Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 46

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Polityka marketingowa
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
Dzisiejsza komunikacja marketingowa często korzysta z opozycji naturalne v. sztuczne, żeby zakomunikować naturalność produktu. Oczywistym tego przykładem jest wszechobecna strategia, którą nazwać można odejmowaniem szkodliwego. Samo negowanie sztuczności marki czy produktu lokuje ją w obszarze natury i naturalności. Obserwując wykorzystywane w komunikacji sposoby, formy, symbole i kody, widzimy, że rynek zmierza w kierunku konkurowania naturalnością. (fragment tekstu)
Przedmiotem artykułu są wybrane zagadnienia dotyczące oceny efektywności marketingu. Efektywnością marketingu można nazwać stosunek efektów marketingu do nakładów na marketing. Efekty marketingu są efektami osiąganymi przez przedsiębiorstwo w wyniku stosowania marketingu i mogą być wyrażane m.in. za pomocą: wielkości sprzedaży i jej zmian, udziału w rynku i jego zmian, satysfakcji klienta, lojalności klientów . Wielkość efektów marketingu jest równa nadwyżce efektów osiąganych przez przedsiębiorstwo ponad efekty, które zostałyby przez nie osiągnięte bez stosowania marketingu . Nakładami na marketing są nakłady związane ze stosowaniem marketingu, w tym np. nakłady związane z: prowadzeniem badań marketingowych, kształtowaniem instrumentów oddziaływania na rynek oraz planowaniem i kontrolą działalności marketingowej. (abstrakt oryginalny)
3
100%
Dzięki szerokiego wachlarzowi oferowanych możliwości, zintegrowane systemy smart cards coraz częściej znajdują zastosowanie jako nowoczesne instrumenty polityki marketingowej regionów turystycznych. Władze aglomeracji, które zdecydowały się na implementację kart mogą liczyć na wzrost zainteresowania i rozwój turystyki miejskiej. W odniesieniu do polskich rozwiązań, pożądana jest integracja funkcjonujących systemów kart miejskich i kart turysty. Oczekiwana jest także większa współpraca podmiotów już partycypujących w ramach jednego przedsięwzięcia. Wzrastające znaczenie będą zyskiwać destynacje promujące się w ramach międzynarodowych programów marketingowych kart turystycznych.(abstrakt oryginalny)
Przedsiębiorstwo zainteresowane przemianami w sferze konsumpcji i zachowań konsumentów na rynku, stosują zintegrowane działania marketingowe, w celu zaspakajania ich potrzeb oraz kształtowania popytu i preferencji. Gospodarstwa domowe osób pracujących na własny rachunek są ważnym segmentem rynku. Badanie ich budżetów, pozwoliło na przeprowadzenie typologii, która wskazał, jak w ramach wydzielonej grupy gospodarstw domowych osób pracujących na własny rachunek liczne są segmenty tworzące dany rynek i jaką ma siłę nabywczą każda z wydzielonych klas.
Właściwie przeprowadzona procedura doboru kadr w sposób istotny wpływa na efektywność wykonywanych przez nie zadań. Zgodność posiadanego wykształcenia w momencie angażowania do pracy z wykonywanymi później obowiązkami, stwarza potencjalnie większe możliwości pełnego wykorzystania kwalifikacji niż w przypadku braku takiej zbieżności. Oznacza to również, że nakłady osobowe w kwalifikacje już na wstępie rozwoju karier zawodowych zostały prawidłowo ukierunkowane. Z powyższego wynika cel pracy, w którym opisano najistotniejsze elementy, uwzględniane w doborze pracowników do zespołów zadaniowych i roli w tym zakresie liderów organizacji.(fragment tekstu)
W artykule scharakteryzowano działania marketingowe w organizacjach non-profit (w ujęciu 7P) oraz wskazano, które narzędzia znajdują tu szczególne zastosowanie. Rozważania egzemplifikowano opisem zastosowania kompozycji marketingowej w młodzieżowej organizacji wychowawczej - Okręgu Łódzkim Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. W podsumowaniu wskazano na korzyści i utrudnienia w stosowaniu działań marketingowych w organizacjach trzeciego sektora. (abstrakt oryginalny)
Ubezpieczenia OC oferowane członkom władz spółek (D&O Directors and Officers Insurance) chronią nie tylko członków władz spółki i jej akcjonariuszy, ale pośrednio również majątek spółki i jej akcjonariuszy. Posiadanie takiego ubezpieczenia może stanowić wizytówkę spółki, świadczącą o tym, że jej władze są świadome ponoszonego ryzyka i potrafią nim zarządzać. W artykule przeprowadzono analizę polskiego rynku ubezpieczeń D&O.
