Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 76

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Personnal strategy
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
1
Content available remote Budowa strategii personalnych w grupach kapitałowych
100%
Opracowanie zostało poświęcone problematyce strategii personalnej grupy kapitałowej. Autor, posiłkując się literaturą przedmiotu, dokonał analizy i oceny metodycznych, organizacyjnych i społecznych problemów występujących w procesie budowy strategii personalnych w grupach kapitałowych. Przedmiotem jego rozważań są także zagadnienia: zależności pomiędzy strategią ogólną (globalną) i strategią personalną grupy kapitałowej oraz integracji strategicznej w procesie tworzenia i realizacji tych strategii.(abstrakt oryginalny)
W opracowaniu przedstawiono strategie personalne grup kapitałowych, traktowane jako narzędzie strategicznego zarządzania ich zasobami ludzkimi. Zostały one poddane analizie w kontekście znaczenia integracji strategicznej oraz kultury organizacyjnej. Zaprezentowane zostały również różne rodzaje strategii personalnych międzynarodowych grup kapitałowych, funkcjonujących w warunkach wielokulturowości. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu dokonano analizy i oceny społecznych i organizacyjnych i metodycznych problemów występujących w procesach strategicznego zarzadzania zasobami ludzkimi w grupach kapitałowych. Zaproponowano sposoby rozwiązywania tego rodzaju problemów. Jako "ilustrację" omawianej problematyki przedstawiono wyniki badań empirycznych, przeprowadzonych w czerwcu br. w grupie kapitałowej IMPEL SA. Wskazują one na występowanie problemów o charakterze personalnym, kulturowym, organizacyjnym, proceduralnym i finansowym w procesie tworzenia, wdrażania i realizacji strategii personalnej tej organizacji. Za najważniejsze spośród rozpoznanych tego rodzaju problemów przedstawiciel badanej grupy kapitałowej uznał mentalność jej najwyższego kierownictwa. Stanowi ona bezpośrednią przyczynę powstawania innych problemów o charakterze personalnym, organizacyjnym i finansowym w omawianym obszarze.(abstrakt oryginalny)
W niniejszym artykule zaprezentowano rolę jaką odgrywa pion HR w procesie integracji. Komunikacja i współdziałanie łączących się organizacji może zminimalizować negatywne skutki fuzji w obszarez zasobów ludzkich. Dlatego zauważono, że najważniejszym zadaniem działu personalnego jest eliminacja negatywnych emocji i lęków przed nieznanym.
Niniejszy artykuł ukazuje najnowsze wyzwania dla działów HR na rok 2010. Ten rok stawiać będzie ciekawe wyzwania przed organizacjami, które chcą jak najszybciej odbudować swoją pozycję rynkową i potencjał rozwoju w długim okresie. Nowe strategie personalne zakładają nacisk na tworzenie relacji z pracownikami, gwarantujących ich wyższe zaangażowanie, lojalność i dbałość o interesy organizacji w długim okresie.
W artykule zaprezentowano jak skutecznie przeprowadzić zmiany w firmie, których celem jest lepsza obsługa przez dział HR tych, którzy faktycznie zarządzają ludźmi, a więc menedżerów. Oparto się o przykład działu HR, który miał zostać partnerem biznesowym w ING Nationale-Nederlanden Polska SA. Specjaliści mieli stać się tu wsparciem doradców HR bezpośrednio współpracujących z menedżerami i pracownikami w tzw. front office.
