Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 6

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Model Brand Asset Valuator (BAV)
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Brand Asset Valuator (BAV), został stworzony przez agencję reklamową Young & Rubicam. BAV to narzędzie wyjaśniające dynamikę zachowania się marek na rynku, diagnozujące ich "zdrowie" oraz pomagające w długoterminowym zarządzaniu nimi. Projekt BAV, zapoczątkowany w 1994 jest jednocześnie, powtarzanym cyklicznie, największym na świecie badaniem poświęconym markom. (abstrakt oryginalny)
O atrakcyjności turystycznej regionu decyduje zazwyczaj wiele czynników. Stosunkowo rzadko jednak owa ocena jest wynikiem konstatacji dotyczącej obecności oraz kondycji regionalnych marek turystycznych i ich postrzegania wśród odwiedzających. Jako że wartość marki staje się dziś kluczową kwestią w procesie zarządzania regionalnego, a jej znajomość jednym z głównych czynników determinujących kierunek wyjazdu, zasadne wydaje się, aby zarówno miasta, jak i regiony dysponowały pełną wiedzą na temat tego, w jaki sposób istniejące w danym regionie marki są odbierane zarówno przez mieszkańców, jak i przez osoby z zewnątrz, w tym turystów. W procesie analizy oraz oceny kondycji marki wyjątkowo ciekawym i użytecznym narzędziem jest BAV (Brand Asset Valuator), który wyjaśnia dynamikę zachowania się marek na rynku i diagnozuje ich "zdrowie", wspomagając proces długoterminowego zarządzania nimi. Celem artykułu jest określenie możliwości wykorzystania BAV w procesie oceny atrakcyjności turystycznej regionu m.in. przez pryzmat oceny regionalnych marek turystycznych i ich cech istotnych z punktu widzenia turystów. Wskazanie znaczenia marki oraz jej tożsamości w procesie kreowania wartości dodanej regionu to cel uzupełniający. (abstrakt oryginalny)
Autor przywołuje metodologię Brand Asset Valuator, aby analitycznie spojrzeć na siłę i wielkość marki. I tak siła marki wg BAV ma dwa zasadnicze aspekty: pierwszy to tzw. Wyróżnialność, czyli miara stopnia, w jakim dana marka różni się od wszystkich pozostałych, jest unikalna i zarazem spójna. Drugi aspekt siły marki określa adekwatność propozycji marki do oczekiwań i potrzeb konsumentów. Ten aspekt ma odzwierciedlenie we wskaźniku zwanym Zapotrzebowaniem. Autor powołuje się na historię badań BAV, z której wynika, że marki najbardziej wyróżnialne uzyskują największe marże - konsumenci dostrzegają wartość dodaną i są gotowi za nią zapłacić więcej.
Jak potwierdza szereg badań, posiadanie marki, w szczególności o zasięgu globalnym, powoduje tworzenie wartości dla akcjonariuszy, a to dzięki uzyskiwaniu wyższych cen, ponoszeniu niższych kosztów wskutek wykorzystania korzyści skali oraz rozszerzeniu marki na nowe produkty lub nowe rynki. Bezpośrednim impulsem do prac w ramach projektu BrandEconomics było odkrycie ścisłego związku pomiędzy zmianami w zdrowiu marek obserwowanymi w ramach Brand Asset Valuator (agencji reklamowej Young & Rubicam) i wahaniami w wynikach działalności przedsiębiorstw (badanymi z zastosowaniem miernika EVA). To skłoniło badaczy do prób stworzenia modelu łączącego ocenę marek z wynikami finansowymi podmiotów je posiadających. (abstrakt oryginalny)
Google to zdaniem autora marka wizjonerska. Zastanawia się on czy można zmierzyć stopień wizjonerstwa cechujący poszczególne marki? Wyniki gromadzone dzięki BAV (Brand Aasset Veluator) dowodzą, że niezależnie od kategorii najsilniejsze brandy posiadają wizjonerski charakter dzięki kombinacji czterech kluczowych cech: oryginalności, niezależności, odwagi i autentyczności. Autor pisze, że w oparciu o wskazania związane z tymi cechami powstaje tzw. Vision Score, pokazujący stopień „wizjonerstwa" badanego brandu. Na rynku USA marka Google uzyskuje na tak skonstruowanym wymiarze najlepszy wynik spośród wszystkich analizowanych marek niezależnie od kategorii. W Polsce Google okazuje się najbardziej wizjonerską marką w kategorii usług internetowych.
W artykule omówiono wpływ reklamy na świadome postrzeganie marki. Podkreślono znaczenie reklamy jako najszybszego i najskuteczniejszego narzędzia wpływania na konsumenta. Wpływ reklamy można mierzyć w długiej perspektywie między innymi przy pomocy narzędzia Brand Assets Valuator (BAV), którego podstawą są cztery wymiary oceny i wiele szczegółowych wskaźników: wyróżnialność, zapotrzebowanie, szacunek i wiedza.
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.