Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 269

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Motivating systems
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
Autorzy - profesorowie niemieccy z Brunszwiku - badali rolę systemów bodźcowych na zachowanie w organizacjach, a tym samym na same organizacje. Opisano cechy usług, funkcję i efektywność systemów bodźcowych, sterowanie działaniem przez bodźce oraz wkład bodźców w ujęciu mikroekonomii i w ujęciu psychologii motywacji. Ponadto opisano strukturę systemów bodźcowych oraz kształtowanie systemów bodźcowych dla oferentów usług.
Poważnym wyzwaniem dla organizacji funkcjonującej w zmiennym otoczeniu jest nie tylko zapewnienie motywacji do realizacji nowych celów, lecz także wyjaśnienie pracownikom nowych wyzwań. Rozwiązaniem jest takie stworzenie systemu premiowania pracowników, który będzie budował zaangażowanie samych zainteresowanych - pracowników i menedżerów organizacji. W jaki sposób tego dokonać? (fragment tekstu)
Każdy wie, że odpowiednia motywacja przekłada się na lepsze wyniki - czy to w pracy, czy w życiu prywatnym. Jak jednak zmotywować grupę kilku tysięcy różniących się między sobą pracowników? Swoimi rozwiązaniami dzielą się najwięksi - PKN Orlen oraz ING Bank Śląski. (fragment tekstu)
Celem pracy jest podkreślenie znaczenia różnorodności kulturowej w procesie tworzenia systemów motywacyjnych. W związku z tym w artykule zebrano i omówiono wybrane definicje motywacji oraz systemów motywacyjnych. Powodem ich funkcjonowania w przedsiębiorstwach jest motywowanie pracowników i doskonalenie ich pracy przy użyciu bodźców natury finansowej i niefinansowej. Motywacja to wewnętrzny stan człowieka, który polega na odczuwaniu pewnych potrzeb, które człowiek chce zaspokoić. Natomiast motywowanie to element zarządzania opierający się na takim wykorzystywaniu motywatorów, by zapewniały zaangażowanie pracowników na rzecz sukcesu organizacji, zachęcały do podnoszenia kwalifikacji i dawały satysfakcję z pracy. W artykule zdefiniowano również instytucje formalne i nieformalne, które są istotne z punktu widzenia działania systemów motywacyjnych. Praca powstała na podstawie studiów literaturowych.(abstrakt oryginalny)
5
Content available remote Trójczynnikowa koncepcja motywacji turystycznej
100%
Zrozumienie motywacji konsumenta - turysty, zwłaszcza jego motywacji turystycznej, która w efekcie prowadzi do zakupu produktu turystycznego jest zasadniczą przesłanką konkurencyjności przedsiębiorstwa turystycznego, jak również ważną determinantą kształtowania atrakcyjności turystycznej obszaru recepcji turystycznej (ORT). Przyjmując, że kluczowym komponentem licznych teorii motywacyjnych są potrzeby (teoria potrzeb), turystyka może być formą zaspokojenia potrzeb człowieka, podobnie jak wiele innych dziedzin ludzkiej aktywności. Może również potrzeby te zaspokajać bezpośrednio.(fragment tekstu)
Jeszcze kilka lat temu, w czasach dekoniunktury na rynku, pracownicy z potencjałem byli sfrustrowani obniżonymi wynagrodzeniami, brakiem premii i innych form doceniania finansowego, a także dodatkowym obciążeniem pracą związanym z redukcjami zatrudnienia. A dziś? Kiedy rynek pracy przekształca się z rynku pracodawcy w kierunku rynku pracownika, kiedy rosną oczekiwania i aspiracje pracowników, kluczowe stają się pytania o to, w jaki sposób budować zaangażowanie talentów, jak je rozwijać i jakie działania podejmować, by zatrzymać tych pracowników w organizacji. (fragment tekstu)
Decyzję o utworzeniu działu personalnego w Polsce zapadła w 2001 roku. Mimi 27-letniej tradycji firmy na świecie Sonion (wówczas Microtronic) nie miał wówczas wspólnych standardów i procedur z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. To dawało szansę na samodzielne wypracowanie ich w Polsce - dokładne dostosowanych do kultury organizacyjnej firmy.
