Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 13

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Polityka cen sprzedaży
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Problem nieetycznego stanowienia cen stale pojawia się na rynku. We wszystkich cywilizowanych krajach (a także na szczeblu Unii Europejskiej) występują regulacje, w tym dotyczące cen zakazanych; nie zawsze jednak skuteczne. W artykule przedstawiono teoretyczne aspekty etyki stanowienia cen detalicznych, w tym w kontekście regulacji prawnych, włączając tu nową dyrektywę UE, tzw. Omnibus, dotyczącą ochrony konsumentów przed nieuczciwą, nieetyczną informacją cenową. Dyrektywa ta nie została jeszcze w Polsce wdrożona. Etyka stanowienia cen wiąże się z zarządzaniem opartym o koncepcje: społecznej odpowiedzialności biznesu, fair trade i ESG.(abstrakt oryginalny)
Artykuł dotyczy problematyki polityki cen przedsiębiorstw handlowych i kręgu uwarunkowań, które muszą być uwzględnione w procesie tworzenia polityki cen. Obserwacja rynku dostarcza wielu przykładów dowodzących, jak skuteczne i efektywne może być wykorzystanie ceny jako instrumentu marketingu. Autor przedstawia warianty sytuacyjne w sferze współdziałania przemysłu i handlu oraz charakteryzuje autonomię cenową przedsiębiorstw handlowych w sytuacjach tworzenia cen finalnych. Następnie rozpatruje składowe polityki cen: cele, kierunki, formuły, metody wdrażania i zmiany. Konkluduje, iż przeobrażenia jakie się dokonały i dokonują nadal w handlu i w całej sferze obrotu towarowego, zmieniają tradycyjny obraz polityki cen przedsiębiorstw handlowych.
Artykuł ma na celu określenie sprawności działania mechanizmu cenowego na rynku mięsa wieprzowego na podstawie analizy wpływu cen skupu żywca wieprzowego na ceny detaliczne mięsa i wyrobów mięsnych w latach 1996-2000. Za najważniejsze cele tej analizy przyjęto: zbadanie zależności pomiędzy cenami skupu a cenami na poszczególnych poziomach łańcucha marketingowego oraz ocenę efektywności transmisji cen na rynku mięsa wieprzowego. Zjawisko transmisji cen zbadano w oparciu o współczynnik korelacji Pearsona.
Na przykładzie PHU "Darex" w Brzegu zaprezentowano aktywność marketingową firm z sektora handlowo-usługowego. Omówiono rodzaj asortymentu oferowanego przez to przedsiębiorstwo oraz scharakteryzowano stosowaną przez niego politykę cenową, promocję i dystrybucję towarów.
W artykule przedstawiono propozycję modelu gospodarki konkurencyjnej z oczekiwaniami cenowymi producentów i konsumentów. Zaprezentowano również analizę jej (lokalnej) stabilności. Uwagę skupiono na wersji dyskretnej modelu z układem równań dynamiki cen względnych.
Wobec postępujcego procesu umiędzynarodowienia rynków koniecznym staje się stosowanie marketingu międzynarodowego. Autor omówił politykę międzynarodową w zakresie produktu, cen i komunikacji handlowej.
Omówiono główne tendencje kształtowania się cen wyrobów przemysłu przetwórczego, maszyn i urządzeń w latach 1972-1993 i niektóre aspekty mechanizmu cen w handlu międzynarodowym.
Ponad 80% z nas wybierając miejsce zakupów, kieruje się poziomem cen. Wszyscy konsumenci ponadto uwielbiają promocje, tym samym stają się one głównym narzędziem wykorzystywanym przez firmy do zwiększenia sprzedaży. Jednakże skuteczne obniżanie cen i efektywne zarządzanie promocjami, aby przyniosły sprzedawcy spodziewany zysk nie jest rzeczą prostą. Wymaga bowiem fachowej wiedzy i kompetencji. Skomplikowane techniki owych działań i ich weryfikacja omówione są w niniejszym artykule. (fragment tekstu)
Celem artykułu jest ukazanie znaczenia polityki rabatowej w strategii cenowej przedsiębiorstwa produkcyjnego. Autor definiuje pojęcie ceny i rabatu. Następnie poddaje analizie różnego rodzaju czynniki, które należy wziąść pod uwagę przy tworzeniu systemu rabatów, a które mogą wpływać na skuteczność całej strategii cenowej firmy.
Niezależnie od wybranej strategii prezentowania cen, nie należy zapominać o swoim produkcie. Najlepsze polityki cenowe opierają się bowiem na komunikacji wartości produktu. Psychologia cen to bardzo rozległa dziedzina, która potrafi znacząco zwiększyć zyski. Siła powodzenia cenowej strategii tkwi w dużej mierze w prostocie przekazu. Przyciągają konsumenta i inne elementy tej strategii: płatności w ratach, zderzenie własnej zniżki z wyższą ceną konkurencji, kolory i wielkość czcionek użytych do komunikacyjnego przekazu itp. (abstrakt autora)
Według analityka finansowego i biznesmena, Jeffa Bezosa istnieją dwa światy rozumienia biznesu. W starym firma aż 70% swojego czasu i energii poświęcała na to, by mówić, jaką jest wspaniałą i silną marką, a tylko 30% na doskonalenie swoich usług i produktów. W nowym zaś świecie proporcje układają się dokładnie odwrotnie: 70% czasu marka poświęca na doskonalenie się i dopasowanie do klientów, zaś tylko 30% na to, by oświadczać innym o swojej wspaniałości. Ta ostatnia postawa przekłada się na konkretne wyniki i stanowi klucz do sukcesu marek. (abstrakt autora)
Jeszcze kilka lat temu firmy konkurowały ze sobą na zasadzie, iż kto dawał niższą cenę, ten przyciągał klientów. Ale obecnie niska cena przestała być już głównym atutem wpływającym na konsumenckie decyzje. Nowatorskie rozwiązania, które dziś obserwujemy na rynku, to zbieranie wirtualnych sklepowych walut, np. za rekomendowanie oraz załączenie wybranych zdjęć zakupionych produktów przez użytkowników danego sklepu. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.