Preferencje help
Widoczny [Schowaj] Abstrakt
Liczba wyników

Znaleziono wyników: 24

Liczba wyników na stronie
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Wyniki wyszukiwania
Wyszukiwano:
w słowach kluczowych:  Public relations manager
help Sortuj według:

help Ogranicz wyniki do:
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
Sposobem firmy na media jest dobry menedżer od public relations. Autor przedstawił kilka podstawowych zasad, jakimi powinna się kierować osoba odpowiedzialna w firmie za public relations. Zwraca uwagę na umiejętności niezbędne do tej pracy.
Autor przedstawił kilka podstawowych zasad, jakimi powinna się kierować osoba odpowiedzialna w firmie za public relations. Zwraca uwagę na fakt, że najważniejsze w stosunkach partnerskich między menedżerem od public relations i dziennikarzem jest wzajemne zaufanie. Przedstawia także sposoby redagowania informacji dla prasy.
Złożona natura kompetencji menedżera komunikacyjnego skutkuje różnymi problemami związanymi z procesem ich kształtowania. Jeśli kompetencje mają poszerzać efektywność społeczno-zawodową oraz warunkować skuteczność czynnościowo-zadaniową menedżera komunikacyjnego, muszą być dostosowane do zasadniczych sfer jego działalności, funkcji i ról zawodowych oraz stanowiska zajmowanego w konkretnej organizacji. Taki punkt widzenia implikuje nowe podejście do kształcenia w uczelniach typu ekonomiczno-menedżerskiego lub mających wyodrębnione wydziały ekonomii czy zarządzania. Wprowadzany w nich model holistycznego kształcenia menedżera powinien uwzględniać konieczność wyposażenia absolwentów w kompetencje odpowiadające ich charakterystyce osobowo-zawodowej, funkcjom i rolom społeczno-zawodowym oraz zadaniom, jakie będą wykonywali w organizacjach, a także utrzymania kompetencji menedżerskich, w tym komunikacyjnych, na wymaganym poziomie w toku całego okresu aktywności zawodowej menedżera. (fragment tekstu)
Pracując przez wiele lat na uczelni, prowadząc zajęcia ze studentami, korzystając z doświadczeń PR-owców pracujących w agencjach PR i działach PR w firmach/organizacjach, a jednocześnie towarzysząc przez te lata działalności Polskiego Stowarzyszenia Public Relations doszłam do wniosku, że wszelkie naruszenia norm etycznych czy obyczajowych można przypisać jednemu z czterech najczęściej popełnianych grzechów - podobnie jak wszelkie ludzkie niegodziwości popełniane względem bliźnich można zawrzeć w dziesięciu nakazach potocznie nazywanych dekalogiem. Idąc tropem P. Kotlera, którego dzieło "Principles of Marketing" w dalszym ciągu jest często jedynym źródłem informacji o public relations dla szerokiej rzeczy polskich PR-owców, proponuję również "zabawę" w "cztery P", czyli cztery grzechy główne polskiego public relations: pycha, przekłamanie, pragmatyzm i przemilczenie. (fragment tekstu)
Menedżer od public relations wysyłając notatkę prasową powinien być przygotowany na dwa rodzaje działań: podtrzymywanie zainteresowania dziennikarza konkretną informacją zawartą w niej - co w konsekwencji prowadzi do publikacji artykułu lub emisji na antenie - i nawiązanie trwałej współpracy z dziennikarzami, którzy po raz pierwszy skontaktują się z nim. Jak powinna wyglądać jego organizacja czasu pracy, na co powinien zwracać szczególną uwagę przy współpracy z dziennikarzem, by nie odszedł do konkurencji?
Zdaniem dziennikarzy, polscy PR-owcy nadal często nie radzą sobie z budowaniem wizerunku swojej firmy w mediach. Jakie popełniają błędy to temat niniejszego artykułu.
