Ograniczanie wyników
Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 28

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Przedstawicielstwo handlowe
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Głównym celem niniejszej analizy jest wykazanie istotności cyklu konwersji gotówki przy kształtowaniu oferty firmy handlowej. Ostateczne decyzje dotyczące szerokości i głębokości posiadanego asortymentu muszą być poprzedzone zarówno analizą otoczenia, jak i analizą własnych możliwości. Jedną z najczęściej wykorzystywanych metod jest zestawienie wielkości sprzedaży poszczególnych pozycji asortymentowych na tle całej firmy. Kluczowym elementem takich analiz, często pomijanym w polskich przedsiębiorstwach, jest strategia zarządzania kapitałem obrotowym. Bardzo użytecznym wskaźnikiem zarządzania kapitałem obrotowym jest cykl konwersji gotówki (z ang. Cash-to-cash cycle time). Celem analiz obrotu poszczególnymi rodzajami asortymentu jest wyznaczenie dla każdego z nich przewidywanych wartości zysku ze sprzedaży. W konsekwencji uzyskamy pełny obraz na to, jaki udział ma obrót danym artykułem, grupą artykułów czy też grupą towarową na tle całej firmy. Dzięki tej analizie można między innymi znacznie efektywniej rozdysponowywać budżety różnorodnych zasobów w firmie (np. czasu, powierzchni magazynowej, powierzchni handlowej czy środków marketingowych) dla każdego rodzaju asortymentu handlowego. Ta dopiero metoda wydaje się właściwie skonstruowanym narzędziem pomocnym w wyznaczaniu odpowiedniej struktury oferty handlowej firmy, która ma umożliwić w rezultacie osiągnięcie założonych uprzednio celów. (abstrakt oryginalny)
Umowy przedstawicielstwa handlowego mają duże znaczenie gospodarcze i długie tradycje normatywnego ich regulowania. Wspólne dla państw członkowskich minimalne standardy ochrony zostały ustanowione dyrektywą dotyczącą przedstawicieli handlowych działających na własny rachunek. Dokonujące się ustawicznie zmiany otoczenia prawa oznaczają coś więcej niż tylko "odczytanie normy", potrzebę sięgania po utrwalony, jednolity, powszechny sposób jego rozumienia wyrażony w judykaturze. Niewątpliwe znaczenie w tym zakresie przypisywać należy wyrokom prejudycjalnym Trybunału Sprawiedliwości. Interesującym wątkiem w tym orzecznictwie jest podjęcie ostatnio kwestii związania postanowieniami tego aktu umów agencji zawartych na okres próbny. Wprawdzie Trybunał Sprawiedliwości zajął się tym zagadnieniem po raz pierwszy, ale kierunek interpretacji, przedstawiony na rzecz rozstrzygnięcia wątpliwości sądu krajowego, ma znaczenie szersze, wiąże się bowiem z dążeniem do objęcia mechanizmami ochronnymi dyrektywy przedstawicieli handlowych, związanych umowami nie do końca wpisującymi się w klasyczną formułę agencji. Z analiz przeprowadzonych w poniższym materiale wypływa wniosek, że kierunek na odformalizowanie prawa jest trafny i powinien być przedmiotem szerszej dyskusji prawniczej. (abstrakt oryginalny)
Dosyć często, zarówno w praktyce, jak i w teorii, można się spotkać z opinią, że budżetowanie jest nieefektywne, ponieważ poza tworzeniem tabelek nie jest w stanie wnieść nic nowego. Tak się dzieje w przedsiębiorstwach, które faktycznie na tych tabelkach kończą i nazywają to budżetowaniem lub, co gorsza - controllingiem. Aby jakiekolwiek narzędzia controllingu mogły działać efektywnie, należy je ciągle doskonalić. Funkcję doskonalącą w budżetowaniu spełniają sprzężenie zwrotne w postaci m.in. analizy przyczynowej powstawania odchyleń i działania korygujące podejmowane na podstawie tej analizy. Taką analizę i takie działania muszą podejmować ludzie, którzy są bezpośrednio związani z daną działalnością wewnątrz przedsiębiorstwa. Z praktyki wiadomo, że po pewnym czasie, różnym dla różnych organizacji, działania tego typu "umierają śmiercią naturalną". Utrzymać skuteczność działania takiego sprzężenia zwrotnego jest w stanie tylko właściwie skonstruowany i konsekwentnie wdrożony system motywacyjny. W niniejszym artykule omówiono właśnie zagadnienie systemu motywacyjnego przedstawicieli handlowych w przedsiębiorstwach. (fragment tekstu)
