Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 20

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Promocja osobista
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
Celem artykułu jest ukazanie kierunku ewolucji strategii marki osobistej aktora hollywoodzkiego opartej na micie. (fragment tekstu)
Prezentacje osobiste polegające na wystąpieniu przed gronem odbiorców i przekazaniu określonych treści marketingowych są elementem promocji osobistej. Jako takie lokują się wśród osobowych form komunikacji marketingowej. Prezentowanie przed gronem osób, a nie przed jedną osobą, ma swoją specyfikę, obciążone jest większym stresem, a przez to trudniejsze. Celem artykułu jest przedstawienie zależności, jakie istnieją między charakterystyką psychologiczną osób prezentujących a ich umiejętnościami prezentacyjnymi. Podstawą zamieszczonych w artykule wniosków są wyniki przeprowadzonego badania własnego na próbie 439 reprezentantów różnych przedsiębiorstw handlowych, produkcyjnych i usługowych. Respondenci wypełniali kwestionariusz ankietowy diagnozujący ich cechy psychologiczne. Następnie zostali podzieleni na prezenterów "lepszych" i "pozostałych", a podstawą podziału były opinie przełożonych lub pracowników kadr. Analiza charakterystyk psychologicznych, w tym dotyczących osobowości i samooceny badanych pracowników, wykazała istotne różnice między obydwoma grupami. "Lepsi" prezenterzy dysponowali wyraźnie większą od pozostałych osób otwartością na doświadczenie, pozytywnym nastawieniem i sumiennością, a mniej ważne cechy dotyczyły takich zmiennych, jak ekstrawersja i empatia. Okazało się także, że osoby lepiej prezentujące mają wyższą samoocenę niż osoby gorzej radzące sobie w publicznych wystąpieniach, choć poziom aspiracji był wyrównany w obydwu grupach. (abstrakt oryginalny)
Samodzielne fotografowanie się zwane "selfie", następnie rozpowszechnianie tych zdjęć w mediach społecznościowych staje się coraz bardziej popularne, co jednocześnie budzi zainteresowanie naukowców. Podobnie, tematyka kreowania marki osobistej w ostatniej dekadzie budzi coraz szersze zainteresowanie świata nauki, jak i praktyki. Mimo to literatura naukowa dotycząca tego zagadnienia nie jest zbyt obszerna. Celem opracowania jest przedstawienie istoty pojęcia marki osobistej oraz jej powiązania ze zjawiskiem "selfie". Autorzy wskazują na podstawie przedstawionego przeglądu literatury, że budowanie osobistej marki w gospodarce sieciowej jest jednym z kluczowych czynników wpływających na osobistą pozycję danej marki osobistej w poszczególnych sieciach wartości, w które dana osoba jest zaangażowana. (abstrakt oryginalny)
W artykule podano, czym jest autoprezentacja oraz wizerunek autoprezentacyjny szefa. Szczegółowo omówiono Kwestionariusz Wizerunków Autoprezentacyjnych (KWA), stworzony na podstawie koncepcji M. Leary’ego. KWA ma na celu zdiagnozowanie ogólnej zdolności do autoprezentacji oraz tendencji do kreowania siebie jako osoby określonego typu. Przedstawiono istotę KWA, możliwości wykorzystania oraz sposób jego zastosowania.
