Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 83

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Pharmaceutical company
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
1
100%
W artykule przedstawiono wyniki badań dotyczące barier wdrażania Systemu Ekozarządzania i Audytu EMAS III w przedsiębiorstwie przemysłu farmaceutycznego. (abstrakt oryginalny)
Zagadnienie transferu, przepływu wiedzy stanowi przedmiot zainteresowania wielu przedstawicieli nauki. Są to między innymi przepływy wiedzy w układzie pięciu elementów według A. Gupta i V. Govindarajana, badania M. Alavi i D.E. Leidnera oraz K.E. Sveibyego, który to zdefiniował dziewięć przepływów wiedzy w procesie tworzenia wartości. Istotny wkład w powyższe zagadnienia ma sieć wartości V. Alee, jako narzędzie do analizy wartości niematerialnych. Najważniejszą kwestią z punktu widzenia przedsiębiorstwa jest możliwość przenoszenia wiedzy między pracownikami i podmiotami w organizacji, determinowana stopniem wyrażalności wiedzy. W artykule przedstawiono kanały transferu wiedzy jawnej i ukrytej występujące w przedsiębiorstwach farmaceutycznych. Zdefiniowano również częstotliwość wykorzystania kanałów w relacjach pracownik-pracownik, pracownik-kadra zarządzająca, kadra zarządzająca-pracownik, kadra zarządzająca-kadra zarządzająca. (fragment tekstu)
Plan marketingowy stanowi instrument pozwalający uporządkować, kierować i koordynować działalność przedsiębiorstwa na rynku. W praktyce plany marketingowe różnią się pod względem zawartości, stopnia szczegółowości, elementów składowych i ich kolejności, ilości i jakości zebranych informacji rynkowych i, co jest najważniejsze, jakością wiązań strategicznych. Plany marketingowe dla leków etycznych (RX) mają zbliżoną strukturę do typowych rozwiązań stosowanych w przypadku produktów wybieralnych. Składa się ona z następujących części: analitycznej, strategicznej, operacyjnej, prognostycznej i kontrolnej. Do specyficznych cech planu marketingowych w dużych firmach farmaceutycznych działających na rynkach leków etycznych można zaliczyć takie kwestie, jak: - wydłużony horyzont czasowy, - wielorodzajowe rozumienie klientów dla leków etycznych, - wielopoziomowa strukturalizacja pacjentów w zależności od ich stosunku do leku RX, - wielość segmentów klientów dla leków etycznych, - wiązania strategiczne w planach marketingowych leków RX. Analizowane procedury planowania i struktury planów marketingowych w firmach farmaceutycznych w odniesieniu do firm dobrej praktyki marketingowej z różnych branż charakteryzują się wysokimi standardami i można je zaliczyć do klasy "dobrych" planów ze względu na: ich wysoki poziom integratywności (zapewniający wewnętrzną spójność planów), oryginalność prowadzonych analiz i propozycji strategicznych, duży ładunek badawczości oraz wielokryterialną mierzalność efektów marketingowych. Ta hipoteza wymaga zweryfikowania poprzez szersze badania empiryczne, obejmujące większą ilość przedsiębiorstw z różnych branż. (abstrakt oryginalny)
Profit
|
2002
|
nr 1
36-37
W artykule omówiono sukces firmy farmaceutycznej US Pharmacia. Podkreślono, że o silnej pozycji rynkowej tej firmy zadecydowały takie czynniki jak: dobry produkt, przystępna cena, silna sieć sprzedaży, promocja produktu, a przede wszystkim bierność konkurentów.
5
Content available remote Innowacyjność polskiej branży farmaceutycznej
75%
Autor niniejszej pracy zajął się problemem innowacyjności polskiej branży farmaceutycznej. W ramach artykułu przeprowadzono analizę uwarunkowań i najważniejszych trendów rozwoju innowacji w przedsiębiorstwach branży farmaceutycznej. Zwrócono uwagę na wizualną prezentację danych liczbowych dotyczących kondycji polskiej branży farmaceutycznej oraz przybliżono najważniejsze ustalenia terminologiczne. (abstrakt oryginalny)
Przypadek czeskiej Zentivy to dowód, że nasz rynek działa jak supermarket. Wystarczy wystawić najniższą cenę, zatrudnić przebojowych handlowców i towar znika z półek. Czesi pojawili się w Polsce trzy lata temu i od tego czasu są niekwestionowanym liderem sprzedaży, zwiększającym przychody o 60-80 proc. rocznie. Podobnie jak na innych rynkach postawili sobie jasny cel: agresywne i szerokie dotarcie do klienta. Konsekwentnie realizują tę strategię, wprawiając w osłupienie konkurentów, którzy odnotowują jedynie jednocyfrowe wzrosty.