Jak tego dowodziliśmy w artykule pt. Public relations wśród naukowych dyscyplin i badań za granicą i w Polsce, dziedzinę PR trudno byłoby uznać za odrębną dyscyplinę naukową z bardzo wielu względów. Nie ma więc także teorii public relations, która by spełniała wszelkie wymagania kategorii pojęciowej teoria. Mimo to w światowej bibliografii tematu funkcjonuje dorobek intelektualny określany terminem teorii public relations. Najpowszechniej w środowisku odnosi się go do wyników badań przeprowadzonych przez amerykańskiego badacza Jamesa E. Gruniga (z zespołem) z Uniwersytetu Mary-land, ogłoszonych pod nazwami "teoria doskonałości public relations" i "teoria sytuacyjna". Celem tego opracowania jest przedstawienie jedynie ich głównego nurtu myślowego w perspektywie możliwości wykorzystania przez praktykę public relations. Sposób przedstawienia tych teorii może się wydać czytelnikowi w wielu miejscach nazbyt ogólny, mało komunikatywny. W dążeniu do komunikatywności tekstu nie mogliśmy jednak przekroczyć pewnej granicy dopuszczalnych odstępstw od brzmienia źródeł oryginalnych. (fragment tekstu)
Według raportu Instytutu Monitorowania Mediów serwisy społecznościowe coraz bardziej zyskują pod względem opiniotwórczości. Jeżeli chodzi o zasięg, to - jak czytamy w "Rzeczpospolitej" - Facebook i Twitter już dawno wyprzedziły media tradycyjne. Ranking cytowania także daje laur pierwszeństwa mediom społecznościowym. Facebooka cytowano 235 razy, Twittera 228. Dla porównania Radio ZET 189 razy, a TVN24 161 razy. Dostrzegając wagę badania opinii, które pojawiają się za pośrednictwem mediów społecznościowych, na rynku pojawiły się firmy, które oferują swoim klientom możliwość przeszukiwania treści blogów i śledzenia opinii. Organizacje są coraz bardziej świadome wpływu i siły blogów. "Dziś każda firma z listy FORTUNE 500 poszukuje w blogach ważnych informacji (...)", wykorzystuje blogi lub inne formy komunikacji społecznościowej do realizacji strategii informacyjnych i komunikacyjnych (fragment tekstu)
Artykuł analizuje cechy specjalisty public relations (cechy osobowości, umiejętności, wykształcenie), mimo iż stwierdza, że do tej pory trudno jest podać jednoznaczną definicję. Autorka sięgnęła do literatury przedmiotu z kręgu doświadczeń anglosaskich i niemieckich.
Stanowisko menedżera PR należy do nowych zawodów na polskim rynku pracy. Artykuł analizuje cechy typowego specjalisty w warunkach polskich, sposoby wyszukiwania i selekcji oraz weryfikacji kwalifikacji takiego profesjonalisty.
Ekonomiści spierają się, w jakim stopniu kryzys na światowych rynkach dotknie Polski. Nas zainteresowało, w jakim stopniu odbije się on na kadrach i działalności bankowych działów public relations. Zakładając na wstępie, że kryzys finansowy w ogóle dotknie w poważniejszym stopniu polskiego rynku, co przepowiadają pesymiści, a optymiści nadal kwestionują – może on mieć swoje konsekwencje na rozmaitych polach. (abstrakt oryginalny)
W Polsce public relations bardzo często utożsamiany jest jedynie z relacjami z mediami, niekiedy z tymi gorszego sortu. Aktywność agencji PR-owych postrzegana bywa jako wysyłanie informacji prasowych, które zwykle giną w zalewie innych komunikatów trafiających do skrzynek e-mailowych dziennikarzy. Zetknięcie z taką ekipą specjalistów może wywrzeć negatywne wrażenie. Jednak działalność rzetelnej agencji działu PR może przynieść wiele dobrego. Nie tylko w zakresie budowania wizerunku i relacji z klientami, ale także wpływając na sprzedaż. (fragment tekstu)
13
Content available remote Zadania menedżera PR w projektach crowdsourcingowych
51%
Zjawisko crowdsourcingu (CS) ma krótką historię, ale rozwija się bardzo gwałtownie, obejmując swym zasięgiem kolejne obszary działalności w sieci. Jest nowym sposobem organizacji pracy i rozwiązywania problemów różnej skali: od wykonywania prac na rzecz pojedynczych osób, poprzez realizację zadań dla organizacji różnej wielkości, wspieranie działań lokalnych i regionalnych, aż po inicjatywy o skali globalnej. Na krzywej rozwoju technologii informatycznych publikowanej co roku przez Instytut Gartnera, w 2012 r. CS znalazł się na szczycie fazy zainteresowania. Odpowiednio wzrosła też liczba publikacji związanych z tą tematyką. CS jest zjawiskiem społecznym, a mimo to jednym z rzadziej podejmowanych w literaturze przedmiotu tematów są związki pomiędzy nim a naukami społecznymi, w tym w szczególności z public relations (PR). Niniejszy tekst jest próbą uzupełnienia tej luki i zaprezentowania powiązań pomiędzy PR a crowdsourcingiem oraz wskazania wyzwań, jakie projekty CS stawiają przed menedżerami PR. Artykuł rozpoczyna się opisem samego zjawiska crowdsourcingu ze szczególnym uwzględnieniem aspektów społecznych oraz zasad konstrukcji przedsięwzięć CS. Następnie przedstawiono krytyczne czynniki sukcesu i porażki projektów CS, na które mają wpływ menedżerowie PR oraz zadania, przed którymi stają w trakcie ich realizacji. (fragment tekstu)