Media społecznościowe stanowią bardzo ważny instrument wykorzystywany do budowania marki osobistej. W artykule przyjęto do realizacji następujące cele: scharakteryzowanie koncepcji marki osobistej oraz serwisu YouTube jako środowiska jej tworzenia, a także rozpoznanie skali i zakresu wykorzystywania serwisu YouTube na potrzeby budowania marki osobistej przez reprezentantów młodego pokolenia. Przyjęto założenie, że serwis YouTube stanowi bardzo ważną platformę, pozwalając na skuteczne kreowanie marki osobistej celebrytów, którzy koncentrują się na młodych odbiorcach. W artykule wykorzystano metodę skupień dla dokonania klasyfikacji badanych obiektów. Zastosowano metodę Warda.(abstrakt oryginalny)
W drugiej połowie kwietnia 2015 r. w jednej z nowoczesnych sal Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej w Katowicach odbyła się druga konferencja z cyklu poświęconego autopromocji pt. "Dyskurs autopromocyjny dawniej i dziś"1. Wzorem ubiegłego roku konferencja została zorganizowana przez Zakład Lingwistyki Tekstu i Dyskursu Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Oddział Katowicki Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.(fragment tekstu)
7
Content available remote Self-promotion on the Internet
84%
W artykule zaprezentowano wyniki badań dotyczące zasięgu mediów społecznościowych w kwestiach autopromocji i poszukiwania pracy. Zdefiniowane problemy badawcze dotyczyły odpowiedzi na pytania, czy społeczeństwo jest doświadczone w korzystaniu z mediów społecznościowych i czy wykorzystuje je w procesie promocji siebie jako pracownika oraz w procesie poszukiwania pracy. Ponadto zbadano, czy nasze społeczeństwo posiada umiejętności w zakresie promowania siebie w mediach społecznościowych oraz czy Internet dominuje nad klasycznymi sposobami poszukiwania pracy dostępnymi w świecie rzeczywistym(abstrakt oryginalny)
Celem niniejszego opracowania jest przedstawienie istoty i znaczenia komunikacji marketingowej w usługach transportowych oraz ukazanie wybranych form i działań stosowanych przez przedsiębiorstwa transportowe w regionie kujawsko-pomorskim. W opracowaniu zwrócono uwagę na specyfikę funkcjonowania firm w branży transportowej oraz przedstawiono wybrane wyniki badania dotyczące wykorzystania komunikacji marketingowej przez firmy transportowe w ciągu ostatnich 3 lat. W badaniu uwzględniono formy i działania dotyczące wykorzystania reklamy, promocji pośredniej i promocji osobistej. (abstrakt oryginalny)
Akwizycja często błędnie utożsamiana w literaturze ze "sprzedażą osobistą", jest najstarszą formą aktywizacji sprzedaży. Polegana na prezentowaniu oferty przedsiębiorstwa i aktywizowanu sprzedaży za pomocą bezpośrednich kontaktów interpersonalnych przedstawicieli firmy z potencjalnymi nabywcami, zmierzających do zawarcia umowy sprzedaży. W przypadku usług ubezpieczeniowych akwizycja łączy w sobie wiele różnych, niezmiernie ważnych funkcji. Do najważniejszych z nich należy zaliczyć: sprzedaż usług ubezpieczeniuwych, realizowanie promocji osobistej, kształtowanie jakości obsługi klienta oraz budowanie relacji z klientem (fragment tekstu)
Wiedza na temat klientów stanowi wyzwanie w procesach kształtowania marki osobistej. Młodzi odbiorcy/klienci, stanowiący rynki docelowe dla osób kształtujących swoją markę osobistą za pośrednictwem mediów społecznościowych, stają się coraz bardziej wymagający. Informacje dotyczące trendów w ich zachowaniach pozwalają na opracowywanie skutecznych strategii personal brandingu, jak również przyczyniają się do dokonywania zmian w dotychczasowych metodach komunikacji. W artykule przyjęto następujące cele o charakterze opisowym i poznawczym: - zidentyfikowanie i zaprezentowanie charakterystyki młodych konsumentów - reprezentantów pokolenia Y i Z, - wskazanie znaczenia wiedzy o młodych odbiorcach w procesach kształtowania marki osobistej, - wskazanie praktyk kształtowania marki osobistej z wykorzystaniem wiedzy o młodych klientach pozyskanej przez świadome jej gromadzenie i analizowanie. Dla realizacji przyjętych celów wykorzystano następujące metody badawcze: krytyczną analizę literatury przedmiotu, wyniki badań własnych dotyczących zachowań młodych konsumentów-odbiorców, metodę case study wskazującą na najlepsze praktyki marketingowe związane z wykorzystywaniem wiedzy o klientach w procedurach personal brandingu. (abstrakt oryginalny)
11
Content available remote Podstawowa klasyfikacja komunikacji marketingowej
67%
Komunikacja marketingowa jako część nauki o marketingu nie została - jak dotychczas - wystarczająco dobrze sklasyfikowana według logicznych zasad. Celem artykułu jest wypełnienie tej luki. Na komunikację marketingową składają się przede wszystkim dwa główne elementy - promocja oraz badania promocji. Promocja może być formalna i nieformalna. Ta pierwsza składa się z promocji nieosobowej (pośredniej) oraz osobowej (bezpośredniej). Większość działań promocyjnych ma charakter nieosobowy. Składają się na nie takie typy promocji, jak promocja firmy, promocja produktu oraz promocja sprzedaży. Natomiast promocję osobistą tworzą takie jej rodzaje, jak akwizycja, przedstawicielstwo, sprzedaż osobista, demonstracje i pokazy, telemarketing oraz inne.(abstrakt oryginalny)
Większość reklam, które ogląda przeciętny użytkownik nie jest nawet zbliżona do jego zainteresowań i potrzeb. Rozwiązaniem tego problemu może być reklama osobista, opierająca się na analizie profilu i zapotrzebowań konsumenta, dzięki czemu można łatwiej skupić jego uwagę na danym produkcie. Taki rodzaj przekazu marketingowego naturalnie powinien wpasować się w otoczenie użytkownika, a więc uwzględnić i strony internetowe, które on odwiedza. (fragment tekstu)
Autorka w opracowaniu przedstawiła wpływ postaw wobec reklamy ubezpieczeń na wybór produktu ubezpieczeniowego. Przeprowadzane badania wskazały, że największy wpływ na postawy badanych respondentów ma sprzedaż osobista. Potwierdziły także potrzebę działalności promocyjnej firm ubezpieczeniowych na postawę potencjalnych nabywców.
Niniejszy artykuł jest poświęcony kwestii zasad rozpowszechniania wizerunku ze szczególnym uwzględnieniem tej problematyki w odniesieniu do sportowców. W dzisiejszych czasach sport jest nie tylko zawodem, rozrywką, czy formą spędzania wolnego czasu, ale również stał się jednym z sektorów gospodarki światowej. W pracy rozważono charakter prawny dobra osobistego jakim jest wizerunek, a także omówiono najważniejsze problemy dotyczące jego rozpowszechniania. Celem artykułu jest ocena regulacji odnoszącej się do wykorzystania wizerunku sportowca w stroju reprezentacji kraju, jako unormowania szczególnego i wyjątkowego na gruncie obecnych przepisów. Rozważaniom zostały poddane koncepcje wyrażane przez przedstawicieli doktryny, a także przedstawiono tezy z orzecznictwa mające kluczowe znaczenie w omawianej tematyce. Przeprowadzono również krytyczną analizę argumentów nieprzystających do istoty dóbr osobistych oraz nie znajdujących odzwierciedlenia w obecnie obowiązujących regulacjach.(abstrakt oryginalny)
