Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 65

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Multimedia advertising
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Według Sandry Luxton i Lachlana Drummonda termin "ambient" został użyty po raz pierwszy w 1996 r. przez Concord Advertising, brytyjską agencję specjalizującą się w kampaniach outdoorowych. Pojawił się on z potrzeby nadania krótkiej i zwięzłej nazwy temu, o co prosiła coraz większa liczba klientów -- "o coś trochę innego" w ich kampanii. To parcie ze strony klientów na "coś odmiennego zmusiło agencje do umieszczania reklam w niezwykłych miejscach, początkowo nie branych pod uwagę jako dobre miejsce na reklamę, jak np. podłogi, pistolety do nalewania paliwa i wewnętrzne strony drzwi w toaletach. Tego typu kampanie nie pasują do istniejących kategorii i stąd ukuto nowy termin. Analizując znaczenie obydwu członów wyrażenia "ambient media", dochodzi się do wniosku, iż mamy tu do czynienia ze środkami przekazu, które otaczają potencjalnego odbiorcę ze wszystkich stron. Są wszędzie na danym obszarze, nie można ich nie zauważyć, nie można przed nimi uciec. Potencjalny odbiorca jest osaczany przez przekaz reklamowy w najmniej dla niego spodziewanym momencie i zazwyczaj nie jest w stanie się przed nim obronić, jak to jest możliwe w przypadku klasycznej reklamy w telewizji, radiu czy prasie. (abstrakt oryginalny)
Artykuł charakteryzuje formy promocji banków w Polsce. Jak podaje Bank Handlowy reklama stoi dopiero na 9 miejscu przy wyborze banku lub produktu bankowego.
Obecność marki w social media jest istotnym elementem strategii marketingowych marek kosmetycznych. Według raportów w Polsce ponad 6 mln kobiet korzysta z Facebooka, z czego ponad 5 mln interesuje się urodą i kosmetykami. Celem artykułu jest identyfikacja sposobów prezentowania marki kosmetycznej w filmach reklamowych na jej fanpage'u. W artykule wykorzystano metodę analizy poznawczo- krytycznej literatury przedmiotu i analizę zawartości (content analysis). Artykuł obejmuje krótką charakterystykę branży kosmetycznej i filmów reklamowych w mediach społecznościowych oraz metodykę i analizę wyników badań. Filmy reklamowe w mediach społecznościowych są zróżnicowane pod wieloma względami. Dużą rolę odrywają w nich tzw. influencerzy. (abstrakt oryginalny)
Based on the analysis of hashtags, it was found that the use of a multimedia format of book presentation as a book trailer on social networks is an effective means of promoting literary tourism. With the help of the "goal tree" method, an information model of the functioning of book trailers in the development of literary tourism popularization was created. The creation of a "goal tree" in the study provided an opportunity at the stage of information modeling to show the subordination and relationship of goals, which demonstrates the division of the overall goal into sub-goals, objectives and individual actions. (original abstract)
Marketing wirusowy ma sprawić iż użytkownicy Internetu - klienci i potencjalni klienci - sami będą rozpowszechniać pomiędzy sobą zaplanowany przez firmę przekaz lub też sami administratorzy innych stron będą odsyłać użytkowników do naszej strony. Autor opisuje metody marketingu wirusowego (badania/sondy i raporty, poleć znajomemu, darmowe testowe oprogramowanie/e-booki, darmowe konta mailowe, forum/blog).
W artykule omówiono pojęcie "tradycyjnego kanału mediów". Zwrócono uwagę na zjawisko konwergencji mediów. Zauważono, że współcześnie to użytkownik kontroluje media i przekazy cyfrowe, które do niego docierają, selekcjonując te, które go interesują.
Multitasking (wielozadaniowość) to zdaniem autorki nieodłączny element globalizacji i razem z nią będzie się nadal rozwijał. Internet nieodwracalnie wpłynął na to, że człowiek chce być wszędzie, jednocześnie ze wszystkimi, wiedzieć jak najwięcej i ma to być dostępne w czasie rzeczywistym. W kontekście marketingowym multitasking jest rozumiany jako konsumowanie dwóch lub więcej mediów jednocześnie. Autorka zaznacza, że multitasking sam w sobie nie jest nowym zjawiskiem, jednakże na przestrzeni ostatnich kilku lat mogliśmy zaobserwować jego znaczny rozwój i intensyfikację. Ponieważ ma bezpośredni wpływ na to, jak są konsumowane poszczególne media, staje się dla marketerów i całego świata reklamy istotnym utrudnieniem w skutecznym dotarciu z komunikatem do konsumentów. Autorka zastanawia się jednak, czy nie jest to wartość dodana do konsumpcji mediów.