Ewolucja i kształtowanie się nowych wymiarów marketingu jest efektem dynamicznych zmian zachodzących w otoczeniu. Włączenie społecznej odpowiedzialności jako ważnego obszaru działań w marketingu w XXI wieku stanowi próbę szerszego spojrzenia na marketing. Z punktu widzenia marketingu CSR jako obszar rywalizacji o standardy stwarza współczesnym przedsiębiorstwom wiele możliwości wyróżnienia się i budowania przewagi konkurencyjnej na rynku. Celem artykułu jest zaprezentowanie znaczenia i możliwości zastosowania działań z zakresu CSR w marketingu przedsiębiorstw.(abstrakt oryginalny)
9
Content available remote Specyfika polityki marketingowej w bankowości prywatnej
100%
Celem artykułu jest wskazanie, na czym polega specyfika polityki marketingowej w bankowości prywatnej, jakie są różnice w podejściu w bankach polskich i zachodnich i dlaczego właściwa polityka marketingowa ma duże znaczenie dla modelu obsługi klientów. W opracowaniu autor prezentuje przede wszystkim podejście empiryczne, wynikające z kilkunastoletnich doświadczeń w zarządzaniu jednostkami bankowości prywatnej w bankach polskich i zagranicznych. (fragment tekstu)
Zmiana właściciela BZ WBK z irlandzkiego Al- lied Irish Banks na hiszpański Santander Bank oznacza duże zmiany dla klientów banku. Na podstawie historii i strategii rozwoju obu banków, autor omawia możliwe zmiany. I dochodzi do wniosku, że największe zmiany związane będą z migracją klientów do nowego systemu informatycznego.
Wyjaśniono znaczenie słowa "glocal". Jest ono zlepkiem słów: "global" i "local". Używając tego słowa określono strategię marketingową z jednej strony globalną, a więc ujednoliconą w skali całego świata, z drugiej odpowiadającą potrzebom lokalnych rynków. W artykule przedstawiono także rodzaje strategii dostosowania oraz produktowe i komunikacyjne strategie dostosowania.
Autorka przedstawiła charakterystyczne cechy praktyki marketingowej przedsiębiorstw brytyjskich w aspekcie ich możliwości ekspansji na rynki jednoczącej się Europy.
W artykule zwrócono uwagę na brak obowiązkowych składek na rzecz organizacji, co jest przyczyną braku ulgi podatkowej w tej sprawie. Wydatki banku na rzecz funduszu marketingowego organizacji płatniczej nie są kosztami pozyskania przychodu, nawet, gdy podatnik odnosi korzyści majątkowe.
W artykule przytoczono kilka definicji marketingu politycznego oraz dokładniej sprecyzowano pojęcia polityki i władzy, ponieważ są one głównymi kategoriami tego marketingu.
Asortyment produktów nazywany jest również produktem - mix. Produkt - mix to zestaw wszystkich linii produktów, które oferuje określony usługodawca. Asortyment produktów najłatwiej można zobrazować poprzez prezentację hierarchii produktów. Hierarchia produktów rozciąga się od podstawowej potrzeby do przedmiotów ją zaspokajających. Siedmiopoziomową hierarchię produktów można zilustrować na podstawie polisy ubezpieczeniowej wykorzystując takie pojęcia, jak: rodzina potrzeb, rodzina produktów, klasa produktów, linia produktów, typ produktu, marka i produkt. W tym przypadku rodzina potrzeb to bezpieczeństwo, rodzina produktów to ubezpieczenia, klasa produktów to na przykład ubezpieczenia osobowe, linią produktów w przypadku ubezpieczeń osobowych mogą być ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, typem produktu - polisa ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej spedytora, marką - np.: PZU "Hestia", zaś produktem - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej spedytora ZU "Hestia" SA.
