na pewno nie można nazwać piarową. (fragment tekstu)
Z zadowoleniem trzeba powitać nową, inicjatywę wydawniczą dwóch pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach poświęconą mediom lokalnym. Chociaż na ten temat napisano w Polsce sporo, to jednak każda pozycja wnosi coś nowego do dyskursu naukowego w tym obszarze. Media lokalne nazywane są niekiedy "zapominanym sektorem" w związku z ich małym zasięgiem geograficznym i treścią adresowaną do społeczności lokalnych. Jest to niesłuszne, gdyż cały system odgrywa dużą rolę w polskim (i zagranicznym) systemie medialnym. [...] Praca przygotowana jest w sposób rzetelny, naukowo poprawny i stanowi poważny wkład do dyskursu o komunikowaniu lokalnymi. Posłuży zarówno badaczom, jak i studentom dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Obszernie cytowana jest literatura przedmiotu, która stanowi dodatkowy element zgłębiania zagadnienia. Praca ma zatem charakter zarówno naukowy, jak i dydaktyczny. (fragment tekstu)
W opinii auora, funkcjonowanie i sukces na rynku wydawców czasopism turystycznych jest uzależnione od odpowiedniego programu marketingowego i dopasowania marketingu mix do potrzeb docelowego segmentu rynku, zarówno przedsiębiorstw turystycznych (nadawców przekazów promocyjnych) jak i do rynku czytelników czasopism (zainteresowanych usługami turystycznymi). Autor, omawiając marketing operacyjny skierowany do czytelników i do nadawców promocji, przedstawił wydawców pism, jako instytucję działającą na rynku, posiadającą produkt o określonej cenie, prowadzącą działania promocyjne i poprzez kanały dystrybucji oferującą produkt na rynkach docelowych.
Co wyniknąć może ze zderzenia świata telewizji i internetu? Ten ostatni jest medium dynamicznym, obecnym zarówno w komputerach, jak i w urządzeniach mobilnych. Czy skończy się to wessaniem widzów i wydatków z pionu TV? W chwili obecnej z przenikania się tych dwóch mediów skwapliwie korzysta świat reklamy, dla którego internet rozszerzył możliwość wykorzystania komunikatów wideo w dotarciu do osób, które trudniej spotkać przed ekranem telewizora. (fragment tekstu)
20
Content available remote Siła mediów jako piąty element marketingu-mix na rynku mediów
51%
Działające jednocześnie na rynku reklamy i rynku odbiorców medium o znaczących postrzeganych możliwościach oddziaływania na opinię publiczną może liczyć na sukces ekonomiczny w postaci przychodów reklamowych o wielkości większej niż wskazywałby na to, w przypadku prasy, poziom ich czytelnictwa i wielkość sprzedaży egzemplarzowej, czyli parametry brane przede wszystkim pod uwagę przy doborze mediów do kampanii promocyjnych przez agencje i domy mediowe. Tę uświadamianą i postrzeganą oraz braną pod uwagę przez czytelników i reklamodawców możliwość wywierania przez media określonego skutku społecznego, gospodarczego i politycznego można określić jako "siłę" (Power) mediów i wprowadzić do katalogu składników promocji. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.