7
Content available remote Hospital Pharmacies - an Expressionof a Family-Owned Business
75%
This paper presents research on the importance of a family-owned hospital pharmacy (a pharmacist) in the complex medical service. An attempt was made to show the correlation between a family-owned hospital pharmacy (a pharmacist), a patient and the medical staffof the hospital. The aim of this publication is to demonstrate the significance of a pharmacist by exploring the existing relationships between the analysed variables. The presented analysis contains data obtained from thirty-three pharmacies and was collected from one thousand and twenty-five respondents in 2015.(original abstract)
W artykule omówiono zmiany w strategiach marketingowych przedsiębiorstw farmaceutycznych. Zmiany te wynikają z nasilającej się konkurencji rynkowej, uregulowań rynku oraz warunków otoczenia. Atrakcyjność rynku farmaceutycznego przyciąga przedsiębiorstwa branży Żywnościowej. Firmy farmaceutyczne wdrażają nowe strategie produktu, marki, dystrybucji, cen i promocji, aby budować własną pozycję rynkową. Obok zmian w strategiach wprowadzają nowe instrumenty marketingowe dla realizacji swoich celów rynkowych.(abstrakt oryginalny)
Artykuł poświęcony jest problematyce employer brandingu. autorka skupia się w szczególności na jego lokalnym wymiarze, prezentując działania miejscowej korporacji - Grupy Kapitałowej NEUCA SA. Stawia także hipotezę, że współpraca lidera dystrybucji farmaceutycznej z toruńskim oddziałem AIESEC ma pozytywny wpływ na jej wizerunek zarówno wśród obecnych pracowników, jak i w środowisku akademickim. (abstrakt oryginalny)
Celem artykułu jest dyskusja nad ogólnymi cechami społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) i specyfiką praktyk podejmowanych w tym zakresie przez innowacyjne korporacje transnarodowe, działające w przemyśle farmaceutycznym. Innowacyjność firm farmaceutycznych rozumiana jest tu jako ich zdolność do dokonywania przełomu w leczeniu rzadkich, nieuleczalnych chorób. Analiza tego problemu prowadzi do wniosku, że specyfika CSR w tym przemyśle jest związana ze sprzecznością, jaka ujawnia się między ekonomicznymi i społecznymi/etycznymi aspektami procesów innowacyjnych. Kluczową kwestią społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w innowacyjnym przemyśle farmaceutycznym wydaje się być wycena leków, a w szczególności tzw. leków na choroby sieroce i ultra-sieroce, a co za tym idzie ograniczony dostęp pacjentów z mniej rozwiniętych krajów do leków ratujących życie bądź poprawiających jakość ich życia. Korporacje wykorzystują swoją monopolistyczna pozycję do ustanawiania ekstremalnie wysokich cen tych leków. Jednak bez przyznanej im prawnie rynkowej wyłączności, leki na choroby sieroce nie powstałyby i nie zostały wprowadzone na rynek. Tradycyjne praktyki CSR (filantropia, programy na rzecz społeczności lokalnych, wolontariat itp.) nie mogą być traktowane jako wystarczająca "kompensata" za wysokie ceny leków. Rzeczywista, prawdziwa społeczna odpowiedzialność w innowacyjnym przemyśle farmaceutycznym wymaga rezygnacji z monopolistycznych przywilejów bądź ich zmniejszenia i zaoferowanie leków na rzadkie choroby po niższych cenach. (abstrakt oryginalny)
Rynek farmaceutyków, choć w ogólnej opinii podlega tym samym regułom co inne rynki w gospodarce, jest rynkiem specyficznym. Wyróżniający jest produkt - dobro szczególnej użyteczności oraz zespół czynników warunkujących wytwórstwo i obrót produktem leczniczym, a także rentowność gospodarowania przedsiębiorstwem farmaceutycznym, rozpatrywana przez pryzmat przyrostu jego wartości. Szereg źródeł informacji i nagromadzenie czynników wpływających na wynik gospodarowania powoduje wzrost ryzyka podejmowanych decyzji. Dlatego kluczowe znaczenie ma wybór właściwej koncepcji tworzącej wartość przedsiębiorstwa, a także właściwa identyfikacja i pomiar determinant wartości, dla zapewnienia optymalnej strategii rozwoju przedsiębiorstwa, kształtującego jego przewagę konkurencyjną. (fragment tekstu)