Celem opracowania jest charakterystyka stosowanych przez podmioty gospodarki żywnościowej strategii marketingowych i instrumentów polityki marketingowej. Podjęto próbę określenia kierunków ich zmian. Badania mają charakter rozważań teoretycznych, które zilustrowano licznymi przykładami z życia gospodarczego. (fragment tekstu)
Artykuł przedstawia na tle dotychczasowych koncepcji marketingu wewnętrznego nową teorię ogłoszoną w 2004 przez D. Ballantyne. Jest ona owocem projektu badawczego realizowanego przez pięć lat w dużym banku detalicznym na terenie całej Australii. Stanowi udaną odpowiedź na pytanie, które w opinii autora jest podstawowym współczesnym problemem: jak twórczo wykorzystać doświadczenie wykwalifikowanych pracowników bogatszych o tzw. ukrytą wiedzę przedsiębiorstwa, rodzaj kapitału trudnego do skopiowania i konkurencyjnego wykorzystania. Teoria ta bazuje na tworzeniu się relacji partnerskich pomiędzy pracownikami poprzez tworzenie ponadwydziałowych i ponadfunkcjonalnych grup zadaniowych. W ten sposób tworzone zostaje sprzyjające środowisko umożliwiające wymianę doświadczenia i wiedzy wykorzystywanej dotąd tylko wycinkowo, generowany zostaje proces uczenia się i powstawania i krążenie nowej wiedzy. Ułatwia to stawianie czoła wewnętrznym barierom i współkreowanie wartości z korzyścią dla działania, zarówno na zewnętrznych rynkach, jak i dla pracowników. Uczestniczenie w tworzeniu zorientowanych na zaspokajanie potrzeb klientów programach wzmacnia świadomość znaczenia klienta wśród uczestników, daje im poczucie podmiotowości, zwiększa ich zaangażowanie we wdrażanie projektów i wpływa na wzrost odpowiedzialności za wynik.(abstrakt oryginalny)
Złożoność zadań samorządów lokalnych oraz rosnące zapotrzebowanie na skuteczne i efektywne osiąganie celów ich rozwoju powodują, iż problematyka poszukiwania optymalnych sposobów zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego i ich weryfikacji stale zyskuje na znaczeniu. Marketingowe podejście do zarządzania rozwojem terytorialnym jako możliwa koncepcja osiągania celów rozwoju wciąż ewoluuje, a w jego ramach proponuje się coraz bardziej zaawansowane metody, pozwalające na ocenę efektów zastosowania tej koncepcji w możliwie szerokim kontekście rozwoju lokalnego. Niniejszy artykuł wpisuje się w ten nurt poprzez dyskusję nad relacjami pomiędzy koncepcją marki terytorialnej (wywodzącej się z marketingu terytorialnego) a rozwojem zrównoważonym. Celem artykułu, poza przedstawieniem obszarów zbieżności omawianych dziedzin, jest wskazanie możliwości operacjonalizacji i pomiaru kapitału marki terytorialnej, która jest traktowana jako odpowiedz interesariuszy na działania marketingowe. W artykule wysunięto tezę, iż kapitał marki terytorialnej można potraktować jako swego rodzaju wskaźnik stopnia osiągania celów zrównoważonego rozwoju. Kapitał marki terytorialnej dostarcza jednocześnie istotnych informacji o tym, które jego elementy mogą wzmacniać markę danej jednostki terytorialnej, oraz jakie są możliwe relacje między nimi. W artykule przedstawiono także wyniki badań własnych, traktujące o wymiarach kapitału marki na przykładzie miast. (fragment tekstu)
W niniejszym artykule autor opisuje analityczny model biznesu (BAM) w ujęciu współczesnych metod analizy danych rynkowych wspierających działania marketingowe przedsiębiorstw. Możliwości, jakie dostarcza model poprzez tzw. "analizę bieżącą" przedsiębiorstwom w sferze zarządzania danymi, gromadzenia i przetwarzania baz danych i tym samym dokładnego rozpoznania i zrozumienia rynku, są nie do oszacowania. Zdaniem autora, analiza ta stwarza korzystniejsze warunki dla firm w modelowaniu i segmentacji rynku oraz wypracowywaniu adekwatnych rozwiązań (do zaistniałej sytuacji na tym rynku) w strategiach marketingowych. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 3 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.