Idealną sytuacją podczas poszukiwania informacji jest ta, w której w ogóle nie trzeba ponosić wysiłku związanego z szukaniem. Wyłowienie potrzebnych informacji z długiego tekstu wymaga użycia zasobów energii i jest czasochłonne. Opracowanie rozwiązań, które sprawdzają się najlepiej, np. poprzez graficzne dopracowanie elementów oddziałujących najefektywniej pozwala szybciej i skuteczniej przyciągnąć potencjalnego klienta. (abstrakt autora)
Według autora, na rynku na którym coraz trudniej zaskoczyć odbiorcę, innowacje związane z narzędziami komunikacyjnymi zaczynają się coraz lepiej sprawdzać. Jedną z takich technik jest beamvertising, czyli animacja reklamowa wyświetlana po zapadnięciu zmroku przez projektor dużej mocy na statycznych obiektach, zazwyczaj budynkach. Autor zauważa, że takim działaniom sprzyjają korzystne efekty technologiczne związane ze spadkiem kosztów produkcji animacji i oprogramowania oraz wynajęcia lub kupna sprzętu. Autor podkreśla również inny ciekawy aspekt akcji interactive beanwertising, czyli odpowiednie zarejestrowanie wydarzenia i opowiedzenie o nim w filmie wideo na blogach i serwisach poświęconych innowacjom, gdzie dzięki działaniom public relations można budować masowość komunikatu.
Zwrócono uwagę na wykorzystanie materiałów multimedialnych (filmów wideo) w działaniach marketingu szeptanego i wirusowego. Przybliżono jak można mierzyć efektywność podjętych działań.
Advertgaming czyli gry reklamowe są coraz częściej stosowaną formą reklamy i promocji i to nie tylko w Internecie. Rośnie jego znaczenie wśród reklamodawców a producenci gier umożliwiają umieszczanie przekazu reklamowego w swoich produktach. Na rynku pojawiają się brokerzy, którzy oferują wirtualną powierzchnię reklamową.
12
Content available remote Product Placement w multimedialnej e-reklamie
84%
Product placement to rodzaj reklamy polegającej na lokowaniu produktu (marki, hasła, symbolu itp.) w dowolnych mediach komunikacji i w"neutralnym" (niepromocyjnym) tle znaczeniowym. Dokonano przeglądu reklam typu product placement w internetowych przekazach multimedialnych: plikach w serwisach wideo, grach sieciowych (w tym on-line), wideoklipach muzycznych, plikach wideo w serwisach społecznościowych (w tym w wideo-blogach), transmisjach on-line (mediach strumieniowych), portalach TV tradycyjnej i stricte internetowej. Wskazano przesłanki sprzyjające rozwojowi product placement w e-reklamie, jak: rosnący udział e-reklamy w całym rynku reklamy; "dyskretny urok" reklamy typu product placement oraz dość wysoki (niekiedy ponad 40-procentowy) próg jej akceptowania przez użytkowników sieci, niskie relatywnie koszty produkcji reklamy i jej dystrybucji.(abstrakt oryginalny)
Gra komputerowa to specyficzny rodzaj oprogramowania, który został stworzony w celach rozrywkowych. Rozwój nowoczesnych technologii oraz pojawienie się urządzeń przenośnych, takich jak smartfony, sprawił, że obecnie granie jest możliwe niemal w dowolnym miejscu i czasie. Jak mówią dane opublikowane w kwietniu 2022 roku na łamach portalu parkiet.com.pl, aż 38% mieszkańców naszego globu to tzw. gracze, czyli ludzie grający w gry wideo. Liczba ta pokazuje, jak istotną częścią otaczającego nas świata stała się tego typu forma rozrywki. Biorąc pod uwagę, że rynek rozrywkowy, gier komputerowych i marketingowy to wzajemnie przenikające się sfery, faktem stało się pojawienie nowej formy działań reklamy w postaci tzw. gier wideo. Celem rozdziału jest identyfikacja na wybranych przykładach podstawowych form wykorzystywania gier komputerowych do celów reklamowych, a także próba odpowiedzi na pytanie, w jakim kierunku może się rozwijać w najbliższej przyszłości ta forma reklamy. Aby zrealizować cel rozdziału, dokonano przeglądu najważniejszych technik marketingowych wykorzystywanych w grach wideo w ciągu ostatnich lat. (fragment tekstu)
14
Content available remote Determinanty skutecznej reklamy medialnej
84%
Sposoby komunikowania się przedsiębiorstw z otoczeniem społeczno-rynkowym podlegają ustawicznym zmianom. Jednym z wymiarów strategii komunikacyjnej przedsiębiorstwa jest polityka reklamowa. W artykule podjęto próbę zdefiniowania czynników, które wpływają na wybór określonego rodzaju reklamy medialnej, na przykładzie reklamy telewizyjnej i internetowej. W pierwszej części artykułu wskazano na zalety i wady reklamy telewizyjnej oraz internetowej, które mają decydujący wpływ na ich zastosowanie w kampaniach reklamowych oraz na środki i nośniki obu typu reklam. Rozważania teoretyczne zostały uzupełnione wynikami badań ankietowych, które przeprowadzono w pierwszej połowie 2012 roku wśród osób podejmujących decyzje dotyczące polityki reklamowej i wyboru środka reklamy. Wyniki badań posłużyły pozytywnej weryfikacji założenia że wskaźniki oglądalności są tak samo ważne w przypadku reklamy telewizyjnej i internetowej, a reklama telewizyjna jest chętniej oglądana niż reklama internetowa. Nie potwierdziło się natomiast założenie, że najważniejszym czynnikiem wyboru jest koszt. (abstrakt oryginalny)
Autorzy zastanawiają się, czego można się spodziewać w 2011 roku na rynku reklamowym. Ich zdaniem zmianom będzie musiało ulec podejście reklamodawców do zakupu mediów, na uwagę z pewnością zasługują kampanie w social mediach, na portalach VoD, wykorzystanie kreacji rich mediowych, funkcji geolokalizacji, augmented reality czy rozwój technologii 3D „bez okularów". Autorzy twierdzą, że wszystko, co traktowaliśmy jako komunikację, na przestrzeni ostatnich lat uległo zmianom - począwszy od tego, jak często konsumujemy media, poprzez to, gdzie to robimy i za pomocą jakich urządzeń. Według autorów zmienia się nie tylko podejście internauty, ale też cały ekosystem marketingowy.
