Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 36

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Metody komunikowania się w organizacji
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wykorzystanie metod komunikacji w działaniach marketingowych ukierunkowanych na organizacyjne uczenie się i innowacje zawiera krótki opis działań marketingowych i opis tych działań, które są ukierunkowane na: - pozyskiwanie wiedzy poprzez analizowanie uwag klientów, - zbieranie informacji o konkurencji, - poszukiwanie przełomów w produktach, technologiach i metodach. Badanie koncentruje się na wykorzystaniu metod komunikacji w tych operacjach. Zbadano wykorzystanie ponad trzydziestu metod komunikacji w organizacjach Polski południowej, jak wywiady informacyjne, rozmowy konsultacyjne, spotkanie, Lessons Learned, moderacja, Internet, Intranet, ankiety itp. Artykuł opisuje te metody i odkrywa funkcje, jakie pełnią we wspomnianych wyżej działaniach. Jest to w szczególności wspieranie innowacji.(abstrakt oryginalny)
Artykuł koncentruje się na pojęciu komunikacji wewnętrznej. Jej znaczenie dla rozwoju organizacji i budowania przewagi konkurencyjnej nie budzi wątpliwości zarówno teoretyków jak i praktyków organizacji. Traktowanie pracowników jako kluczowego zasobu - kapitału, bezpośrednio wiąże się z zapewnieniem skutecznej komunikacji na wszystkich szczeblach hierarchii organizacyjnej. Jest to niewątpliwe zadanie menedżera, aczkolwiek na proces komunikacji wpływ mają wszyscy jego uczestnicy. Celem artykułu jest zbadanie opinii pracowników spółki Koleje Dolnośląskie, odnośnie systemu komunikacji wewnętrznej stosowanego w ich organizacji. Autorzy przeprowadzili badanie ankietowe i na podstawie odpowiedzi uzyskanych od osiemdziesięciu osób, wyciągnęli wnioski co do postrzegania komunikacji w środowisku wewnętrznym. Z punktu widzenia badanych pracowników właściwa komunikacja jest istotna, a ich ocena procesu w spółce jest dobra, niemniej jednak zwracają uwagę na bariery i przeszkody w jej skutecznym rozwoju. (abstrakt oryginalny)
Współczesne organizacje stoją przed wieloma wyzwaniami w zakresie komunikacji wewnętrznej, która obejmowałaby wszystkich pracowników, bez względu na ich pozycję w strukturze. Organizacje wirtualne wymagają stosowania różnego rodzaju nowoczesnych narzędzi komunikacyjnych, dzięki którym możliwa jest wymiana wiedzy i informacji wewnątrz firmy. Celem artykułu jest zaprezentowanie modelu komunikacji wewnętrznej w organizacji wirtualnej. Integralną częścią tego modelu będzie przedstawienie zróżnicowanych narzędzi komunikacyjnych wykorzystywanych wewnątrz organizacji. Jako metodę badawczą zastosowano studium przypadku przedsiębiorstwa Brand24. (abstrakt oryginalny)
Ocena narzędzi marketingowych stosowanych przez zakłady ubezpieczeń w procesie zarządzania relacjami z klientami warunkowana jest wieloma czynnikami. Niezwykle ważne znaczenie mają programy szkoleniowe dla pracowników i agentów w zakresie jakości obsługi klientów poprzez m.in. stałe uczenie się lepszej komunikacji z klientem/ ubezpieczonym. Również przekonanie kierownictwa o potrzebie organizowania spotkań informacyjno-dyskusyjnych poświęconych zasadom właściwego kształtowania relacji z klientami wpływa na skuteczniejsze i efektywniejsze angażowanie się w ten proces się pracowników i agentów ubezpieczeń. Nie bez znaczenia są także systemy motywacyjne nastawione raczej na preferowanie wyników grupy niż pojedynczych pracowników.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Zmiany w komunikacji wewnętrznej w organizacjach w dobie postpandemicznej
100%
Celem niniejszego artykułu jest rozpoznanie specyfiki jakości komunikacji wewnętrznej w kontekście międzyorganizacyjnym, zwłaszcza w odniesieniu do wykorzystywania dostępnych komunikatorów i ich odbioru przez pracowników z uwzględnieniem takich elementów, jak lokalizacja, płeć czy profil pokoleniowy. W toku badań wykorzystano kwestionariusz ankiety - formularz Google, badania przeprowadzono wśród 816 pracowników, wykorzystano metodę kuli śnieżnej, nielosowy dobór próby polegający na rekrutowaniu uczestników przez innych uczestników. Wyniki badań sugerują, że jakość komunikacji wewnętrznej, uwzględnianie w jej obrębie form preferowanych przez poszczególne grupy pokoleniowe może wpływać na tworzenie zaufania, produktywność czy motywację pracowników w zarządzaniu organizacją. Oryginalną wartość empiryczną artykułu stanowią wyniki badań dotyczących oceny pracowników na temat jakości komunikacji wewnętrznej w organizacjach w procesie zarządzania przed pandemią COVID-19 i po pandemii oraz opinii pracowników na temat szybkiego wdrażania nowych rozwiązań komunikacyjnych w warunkach zmian.(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule zaprezentowano cztery podstawowe style porozumiewania się liderów. Główną uwagę skupiono na najtrudniejszym do opanowania stylu przemawiania - stylu luzaka. Przybliżono wskazówki, które umożliwią skutecznie wykorzystywać styl luzaka w kontaktach z podwładnymi, kolegami, klientami i przełożonymi.