W artykule przedstawiono metody wartościowania miejsc pracy. Uporządkowanie systemu płac w firmie fachowcy nazywają wartościowaniem pracy. Jeśli już wiesz, jaki cel chcesz osiągnąć, wprowadzając system motywacyjny, musisz uszeregować stanowiska w pracy: od tych, które na osiągnięcie celu mają mały wpływ, do tych, które są kluczowe z punktu widzenia realizacji twej strategii.
Celem artykułu jest prezentacja motywowania pracowników w firmie X, wskazanie nieprawidłowości tego procesu oraz zaproponowanie zmiany systemu motywowania. (fragment tekstu)
Organizacje muszą być coraz bardziej efektywne i skuteczne również w motywowaniu pracowników. Rosną wymagania i oczekiwania firm wobec pracowników, a pracowników wobec organizacji. Warunkiem koniecznym realizacji funkcji motywowania jest więc profesjonalizm motywacyjny menedżerów i nowoczesne systemy motywowania. Ważne jest też monitorowanie i kształtowanie filtra motywacyjnego danej organizacji. W tym celu można stosować nie tylko metody ilościowe, ale i jakościowe. Interesujące wyniki przynosi metoda obrazowania. (abstrakt oryginalny)
Motywowanie to ostatnio bardzo popularna i szeroko omawiana i opisywana funkcja zarządzania. Jednak mimo dużego zainteresowania tym obszarem wciąż mało znane i nie w pełni wykorzystywane jest takie narzędzie, jak system motywowania. Prawidłowo skonstruowane i wdrożone systemy mogą przynieść wiele korzyści, dlatego warto zapoznać się z możliwościami związanymi z motywowaniem pracowników. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule zaprezentowano wyjazdy incentive jako nową formę motywacji pracowników. Na Zachodzie wyjazdy motywacyjne dla pracowników są znanym i często używanym narzędziem marketingowym. W Polsce jest to wciąż nowa forma, ale pracodawcy coraz częściej po nią sięgają. Wyjazdy incentive są świetną formą nagradzania pracowników.
Czy można błyskawicznie zmotywować siebie i innych do działania? Profesor z Uniwersytetu Yale, Michael V. Pantalon, twierdzi w swojej książce pt. "Motywacja. Metoda 6 kroków", że jest to możliwe. Dzięki motywacji błyskawicznej ludzie odnajdują w sobie powody do działania. Technikę z powodzeniem można wykorzystać w pracy z biznesmenami i sportowcami. Jakie efekty można zatem dzięki niej uzyskać? (fragment tekstu)
14
Content available remote Systemy motywowania w branży ubezpieczeniowej
76%
Artykuł opisuje sposób motywowania i specyfikę stosowanych systemów motywowania w branży ubezpieczeniowej. Jego celem jest prezentacja systemu motywacyjnego stosowanego w polskich firmach ubezpieczeniowych. Opisuje również codzienne operacyjne sposoby motywowania pracowników przez ich przełożonych. Ponadto omawia systemy motywacyjne w branży ubezpieczeniowej na tle teorii motywacji i wreszcie przedstawia zagrożenia wynikające ze stosowania takich systemów. (abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule omówiono jak skutecznie motywować ludzi w okresie dekoniunktury. Kryzys wpływa negatywnie na motywację pracowników, obniżając morale jednych, a zwiększając napięcie, stres i lęk u innych. Pokazano jak w takich warunkach poprawić morale pracowników, od których zależą przyszłe losy organizacji.