Cel: syntetyczny przegląd wyników dotychczasowych badań nad efektami reklamy mobilnej opartej na geolokalizacji odbiorcy oraz przedstawienie propozycji zintegrowanego ujęcia czynników różnicujących te efekty. Metodologia: artykuł ma charakter koncepcyjny. Przedstawiono w nim i zsyntetyzowano wyniki dotychczasowych badań nad efektami reklamy mobilnej opartej na geolokalizacji odbiorcy oraz zaproponowano hipotetyczny, zintegrowany model obrazujący oddziaływanie różnorodnych czynników na te efekty. Wyniki: integrując wyniki coraz liczniejszych badań nad efektami reklamy mobilnej opartej na geolokalizacji odbiorcy i ich efektami przedstawiono ramowy model kontekstowy zawierający sześć grup zmiennych oddziałujących na efekty tej reklamy jako propozycję do dalszych badań. Ograniczenia/implikacje badawcze: przedstawiona propozycja badawcza wymaga dalszych studiów literaturowych i empirycznej weryfikacji. Niezbędne jest badanie potencjalnego wpływu wyróżnionych czynników na efekty reklamy mobilnej opartej na geolokalizacji odbiorcy, takich jak określone cechy i zachowania odbiorców reklamy, kontekst sytuacyjny oraz działania marketingowe. W artykule przedstawiono sugestie dla dalszych badań w tym zakresie. Oryginalność/wartość: artykuł zawiera syntezę wyników dotychczasowych badań nad efektami reklamy mobilnej opartej na geolokalizacji odbiorcy i propozycję zintegrowanego modelu obrazującego hipotetyczne związki między wyróżnionymi grupami czynników a efektami reklamy mobilnej opartej na geolokalizacji odbiorcy. (abstrakt oryginalny)
Obecność firmy na portalach społecznościowych jest postrzegana jako naturalny element promocyjny niemal wszystkich kampanii marketingowych w sieci. Omówiono istotę social media - wielokierunkowego i bardzo wymagającego kanału komunikacji z konsumentem. Zaprezentowano specyfikę komunikacji w społecznościach.
W artykule zaprezentowano zjawisko reklamy mobilnej. Media mobilne wykorzystywane dla przekazu reklamy oferują wiele ciekawych cech. Umożliwiają precyzję kierowania przekazu reklamowego oraz doskonałą integrację z kontekstem i otoczeniem świata fizycznego, czasem i lokalizacją.
Ogromny wzrost popularności Facebooka nie może pozostać obojętny dla działań marketingowych mających na celu pozyskiwanie dodatkowych klientów. Dźwignią powodzenia może być tu reklama, która w rękach specjalistów potrafi wnieść ogromną wartość dodaną poprzez wysublimowane mechanizmy poleceń oraz tzw. glokalność. Glokalizacja informacji w sieci Facebooka to naturalny ekosystem reklamowy funkcjonujący pod postacią reklamowego programu - Facebook Ads. Za pomocą owego programu użytkownik sam może promować swój fan page lub firmową/produktową stronę internetową. (abstrakt autora)
Autorzy zauważają, że multimedia coraz śmielej atakują nas w zewnętrznych i wewnętrznych przestrzeniach publicznych: wyświetlacze towarzyszą nam w drodze do pracy i podczas zakupów, nie tylko zachęcają do nabycia produktu i walczą o naszą uwagę, ale także informują o otaczającym nas świecie. Cyfrowe ekrany w publicznych i komercyjnych przestrzeniach stają się codziennością, a w miejscach sprzedaży już dawno króluje dźwięk. Autorzy powołują się na badania, z których wynika, że muzyka przyczynia się do zwiększenia sprzedaży, a większość konsumentów zwraca uwagę na cyfrowe ekrany i uważa je za pożyteczne.
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.