W artykule pokazano wpływ Internetu na zachowanie konsumenckie w działalności autoryzowanego przedstawiciela handlowego Plus GSM. Ważnym źródłem informacji umieszczonych w artykule są badania, doświadczenia i obserwacje studentów wykorzystane głównie do opisania działania pracowników operatora telekomunikacyjnego Polkomtel SA oraz ściśle współpracujących z nim firm. Pokazano wykorzystanie Internetu w pracy punktu Autoryzowanego Przedstawiciela Plus GSM w Sławnie.(fragment tekstu)
Handlowcy są jedną z grup zawodowych, w których zwolnienia są codziennością. Jednak zły sposób pozbawienia sprzedawcy pracy może rodzić wiele problemów. Odejście takiej osoby do konkurencji często oznacza utratę przez firmę wielu klientów. Redukcja w zespole sprzedawców może też powodować konflikty lub jęki wśród pozostałych jego członków. Warto więc zadbać o umiejętne rozstanie z handlowcem.
Kontrola, w procesie zarządzania zasobami ludzkimi, jest wymieniana jako element pozapłacowych metod motywowania. Przeprowadzone badania pozwoliły m.in. określić pozycję kontroli wśród pozapłacowych czynników systemów motywacyjnych. Zgodnie z wynikami badań 63% ankietowanych uznało, że działania kontrolne są ważnym narzędziem motywowania. Jednak w zestawieniu z innymi czynnikami, kontrola i wynikająca z niej ocena, traciły na znaczeniu. Na pierwszym miejscu respondenci zgodnie wskazali na wynagrodzenie. Natomiast wśród metod pozapłacowych za najistotniejszy uznano awans zawodowy. Kontrola była wymieniana na trzecim miejscu. (abstrakt oryginalny)
Sąd Najwyższy, rozpoznając skargę kasacyjną Rigall Arteria Management Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością sp.k. (sprawa o sygnaturze I CSK 483/18), powziął wątpliwości w zakresie wykładni przepisów prawa unijnego dotyczących wynagrodzenia agenta (przedstawiciela handlowego) w rozumieniu dyrektywy Rady 86/653/EWG z 18.12.1986 r. w sprawie koordynacji ustawodawstw państw członkowskich odnoszących się do przedstawicieli handlowych działających na własny rachunek ("dyrektywa"). Powódka żądała od dającego zlecenie - Banku Handlowego S.A. w Warszawie - informacji koniecznych do ustalenia wysokości prowizji należnej jej w związku z działaniem przez nią w ramach umowy agencyjnej zawartej z pozwanym bankiem. Żądanie dotyczyło informacji o umowach zawartych przez bank z klientami, których powódka pozyskała dla banku dla innych jego produktów. Strony związane były umowami agencyjnymi od roku 1999 do 2015; na ich podstawie powódce należne było wynagrodzenie prowizyjne za każdy - używając żargonu bankowego - "sprzedany produkt bankowy" (np. wydaną kartę kredytową). Po wypowiedzeniu ostatniej obowiązującej umowy agencyjnej powódka wystąpiła do banku z żądaniem przedstawienia informacji o należnej jej prowizji za cały czas obowiązywania kolejnych umów agencyjnych (tj. od 1.06.1999 r.) na podstawie art. 7615 Kodeksu cywilnego.(fragment tekstu)
W artykule przedstawiono formy motywowania przedstawicieli handlowych w dwóch firmach handlowych (A i B), zajmujących się sprzedażą akcesoriów samochodowych. Specyficzny charakter pracy przedstawicieli handlowych ma wpływ na dobór i znaczenie środków motywowania. Analizie i ocenie poddane zostały: wybór zawodu, przygotowanie zawodowe, stosunki pracy i komunikacja, samodzielność pracy, szkolenie i rozwój zawodowy, ocenianie pracowników oraz rodzaje i ważność stosowanych motywatorów ekonomicznych i pozaekonomicznych. Wykazane zostały różnice w ocenie motywatorów przez respondentów firmy A i B. (abstrakt oryginalny)
