Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 34

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Polish Quality Award
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
W artykule przedstawiona jest osoba dr. inż. Mirosława Recha, ważnej postaci w historii współczesnej jakości w Polsce i inicjatora Polskiej Nagrody Jakości.
Korzystając z inauguracji VII Edycji Nagrody przedstawiono, nawiązując do historii, kto może przystąpić do konkursu.
3
Content available remote Słoweńska Nagroda Jakości
75%
W artykule przedstawiono najważniejsze kwestie dotyczące powstania Słoweńskiej Nagrody Jakości i zasad jej przyznawania. Przedstawiono model, według którego ocenia się kandydatów do nagrody, procedurę jej otrzymywania oraz porównano słoweńskie i polskie kategorie, w jakich można otrzymać nagrodę jakości.(abstrakt oryginalny)
W artykule omówiono podstawowe założenia organizacyjno-merytoryczne Polskiej Nagrody Jakości (PNJ). Zwrócono uwagę na metodę samooceny organizacji, której promowanie jest podstawową zaletą konkursów nagród jakości. Opisano wyniki, tendencje oraz trendy w ocenie konkursowej w ramach PNJ. Zaprezentowano także możliwe kierunki doskonalenia Konkursu PNJ.
Trzeci z serii artykuł nt. Modelu EFQM omawia ocenę punktową organizacji. Metodologia EFQM umożliwia uzyskanie zobiektywizowanej, powtarzalnej oceny punktowej w celu mierzenia postępów w rozwoju firmy oraz oceny własnego poziomu na tle najlepszych firm europejskich. Metodologia ta służy również do oceny aplikacji o wyróżnienia i nagrody oparte na Modelu EFQM jak np. Polska Nagroda Jakości, europejskie wyróżnienia EFQM czy też Europejska Nagroda Jakości. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule zaprezentowano koncepcję oraz strukturę modelu "Znakomitość Przywództwa". Omówiono kryteria "Znakomitości Przywództwa". Przedstawiono proces przygotowania oceny - samooceny "Przywódcy - Lidera" zgodnie z kryteriami "znakomitości przywództwa".
W artykule omówiono znaczenie Polskiej Nagrody Jakości i Europejskiej Nagrody Jakości, bardzo prestiżowych konkursów, ze wskazaniem różnic i podobieństw wśród stosowanych modeli oceny.
Celem artykułu jest przedstawienie doświadczeń zdobytych przez przedsiębiorstwo Volkswagen Motor Polska (VWMP) z Polkowic w zakresie aplikowania o nagrody jakości. Firma ta jako jedyna z działających na terytorium Polski trzykrotnie znalazła się w gronie finalistów Nagordy Doskonałości EFQM. Przybliżono korzyści wynikające z procesu aplikowania o nagrodę jakości.
Celem niniejszego opracowania jest podjęcie próby określenia stopnia i sposobów stosowania koncepcji zarządzania procesami w polskich organizacjach ukierunkowanych na TQM. Zaprezentowano proces zarządzania procesami jako kryterium Polskiej Nagrody Jakości. Omówiono zakres działań podejmowanych w ramach zarządzania procesami.
Laureatem Polskiej Nagrody Jakości w kategorii Średnie organizacje produkcyjne została firma Lantmannen Unibike Poland, specjalizująca się w produkcji pieczywa typu "Fast food". W artykule przedstawiono proces przygotowania i przyznania PNJ z uwzględnieniem wszystkich kryteriów.
Niniejsze opracowanie to ciąg dalszy prezentacji modelu doskonalenia zarządzania Polskiej Nagrody Jakości. Omówiono proces planowania realizacji samooceny. Przybliżono odpowiedzialności sztabu jako zespołu zarządzającego projektem. Zaprezentowano proces uzgadniania celów.
Niniejszy artykuł to ciąg dalszy omówienia modelu doskonalenia zarządzania Polskiej Nagrody Jakości. Omówiono proces przygotowania potrzeb informacyjnych. Rozpatrzono ustrukturyzowane podejście do procesu zbierania informacji, które ma być sukcesywnym zakończeniem opracowania samooceny.