Służba zdrowia jest zadłużona po uszy, ale polska farmacja należy do branż, w których należności spłacane są w terminie, a tzw. złe długi należą do absolutnej rzadkości. Polski rynek dystrybucji leków jest bardzo rozdrobniony (ok. 660 podmiotów) i zdominowany przez rodzimy kapitał. Zdecydowanymi liderami wśród dystrybutorów jest pięć największych firm notowanych na giełdzie (łącznie ponad 70 proc. udziału w rynku) – PGF, Farmacol, Prosper, ACP Pharma (poprzednio ORFE) i Torfarm. Wyraźnie w tyle pozostają średnie hurtownie, takie jak niemiecki Phoenix Pharma (9,2 proc.) czy Itero Katowice (3,6 proc.). Z giełdowymi liderami może się równać jedynie kielecki Apofarm ze swoim 13-proc. wycinkiem farmaceutycznego tortu. (abstrakt oryginalny)
Współczesny świat organizacji charakteryzuje się wysoką dynamiką zmian. Jedne organizacje się pojawiają, drugie się przekształcają w zupełnie nowe twory, trzecie zaś znikają. W tych warunkach szczególne zainteresowanie wzbudzają te, które wydają się być odporne na zachodzące w otoczeniu zawirowania i mimo wielu napotykanych trudności nadal trwają. To zainteresowanie ulega dodatkowo wzmocnieniu, gdy taka organizacja nie tylko wychodzi cało z burz dziejowych i załamań gospodarczych, ale również odnosi sukcesy. W polskiej gospodarce przykładem tego typu organizacji są bez wątpienia działające w Warszawie - Warszawskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa (WZF Polfa). (fragment tekstu)
14
75%
Prawo farmaceutyczne definiuje aptekę ogólnodostępną jako placówkę ochrony zdrowia publicznego, w której osoby uprawnione świadczą w szczególności usługi farmaceutyczne. [...] Szczegółowy wykaz zadań i zakres usług farmaceutycznych ma na celu wskazanie rodzajów aktywności, które w szczególności powinny być realizowane w aptece. Katalog ten nie obejmuje jednak wykazu tak zwanych usług dodatkowych (prozdrowotnych), określonych w systemie prawa mianem "inne rodzaje działalności związane z ochroną zdrowia". Nadal nie ma pełnej zgody i jasności, jakie usługi prozdrowotne i w jakim zakresie mogą być świadczone w aptece. (fragmenty tekstu)
Lean Management, oprócz obszaru produkcji, gdzie prowadzone są usprawnienia związane z likwidacją marnotrawstwa, wiąże się ze zmianami w całej organizacji. W PF Jelfa S.A. Lean Management wdrażany jest od 2007 roku. Przeprowadzono szereg szkoleń i zajęć warsztatowych o zróżnicowanej tematyce, które łączą w sobie cechy typowe dla organizacji uczącej się i mistrzostwa osobistego. Wdrożenie Lean Management w PF Jelfa S.A. pozostaje w ścisłej relacji z zarządzaniem wiedzą, zarządzaniem kapitałem ludzkim oraz rozwojem organizacji uczącej się, które są podstawą podejścia systemowego.(abstrakt oryginalny)
Celem referatu jest ocena skuteczności działań Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) ukierunkowanych na pracowników. Miarą skuteczności jest osiąganie założonych celów. Poniżej została przedstawiona analiza literatury przedmiotu oraz analiza materiałów wtórnych, czyli dobrych praktyk wybranych firm farmaceutycznych w odniesieniu do celów, jakie założyła dana organizacja.(fragment tekstu)
17
Content available remote Strategia niszy rynkowej na przykładzie firmy farmaceutycznej Strides Arcolab
75%
W artykule przedstawiono, na tle teorii niszy, przypadek firmy Strides Arcolab, indyjskiego producenta leków generycznych. Problematyka strategii niszowej cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród teoretyków, jak i praktyków. Dla pierwszych jest to teren jeszcze wyczerpująco niezbadany. Dla drugich - możliwość ochrony swoich firm przed gigantami branżowymi. (abstrakt oryginalny)