Wymienione powyżej wartości nie są oczywiście wszystkimi wartościami zawodu PR. Jawią się one jako te podstawowe, które powinny być przestrzegane przez osoby uprawiające zawód PR. Co więcej, wartości te pozwalają nakreślić zarys etycznej sylwetki specjalisty PR. Etyczny pracownik PR powinien być profesjonalistą w swoim zawodzie, człowiekiem kierującym się prawdą we wszelkiej działalności, zwłaszcza komunikacyjnej. Otwartym na dialog, wrażliwym na godność osoby ludzkiej i interes społeczny. Uczciwie, odpowiedzialnie, lojalnie, sprawiedliwie i sumiennie wykonującym swoje obowiązki zawodowe, co pozwala mu być osobą wiarygodną. Można mówić o pracowniku PR jako o człowieku sumienia, który stale dąży do rozwoju swoich umiejętności zawodowych i postaw etycznych. (fragment tekstu)
15
51%
Systemy zarządzania treścią (Content Management Systems) są powszechnie wykorzystywanym narzędziem dostarczania informacji we współczesnym Internecie. W działaniach związanych z public relations powinny stanowić bardzo istotny element w procesie komunikacji. Narzędzia typu CMS pozwalają w miarę efektywnie organizować informacje udostępniane przez firmę czy organizację oraz je publikować, umożliwiając tym samym dostęp użytkownikom zainteresowanym tymi treściami. Różnorodność potrzeb i oczekiwań użytkowników Internetu związanych z udostępnianymi zasobami są jednak źródłem trudności w skutecznym wykorzystaniu narzędzi CMS w komunikacji. (fragment tekstu)
Kluczowym czynnikiem sukcesu w marketingu i PR jest dalekowzroczność. Zintegrowana komunikacja i dotychczas rozłączne dyscypliny muszą ze sobą współpracować, oczywiście zachowując swoje specyficzne funkcje i narzędzia. Działania sprzedażowe także muszą być kompatybilne, prowadzą przecież do wspólnego celu biznesowego. Zarządzanie komunikacją marketingową można porównać do swoistej krzątaniny, w której jednak organizacja poszczególnych elementów musi być ze sobą ściśle zsynchronizowana. (abstrakt autora)
Praca specjalisty Public Relations bardzo często polega na łączeniu wielu wątków jednocześnie, zwłaszcza w agencyjnej rzeczywistości. W PR-plątaninie informacji, raportów, eventów, spotkań i deadline'ów wyjątkowo łatwo się pogubić. Z pomocą codziennej pracy PR-owcom przychodzą aplikacje i usługi, dzięki którym wykonanie wszystkich zadań staje się dużo prostsze. Należą do nich m.in. platformy względnie aplikacje Slack, Trello, Prowly czy pakiet Microsoft Office 365. (fragment tekstu)
Tworząc kampanie reklamowe z influencerami, łatwo i często można gdzieś zgubić optykę odbiorcy. Stawiając na niestandardowe formaty, niestandardową prezentację produktu, nie zawsze można zaproponować czytelnikom lub widzom internetowego twórcy jakościową treść, która nie zwodzi, nie wprowadza w błąd, nie udając czegoś, czym nie jest. Także reklama zamieszczana na blogach nie zawsze jest akceptowana. Bazowanie li tylko na sensacji, jak w tabloidach z nośnym tytułem na czele może być jedynie jednorazową akcją. O wiele skuteczniejsze metody to autentyczność, powtarzalność i elastyczność w przekazach. (abstrakt autora)
Bycie ambasadorem marki to nie tylko zachwalanie swoich sukcesów i jakości firmy wśród przyjaciół, ale także wiele innych możliwości. Do wykreowania pozostaje np. superkampania, case study w formie interesującego wideo, prezentacja marki lub firmy na branżowym wydarzeniu lub konferencji podobnych nam entuzjastów. Poza tym nasze życie prywatne, które coraz częściej miesza się z zawodowym, co jest widoczne szczególnie w społecznościowych mediach, też może dać impuls do działań PR. (abstrakt autora)
Chociaż działy marketingu i public relations skutecznie potrafią współpracować ze sobą w wielu aspektach, również na poziomie strategii i holistycznego planowania działań komunikacyjno-promocyjnych, to niestety często rozmijają się w celach jakie chcą osiągnąć. Słowo pisane w rozmaitych formach podkreśla przekazy marketingowe i zwiększa zaangażowanie odbiorców. Warto zatem w pełni wykorzystać potencjał materiałów PR do wspierania działań marketingowych. (fragment tekstu)
first rewind previous Strona / 2 next fast forward last
JavaScript jest wyłączony w Twojej przeglądarce internetowej. Włącz go, a następnie odśwież stronę, aby móc w pełni z niej korzystać.