Total Quality Management należy do wiodących koncepcji zarządzania. Pomimo że wciąż nie jest ona w satysfakcjonującym stopniu uporządkowana (kontrowersje dotyczą m.in. jej zakresu), cieszy się ona niezmiennym zainteresowaniem na całym świecie. W artykule podjęta została próba oceny stopnia realizacji koncepcji TQM przez działające w Polsce organizacje. W tym celu wybranych zostało 45 finalistów Polskiej Nagrody Jakości (z lat 2000-2008). Na podstawie wyników uzyskanych przez te firmy w procesie aplikowania o Polską Nagrodę Jakości wskazane zostały aspekty, z którymi polskie podmioty radzą sobie dobrze i takie, których realizacja przysparza wielu problemów. (abstrakt oryginalny)
W publikacji autor prezentuje istotę optymalizacji zarządzania organizacją z wykorzystaniem modelu, oraz ukazuje szansę, jakie może przynieść organizacji dokonanie samooceny i uczynienie jej narzędziem wykorzystywanym w procesie doskonalenia. (abstrakt oryginalny)
Niniejszy artykuł przybliża i rozszerza problematykę zarządzania wiedzą w organizacji od strony teoretycznej i praktycznej. Posiada dwie warstwy: teoretyczną i empiryczną, które się wzajemnie uzupełniają, tworząc logiczną całość. Celem artykułu jest pokazanie istoty zarządzania wiedzą oraz korzyści z wdrażania koncepcji zarządzania wiedzą w organizacji. Pokazano w nim rosnące znaczenie zarządzania wiedzą we współczesnych przedsiębiorstwach, które funkcjonują w warunkach społeczeństwa wiedzy i gospodarki opartej na wiedzy. Dokonano przeglądu podejść do koncepcji zarządzania wiedzą. Podkreślono, że zarządzanie wiedzą oznacza zdobywanie wiedzy, która umożliwia osiąganie celów biznesowych. Odniesiono się do zarządzania wiedzą w rozumieniu praktyków oraz dokonano szerokiego przeglądu definicji zarządzania wiedzą. Artykuł zawiera wyniki badań przeprowadzonych przez autora wśród laureatów Polskiej Nagrody Jakości. (abstrakt oryginalny)
16
Content available remote Zarządzanie personelem - doświadczenia finalistów Polskiej Nagrody Jakości
63%
Celem opracowania było określenie stopnia realizacji wymagań z zakresu zarządzania personelem przez polskie organizacje ukierunkowane na TQM. (fragment wstępu)
Zaprezentowane opracowanie jest próbą wskazania, iż konkurs Nagrody Jakości, szczególnie na przykładzie Warmińsko- Mazurskiej Nagrody Jakości, przyczynia się w istotny sposób do wzrostu konkurencyjności regionu, szczególnie poprzez promocję projakościową zarządzania organizacjami oraz indywidualnego podejścia do interesariusza / klienta /mieszkańca. Organizacje uczestniczące w konkursie stają się liderami regionu, a także Polski.(abstrakt oryginalny)
Standardy jakości ISO oraz model doskonalenia zaproponowany przez Europejską Fundację Zarządzania Jakością dotyczą przede wszystkim jakości zarządzania przedsiębiorstwem, wychodzi się bowiem z założenia, że doskonale zarządzane przedsiębiorstwo będzie oferowało wysokiej jakości produkty i usługi. Potwierdzeniem odpowiedniego poziomu zarządzania jest w przypadku standardów ISO certyfikacja, a w przypadku modelu doskonałości EFQM - przyznanie organizacji jednej z nagród lub wyróżnień Europejskiej Fundacji Zarządzania Jakością. Wyróżnienie EFQM (w tym Europejską Nagrodą Jakości) niesie ze sobą wiele korzyści. Wśród nich wymienia się m.in.: rzeczywistą poprawę jakości produktów i usług, wzrost zadowolenia klientów oraz powiązany z nim wzrost sprzedaży i zysków, poprawę wizerunku przedsiębiorstwa i wzrost zaufania do niego, a także redukcję kosztów. Dodatkowo sam proces starania się o uzyskanie nagrody przynosi wiele korzyści w postaci otrzymania swoistego schematu wdrażania polityki jakości i TQM w organizacji oraz możliwości dokonania oceny faktycznego stanu zarządzania jakością w organizacji. W artykule zaprezentowano podstawowe założenia Europejskiej Nagrody Jakości oraz jej polskiego odpowiednika. Celem opracowania jest także pokazanie stopnia zaawansowania polskich przedsiębiorstw we wdrażaniu zasad przyjętych przy przyznawaniu tych nagród. (abstrakt autora)
W artykule przedstawiono wspomnienia autora o Lesławie Wasilewskim.
Celem artykułu jest charakterystyka samooceny organizacji oraz opis jej zastosowania w praktyce. W pracy przedstawiono również proces badania przedsiębiorstwa z branży motoryzacyjnej pod kątem zgodności z wymaganiami modelu Polskiej Nagrody Jakości (PNJ). Przytoczono ponadto wyniki osiągnięte w poszczególnych kryteriach modelu, wskazano obszary do poprawy oraz przedstawiono przykładowe rozwiązania z zakresu komunikacji i systemu pomysłów pracowniczych.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.