Budowanie dobrego wizerunku jest wyzwaniem nie tylko dla firm nowo powstających, które chcą przyciągnąć ludzi do pracy. Niewątpliwie o dobre postrzeganie muszą zadbać organizacje działające na rynku od kilkudziesięciu lat, w których procesy biznesowe idą utartymi szlakami, a w kwestii zarządzania ludźmi niewiele się zmienia. W artykule omówiono uwarunkowania nowej strategii personalnej w PKP CARGO SA. (abstrakt oryginalny)
8
Content available remote Strategia organizacji a jej funkcja personalna (próba systematyzacji zagadnienia)
75%
Celem rozważań była systematyzacja relacji pomiędzy strategią przedsiębiorstwa a funkcją personalną danej organizacji. W diagnozie rozpatrzono dwa poziomy transformacji związane ze strategicznym zarządzaniem funkcją personalną oraz strategią personalną (lub strategiami personalnymi). Dotychczasowe dyskusje oraz badania wskazują, iż istnieje potrzeba eksploracji tych zagadnień. (fragment tekstu)
Polscy mali i średni przedsiębiorcy w przeważającej większości uważają, że nie stać ich na wdrażanie strategii personalnej. Nic bardziej mylnego. Nietrafione rekrutacje, adaptacja pracowników, którzy odchodzą po kilku miesiącach, wydawanie pieniędzy na przypadkowe szkolenia, odejścia doświadczonych fachowców, chybione awanse czy trwonienie kompetencji i zaangażowania swoich pracowników stają się dla firmy prawdziwym obciążeniem. Każdy z tych elementów to konkretne kwoty zarówno w kontekście zysku, jak i straty. (fragment tekstu)
W artykule przestawiono problem oceny i badania spójności organizacji w naukach o zarządzaniu. Dokonano przeglądu różnych ujęć spójności proponowanych przez naukowców i praktyków. Zwrócono uwagę, że spójność organizacji uznawana jest jako cecha szczególnie ważna w kontekście strategicznym. Zaakcentowano, że determinanty spójności zawierają głęboki kontekst personalny. Na tym tle założono, że istotnym probierzem spójności w organizacji jest spójność strategii personalnej ze strategią ogólną i praktyką zarządzania zasobami ludzkimi. Zaproponowano szablon dla narzędzia pomiarowego służącego ocenie spójności strategii personalnej. Składa się ono z czterech elementów: przypuszczeń badawczych sformułowanych w postaci pytań lub hipotez; zbioru stwierdzeń podlegających ocenie przez respondentów; zbioru pracowników dobranych do potrzeb oceny oraz metody statystycznej analizy. Dokonano testu tego narzędzia dla wybranego obiektu, jakim było duże przedsiębiorstwo z branży usług restauracyjnych. Test potwierdził praktyczną użyteczność takiego podejścia oraz zasadność jego adaptacji na potrzeby konkretnej organizacji. Małe przedsiębiorstwa mogą przyjąć ograniczoną (uproszczoną) formułę pomiaru spójności. (abstrakt autora)
11
Content available remote Spółka nadrzędna w kreowaniu strategii personalnej grupy kapitałowej
75%
W opracowaniu omówiono "pozycję" spółki nadrzędnej w strukturze organizacyjnej holdingu. Podkreślono znaczenie, jakie ma ona w procesie strategicznego zarządzania zasobami ludzkimi w grupie kapitałowej. Rozpatrzona została jej rola w zarządzaniu holdingiem operacyjnym, holdingiem strategicznym i holdingiem finansowym. Analizie poddane zostały funkcje: kreacyjna, integracyjna i koordynacyjna, jakie wypełnia ona w procesie tworzenia strategii personalnej grupy kapitałowej.(abstrakt oryginalny)
Artykuł poświęcony jest wynikom badań teoretycznych i empirycznych w zakresie zarządzania kadrą menedżerską w organizacjach międzynarodowych w Polsce ze względu na stosowane strategie personalne. W opracowaniu prezentowana jest własna koncepcja hierarchicznego układu wynikowego strategii personalnych w korporacjach międzynarodowych, która powstała w wyniku badan teoretycznych. Jest to również koncepcja, która została wykorzystana w badaniach empirycznych i do której odnoszą się główne wnioski zamieszczone w końcowej części artykułu (abstrakt oryginalny).
Celem artykułu jest prezentacja wybranych elementów systemu zarządzania zasobami ludzkimi, opartego na wartościach korporacyjnych międzynarodowego koncernu Bombardier Transporation. W tekście przedstawiono znaczenie takich wartości jak bezwarunkowa uczciwość, dążenie do doskonałości, zorientowanie na klienta, skupienie na akcjonariuszach. Zastosowanie się do powyższych norm organizacyjnych znajduje praktyczny wyraz w implementacji takich rozwiązań HR jak: kodeks etyki, six-sigma, program zarządzania wynikami, ocena pracownicza, programy rozwoju i identyfikacji liderów, czy badanie opinii pracowniczych. Takie podejście w opisywanej organizacji skutkuje ciągłym procesem transformacji struktury i organizacji służb zarządzania personelem w koncernie (abstrakt oryginalny).