7
Content available remote Procesy komunikacyjne w fuzjach i przejęciach
100%
W swoim artykule autorka zwraca uwagę na znaczenie procesów komunikacyjnych podczas przeprowadzania tak skomplikowanych zmian organizacyjnych, jakimi są fuzje i przejęcia. Wychodząc od definicji pojęcia komunikacji, jej rodzajów i charakteru działania w ogólnym wymiarze przechodzi do pokazania jej znaczenia w życiu i funkcjonowaniu każdej organizacji. Szczególną uwagę poświęca komunikacji wewnętrznej, ze względu na jej miejsce w świadomości pracowników i rolę, jaką może pełnić podczas transakcji M&A. Autorka przytacza również wyniki badań, tak i swoje jak innych badaczy, które dowodzą, że komunikacja może odpowiadać za sukces firmy, która z różnych przyczyn przeprowadziła fuzję bądź przejęcie. Różnorodność metod i narzędzi, służących do przekazywania informacji w przedsiębiorstwie, pomaga z kolei w zbudowaniu spójnej i skutecznej polityki komunikacyjnej. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Communication of an Enterprise by the Use of Public Relations
84%
Współczesne organizacje, chcąc sprawnie funkcjonować na rynku dóbr i usług, powinny wykorzystywać efektywne narzędzia komunikacji. Spośród wielu dostępnych instrumentów komunikacji na szczególną uwagę zasługuje public relations jako sposób efektywnego komunikowania się z otoczeniem. W artykule podjęto próbę przybliżenia istoty i znaczenia komunikacji z wykorzystaniem public relations. W początkowej części opracowania przedstawiono znaczenie komunikacji w ujęciu literaturowym. Wskazano także na stosowanie form komunikacji w działalności public relations. W dalszej części artykułu opisano dobór instrumentów w procesach komunikacji. (abstrakt oryginalny)
9
84%
In this work the analysis of IT methods improving the communication process between all actors of business processes running in SMEs was made. One can observe that continuously developing Internet services and different digital tools enable the information transfer among smaller business units more and more cheaply and effectively. In particular, updated communicators like GADU-GADU, CHAT and others create more and more possibilities to satisfy better management functions like customer servicing, contract preparation and performance, common sell and buy transaction realizations, etc. However, permanent trainings of SME users from the area of IT application in business communication is necessary to avoid the mistakes resulting from non-appropriate usage of available tools. (original abstract)
10
Content available remote Model organizacyjnego komunikowania się w szkołach publicznych
84%
W opracowaniu podjęto próbę przybliżenia teorii i zasad komunikowania organizacyjnego. Szczególną uwagę zwrócono na komunikowanie się w szkołach publicznych. Starano się wykazać, który z modeli organizacyjnego komunikowania się może stanowić podstawę skutecznej komunikacji w szkole publicznej. Przeprowadzając analizę procesów komunikowania się w szkole, dokonano identyfikacji form i kierunków komunikacji. (abstrakt oryginalny)
Przygoda to zdarzenie tylko częściowo możliwe do zaplanowania. Charakteryzuje się dużą dynamiką zmian, nieprzewidywalnością efektów i towarzyszą jej silne emocje. Można więc powiedzieć, że proces komunikacji jest swego rodzaju przygodą. Pokazuje to przykład Grupy Żywiec, w której podjęto działania zmierzające do całkowitego przeobrażenia komunikacji wewnętrznej. Ryzykowne przedsięwzięcia, których przebieg i konsekwencje były trudne do przewidzenia, zapoczątkowały w firmie demontaż kultury silosowej i wzmocniły integrację pracowników na wszystkich szczeblach. (abstrakt oryginalny)
Uczenie tradycyjne i empiryczne są podstawowymi elementami procesu organizacyjnego uczenia się. Firmy wykorzystują różne metody w ramach uczenia tradycyjnego i empirycznego. Artykuł przedstawia funkcje metod komunikacji w wykorzystaniu metod organizacyjnego uczenia się. Hipotezy zostały dowiedzione przez badania ankietowe przeprowadzone na ponad dwustu respondentach. Na końcu artykułu autor wyciąga praktyczne wnioski dotyczące roli metod komunikacji w organizacyjnym uczeniu się.(abstrakt oryginalny)
13
Content available remote Rola internal i external PR w komunikacji z otoczeniem
84%
Celem artykułu jest teoretyczne przedstawienie narzędzi internal oraz external PR, które służą komunikacji z otoczeniem, a następnie - poprzez przykłady ich praktycznego zastosowania w polskich oraz zachodnich warunkach - zaprezentowanie ich skuteczności, łatwości użycia oraz możliwości wykorzystania. (fragment tekstu)
14
Content available remote Przegląd poglądów na rolę komunikacji w organizacji
84%
W pracy dokonano przeglądu różnych opracowań poświęconych problematyce komunikacji w miejscu pracy. Zwrócono uwagę na różne rodzaje komunikacji interpersonalnej, strukturę kontaktów między pracownikami oraz z klientami firmy. Wyspecyfikowano sposoby komunikowania się wewnątrz organizacji w układzie: góra - dół oraz poziomym. Omówiono nowe możliwości komunikacji, jakie dają np. telefon, Intranet czy Internet oraz skomentowano obawy pracowników odnośnie posługiwania się nimi. (abstrakt oryginalny)
W artykule zaprezentowano istotę, cele, funkcje oraz narzędzia komunikacji wewnętrznej w małej firmie. Kluczową sprawą każdej organizacji jest przepływ informacji zarówno tych płynących z góry, dotyczących polityki firmy, czy codziennego funkcjonowania, jak i informacji zwrotnych od klientów.