W artykule wskazano na utylitarne znaczenie probabilistycznego problemu komiwojażera (PTSP) w planowaniu tras przejazdu przez przedsiębiorstwa świadczące usługi dystrybucyjne dla aptek, ze szczególnym uwzględnieniem zmiennego zapotrzebowania odbiorców. Problem optymalizacyjny został rozwiązany za pomocą algorytmu poszukiwania harmonii (HS), a jego użyteczność została zweryfikowana na podstawie jednej rzeczywistej instancji PTSP (reprezentującej problem niezawodności zaopatrzenia aptek) oraz trzech zadań z ogólnodostępnej biblioteki TSPLIB (dostosowanych do PTSP). W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono znaczną użyteczność hybrydowego podejścia, zakładającego połączenie HS z popularną metodą 2-opt, które umożliwiło uzyskanie dobrych rezultatów w akceptowalnym (w zastosowaniach praktycznych) czasie. (abstrakt oryginalny)
Gdy powstaje ten tekst, w popularnym portalu ogłoszeniowym znajduje się 31 671 ofert pracy. W 12 690 kluczowym słowem jest "sprzedaż". Są to ogłoszenia z całej Polski, ale zawężenie puli do województw: mazowieckiego, dolnośląskiego, śląskiego i małopolskiego zmniejsza tę liczbę tylko o połowę. Nawet te ostrożne kalkulacje pokazują, że prawie 20 proc. ofert pracy wiąże się ze sprzedażą. Jak dotrzeć do najlepszych kandydatów i skutecznie ich zweryfikować? (fragment tekstu)
Celem artykułu jest analiza opinii i oczekiwań przedstawicieli przedsiębiorstw handlowych dotyczących przyjęcia wspólnej waluty (euro). Stąd pytanie badawcze: "Czy polscy przedsiębiorcy obawiają się ograniczenia handlu zagranicznego w wyniku przystąpienia do strefy euro?". Za prof. dr. Henrichem Bortisem z Uniwersytetu we Fryburgu przyjęto tezę: "Polska powinna mieć czas do namysłu, zanim będzie kontynuować dalszą integrację z Europą, a zwłaszcza zanim przystąpi do strefy euro. Przyjęcie euro istotnie spowoduje, że Polska nie będzie mogła realizować zagranicznej polityki handlowej, a zwłaszcza polityki walutowej". (fragment tekstu)
Autorzy dokonali identyfikacji kilku wybranych mitów, które faktycznie określają zasady, na jakich opiera się funkcjonowanie przedstawicieli medycznych oraz ich działalność promocyjna prowadzona na rzecz koncernów farmaceutycznych i firm dystrybucyjnych. Mity te to właściwie pewne mocno zakorzenione stereotypy odnoszące się odpowiednio do: przekonania, ze "przedstawiciele medyczni to lekarze, a sporadycznie farmaceuci''; poglądu, jakoby "wiedza o produktach przesądzała o skuteczności przedstawiciela medycznego"; opinii, że "skutecznego przedstawiciela medycznego charakteryzuje wysoki poziom asertywności"; opinii odnośnie szczególnie wysokiego poziomu lojalności, jaką mają się cechować przedstawiciele medyczni względem firm farmaceutycznych; poglądu, że firmy farmaceutyczne odczuwają jakieś poważniejsze problemy związane z pozyskaniem dostatecznej liczby kandydatów na przedstawicieli medycznych spełniających ich szczególnie wysokie profesjonalne oczekiwania.
Zaprezentowano elementy controllingu sprzedaży w małym przedsiębiorstwie związane z planowaniem, kontrolą i oceną działalności przedstawicieli handlowych.
Według czeskiego kodeksu handlowego osoby zagraniczne, zarówno prawne, jak i fizyczne mogą prowadzić działalność gospodarczą na terenie tego kraju na tych samych warunkach i w takich samym zakresie, jak obywatele czescy, o ile ustawa nie określa tego inaczej. Procedura zakładania spółek w Republice Czeskiej zbliżona jest do obowiązującej w Polsce.