Rzetelnie udokumentowana efektywność polityki personalnej staje się jednym z najistotniejszych wyzwań, jakie stają przed działami personalnymi w czasie kryzysu. W artykule zaprezentowano wskaźniki personalne w badanich Saratoga HC Benchmarking PricewaterhouseCoopers.
W artykule zaprezentowano założenia strategii personalnej w PKP CARGO SA. Przedstawiono strategię rządową oraz biznesową spółki. Scharakteryzowano interesariuszy spółki, tworzenie nowej kultury organizacyjnej oraz narzędzia strategii. Wskazano na istotność mierzenia efektywności podejmowanych działań.
Polskapresse sformułowała w 2009 roku strategię biznesową na lata 2010-2012. Jednym z jej celów była transformacja multimedialna, czyli przejście z gazetowego systemu pracy na on-line. Wymagało to m.in. stworzenia nowego profilu pracownika, bardziej samodzielnego i zaangażowanego oraz nowego typu menedżera, wspierającego kreatywność podwładnych. Odpowiedzią na nową sytuację był program rozwojowy obejmujący wszystkich pracowników, realizowany za pomocą szkoleń, warsztatów, doradztwa i coachingu. (abstrakt oryginalny)
W opracowaniu niniejszym podjęto próbę identyfikacji przesłanek skutecznego zaangażowania oraz uwarunkowań współdziałania w procesie kształtowania pracy zespołowej, na podstawie analizy wybranych stanowisk teoretycznych oraz własnych przemyśleń autora. (fragment tekstu)
18
Content available remote Strategia personalna organizacji a jej postrzeganie i reakcja na nią pracowników
75%
Celem mniejszego artykułu jest uzyskanie odpowiedzi na pytania: jak jest postrzegana określona strategia personalna realizowana przez zarząd firmy oraz czy istnieje bezpośrednia zbieżność między określonym rodzajem stosowanej strategii a zachowaniami pracowników stanowiącymi reakcją na wspomnianą strategię? Strategia personalna oznacza takie działanie firmy, które charakteryzuje się następującymi właściwościami bądź dąży do realizacji następujących celów: - jest połączona ze strategią przedsiębiorstwa, - charakteryzuje ją systemowe ujęcie polityki personalnej, - kładzie nacisk na kształcenie i rozwój, - przyczynia się do tworzenia warunków do wielostronnego komunikowania się pracowników, - uwzględnia w ocenianiu pracowników ich kreatywność i rozwój, - zajmuje się kształtowaniem kultury organizacyjnej, dokonywaniem w niej stosownych zmian tak aby rozwijać zaufanie, otwartość, pomysłowość i tolerancję błędów pracowników, - dąży do redundacji kompetencji pracowników i zespołów [Stankiewicz, Kwiatkowski, 2003, s. 39]. Artykuł złożony jest z dwóch części: teoretycznej i empirycznej. W pierwszej z nich autorka prezentuje aktualne tendencje w rozwoju strategii personalnych (np. zarządzanie wiedzą) i rodzaje strategii personalnych realizowanych w praktyce gospodarczej. Druga część opracowania poświęcona jest omówieniu warsztatu badawczego autorki i uzyskanym w wyniku jego zastosowania rezultatom. (fragment tekstu)
Komercjalizacja działalności sportowej powoduje, że kluby sportowe działające jako stowarzyszenia coraz częściej przekształcane są w podmioty rynkowe określane jako firmy sportowe. Efektami ich działalności są produkty sportowe. Firmy sportowe należą do firm, o których tożsamości i przewadze konkurencyjnej decyduje kapitał ludzki wyznaczany przez poziom realizowanej strategii personalnej. Firmy sportowe prezentujące wysoką efektywność, szczególnie w piłce nożnej, przyjmują elastyczne strategie personalne i dostosowują je do wymogów rynkowych i odrębnych uwarunkowań społeczno-kulturowych. W pracy przedstawiono główne składniki strategii personalnych realizowanych w efektywnych firmach sportowych, tj. zarządzanie kadrą kierowniczą, transferami, zespołem sportowym, traktowanym jako zespół pracowniczy, oraz talentami.(abstrakt oryginalny)
W referacie przedstawiono kulturowe uwarunkowania transferu wiedzy w organizacji, wskazano działania prowadzące do kształtowania i stymulowania zachowań zorientowanych na transfer wiedzy oraz zaprezentowano przykłady praktyk stosowanych w tym zakresie.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 4 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.