W artykule opisano proces wdrażania systemu komunikacji wewnętrznej Helpdesk HR. System ten pozwala pracownikom w prosty sposób przesyłać do kadr swoje zapytania i zgłoszenia. Odbywa się to za pomocą odpowiednio szyfrowanych formularzy. Helpdesk HR nie tylko ułatwia pracownikom kontakt z kadrami, ale także usprawnia pracę działu HR.
Artykuł zawiera krótki opis metod komunikacji, takich jak: wywiady, zebrania, sesje Lessons Learned, moderacja, ankiety, skrzynki pomysłów. Główną częścią artykułu są wyniki badań nad wykorzystaniem metod komunikacji. Autor rozwiązał problem badawczy poprzez realizację trzech zadań: kalkulację procentu firm wykorzystujących daną metodę komunikacji, kalkulację procentu firm wykorzystujących daną metodę komunikacji z określoną częstotliwością w ciągu roku, zbadanie czynników decydujących o częstości wykorzystania metod komunikacji. Autor badając czynniki wykorzystania metod komunikacji uwzględnił liczbę pracowników organizacji, stanowisko respondenta, dział organizacji, w którym pracował etc. (abstrakt oryginalny)
W artykule opisano metody komunikacji wykorzystywane podczas kreatywnego rozwiązywania problemów. Metody te zostały przydzielone do czterech grup: metod zbierania problemów, metod klasyfikacji problemów, metod zmiany sposobu myślenia i metod generowania pomysłów, oraz porównane z innymi kryteriami, jak główny sposób rozwiązania problemu czy rola metody w procesie rozwiązywania problemu. (abstrakt autora)
19
Content available remote Communicating with Co-workers in Transport Companies
84%
The publication aims to show the complexity and multidimensionality of the communication process and presents the contexts of communicating with co-workers in transport companies. Based on the above, premises directed to the manager, aimed at optimizing communication systems in companies have been formulated. The article describes the nature and significance of the communication process in the organization. Attention has been drawn to problems that appear on the way to effective communication, which is the basis for the quality of services provided in the case of transport companies. (original abstract)
Gry komputerowe stanowią istotny element codziennego życia znacznej części społeczeństwa. Upowszechnienie gier oraz technologii wykorzystywanych do ich tworzenia wyzwala oczekiwania związane z zastosowaniem gier komputerowych do innych celów niż tylko dostarczanie rozrywki. Opracowano gry komputerowe, które mogą być wykorzystywane m.in. do szkolenia pracowników, zarządzania zmianami organizacyjnymi, upowszechniania określonych idei i koncepcji, usprawniania komunikacji [Verenikina, Hasan, 2010]. Według D. Edery'ego i E. Mollicka [2009] innowacyjne firmy korzystają z gier komputerowych nie tylko do rekrutacji, szkolenia i motywowania pracowników oraz zwiększania wydajności ich pracy, ale też jako element oddziaływania na klientów. Gry pozwalają na pozyskiwanie nowych klientów oraz utrzymanie klientów już pozyskanych. Klienci grając w grę i oddając się rozrywce, dobrowolnie spędzają czas, podczas którego, niejako przy okazji, w świecie wirtualnym zaznajamiają się z właściwościami produktów lub usługami o wartości miliardów dolarów w świecie rzeczywistym. W rozdziale przedstawiono przykłady i perspektywy wykorzystania gier komputerowych w komunikacji organizacji. Rozdział otwiera wprowadzenie do gier poważnych i gamifikacji. W dalszej części zostały przedstawione analiza i przykłady wykorzystania gier w komunikacji wewnętrznej oraz w komunikacji zewnętrznej organizacji. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.