Przedstawiono sylwetkę przedstawiciela handlowego. Zwrócono uwagę na rodzaje przedstawicieli handlowych oraz na zakres ich obowiązków. Opisano sposoby organizowania akcji promocyjnych oraz środki wspomagające sprzedaż.
W takiej sytuacji podstawowe znaczenie ma umiejętność wysłuchania tego,co ma do powiedzenia pracownik, ale inicjatywę jednak powinien mieć przełożony.Obie strony nie powinny koncentrować się jedynie na kwestiach finansowych. Każda sytuacja jest inna i w każdej z nich można znaleźć kilka trafnych rozwiązań.
Artykuł omawia działania interakcyjne podejmowane w pracy zawodowej przez przedstawicieli handlowych w kontekście ich relacji z klientem (nabywcą, kontrahentem). Opisane zostały działania podejmowane przez handlowców w trakcie negocjacji i współpracy z klientem. Jednocześnie wskazano na różnice w interakcji z kontrahentem podczas pandemii COVID-19. Opi-sano pracę emocjonalną handlowców, jaka jest przez nich wykonywana w trakcie negocjacji i trans-akcji z nabywcą. Wskazano na konieczność stosowania płytkiej pracy emocjonalnej w obecnej sy-tuacji pandemicznej. Stan emocjonalny przedstawiciela handlowego "widoczny" ma być w głosie pracownika. Klient w związku z przeniesieniem interakcji z bezpośredniej na pośrednią, telefonicz-ną, ma "usłyszeć uśmiech" pracownika. Badani handlowcy wskazywali na mniejszą efektywność ich pracy oraz słabszą motywację. Całość rozważań oparta została na badaniach prowadzonych przez wiele lat przez autorkę artykułu w grupie przedstawicieli handlowych oraz na badaniach pro-wadzonych w 2021 roku przez Paulinę Skierę w ramach prowadzonego przez autorkę seminarium licencjackiego. Badania miały charakter badań jakościowych z zastosowaniem m.in. wywiadów swobodnych oraz obserwacji.(abstrakt oryginalny)
Firma Tent zajmuje się produkcją balonów reklamowych o niestandardowych kształtach. Na początku lat 90. byli w Polsce pionierami w tej branży. Mieli solidne przygotowanie techniczne, bo pierwsze doświadczenia zdobyli kilka lat wcześniej, zbudowawszy samodzielnie dwa gazowe balony latające.
W artykule podjęto próbę weryfikacji poszukiwanego modelu przedstawiciela handlowego. Zaprezentowano wyniki badań, których celem było sprawdzenie jakie predyspozycje osobowościowe charakteryzują badaną grupę przedstawicieli handlowych oraz pokazanie zróżnicowania profilu osobowościowego przedstawicieli handlowych według kryterium płci.
W artykule zaprezentowano etapy realizacji procesu Assessment Center na stanowisko przedstawiciela handlowego w dużym przedsiębiorstwie produkcyjnym, które ma ugruntowaną pozycję i jest liderem swojej branży na rynku polskim. W badanym przedsiębiorstwie w dziale handlowym na przestrzeni dwóch lat zrealizowano trzy procesy selekcji z wykorzystaniem metody Assessment Center. Za każdym razem celem było pozyskanie min. jednego przedstawiciela handlowego, który dołączyłby do dziewięcioosobowego zespołu. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego naboru kandydaci wytypowani przez asesorów nie spełnili oczekiwań i po okresie próbnym nie przedłużano z nimi umowy. W trzecim procesie naboru również wykorzystano metodę Assessment Center, ale proces został przeprowadzony zgodnie ze standardami, które określa dokument Guidelines and Ethical Considerations for Assessment Center Operations. Przyczyniło się to do zwiększenie skuteczności selekcji, osiągnięto cel i pozyskano dwóch nowych pracowników, z którymi kontynuowano współpracę po okresie próbnym. Celem artykułu jest dokonanie w oparciu o studia literaturowe i empiryczne oceny warunków skutecznego wykorzystania metody Assessment Center w doborze kandydatów na stanowisko przedstawiciela handlowego. (abstrakt oryginalny)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.