Dosyć często, zarówno w praktyce, jak i w teorii, można się spotkać z opinią, że budżetowanie jest nieefektywne, ponieważ poza tworzeniem tabelek nie jest w stanie wnieść nic nowego. Tak się dzieje w przedsiębiorstwach, które faktycznie na tych tabelkach kończą i nazywają to budżetowaniem lub, co gorsza - controllingiem. Aby jakiekolwiek narzędzia controllingu mogły działać efektywnie, należy je ciągle doskonalić. Funkcję doskonalącą w budżetowaniu spełniają sprzężenie zwrotne w postaci m.in. analizy przyczynowej powstawania odchyleń i działania korygujące podejmowane na podstawie tej analizy. Taką analizę i takie działania muszą podejmować ludzie, którzy są bezpośrednio związani z daną działalnością wewnątrz przedsiębiorstwa. Z praktyki wiadomo, że po pewnym czasie, różnym dla różnych organizacji, działania tego typu "umierają śmiercią naturalną". Utrzymać skuteczność działania takiego sprzężenia zwrotnego jest w stanie tylko właściwie skonstruowany i konsekwentnie wdrożony system motywacyjny. W niniejszym artykule omówiono właśnie zagadnienie systemu motywacyjnego przedstawicieli handlowych w przedsiębiorstwach. (fragment tekstu)
W niniejszym opracowaniu przedstawione zostały wyniki badań w zakresie pozapłacowych form wynagradzania pracowników samorządowych. Celem publikacji była identyfikacja i ocena pozapłacowych czynników motywujących w opinii pracowników administracji na przykładzie wybranego urzędu miasta. (abstrakt oryginalny)
18
Content available remote Wybrane funkcje e-marketingu w kluczowych działaniach firmy zdecentralizowanej
76%
Prezentowana koncepcja e-marketingu zakłada istotne skrócenie czasu oraz powiększanie efektywności ekonomicznej dla podejmowanych decyzji zarządczych dotyczących różnorodnych kontaktów biznesowych z kontrahentami firmy. Przedmiotem opracowania jest przedstawienie kilku nowych funkcji e-marketingu, które w stosunkowo łatwy sposób można implementować i efektywnie wykorzystywać w działaniach operacyjnych i strategicznych firmy zdecentralizowanej. Ponieważ decentralizacja przedsiębiorstwa stanowi proces delegowania uprawnień decyzyjnych nawet na sam dół tradycyjnej hierarchii organizacyjnej, przeto liczni dotychczas szeregowi menedżerowie uzyskują zwiększone uprawnienia i dodatkowe motywacje do samodzielnego i szybkiego przeprowadzania, przy zastosowaniu odpowiednich procedur e-marketingu, pogłębionych analiz ekonomicznych uwzględniających najbardziej aktualną sytuację w całym otoczeniu konkurencyjnym oraz do bezzwłocznego decydowania o swojej wydzielonej części kompetencji. (fragment tekstu)
19
Content available remote Wykorzystanie controllingu w systemie motywacyjnym przedsiębiorstwa
76%
Tradycyjne systemy motywacyjne funkcjonujące w przedsiębiorstwach opierały się w głównej mierze na subiektywnych metodach oceny pracowników. Metody te były niestety w wielu przypadkach demotywujące. Połączenie controllingu oraz systemów motywacyjnych ma na celu opracowanie obiektywnych zasad rozliczenia pracowników z powierzonych im zadań. Celem prezentowanego artykułu jest przedstawienie funkcjonującego w przedsiębiorstwie systemu motywacyjnego dla kadry zarządzającej, jak również przedstawienie roli, jaką odgrywa controlling w sprawnym i skutecznym funkcjonowaniu tego systemu. (abstrakt oryginalny)
Purpose: The purpose of the study was to examine the motivational factors of propensity to be a mentor by managers in a formal mentoring in organisations. The author addresses the importance of intrinsic and extrinsic motivations and examines their relation to the propensity to mentor. The second objective was to critically analyse whether managers deciding to mentor do so for egoistic or altruistic reasons - for self-benefts or others' benefts. The third task concentrates on the role of extrinsic motivational factors, especially additional remuneration on the propensity to mentor. Methodology: For this study, the author applied quantitative research among Polish managers working in medium and large size organisations. The author examines the correlation between dependent and independent variables and addresses the impact of control variables as moderators. Findings: First, the results support managers' high propensity to mentor in a formal mentoring programme. Second, the study fnds that intrinsic motivation was the salient factor taken into consideration in the propensity to mentor, whereas extrinsic motivation exerted very little influence. Third, the study confrms a pattern of motivational pluralism based on the fact that both kinds of intrinsic motivators in the propensity to mentor - for the beneft of oneself or others - appear equally signifcant. Fourth, the research fnds that additional remuneration does not motivate managers to mentor. No moderation effects of age, gender, kind of organisation and carrier level on the propensity to mentor were observed. Research implications: The confrmation of Polish managers' high propensity to mentor contradicts conventional wisdom in some organisations that managers overloaded with work are unwilling to mentor. The fnding that managers want to be mentors may encourage organisations to implement mentoring programmes without fear of a shortage of prospective mentors. Based on observed behaviour and the importance of motivational factors, this study delivers valuable guidelines on the recruitment and selection of mentors for HR departments. The results that managers exclusively follow intrinsic motivation in the propensity to mentor should be considered in designing the methodology of mentors' selection. (original abstract)
first rewind previous Strona / 14 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.