Zagadnienia promocji są przedmiotem szczególnego zainteresowania zarówno ze strony nauki i dydaktyki marketingu, jak i praktyki działań rynkowych przedsiębiorstw. Jest to w pełni zrozumiałe, biorąc pod uwagę zasadnicze i istotne funkcje przypisywane promocji. Przez długi okres marketing był nawet utożsamiany z promocją, w tym zwłaszcza reklamą, a oba terminy traktowano wręcz w sposób synonimiczny. W pewnych obszarach, dalekich od nowoczesnego, szerokiego i właściwego rozumienia marketingu, promocja jest nadal jeszcze traktowana w sposób równoznaczny z pojęciem marketingu. Istniejącemu i zrozumiałemu zainteresowaniu problematyką promocji nie towarzyszy jednak niezbędna - z punktu widzenia metodologii nauki - precyzja i ścisłość w definiowaniu jej istoty, funkcji i struktury wewnętrznej. Definicja, jak wiadomo, powinna w sposób jednoznaczny i wyczerpujący charakteryzować określony przedmiot poprzez identyfikację jemu tylko właściwych cech. Definicja jest bowiem określeniem znaczenia wyrazu, pojęcia, sprowadzającym się do sprecyzowania jego treści i zorientowania w jego możliwym zakresie lub inaczej - stanowi jednoznaczną charakterystykę opisywanego przedmiotu (zjawiska) przez identyfikację cech jemu wyłącznie właściwych, ściśle identyfikujących i odróżniających je od innych pojęć. Definiens powinno stanowić precyzyjną i czytelną płaszczyznę ścisłej identyfikacji istoty pojęcia, a zarazem refleksji naukowej i wyznaczenia precyzyjnego obszaru badań empirycznych. (fragment tekstu)
Przedstawiono niektóre formy promocji i marketingu usług ubezpieczeniowych, zwracając uwagę na właściwą integrację poszczególnych składników promotion-mix. Zdaniem autora w promocji ubezpieczeń najważniejsza jest jednak promocja osobista ze względu na niematerialność usługi, złożoność ubezpieczeń i specyfikę tej usługi, która nie jest usługą poszukiwaną.
Dziś marki zamiast walczyć o wyróżnienie się za wszelką cenę, idą w kierunku budowania relacji. Koncentrują się na odbiorcy marki, nie zaś na marce samej w sobie. Dotyczy to także marki osobistej. Świadomość potrzeby budowania marki osobistej wciąż wzrasta, ale w porównaniu z innymi rynkami nadal jesteśmy na początku drogi. Marketerzy podejmując decyzję, że skorzystają ze wsparcia eksperta, powinni zdawać sobie sprawę z własnych atutów, ale i ograniczeń. (abstrakt autora)
Przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że marka osobista może mieć dużą siłę oddziaływania. Dlatego pragną się uwiarygodnić w oczach klientów i stworzyć wizerunek eksperta. I to bez względu na to, czy de facto są specjalistami, czy dopiero zamierzają za nich uchodzić. Dotyczy to tak rynku usług jak i producentów. W przypadku tych ostatnich firmowanie swoim nazwiskiem np. wyrobów w piekarni, masarni, cukierni, czy wytwórstwa rzemieślniczego - uwiarygodnia markę i stwarza pozytywne relacje między firmą a konsumentem. Tak, aby marka nie była bezosobową i bezduszną. (abstrakt autora)
Budowanie marki osobistej niekoniecznie jest tożsame z tworzeniem koncepcji sprzedażowej dla produktu. Dziś markę osobistą określa fakt, kim jesteśmy na co dzień, jacy ludzie nas otaczają i jakie działania sami podejmujemy. Wydaje się, iż mniej aktualną rzeczą jest już tworzenie atrakcyjnych treści o sobie samym czy budowanie otoczki marketingowej fałszywie obrazującej rzekomy profesjonalizm. Ubocznym skutkiem tych czynników jest narastanie swoistej ignorancji i odłożenie na bok właściwych celów i strategii marki. (abstrakt autora)
Marki w personal brandingu łączą masowość B2C ze specjalistyczną atmosferą B2B. A warto wiedzieć, co dzieje się w tym obszarze, gdyż wiele marek stawia w promocji na prezesów, właścicieli firm i wyrazistych pracowników w roli ekspertów brandów. Personal branding jest jednym z najciekawszych obszarów brandingu ze względu na łatwość prowadzenia eksperymentów i obserwowania efektów. Do metod tych należy również transmitowanie video w czasie rzeczywistym. Dużym wkładem live streamingu w budowanie marki osobistej są też emocje i cały pakiet zachowań niewerbalnych. (abstrakt autora)
first rewind previous Strona / 1 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.