Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 807

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 41 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Motywowanie pracowników
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 41 next fast forward last
Pochwały, czyli informacje zwrotne, w których podkreślane są wysiłki i efekty pracownika, motywują go do działania, wspierają w rozwoju, pomagają nawiązać konstruktywną relację z przełożonym. Wiele osób nie potrafi adekwatnie ocenić siebie, cieszyć się z własnego sukcesu, dlatego tak bardzo oczekuje komplementów od przełożonego. Okazuje się, że prosta w formułowaniu pochwała wcale nie jest taka łatwa do przekazania. Dlaczego? (fragment tekstu)
Celem artykułu jest przedstawienie zasad motywowania pracowników w przedsiębiorstwie turystycznym typu gastronomicznego. W pierwszej części zaprezentowano zagadnienia teoretyczne dotyczące motywowania pracowników. Następnie ukazano, na podstawie wywiadów z pracownikami, stosowane narzędzia finansowe motywowania personelu, takie jak płaca zasadnicza, ubezpieczenia oraz zniżki, karty rabatowe i prezenty. W końcowej części opracowania scharakteryzowano narzędzia pozafinansowe - awanse i rozwój zawodowy, organizację czasu i warunków pracy, imprezy okolicznościowe oraz integracyjne.(abstrakt oryginalny)
Jak skutecznie modelować postawy pracowników, jak sprawić, aby byli zaangażowani i odpowiedzialni, aby mieli inicjatywę i chęć do kreowania otaczającej ich rzeczywistości? Okazuje się, że z typowym procesem motywowania wiążą się pewne ograniczenia, które mogą utrudniać osiągnięcie pożądanych rezultatów. Znacznie lepsze efekty daje nowa koncepcja - zarządzanie przez docenianie. (fragment tekstu)
4
Content available remote Amerykańskie i japońskie motywowanie do innowacyjności
80%
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie dwóch bardzo różniących się podejść do motywowania pracowników do innowacyjności: typowych dla USA i Japonii, a przynoszących podobne efekty - czołowe pozycje w światowych rankingach innowacyjności. Dowodzi to możliwości tworzenia bardzo zróżnicowanych rozwiązań, ale przy zachowaniu elastyczności i indywidualnego dopasowania do konkretnej sytuacji. (abstrakt oryginalny)
Kiedy sprzedawcy nie realizują planów sprzedażowych, klienci skarżą się na niezadowalającą obsługę, a wyniki wyraźnie wskazują, że w firmie dzieje się coś niedobrego, łatwo wpaść w panikę i sięgnąć po najprostsze rozwiązania - zwolnienia. W poszukiwaniu przyczyn takich sytuacji większość firm sięga po testy tzw. tajemniczego klienta, wysyła pracowników na szkolenia i coachingi, roztacza wizję premii i benefitów. Tymczasem efekty pozostają bez zmian. Mimo inwestycji w rozwój część pracowników odchodzi z firmy, a ci, którzy zostają, nadal nie robią tego, co do nich należy. Dlaczego? (fragment tekstu)
6
Content available remote Problemy motywowania personelu pielęgniarskiego na podstawie badań ankietowych
80%
Rosnące wymagania społeczeństwa wobec personelu pielęgniarskiego wpływa na postawy i atmosferę pracy. Sprzyjają także wypaleniu zawodowemu tej grupy pracujących w zakładach opieki zdrowotnej. Dlatego stawiając na pierwszym miejscu dobro pacjenta, należy umiejętnie motywować potencjał ludzki, ograniczając niepożądane zjawiska, mimo skromnych zasobów będących w dyspozycji ZOZ. Interesujące badanie przeprowadzono wśród pielęgniarek Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Lesznie, które pozwoliło na rozpoznanie jakości zarządzania personelem w szpitalu. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu zaprezentowano wnioski z badań, jakie przeprowadzono w jednej z dużych spółek kapitałowych w Polsce. Celem badań była identyfikacja wybranych niesprawności w motywowaniu pracowników przedsiębiorstwa. W pierwszej kolejności wskazano, iż rozwój teorii i praktyki zarządzania ściśle związany jest z identyfikacją niesprawności zbiorowych form organizacji pracy. Następnie podjęto próbę identyfikacji niesprawności w motywowaniu pracowników. W dalszej kolejności przedstawiono cel przeprowadzonych badań naukowych, jak również kryteria doboru przedsiębiorstwa do badań. Wyniki badań naukowych zaprezentowano w odniesieniu do: nagród motywacyjnych, barier i motywatorów angażowania się pracowników w realizację celów przedsiębiorstwa, dzielenia się wiedzą oraz sformalizowania procesów. W końcowym fragmencie opracowania przedstawiono wnioski i implikacje praktyczne.(abstrakt oryginalny)
