Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 15

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Product commercialization
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Kontraktacja ma być jednym ze środków ułatwiających uczestnictwo rolników w komercyjnej produkcji rolnej, dodając większą wartość do produktów rolnych. Jednakże w Wietnamie wykazano zróżnicowane dowody dotyczące dobrze znanych zalet kontraktacji u rolników produkujących na małą skalę. Są to: obniżone koszty dostępu do rynku, kredyt na uzyskanie dostępu, otrzymywanie informacji o okazjach na rynku lub nowych technologiach, zakup pewnych środków i dostęp do rynków produktów oraz zmniejszenie wahania cen. Celem niniejszego badania była analiza wpływu kontraktacji na rolników oraz ustalenie linii postępowania w celu ułatwienia wejścia rolnika w korzystne związki kontraktacyjne. Oprócz przeglądu literatury przeprowadzono intensywne badanie przypadku praktyk kontraktacyjnych z towarem. Wyniki badania mają bezpośrednie znaczenie dla pracy agencji i organizacji promujących dobrobyt rolników o niewielkim stanie posiadania poprzez praktyczne wsparcie w pracach polowych lub wsparcie w linii postępowania. (abstrakt oryginalny)
W artykule przedstawiono rolę i miejsce badań marketingowych w komercjalizacji produktu z ukierunkowaniem na artykuły FMCG. Wskazano na podstawowe techniki badawcze wykorzystywane w poszczególnych fazach procesu komercjalizacji i zakres ich przedmiotowego zastosowania przez przedsiębiorstwa. Podkreślono znaczenie przyjęcia odpowiednich kryteriów oceny uzyskanych wyników badań i właściwej interpretacji.(abstrakt oryginalny)
Badania marketingowe nowych produktów znajdują także zastosowanie w ostatnich etapach cyklu innowacyjnego, czyli w etapie próbnego produktu i marketingu oraz etapie komercjalizacji. Badania te stanowią jednocześnie przejście do badań produktu w jego cyklu rynkowym - od momentu wprowadzenia go na rynek. Badania komercjalizacyjne nowych produktów koncentrują się głównie na planowaniu działań komercjalizacyjnych, realizacji tych działań dotyczących czasu, miejsca, odbiorców produktów i metod oraz na procesach dyfuzji innowacji.(abstrakt oryginalny)
For the development of insurance is the behavior of customers terminative. If the insurance company wants to achieve aims in a certain segment of a market, it must create new products with a better life cycles and better attributes. The article defines significant and characteristic features of an insurance product. There is a new product development strategy in commercial insurance companies and affects of reinsurance companies to create and develop products. (original abstract)
W pracy poddano analizie wybrane etapy i podstawowe zasady oraz procedury, które należy zrealizować w ramach prac nad projektowaniem nowych produktów spożywczych oraz ich dystrybucją. Rozważania teoretyczne oparto na spostrzeżeniach oraz efektach samodzielnych zadań projektowych nowych wyrobów spożywczych opracowanych przez wybraną grupę studentów studiujących profil spożywczy. Dokonano zestawienia i oceny poszczególnych etapów projektowania nowego produktu, jego komercjalizacji oraz podstawowych zasady jego wdrażania na rynek konsumencki. (abstrakt oryginalny)
Cel. Ukazanie aktualnych tendencji dotyczących letniej turystyki górskiej w dojrzałych destynacjach turystycznych oraz roli lokalnych i regionalnych organizacji turystycznych (Destination Management Organisations) w stymulowaniu rozwoju tego rodzaju turystyki poprzez zdywersyfikowaną ofertę produktową. Metoda. Jako metodę badawczą zastosowano porównawczą analizę benchmarkingową pozwalającą na porównanie letnich produktów turystycznych oferowanych przez 183 organizacje turystyczne (DMO) działające w 10 krajach górskich (destynacje alpejskie, skandynawskie i północnoamerykańskie). Wyniki. W części empirycznej zaprezentowano przekrojowe studium dotyczące rodzajów komercjalizowanych przez organizacje turystyczne letnich produktów turystycznych za pośrednictwem własnych witryn internetowych. Scharakteryzowano również rodzaje kanałów dystrybucji oraz wykazano różnice w tym zakresie pomiędzy analizowanymi organizacjami turystycznymi. Ograniczenia badań. Analiza porównawcza dotyczyła jedynie komercjalizacji ofert dystrybuowanych przez własne witryny internetowe analizowanych DMO. Analiza nie skupiała się natomiast na badaniu