Ograniczanie wyników
Czasopisma help
Autorzy help
Lata help
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 342

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Product distribution
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
Rozwój systemów dystrybucji w Polsce przedstawiono w następujących punktach artykułu: ogólne założenia i uwarunkowania systemów dystrybucji; prawidłowości systemów dystrybucji; wyróżniki branżowe dystrybucji na rynku polskim
W artykule przedstawiono ogólną charakterystykę zmian dystrybucji w Polsce w latach 1990-2000. Omówiono główne wyróżniki tych zmian. Zarysowano kierunki hipotetycznych zmian w dystrybucji.
Zmieniające się w szybkim tempie otoczenie, w jakim funkcjonują przedsiębiorstwa, rosnąca konkurencja, konieczność szukania obniżki kosztów również poza sferą wytwarzania produktów sprawiają, że coraz większe znaczenie w walce konkurencyjnej ma dystrybucja. Jest ona - obok produktu, ceny, promocji - jednym z elementów marketingu-mix, decydującym o sprawności funkcjonowania firmy oraz możliwościach jej rozwoju. Zgodnie z opiniami ekspertów do spraw marketingu, właśnie dystrybucja stanie się na przełomie XX i XXI wieku głównym obszarem walki konkurencyjnej między przedsiębiorstwami. W tej sytuacji istotne jest poznanie stanu, uwarunkowań i tendencji rozwoju kanałów dystrybucji artykułów żywnościowych w Polsce. W tym właśnie obszarze rynku po 1989 roku dokonały się i nadal obserwuje sie dynamiczne przemiany.
Firmy działające w systemie marketingu wielopoziomowego (multi level marketing - MLM) z założenia unikają reklamy w powszechnie wykorzystywanych mediach. Musiały więc znaleźć inne medium nie mniej skuteczne od tradycyjnych. I tak rola głównego medium przekazów reklamowych w MLM przypadła dystrybutorom.
Merchandiser to specjalista godzący interesy producenta, sprzedawcy i klienta. Stanowi ostatnie ogniwo w łańcuchu sprzedaży firmy. Omówiono obowiązki w pracy merchandisera oraz przedstawiono wady i zalety pracy w systemie leasingu. Zwrócono uwagę na system wynagradzania tej grupy specjalistów.
Przedstawiono zasady funkcjonowania marketingu sieciowego oraz omówiono rozwój tej formy dystrybucji towarów na rynku polskim.
Podstawowym warunkiem, jaki musi spełniać firma ubiegająca się o członkostwo w stowarzyszeniu, jest prowadzenie sprzedaży towarów albo usług poprzez osobiste odwiedziny sprzedawcy w domu klienta. Warunek ten jest konieczny dla zachowania czystości drogi dystrybucji.
Rozwój rynku dystrybucji stali i wyrobów hutniczych w Polsce jest naturalną konsekwencją realizacji standardów Unii Europejskiej. Dystrybutorzy działający na polskim rynku wprowadzają zmiany służące podniesieniu ich konkurencyjności. Naturalną drogą jest konsolidacja dystrybutorów, tworzenie sieci dystrybucji, stawianie na nowoczesne rozwiązania informatyczno-techniczne (IT), zdywersyfikowanie działalności czy doskonalenie systemu obsługi klienta. Podobne działania miały miejsce w krajach Unii Europejskiej. Funkcjonuje europejski rynek i Polski nie może ominąć to, co na nim się dzieje. Zdaniem ekspertów, rynek dystrybucji w najbliższym czasie znacząco się zmieni. Wzrośnie przewaga producentów stali, tworzących własne sieci dystrybucji. Nie oznacza to jednak, że na rynku nie ma miejsca dla firm dystrybucyjnych. Duże firmy dystrybucyjne umocnią swoją i zdywersyfikują zakres działań.(fragment tekstu)
10
100%
Ukazano podstawowe problemy dystrybucji mebli wytwarzanych w Polsce na rynku Unii Europejskiej. Zanalizowano cztery segmenty meblowe - meble kuchenne, wypoczynkowe, biurowe oraz ogrodowe. Omówiono podstawowe zagadnienia z teorii dystrybucji oraz specyfikę dystrybucji mebli. Scharakteryzowano rynek mebli w UE oraz zależności pomiędzy meblami wytwarzanymi w Polsce a potrzebami rynku europejskiego. Autor przedstawił wnioski oraz rekomendacje, które mogą udoskonalić obecny system dystrybucji polskich mebli na rynek UE.