Jednym z nowszych obszarów potencjalnego wykorzystania pochodnych instrumentów finansowych są systemy motywowania pracowników. W dotychczasowej teorii i praktyce zarządzania instrumenty pochodne kojarzyły się raczej z zabezpieczaniem przed ryzykiem finansowym. Tymczasem wnikliwe studia obowiązujących w Polsce przepisów prawa podatkowego pozwoliły dostrzec możliwość wykorzystania tego rodzaju instrumentów finansowych w systemach motywacyjnych. Celem artykułu jest zbadanie, jakiego rodzaju instrumenty pochodne można wykorzystać w systemach motywacyjnych oraz na jakich instrumentach bazowych najkorzystniej opierać instrumenty pochodne z punktu widzenia interesów pracodawcy i pracownika. Ważne jest także wskazanie głównych adresatów systemów motywacyjnych, a więc to, czy będą to tylko osoby ze ścisłego kierownictwa, czy też szersza grupa pracowników.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono podstawowe funkcje spełniane przez instrumenty motywacji. Przedstawiono typologię instrumentów motywacji oraz istotę działań motywacyjnych i ich miejsce w marketingu personalnym.
10
Content available remote Culture of the Organization and Motivating Employees
80%
The functioning of the organization shows that there is a close relationship between the interests of the organization and the interests of its individual members. Organizational culture is the platform where those interests are realized. It affects different areas of organizational life, while its relationships with motivating employees are reflected in the performance results of the organization, thus the competitive position on the market (quantitative and qualitative dimension of performed tasks). The aim of this paper is to present the relations of the organizational culture with the process of motivating employees. The following research hypothesis was adopted in the analysis: relations of the organizational culture and motivating employees are very strong and diversified depending on the type of the organizational culture functioning in the organization. The study uses the analysis of literature of the subject as a method. The analysis pointed out the compounds of organizational culture of constructing effective work and was accepted by company's system of motivating employees, contributing to the development of both the company and employee satisfaction. This satisfaction can be a condition of employees' identification with the company, thus perform tasks in a manner consistent with the expectations of managers and the interests of the organization. (original abstract)
W artykule podjęto próbę zaprezentowania jednej z metod ilościowych stosowanych do badania motywacji pracowników, zwaną Spiralą Archimedesa. Jej istota polega na graficznej prezentacji opinii pracowników zebranych techniką ankietyzacji.
W artykule opisano problematykę motywowania pracowników. Jest to niezwykle ważne zagadnienie, ponieważ w pracownikach kumuluje się wiedza organizacji, która jest współcześnie źródłem trwałej przewagi przedsiębiorstwa nad konkurencją. Przewagi tej, z pewnością o charakterze trwałym, nie można już dziś budować w oparciu o aktywa materialne, jako że te są łatwe do imitacji i można je substytuować. Tym bardziej istotne jest poznanie mechanizmów, motywujących pracowników do realizacji celów organizacji.(abstrakt oryginalny)
Tematem artykułu są wynagrodzenia okresowe jako instrument motywowania długookresowego. Omówiono ogólne zasady i korzyści wynikające z tego typu wynagrodzeń.