Polska literatura naukowa jest stosunkowo uboga w opracowania, artykuły czy też publikacje naukowe dotyczące koncepcji wyceny projektów rozwijających innowacyjne leki. Jest to spowodowane głównie faktem, że żadna polska firma do początku XXI wieku nie prowadziła prac naukowo-badawczych nad innowacyjnymi lekami. Jednak sytuacja na rynku farmaceutycznym zmienia się dynamicznie i kadra zarządzająca polskich firm farmaceutycznych, widząc zachodzące transformacje na rynku, stara się naśladować poczynania globalnych graczy. W konsekwencji na polskim rynku zaczęły powstawać pierwsze działy badawczo- -rozwojowe (B+R). Polskie firmy farmaceutyczne w niedalekiej przyszłości staną przed możliwością podpisania umowy licencyjnej lub sprzedaży wartości niematerialnych i prawnych powstałych w procesie postępujących prac nad innowacyjnymi lekami. Aby w pełni oddać charakter prac naukowo- -badawczych, wysoki poziom ryzyka rozwijanych projektów oraz potencjał rozwijanej molekuły, należy wprowadzić wystandaryzowany i sformalizowany proces wyceny projektów, bazujący na wiedzy z zakresu biotechnologii, farmakoekonomiki oraz finansów przedsiębiorstw.(abstrakt oryginalny)
19
Content available remote Otwarta innowacyjność przedsiębiorstw farmaceutycznych
75%
Otwarta innowacyjność jest zjawiskiem relatywnie nowym i szczególnie interesującym w kontekście współpracy przedsiębiorstw konkurujących ze sobą (ang. cooptition). Branża farmaceutyczna, ze względu na wysoki poziom innowacyjności i znaczne zasoby kapitałowe, ma duży potencjał do wdrażania nowych rozwiązań w zakresie pozyskiwania innowacji. Kryzys innowacji w tej branży, związany z kryzysem dotychczasowych technologii badań i stabilną liczbą nowych molekuł przy wykładniczym wzroście nakładów na badania i rozwój, może okazać się dodatkowym bodźcem do zastosowania niniejszego rozwiązania. Analizując uwarunkowania prowadzenia działalności przedsiębiorstw farmaceutycznych w Polsce należy zwrócić szczególną uwagę na ograniczenia ustawowe w reklamie leków, zmieniające się zwłaszcza w ostatnim roku, listy leków refundowanych, co może być także motywatorem to zmniejszania nakładów finansowych na badania i rozwój i podejmowania próby zmniejszenia ryzyka z nimi związanego. Otwarta innowacyjność przedsiębiorstw farmaceutycznych jest w fazie początkowej. W niniejszym opracowaniu zaprezentowane zostały aspekty tego zjawiska wskazujące na jego rozwój w najbliższych latach, dzięki czemu może ono stanowić interesujący obszar badawczy. (abstrakt oryginalny)
The article is devoted to the analysis of B. Bass's transformational and transactional leadership factors on the example of pharmacies and pharmaceutical organizations of Ukraine. Based on the survey results through the Multifactor Leadership Questionnaire (MLQ) for managers and employees of the organizations mentioned, the application peculiarities of transformational, transactional and laissez-faire leadership in managing Ukrainian pharmacies and pharmaceutical organizations are researched. It was found out that the managers appreciated more their leadership qualities: the highest score related to the transactional leadership factor of a contingent reward, while the employees noted that their managers most often used such a transactional leadership factor as the management-by-exception (active). Research and practical recommendations as to the application of transformational, transactional and laissez-faire leadership principles in Ukrainian pharmaceutical organizations are proposed.(original abstract)
first rewind previous Strona / 5 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.