Omówiono dwa podstawowe typy kanałów dystrybucji: bezpośrednie i pośrednie.
12
76%
Koncepcja zero zwrotów oparta jest na założeniu, że producent w żadnych okolicznościach nie akceptuje zwrotów. Pełna odpowiedzialność za produkty zostaje scedowana na dalszego (niebędącego dystrybutorem) pośrednika w kanale dystrybucji. Doświadczenia przedsiębiorstw pokazują, że zero-returns policy nie jest rozwiązaniem przynoszącym firmom oczekiwane rezultaty. Ograniczenia, jakie niesie ze sobą to podejście zmusza do poszukiwania alternatywnych rozwiązań. Jedno z nich autor proponuje określić mianem wieczystej restytucji. Przedstawia je w artykule oraz podkreśla korzyści płynące z jego stosowania.(abstrakt oryginalny)
Artykuł prezentuje koncepcję sieci dystrybucji, w której do przewozu zaproponowano bezzałogowe statki powietrzne i istniejącą sieć paczkomatów. Przedstawiono w nim także specyfikę i ograniczenia prawne transportu ładunków z użyciem bezzałogowych statków powietrznych. Autorka posłużyła się przykładem dystrybucji i obsługi zwrotów książek w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Takie rozwiązanie nie istnieje dotąd na rynku, choć bezzałogowe statki powietrzne są coraz częściej wykorzystywane w biznesie. Pomysł ma szansę wdrożenia po wcześniejszym przystosowaniu sieci paczkomatów do tego typu obsługi. Przedstawione rozwiązanie można również zaproponować dla transportu innych produktów: artykułów przemysłowych czy nawet żywnościowych lub medycznych po uprzednim przystosowaniu zarówno środków transportu, jak i przestrzeni magazynowej do specyfiki takich artykułów oraz uwzględnieniu ograniczeń związanych z uwarunkowaniami prawnymi i przepisami lotniczymi. (abstrakt oryginalny)
Rozważono znaczenie strategii dystrybucji w budowaniu rynkowej wartości przedsiębiorstwa. Scharakteryzowano kanały i formy dystrybucji. Przedstawiono wyniki badań przeprowadzonych w wyselekcjonowanej grupie przedsiębiorstw.
Celem niniejszego artykułu jest przedstawienie i ocena rozwoju jednego z rynków kultury tzn. rynku książki w Polsce, z uwzględnieniem jego organizacji. Zaprezentowano instrumenty stosowane przez państwo oraz ich wpływ na rynek książki.
Artykuł opisuje proces wdrożenia Systemu ExpertWMS w firmie Helkra Sp. z o.o. - jednego z największych polskich dystrybutorów artykułów szkolnych, biurowych i papierniczych. Autorzy charakteryzują cele, okoliczności i korzyści związane z wdrożeniem nowego systemu, który cechuje się wysoką wydajnością i sprawdza się w realizowaniu specyficznych wymagań dotyczących obsługi magazynowej.
The problem of the optimal distribution of production tasks within a large business entity (a concern, a corporation) is discussed in this paper. The fundamental aim is to determine such a distribution of production tasks that minimizes total production costs. For this purpose the author proposes an approach that takes into account Lagrange multipliers. The author formulates the conditions for the application of such an approach and the option of its possible application in practice.(original abstract)
Zaprezentowano wyniki badań nad związkami, jakie występują pomiędzy wielkością sieci dystrybucji w wybranych bankach komercyjnych a dyfuzją innowacji produktowych i technologicznych wdrażanych w tych bankach. Badanie przeprowadzono na reprezentatywnej próbie trzech banków komercyjnych. Obserwacjom poddano 12 innowacji.
Zdaniem autora można zauważyć, że trend powstawania w Polsce kolejnych placówek typu hipermarkety się zmniejsza. Jego zdaniem konsekwencją powstawania dużej liczby placówek oraz stabilizacji rynku tzw. wielkopowierzchniowego jest budowanie przez największych detalistów potężnych centrów dystrybucyjnych - centralnych magazynów, które obecnie dostarczają około 70 proc. wszystkich artykułów dostępnych w ich placówkach handlowych.
first rewind previous Strona / 18 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.