Podstawowym celem tego artykułu jest znalezienie odpowiedzi na następujące pytanie: jakie formy motywowania były i są wykorzystywane przez pracodawców w Polsce oraz na ile są one zgodne z założeniami marketingu personalnego? Realizacja tego celu powinna umożliwić zweryfikowanie hipotezy badawczej, iż polskie przedsiębiorstwa nie wdrażały i nadal nie wdrażają założeń marketingu personalnego w obszarze działań motywujących. Dążąc do osiągnięcia wspomnianego celu oraz weryfikacji postawionej hipotezy, zastosowana została metoda analizy krytyczno-poznawczej literatury przedmiotu z zakresu marketingu personalnego oraz zarządzania zasobami ludzkimi, jak również analiza wyników wtórnych i pierwotnych badań ankietowych.(fragment tekstu)
W firmie Colliers, chcąc podnieść zaangażowanie liderów i pracowników, zdecydowała się na zorganizowanie warsztatów, których celem jest wymiana doświadczeń pomiędzy pracownikami oraz dzielenie się wiedzą na tematy dotyczące zarówno rynku nieruchomości, jak również innych zagadnień biznesowych lub ekonomicznych. Warsztaty są przeznaczone dla wszystkich pracowników firmy i mają formułę otwartą.
Każdy wie, że odpowiednia motywacja przekłada się na lepsze wyniki - czy to w pracy, czy w życiu prywatnym. Jak jednak zmotywować grupę kilku tysięcy różniących się między sobą pracowników? Swoimi rozwiązaniami dzielą się najwięksi - PKN Orlen oraz ING Bank Śląski. (fragment tekstu)
Menedżerowie chętnie organizują konkursy i tworzą nowe rankingi, sądząc, że pracownicy lubią ze sobą rywalizować, podnosi to efekty ich pracy oraz motywuje do działania. Nie zawsze tak bywa. Okazuje się, że rywalizacja bywa motywująca jedynie dla 20 proc. pracowników. Pozostałe 80 proc. to osoby, którym nie zależy na konkurowaniu, ale na wynagradzaniu za ich własne tempo pracy i postępy, które są w stanie osiągnąć w swojej lidze. Jak więc rywalizować, aby osiągać zakładane cele? (fragment tekstu)
Każdy z nas lubi być doceniany. Tymczasem, choć z wagi doceniania większość firm zdaje sobie sprawę, nie zawsze poświęca się temu obszarowi wystarczającą uwagę. Brakuje czasu, narzędzi, czasami również umiejętności przełożonych. McDonald's postanowił to zmienić, wykorzystując w tym celu obchodzony w krajach anglosaskich Appreciation Day - Dzień Doceniania. (fragment tekstu)
Obecne uwarunkowania gospodarcze powodują ciągły wzrost wymagań stawianych pracownikom przedsiębiorstw hotelarskich. Oczekuje się od nich większej intensywności pracy i większego zaangażowania w obsługę gości hotelowych. Stopień zaangażowania pracowników w realizowane zadania wynika bezpośrednio z istniejącego w przedsiębiorstwie systemu motywowania. Celem artykułu jest próba odpowiedzi na pytanie, jakie przedsięwzięcia należy podejmować dla utrzymania i zwiększania motywacji pracowników, tak by byli oni skłonni osiągać cele przyjęte przez przedsiębiorstwo hotelarskie. Za obszary działań motywacyjnych, które wymagają określonych zmian w badanych przedsiębiorstwach hotelarskich, uznano: zadania związane z rozpoznawaniem oczekiwań pracowników względem pracy; komunikację w dziedzinie motywowania, której niedomagania przejawiają się głównie w braku właściwych rozwiązań dotyczących informowania pracowników o celach przedsiębiorstwa, wynikających z nich zadaniach i kryteriach oceny ich osiągania; działania zmierzające do rozpoznawania przejawów dysfunkcji procesu motywacyjnego oraz wskazania ich przyczyn.(abstrakt oryginalny)
Zmotywowany pracownik wykonuje zadania lepiej, szybciej, wydajniej, kreatywniej - to wie każdy menedżer. Jednak skuteczne motywowanie nie jest sztuką łatwą, a bywa jeszcze trudniejsze, gdy trzeba je realizować zdalnie. O czym należy pamiętać, motywując wirtualne zespoły? (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 41 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.