dostępnych kanałów dystrybucji wykorzystywanych przez inne podmioty rynku turystycznego. Rodzaj pracy. Artykuł prezentuje wyniki badań empirycznych. Oryginalność pracy. Strategie produktowe implementowane przez organizacje turystyczne w krajach górskich są rzadko prezentowane w opracowaniach naukowych w Polsce i za granicą. Implikacje praktyczne. Opisane w artykule przykłady komercjalizowanych produktów turystycznych mogą stanowić zestaw dobrych praktyk dla lokalnych oraz regionalnych organizacji turystycznych zajmujących się wspieraniem rozwoju turystyki w Polsce, w celu stworzenia efektywniejszego systemu zarządzania produktem turystycznym za pośrednictwem Internetu. (abstrakt oryginalny)
7
Content available remote Major Obstacles in Commercialization of Research in the Biotech Sector in Poland
84%
W ciągu ostatnich lat, przemysł biotechnologiczny występował, jako prężne i dynamiczne źródło nowych technologii dla wielu gałęzi przemysłu, takich jak sektor farmaceutyczny, rolniczy i chemiczny. Obecnie biotechnologia dostarcza innowacji oferujących ogromny postęp w ochronie zdrowia ludzkiego, środowiska i przetwórstwa rolno-spożywczego. Dlatego też, procesy związane z komercjalizacją wyników badań naukowych w tej dziedzinie odgrywają bardzo istotną rolę. W związku z powyższym, niniejszy artykuł odnosi się do procesów komercjalizacji wiedzy w odniesieniu do branży biotechnologicznej w Polsce. W artykule zostało również przedstawione pojęcie wynalazku biotechnologicznego, ze względu na fakt, że tego typu wynalazki i specyfika samego sektora, znacząco utrudniają i wydłużają procesy komercjalizacji w porównaniu do innych gałęzi przemysłu. Jak dotąd, ogólne procesy komercjalizacji zostały dość szeroko opisane w dostępnej literaturze. Niemniej jednak, istnieje niedobór badań nakierowanych na ogólnie pojęty sektor life science. W artykule przedstawiono ogólne wyniki badań przeprowadzonych w Polsce w okresie marca do lipca 2013 roku. Badanie objęło analizę pięciu studiów przypadków przedsięwzięć biotechnologicznych w Polsce. W badaniu przeprowadzono szereg wywiadów z naukowcami i przedsiębiorcami z sektora, którzy posiadają doświadczenie w zakresie transferu technologii i komercjalizacji wiedzy. Zasięg badania to ponad 7 % całej populacji firm biotechnologicznych w Polsce. Głównym celem badania było pogłębienie wiedzy o procesach komercjalizacji w dziedzinie biotechnologii. Celem szczegółowym była analiza najważniejszych problemów związanych z komercjalizacją, przeprowadzenie dyskusji oraz zbadanie powiązanych z tym implikacji. Badanie pozwoliło na ujawnienie trzech głównych grup problemów, z jakimi stykają się przedsiębiorcy i naukowcy biorący udział w procesach komercjalizacji. Są one przede wszystkim związane z aspektem finansowym, prawnym i technicznym. Rezultaty badań są zgodne z innymi badaniami prowadzonymi w tej materii. (abstrakt oryginalny)
Zarządzanie łańcuchem dostaw polega na integracji kluczowych procesów biznesowych od użytkownika końcowego poprzez dostawców dostarczających produkty, usługi i informacje stanowiące wartość dodaną dla klientów i innych interesariuszy. Wewnątrz firmy wykonywane i koordynowane jest tysiące czynności, a każda firma jest z natury rzeczy w jakiś sposób zaangażowana w relacje z innymi firmami w łańcuchu dostaw. Struktura działań wewnątrz firm i pomiędzy firmami ma kluczowe znaczenie dla wydajności całego łańcucha dostaw. Skuteczne zarządzanie łańcuchem dostaw wymaga integracji procesów biznesowych z kluczowymi uczestnikami łańcucha dostaw. Cenne zasoby są marnowane, gdy łańcuchy dostaw nie są zintegrowane, odpowiednio usprawnione i zarządzane. Wartość zestandaryzowanych procesów biznesowych wynika z faktu, iż menedżerowie z różnych organizacji mogą używać wspólnego języka i mogą powiązać procesy zachodzące w ich firmach z innymi uczestnikami łańcucha dostaw.(abstrakt oryginalny)
Jednym z najistotniejszych czynników przewagi konkurencyjnej jest zdolność przedsiębiorstw i ich sieci do tworzenia innowacji w produktach oraz umiejętność ich wprowadzania na rynek. W artykule przedmiotem uwagi są relacje kształtujące się na rynku instytucjonalnym (określanym popularnie jako rynek B2B). Specyfika nabywców końcowych występujących na tym rynku determinuje bowiem szczególny charakter i intensywność współpracy między nimi a oferentem produktu, tj. producentem wyrobu lub usługodawcą.
Opracowanie analizuje fenomen muzułmańskich coli, które powstały jako produkty konkurencyjne wobec Coca-Coli i Pepsi. Niektóre z nich są lokalnym wariantem produktu, inne mają dodatkowy wymiar religijno-polityczny, który przesądza o ich unikatowym charakterze. W opracowaniu omówiono sytuację amerykańskich koncernów na rynkach muzułmańskich państw Bliskiego Wschodu, wpływ bojkotu towarów amerykańskich na wizerunek Coca-Coli w regionie i na świecie, a także muzułmańskie cole - w kontekście politycznym i religijnym. Opracowanie zamyka analiza coli muzułmańskich w szerszym kontekście produktów muzułmańskich, będących przykładem glokalizacji, a zarazem odpowiedzą muzułmanów na wyzwania nowoczesności. (abstrakt oryginalny)
Commercialization processes are modeled and analyzed from the point of view of the implementation of activities under particular stages. These issues are the subject of many studies and analyzes, which is why the extensive literature is available on this subject. Technology valuation at various stages of the commercialization process is a separate issue. Such valuation is prepared in most cases by consulting companies for determining the price in the buying and selling processes. These valuations use known methods also used in other cases, e.g., real estate valuation. The work carried out presents the author's concept of the commercialization process model, taking into account the costs and value of the technology at various stages of the product life cycle. The model uses a stochastic approach to determine future revenues and costs, which allows estimating the value of the technology by or in determining the probability of assessment validity. The proposed stochastic approach greatly increases the chances of using the presented solutions in practical activities related to technology valuation for the purposes of purchase and sale transactions. (original abstract)
W artykule są przedstawione problemy ryzyka braku zgodności z regulacjami, jakie występują w banku podczas wprowadzania nowego produktu na rynek. Autorka zwróciła uwagę na procesowy charakter wprowadzania produktu bankowego na rynek i różnorodność obszarów zapewnienia zgodności z regulacjami wynikającą z kolejnych etapów procesu. Szczególna uwaga została poświęcona zagadnieniom zgodności w obszarze ochrony praw klienta i wymaganiom nałożonym na bank przez regulatorów w tym zakresie. Wyróżniono potrzebę monitorowania ryzyka braku zgodności produktu z regulacjami na etapie wprowadzania go na rynek (komercjalizacji).(abstrakt oryginalny)
Nanotechnologia skupiająca się na wyjątkowych właściwościach materiału powodowanych skalą nanometra staje się jedną z najbardziej obiecujących technologii XXI wieku. Ogromne nakłady na badania w zakresie nanotechnologii wracają się poprzez wytworzenie wysokiej wartości handlowej produktu. Co więcej, nowe materiały czy urządzenia będą miały ogromny wpływ na wiele dziedzin światowej gospodarki. Szacuje się, że rynek dla nanoproduktów wzrośnie do 2,6 biliona dolarów w 2014 r. Obserwuje się ogromny napływ produktów wykorzystujących osiągnięcia nanotechnologii. Obecnie występuje ponad 1000 nanoproduktów konsumenckich na rynku. Nanoprodukty pojawiły się w wielu gałęziach światowej gospodarki, m.in. w elektronice, budownictwie, medycynie, energetyce, kosmetyce. Przewiduje się czteroetapowy rozwój produktów nanotechnologii. Obecnie na rynku występują głównie produkty pierwszej generacji, czyli tzw. nanostruktury pasywne. Pomimo szybkiego procesu komercjalizacji osiągnięć nanotechnologii w Europie nie istnieją specyficzne regulacje dotyczące nanomateriałów. Komisja Europejska rekomenduje stosowanie REACH dla materiałów w skali nano oraz "Kodeksu Postępowania" podczas badań w zakresie nanotechnologii. (abstrakt oryginalny)
Artykuł analizuje czynniki wpływające na proces komercjalizacji technologii w korporacjach, takie jak "odchudzona" organizacja (lean organization) co się wiąże ze sprawnym systemem działania kanałów informacji. Następnym problemem jest zatrudnianie kompetentnych wewnętrznych przedsiębiorców, egzekwowanie ich odpowiedzialności. Ważną kwestią jest wynagradzanie pracowników a wynalazczość i przedsiębiorczość muszą być postrzegane jako atrakcyjne alternatywne ścieżki kariery.
15
Content available remote Komunikacja marketingowa a komercjalizacja nowych technologii i produktów
67%
W artykule zaprezentowano podejście do komunikacji marketingowej w kontekście procesów komercjalizacji technologii i produktów w odniesieniu do przedsiębiorstw, rozumianą jako złożony proces istotnego wzmocnienia w budowaniu właściwych relacji, w ramach procesów transferu technologii i tworzenia innowacji. Wysoką przydatność działań marketingowych można szczególnie dostrzec w obszarze dyfuzji innowacji. Jest to możliwe dzięki szerokiemu zakresowi dostępnych, nowoczesnych i silnie oddziałujących nośników przekazów marketingowych.(abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.